ویزای اتریش

ویزای اتریش
// // //

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای اقامت کوتاه مدت یا تعطیلات در اتریش ممکن است نیاز به درخواست یک ویزای شنگن (ویزا C) داشته باشند. اگر شهروندان غیر اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای زندگی یا کار در اتریش هستند، باید اقدامات لازم برای گرفتن اجازه اقامت یا کار را انجام دهند. در ادامه مقاله به انواع مختلف ویزای اتریش اشاره شده است.

  دریافت ویزای اتریش

  شهروندان کشورهای خاصی جهت ورود به اتریش نیاز به درخواست ویزای توریستی دارند. زمان پردازش یک ویزای توریستی حدود 14 روز است و مسافرین می توانند در سفارتخانه یا کنسولگری اتریش در کشور خود درخواست کنند.  با این حال، بهتر است درخواست قبل از زمان باشد و این امکان وجود دارد که سه ماه قبل از تاریخ عزیمت، درخواست نامه اعطا شود.

  ویزای شینگن اتریش

  همانطور که اتریش بخشی از قلمرو شینگن است، وقتی ویزای شینگن به فردی اعطا می شود می تواند از مقاصد مختلفی که تحت این توافق نامه هستند بازدید کند. کسانی که برای سفر به تعدادی از کشورهای شنگن برنامه ریزی می کنند، بهتر است که درخواست خود را در کنسولگری کشوری انجام دهند که مدت زمان بیشتری در آن ساکن هستند. مهم است که توجه داشته باشیم که صاحبان ویزای شینگن اجازه کار یا انجام هر گونه فعالیت تجاری را ندارند.

  ویزای شینگن اتریش

  ویزای ملی اتریش

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    ویزا D یک ویزای ملی است که به دارنده ویزا اجازه می دهد برای مدت زمان 91 روز تا شش ماه در اتریش اقامت داشته باشد. آنها می توانند برای ورود single یا multiple صادر شوند. با ورود از طریق ویزا D به منظور جمع آوری مجوز اقامت (Aufenthaltstitel) به طور مستقیم پس از ورود صادر می شود. ویزای ملی D، توسط اتریش یا یکی دیگر از دولت های شینگن، حق حرکت آزادانه در قلمرو کشورهای دیگر عضو شنگن به مدت 90 روز در هر دوره 180 روزه را به فرد می دهد، البته این امر با توجه به مدرک معتبر مسافرتی و داشتن شرایط ورودی است. اگر شخصی در اتریش قصد دارد بیش از شش ماه اقامت کند، او باید برای اجازه اقامت اتریش درخواست دهد. لطفا توجه داشته باشید که در اتریش امکان تمدید ویزای ملی D وجود ندارد.

    هزینه درخواست ویزای اتریش

    شهروندان غیر اتحادیه اروپا که به اتریش تحت برنامه Visa Waiver وارد می شوند، باید دارای گذرنامه معتبر برای مدت حداقل 3 ماه پس از تاریخ برنامه ریزی شده از خروج از منطقه شنگن باشند.  علاوه بر این، اسناد مسافرتی باید در عرض 10 سال گذشته صادر شده باشند. هر دو ملیت شما (تابعیت) و گذرنامه شما تعیین می کنند که آیا شما باید برای ویزا درخواست کنید یا نه، هزینه درخواست کنسولگری باید هنگام ارائه درخواست نامه پرداخت شود و اگر درخواست ویزا پذیرفته شود، غیرقابل برگشت است. ممکن است هزینه ها به صورت نقدی (مبلغ دقیق لطفا)، پرداخت پستی یا چک پرداخت شود. کارت های اعتباری پذیرفته نمی شوند.

    ویزاهای کشور اتریش

    اتریش ویزاهای مختلفی را دارد که در ادامه به چند مورد آن اشاره شده است:

    • ویزای ترانزیت (VISA A): درخواست برای ویزای ترانزیت به ملیت شما بستگی دارد.
    • ویزای مسافرتی (VISA C): اگر قصد دارید به اتریش به عنوان توریست، دیدن دوستان یا سفر تجاری به مدت 90 روز بروید و کشور شما جز برنامه Visa Waiver نیست؛ به ویزای مسافرتی C نیاز دارید. این ویزا اجازه کار نیست.
    • ویزای ملی اتریش (VISA D)

    اگر اطلاعات کافی برای اینکه بدانید زندگی در اتریش چگونه است را ندارید بهتر است که با مشاورین ما در موسسه میرداماد همراه باشید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  اقامت اتریش

      مطالب مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.