وضعیت کار در ایتالیا

وضعیت کار در ایتالیا
// // //

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  برای ورود به کشور ایتالیا، به ویزای ورود نیاز دارید اگر شما ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشید و بی خبر از وضعیت کار در ایتالیا اقدام کنید موفق به کسب ویزا نخواهید شد. مجوز سکونت مهم ترین مدرک شخص خارجی است. خارجی ها باید همیشه آنرا با خود بهمراه داشته باشند و در طول تقاضای خود آن را داشته باشند.

  شرایط و وضعیت کار در ایتالیا

  برای کار در اروپا، ویزای مهاجرت سرمایه گذاری در ایتالیا و ویزای کار ساکنین کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا به ویزای ورود به کشور و نیز مجوز اقامت و نیز مجوز کاری نیاز دارند. گرچه، ساکنین کشورهای سومی که ویزای شنگن را داشته اند، معاف از داشتن ویزای ورود خاصی برای ایتالیا می باشند. به این خاطر، ویزاها برای اهداف خاص صادر می شود و انواع گوناگونی از ویزا وجود دارد.

  وضعیت کار در ایتالیا

  ویزای توریستی برای اهداف توریستی است و اعتبار آن تنها تا سه ماه است. ویزای تحصیلی دقیقا در طول مدت تحصیل فرد در ایتالیا صادر می شود. اگر تحصیلات شخص بیش تر از یک سال به طول بیانجامد، ویزا برای سال اول صادر می شود. بعد از انقضا، باید تمدید ویزا انجام شود. به این خاطر، شخص باید مدرکی ارائه دهند که در دانشگاه و یا مدرسه ایتالیایی در حال تحصیل است.

  ویزای کاری ایتالیا

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    این نوع از ویزا تا دو سال برای زندگی در ایتالیا صادر می شود. برای اخذ ویزای کاری، شخص باید گواهی اشتغال به کار خود را با نام خود و با امضای کارفرما ارائه نماید.ویزای سلامت بسته به طول مدت درمان شخص است. وقتی که برای ویزای سلامت درخواست می دهند، شخص باید گواهی درمان خود و پروسه آن را ارائه نماید. چنین گواهی و سندی باید توسط مراکز دولتی و یا توسط موسسه خصوصی تایید شود و توسط سفارت ایتالیا در کشور مبدا به تصویب و تایید برسد. ویزای ملاقات خانواده و بستگان تا سه ماه صادر می شود و می توان آنرا  تمدید کرد. طبق قانون، فقط برای خانواده و بستگان درجه یک صادر می شود.

    ویزاهای ایتالیا

    ویزای دور هم جمع شدن خانواده شخص خارجی که در کشور ایتالیا اقامتی قانونی دارد و کار می کند، و هم مجوز سکونت و هم مجوز کار دارد، ممکن است خانواده، همسر، فرزندان کوچک و  یا والدین بخواهند آن ها را ملاقات کنند. که این افراد باید از نظر مالی به وی وابسته باشد. برای درخواست چنین نوع از ویزا، شخص باید شواهد لازم برای دوسال اشتغال و نیز محل سکونت و شغل وی را ارائه نماید. توجه داشته باشید که گواهی باید برای اثبات رابطه بین متقاضی و دارنده شغل خارجی ارائه شود.

    مجوز سکونت در ایتالیا

    بعد از هشت روز اقامت در ایتالیا اخیرا، یک ساکن غیر عضو اتحادیه اروپا باید برای کسب اجازه اقامت بر طبق هدف مشخص شده در ویزای خود درخواست دهد. این کار را می توان از طریق دفاتر پلیس که مسئول محل سکونت شخص است، انجام داد. بعد از یک هفته، پاسخ اعلام می شود. اگر درخواست رد شود، این باید به زبانی که متقاضی قادر به فهم آن است انجام شود.

    اگر می خواهید هدف تعیین شده سکونت خود را عوض کنید، مثلا برای تغییر وضعیت خود از کارمند به شخصی که تجارتی دارد، لازم است صبر کنید تا زمانیکه دفاتر پلیس مرتبط با مورد شما، پاسخی را از وزارت کار، وزارت اقتصاد و وزارت کشور دریافت کنند. بنابراین شما باید با همکاری متخصصین مهاجرت موسسه حقوقی میرداماد و مشورت آنها به زودی در مورد وضعیت اشتغال خود تصمیم گیری کنید که می خواهید چه وضعیت شغلی در ایتالیا داشته باشید.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  ویزای کار ایتالیا

      مطالب مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.