071-91009294  | 021-88724227  |

هزینه زندگی در مونترال کانادا

هزینه زندگی در مونترال کانادا

هزینه زندگی در مونترال کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مونترال، یکی از بهترین شهرهای کانادا با شرایط مناسب زندگی و کار می باشد. در رتبه بندی های جهانی نیز این شهر به دلیل امنیت و رفاه بالا جزو بهترین محل های سکونت در دنیا انتخاب شده اما در صورتی که قصد زندگی در شهر مونترال را دارید، دانستن جزییات هزینه زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله که به کوشش موسسه میرداماد گردآوری شده به بررسی موارد زیر در ارتباط با هزینه زندگی در مونترال پرداخته می شود:

 • هزینه خورد و خوراک در مونترال
 • هزینه اجاره خانه در مونترال
 • هزینه مالیات در مونترال
 • هزینه حمل و نقل در مونترال

برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاوران مجرب موسسه میرداماد در شعب تهران و شیراز تماس برقرار کنید.

هزینه خورد و خوراک در مونترال

افرادی که در مونترال زندگی می کنند بسیار به غذا و مواد لازم آن اهمیت می دهند و اغلب اشخاص خوش خوراکی می باشند. رستوران های خیلی عالی زیادی هستند که شام و منو کافه ها را نیز ارائه می دهند.بسیاری از شما ممکن است به این جمله “من در خانه آشپزی می کنم” اعتقاد داشته باشید، اما این کاملاً به سبک زندگی مونترال مربوط نمی شود. خوردن غذا، آن هم چند بار در هفته در مکان های ارزان قیمت بسیار استاندارد و متداول است، افراد وقت خود را صرف آشپزی نمی کنند و ترجیح می دهند غذایی با قیمت مناسب بخرند.هزینه های خورد و خوراک در مونترال برای افرادی که اهل غذای بیرون هستند به شرح زیر است:

 • وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت: 13 دلار
 • وعده غذایی دو نفره در یک رستوران میان رده: 60 دلار
 • وعده غذایی فست فود: 9 دلار (گاهی اوقات فقط به یک وعده غذایی سریع نیاز دارید)
 • Cappuccino: 3.5 دلار

کل هزینه خورد و خوراک برای یک نفر 500 دلار تا 1000 دلار در هر ماه است همچنین اگر علاقمند به پخت و پز در خانه هستید برای یک خانواده دو نفره خرید از سوپرمارکت ها حدود 400 دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

هزینه اجاره خانه در مونترال

از ژوئن سال 2020، متوسط اجاره آپارتمان در مونترال، 935 دلار است که نسبت به سال گذشته که میانگین اجاره 935 دلار بوده 0٪ افزایش داشته است.اجاره آپارتمان های یک خوابه در مونترال به طور متوسط ماهانه 831 دلار (با 0.12٪ افزایش نسبت به سال گذشته) و اجاره آپارتمان های دو خوابه به طور متوسط 1057 دلار (افزایش 0.47٪ نسبت به سال گذشته) می باشد. متوسط هزینه یک آپارتمان مبله در همین سال 2020 حدود 1715 دلار بوده است.محله مونترال سن لورن (Boisfranc) دارای کمترین میانگین اجاره آپارتمان یک خوابه در شهر بوده، در حالی که منطقه پلاتو مون رویال یک بار دیگر گران ترین محله، با میانگین اجاره 1671 دلار تا 1714 دلار است.قیمت واحد های غیر مسکونی نیز با هزینه 1.233 دلار در ماه در مقایسه با 1212 دلار در ماه دسامبر افزایش یافته.اگر به فکر ورود به بازار برای خرید خانه هستید، باید بدانید که طی چند سال گذشته قیمت ها در مونترال به طور پیوسته در حال افزایش است و به نظر نمی رسد که سرعت آن کند شود.براساس جدیدترین بررسی قیمت خانه ها در پاییز 2020 نسبت به سال گذشته در مونترال به طور کلی 7% و در مرکز شهر 5.9 درصد افزایش یافته. میانگین قیمت خرید آپارتمان حدود 350000 دلار می باشد. خانه های ویلایی نیز بسته به مکان حدود 500000 دلار هستند.

هزینه اجاره خانه در مونترال
هزینه اجاره خانه در مونترال

هزینه مالیات در مونترال

برای تأمین بودجه خدمات عمومی بیشماری که زندگی را در مونترال لذت بخش می کند، کلیه ساکنین که درآمد دارند، ملزم به پرداخت مالیات به دولت های کبک و کانادا هستند.نمای کلی سیستم مالیاتی به شرح زیر است:

 • نرخ مالیات مترقی است و با درآمد افزایش می یابد.
 • برای کارمندان، مالیات با نرخی از پیش تعیین شده در ابتدا از حقوق کسر می شود.
 • مالیات دهندگان باید هر سال تا 30 آوریل اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند تا وضعیت درآمد و هزینه های هر سالشان را شرح دهند.
 • اقدامات بی شماری مالیاتی باعث می شود میزان مالیات های قابل پرداخت به ویژه برای خانواده ها به اندازه قابل توجهی کاهش یابد.
 • مالیات املاک فدرال یا استانی وجود ندارد.

مالیات به دو دسته فدرال و مالیات کبک تقسیم میشود که نرخ آن بر اساس میزان درآمد شما به شرح زیر است:نرخ مالیات فدرال نیز بدین گونه است که:

 • درآمد 45000 دلار شامل 15% مالیات می شود.
 • درآمد 45000 89000 دلار شامل 20% مالیات می شود.
 • درآمد 89000 – 108000 دلار شامل 24% مالیات می شود.
 • و درآمد بیش از 108000 دلار شامل 25.75% مالیات است.

نرخ مالیات کبک نیز به صورت زیر محاسبه می شود:

 • درآمد 48500 دلار در سال، 15% مالیات
 • درآمد 48500 – 98000 دلار در سال، 20.5% مالیات
 • درآمد 98000 – 150000 دلار، 26% مالیات
 • درآمد 150000 – 214000 دلار در سال، 29% مالیات
 • درآمد بالای 214000 دلار حدود 33%، مالیات دریافت می شود.
هزینه مالیات در مونترال
هزینه مالیات در مونترال

هزینه حمل و نقل در مونترال

سیستم حمل و نقل شهر مونترال با نام La Société de transport de Montreal (STM) خدمات اتوبوس و مترو را به افراد محلی و گردشگران ارائه می دهد.استفاده از حمل و نقل عمومی مخصوصاً برای خانواده هایی که در تابستان از مونترال بازدید می کنند بسیار عالی است زیرا از 21 ژوئن تا 28 اوت، بچه های 611 ساله (همراه با یک بزرگسال) هفت روز در هفته بصورت رایگان از سیستم عمومی بهره مند می شوند.مسافرت با مترو 3.25 دلار برای بلیط تک مسیره یا شش دلار برای بلیط رفت و برگشت برای شما هزینه دارد. خرید بلیط یک روزه نیز ده دلار قیمت دارد. اگر قصد دارید بعد از ساعت شش بعد از ظهر با مترو جابه جا شوید، از بلیط عصر استفاده کنید که تا ساعت 5 صبح نامحدود است و فقط چهار دلار می پردازید. کودکان زیر 11 سال هم بدون بلیط سوار می شوند.کرایه بلیط اتوبوس نیز مثل مترو 3 دلاراست، اما برخلاف مترو، فقط با پول نقد یا بلیط از پیش خریداری شده می توانید پرداخت کنید.مونترال بهشت دوچرخه سواری است، به خصوص در تابستان. اگر به مهارت های دوچرخه سواری خود اطمینان دارید، اجاره BIXI را در نظر بگیرید. این شرکت با بیش از 6000 دوچرخه در سراسر جزیره در دسترس است و بیش از 500 ایستگاه دارد. اجاره BIXI برای یک روز 5.25 دلار هزینه دارد و فقط با کارت اعتباری قابل پرداخت است.برنامه اشتراک گذاری اتومبیل از آلمان آغاز شده است اما مونترال نیز از این سیستم استفاده زیادی دارد. برای رفتن به فروشگاه های مواد غذایی و یا حمل چمدان ها و وسایل سنگین در سطح شهر می توانید این ماشین ها را کرایه کنید، به راحتی برنامه car2go را نصب کنید، شماره مجوز رانندگی خود را وارد کرده و یک ماشین را در نقشه انتخاب کنید. هزینه حدود یک دلار در دقیقه است و می توانید این اختیار را داشته باشید که ماشین خود را در خیابان های مسکونی یا پارکینگ های مشخص شده رها کنید. هزینه پارکینگ همیشه رایگان است.

در مقاله فوق راجعبه هزینه زندگی در مونترال و جزییات آن همچون اجاره بهای آپارتمان، هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل و مالیات بر درآمد مختلف عنوان شد. مونترال یکی از بهترین شهرهای کانادا با سطح درآمد مناسب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مجرب موسسه میرداماد تماس برقرار کنید.

مطالب مرتبط:

مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

سوالات متداول در مورد هزینه زندگی در مونترال

1- آیا زندگی در مونترال گران است؟

مونترال یکی از شهرهای بزرگ ارزان در کانادا می باشد که شرایط درآمدی خوبی نیز دارد.

2- هزینه زندگی در مونترال چقدر است؟

هزینه زندگی به بخش های مختلفی چون خورد و خوراک، اجاره خانه، حمل و نقل، مالیات تقسیم می شود که به طور متوسط 2000 دلار در ماه است.

3- حقوق و دستمزد در مونترال چقدر است؟

درآمد متوسط در مونترال حدود 45000 دلار در سال می باشد.

4- مالیت بر درآمد در مونترال چگونه است؟

مالیات در مونترال از 15% شروع می شود و تا 40 % برای بهترین درآمد ها ادامه دارد.

5- هزینه خورد و خوراک در مونترال چگونه است؟

هزینه خورد و خوراک مناسب بوده به طور مثال برای یک نفر در صورت تمایل به خوردن غذا در رستوران حدود 400 دلار تا 1000 دلار در ماه هزینه دارد.

6- هزینه اجاره و خرید مسکن در مونترال چگونه است؟

اجاره خانه و خرید بسیار مرتبط با محل خریداری و امکانات آن خانه است اما میانگین قیمت حدود 350000 دلار است.

7- هزینه حمل و نقل در شهر مونترال چگونه است؟

حمل و نقل مونترال در بخش عمومی حدود 3 دلار برای یکبار جابه جایی محاسبه می شود.

8- هزینه بیمه درمانی و ویزیت پزشک چگونه است؟

بیمه و موارد پزشکی به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم میشود. برای بیمه ماهانه حدود 50 تا 100 دلار هزینه باید پرداخت.

9- آیا هزینه زندگی در مونترال همچون شهرهای اروپایی است؟

هزینه زندگی در این کشور شباهت زیادی به هزینه زندگی در فرانسه، هلند و … دارد.

10- آیا مونترال جزو ارزانترین شهرهای کانادا برای زندگی است؟

مونترال در میان ونکور و تورنتو که شهرهای بزرگ کانادا محسوب می شوند، ارزانترین است.

11- آیا میزان دستمزد در مونترال متناسب با هزینه های زندگی است؟

بله، میزان دستمزد در مونترال تناسب خوبی با هزینه زندگی دارد.

اسکرول به بالا