تحصیل و اعزام دانشجو به آلمان

نکاتی درباره آموزش زبان آلمانی

نکاتی درباره آموزش زبان آلمانی

ما تمایل نداریم  که  در مورد زبانی که آنها صحبت می کنند، بیشتر بدانیم. بلکه قصد ما ایجاد یک دید واضح و روشن نسبت به این زبان پر هوادار است و به همین منظور نکاتی درباره آموزش زبان آلمانی در ذیل به شرح مختصر آورده شده است. قطعا مطالعه به شما کمک زیادی خواهد کرد.

نکاتی درباره آموزش زبان آلمانی

آلمان برای محققان و نوازندگان معروفش مشهور شده است: زیگموند فروید مطالعه ی روانشناسی را تغییر داده است، آلبرت اینشتین انقلابی در درک ما از علم ایجاد کرد، و یوهان سباستین باخ راه تفکر ما را در مورد موسیقی تغییر داده است. و اگر چه این آلمانی زبان ها، نام های آشنایی در جهان انگلیسی زبان هستند، و حتی تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی نیز رواج دارد اما با این حال ما تمایل نداریم  که  در مورد زبانی که آنها صحبت می کردند، بیشتر بدانیم. به عنوان مثال، آیا می دانید که اسامی آلمانی سه جنس دارند، یا این که اولین کتاب چاپ شده به زبان آلمانی نوشته شده بود؟ به خواندن ادامه دهید تا برخی از حقایق جالب در مورد زبان آلمانی را یاد بگیرید.

نکاتی درباره آموزش زبان آلمانی

1.آموزش زبان آلمانی ، یکی از کاربردی ترین زبان های مادری در اروپا است.

در سطح جهانی، زبان آلمانی 11دهمین  زبان کاربردی است، با حدود 90 میلیون گوینده ی این زبان. و پیشرفت روز افزون این زبان مدیون رونق مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت آلمان است .  در اروپا، با این حال،  این زبان رایج ترین زبان مادری است، با تداخل زبان ایتالیایی، فرانسوی، اسپانیایی، و حتی انگلیسی. حدود 16 درصد از جمعیت اروپا زبان آلمانی را به عنوان زبان اول صحبت می کنند. و البته که افرادی که میخواهند به آلمان مهاجرت کنند باید بدانند که در طی روند بررسی شرایط مهاجرت به آلمان این نکته که شما چه میزان با این زبان آشنایی دارید بسیار مورد توجه قرار میگیرد.

حتما بخوانید:  تحصیل در رشته مهندسی شیمی در آلمان

2. کلمات در زبان آلمانی سه جنس دارند.

در بسیاری از زبان های عاشقانه، اسم می تواند یا مردانه یا زنانه باشد، که در طول تاریخ باعث سردرگمی برای زبان آموزان زبان انگلیسی شده است.  زبان آلمانی بیش از پیش تصویر را با معرفی یک جنس خنثی برای کلماتی که نه مذکر و نه مونث می باشد، پیچیده می کند.

3. زمان با توجه به یک ساعت بعد شمارش، به جای یک ساعت قبل شمارش می شود.

اگر یک آلمانی به شما بگوید که زمان halb DREI است (“نیمه سه”)، شما ممکن است فرض کنید که آن 03:30 است. با این حال، شما اشتباه خواهید کرد: در زبان آلمانی، شما زمان را با شمارش دقیقه ی مانده به ساعت بعد، گزارش می دهید، پس از “نیمه سه” بدین معنی است که نیم ساعت تا سه باقی است: به عبارت دیگر، ساعت02:30 می باشد

4. این زبان فقط در آلمان کاربرد ندارد.

اگرچه اکثر سخنرانان زبان آلمانی در آلمان اقامت دارند، زبان آلمانی زبان رسمی چهار کشور دیگر نیز است: سوئیس، اتریش، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین. این زبان همچنین در برخی از مناطق شمالی ایتالیا و همچنین در ایالت های های فرانسه از آلزاس و لورن صحبت می شود.
زبان آلمانی شما چقدر خوب است؟ با آزمون آنلاین رایگان سطح زبان آلمانی ما، این را دریابید!

5. زبان آلمانی استفاده ی گسترده ای از کلمات مرکب دارد.

زبان آلمانی برای داشتن کلمات طولانی معروف است، مانند: kraftfahrzeughaftpflichtversicherung، که به معنی “بیمه ی مسئولیت خودرو ” می باشد. این مطلب به این دلیل این است که زبان آلمان استفاده ی گسترده ای از کلمات مرکب دارد، که می توانند در ترکیب با یکدیگر ساخت های هیولایی ایجاد کنند، مانند: نمونه ی نشان داده شده در بالا. به عنوان مثال، Staubsauger  (جارو برقی) متشکل از اسم Staub  (گرد و غبار) و saugen ( مکیدن) می باشد.

حتما بخوانید:  دانشگاه معماری برلین

6. این سومین زبان رایج مورد تدریس در سراسر جهان است.

زبان آلمانی در کنار زبان چینی ماندارین، روسی و اسپانیایی، در مقام سوم در میان گسترده ترین زبان هایی می باشد که آموزش داده می شود. این مکان متعلق به زبان آلمانی پس از انگلیسی و فرانسه می باشد.

7. اولین کتاب چاپ شده به زبان آلمانی نوشته شده بود.

کتاب مقدس گوتنبرگ اولین کتاب چاپ شده توسط نوع متحرک می باشد، که سن کتاب چاپ شده را ایجاد کرد. این کتاب در سال 1454 به پایان رسید.

آموزش قواعد زبان آلمانی

8. الفبای آلمانی دارای یک حرف بی صدا بیشتر از زبان انگلیسی است.

زبان آلمانی و انگلیسی هر دو از علامت های رومی استفاده می کنند.  زبان آلمانی، با این حال، شامل بتا همخوان اضافی می باشد، که نشان دهنده ی یک دبل S است. ß میان صامت های زبان آلمانی منحصر به فرد است که هرگز در آغاز یک کلمه پیدا نشده است.  اگرچه شما گاهی اوقات می توانید “اس اس” را جایگزین ” بتا” کنید، اگر شما در حال استفاده از یک صفحه کلید غیر آلمانی هستید، این تنها برای برخی از کلمات کاربرد دارد: Masse و Mabe به عنوان مثال، دو چیز کاملا متفاوت معنی می دهد ( به ترتیب “جرم” و “ابعاد”،) .

9. زبان انگلیسی و آلمانی در 60 درصد از واژگان شان مشترک هستند.

با توجه به ارتباط نزدیک شان،  زبان آلمانی و انگلیسی بیش از نیمی از واژگان خود را به اشتراک می گذارند – پس اگر شما انگلیسی را می دانید، در حال حاضر  نیمی از راه را برای یادگیری زبان آلمانی پیموده اید! در مقایسه، زبان انگلیسی و فرانسه تنها 27 درصد از کلمات را به اشتراک می گذارند.

حتما بخوانید:  آمادگی آزمون Goethe آلمانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *