مهاجرت کاری فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

برای بررسی دوره های آموزشی و مشاغل TEFL و مهاجرت به فرانسه از طریق کار ، به i-to-I مراجعه کنید. شما همچنین می توانید برای کسب شغل، وارد موسسات تدریس زبان در فرانسه شوید.

انجام امور مهاجرت به فرانسه از طریق کار

اگر از اتحادیه اروپا، EEA یا سوئیس هستید، می توانید در فرانسه از طریق EURES، پورتال شغل اروپایی که توسط کمیسیون اروپا اداره می شود و برای کمک به جنبش آزاد در این منطقه طراحی شده است، در فرانسه مشغول به کار شوید.و یا طبق شرایط تحصیل در فرانسه 2017 در آنجا مشغول تحصیل شوید یا همچنین در هنگام جست و جوی کار، می توانید رزومه خود را آپلود کنید و درمورد مسائل قانونی و اداری کاری در فرانسه مشاوره بگیرید. EURES نمایشگاه های یافتن شغل را در مکان های مختلف برگزار می کند.

سایت های مشاغل عمومی فرانسه

مشاغل توسط آژانس اشتغال ملی فرانسه Pôle Emploi (نام جدید ANPE) در سایت این آژانس ارسال می شود. شما انواع مشاغل شامل کارهای دستی، غیر تخصصی را گاه به گاه خواهید یافت. این آژانس دفاتر زیادی در سراسر فرانسه دارد. APEC آژانس استخدامی ملی برای مشاغل حرفه ای و مدیریتی است.

وب سایت های کاریابی در فرانسه

 • ABG L’intelli’anence – شغل های علمی / پزشکی
 • ANEFA – مشاغل کشاورزی و زراعی (تولید شراب)
 • Craigslist – مشاغل در حومه پاریس
 • Emploi Annonces
 • Emplois Verts – مشاغل سبز
 • IAPA (سازمان بین المللی Au Pair Organization) – فهرستی از آژانس های کاریابی فرانسه
 • Indeed Franc
 • Keljob
 • Les Jeudis
 • L’Etudiant – برای دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان
 • L’Hôtellerie Restauration – مشاغل مربوط به رستوران ها و هتل
 • Monster
 • Recrut
 • Stratégies Emploi – مشاغل مربوط به بازاریابی، ارتباطات و PR
 • The Local

مشاغل انگلیسی زبان در فرانسه

 •  Jobs in Paris– علیرغم نام این موسسه، شغل هایی را در سراسر فرانسه ارائه می دهد
 •  Speaking-Agency- تدریس و مراقبت از کودک

مشاغل مديريتي

 • Cadremploi
 • Cadresonline

آژانس های کاریابی

شما می توانید در صورت امکان در بسیاری از سازمان های کاریابی ثبت نام کنید. در Pages Jaunes (صفحات زرد) تحت نظر وزارت کار به دنبال نام و مشخصات تماس آژانس های کاریابی بگردید. شرکت های معتبر عضو آژانس کاریابی حرفه ای Prism Emploi هستند.

مشاغل انگلیسی زبان در فرانسه

مشاغل انگلیسی زبان در فرانسه

مشاغل آموزشی در فرانسه

برای تدریس زبان انگلیسی، آلمانی و اسپانیایی تقاضا زیاد است، اما برای تحصیل در فرانسه رایگان؛ مشاغل موجود در سیستم آموزش فرانسه معمولا به مدارک فرانسوی نیاز دارد. شورای بریتانیا و CIEP اطلاعاتی را در مورد تبدیل شدن به یک دستیار زبان خارجی در مدارس دولتی فرانسه در اختیارتان می گذارند. یک مدرک تحصیلی (مثلا TEFL) یا حتی یک مدرک دانشگاهی و مقداری تجربه ممکن است برای کسب یک موقعیت شغلی در یک مدرسه خصوصی یا آژانس آموزشی مناسب باشد.

مدارس خصوص در فرانسه

تعداد زیادی از مدارس خصوصی در فرانسه وجود دارد – به تنهایی حدود 300 مدرسه در پاریس – و شما می توانید از بین متقاضیان در مقطع اولیه، ثانویه و همچنین بزرگسالان انتخاب کنید. همچنین مدارس بین المللی در فرانسه، دانشگاه های فرانسوی و سالن های تجمع شهر ها، از آنجا که بسیاری از کلاس های زبان انگلیسی در آن ها برگزار می شود، را بررسی کنید.

سفارتخانه ها و سازمان های خارجی

فرصت های شغلی در سفارتخانه ها و کنسولگری های پاریس و فراتر از آن را بررسی کنید. اکثر انتظار می رود که شما دارای استاندارد بالایی از زبان فرانسه و انگلیسی باشید. کتابخانه آمریکایی در پاریس یک هیئت اجرایی در پیام های اجتماعی مرتبط با تبلیغات شغلی دارد.

ویزای کار طولانی مدت فرانسه

اگر شما برای بیش از 90 روز یا 3 ماه در فرانسه مشغول به کار هستید، باید برای ویزای کار طولانی مدت در فرانسه، که همچنین به عنوان اجازه اقامت فرانسه شما عمل می کند، درخواست ارائه دهید. کارفرمای شما باید یک قرارداد کاری را تهیه کرده و آن را به بخش محلی وزارت کار فرانسه، ارسال کند. اگر هر یک از اعضای خانواده با شما می آید، کارفرما باید همزمان فرایند همراهی اعضای خانواده را نیز طی کند. اگر DIRRECTE قرارداد را قبول کند، آن را به اداره مهاجرت و ادغام فرانسه (OFII) ارسال می کند.

شرایط و وضعیت کار در فرانسه

علی ­رغم تلاش ­های اخیر جهت اصلاح قوانین کار که با اعتراضات شدیدی از سوی جمعیت فرانسه مواجه ­شده­ است، کار کردن در فرانسه برای اکثر خارجی ­ها تجربه­ ی خوشایندی است. با این وجود، بیشتر افراد مشغول به کار در فرانسه از استاندارد بالای زندگی و مزایای یکی از مرفه ­ترین کشورهای جهان لذت می ­برند. نزدیک به 30 شرکت از 500 شرکت بزرگ جهان فرانسوی بوده و سهم قابل توجهی از پرسنل آنها در فرانسه می ­باشند که این موضوع نشان می ­دهد که این کشور، قطعا نقشی جهانی در صحنه اقتصاد ایفا می­ کند. با این وجود، آمار عدم اشتغال در فرانسه در مقایسه با انگلستان و آلمان، به طور معناداری بیشتر است؛ به عنوان مثال، حدود 10% کل جمعیت فرانسه بی­کار هستند و این عدد در میان جوانان، به آمار تکان ­دهنده 24% افزایش می ­یابد.

برای این موضوع دلایل متعددی پیشنهاد شده ­است؛ برخی متخصصان عقیده دارند که نرخ نسبتا بالای عدم اشتغال، به علت زیاد بودن بخش اقتصاد عمومی کشور و عدم انعطاف بازار کار است. علی­رغم پیروی از قوانین اقتصاد بازار آزاد، بازار کار فرانسه هنوز هم در برخی بخش ­های کلیدی، با مداخلات و اقدامات دولتی توصیف می ­شود. اعتصاب­ کردن معمول است و کارگران از قانون حمایت از کارکنان بهره­ مند هستند که این موضوع، اخراج کارکنانی که عملکردی ضعیف ­تر از حد انتظار داشته­ اند را برای کارفرمایان دشوار می­ کند.

سایر اقتصاددانان، مزایای اضافی که کارکنان از آنها بهره­ مند هستند مانند بالا بودن حداقل دستمزدها و سن بازنشستگی پایین (برای زمان حال) را مقصر می ­دانند. دلیل این موضوع هرچه که باشد، آنچه اهمیت دارد این است که اقتصاد فرانسه نشانه های کمی برای رشد نشان داده­ است؛ این امر منجر به این شد که دولت، اصلاحات قانون کار را در سال 2016 با هدف اعطای نفوذ بیشتر به شرکت­ ها در رابطه با شرایط کاری از جمله طولانی کردن ساعت کار آنها، اخراج کارکنان به دلایل اقتصادی و اعطای قدرت بیشتر به شرکت های خصوصی معرفی کند. این اصلاحات با مخالفت های شدید و اعتصاب های گسترده مواجه شد و با این وجود، اجرای آنها هم­چنان در حال انجام است.

بزرگترین صنایع فرانسه

بخش های صنعتی اصلی در فرانسه عبارت اند از: مخابرات، ماشین­ آلات و دفاع؛ صنعت، روی هم رفته در نیمی از تولید ناخالص داخلی سهیم است. هم­چنین، فرانسه بزرگترین تولید کننده انرژی هسته ­ای در جهان است.

صنعت توریسم، بخش مهم و گسترده دیگر بوده که فرصت های شغلی فراوانی را فراهم می­ کند. کشور فرانسه در سال 2016، موفق به جذب 83 میلیون توریست شد و بدین ترتیب، محبوب ­ترین مقصد توریستی در جهان لقب گرفت. به ویژه دیزنی ­لند پاریس بسیار محبوب بوده و مقصد مورد علاقه جوانانی است که به کار کردن در فرانسه در زمان تعطیلات علاقه دارند.

بزرگترین صنایع فرانسه

بزرگترین صنایع فرانسه

از نظر تاریخی، کشاورزی همیشه بخش اقتصادی مهمی بوده است و فرانسه هم­چنان، قدرت کشاورزی اروپا و دومین صادرکننده بزرگ محصولات کشاورزی پس از ایالات متحده آمریکا می ­باشد. با این وجود، کشاورزی یک صنعت کاملا کوچک است؛ به گونه ای که کمتر از 3% جمعیت در این بخش مشغول به کار بوده و در کمتر از 2% از تولید ناخالص داخلی نقش دارد.

صنعت فشن فرانسه نیز به میزانی مشابه در اقتصاد نقش داشته و ارزش آن، به طرز حیرت­ آوری معادل 150 میلیارد یورو است که بخشی از آن، به علت شش هفته فشن و مدی است که هر سال برگزار می ­کند. این کشور به خانه­ ی طراحان درجه اول لباس معروف است و برای طراحان مد و فشن جوان و استعدادهایی که قصد دارند چشم ­انداز حرفه خود را با کار کردن در آن­جا ارتقا بخشند، مانند یک آهنربا عمل می­ کند.

با این وجود، اگر شما می­ خواهید در فرانسه خارج از چارچوب­ های خارجی سنتی کار کنید، باید از مسائل اقتصادی این کشور نیز آگاه باشید؛ رشد راکد شده­ و رقابت به سبب کمبود نوآوری کاهش یافته است. در سال­های اخیر، بخش ­هایی مانند ساخت ­و ساز و مهندسی مکانیک، با سختی­ ها و مشکلات فراوانی رو­به ­رو بوده ­اند.

شرایط کاری تحت سلطه قوانین سخت­گیرانه

کار کردن در فرانسه از طریق قوانین شغلی سخت گیرانه تنظیم می ­شود. قراردادهای بین کارکنان و اکثر کارفرمایان، دائمی بوده (به جز کارگران فصلی، مرخصی زایمان و غیره) و هر فرد مشغول به کار در فرانسه، حق پنج هفته مرخصی سالانه را دارا می­ باشد. علاوه بر این، مجوزهای تعطیلی خاصی برای مرگ و هم­چنین عروسی اعضای خانواده وجود دارد.

قانون 35 ساعت کار در هفته، در دو مرحله طی سال­های 2000 تا 2002 به منظور ریشه ­کن کردن بیکاری مطرح شد، اما در قوانین بعدی، با اعطای انعطاف بیشتر به شرکت­ها و کارکنان آنها موافقت شد. هم­اکنون، میزان مشخصی اضافه کاری در سال برای افراد مشغول به کار در فرانسه، مجاز و قانونی است اما در عوض، مرخصی یا اضافه حقوق باید به آنان اعطا شود.

فرهنگ بیزینس: محافظه­ کار و رسمی

با توجه به برخورداری از امکانات نسبتا خوب نگهداری از کودکان، فرانسه پس از فنلاند، رتبه دوم بالاترین نیروی کار زن را در اروپا را دارا می ­باشد. با این وجود، علی رغم مبارزه دولت جهت از میان بردن همه نابرابری ­های جنسیتی، هم­چنان دستمزد پرداختی به کارمندان زن و مرد، حدود 15% اختلاف دارد.

در کل، محیط بیزینس به حوزه محافظه کارانه و رسمی تمایل دارد. سلسله مراتب و تشریفات، در میان افراد مشغول به کار در فرانسه از ارزش بالایی برخوردارند و شیوه استبدادی رهبری غالب است. با این وجود، کارکنان از داشتن  مباحثه های طولانی و پرجوش ­و خروش در ملاقات های تجاری نهی می ­شوند، حتی اگر لازم باشد که تصمیم موردنظر نهایتا توسط یک نفر اتخاذ گردد. حداقل در شرکت­های بزرگ، معاشرت میان سلسله مراتب مختلف معمول نیست.

انواع ویزاهای کاری فرانسه

فرانسه دارای بیشترین توریست در جهان است ، بنابراین عجیب نخواهد بود اگر برخی از میلیون ها توریست،  قصد اقامت به مدت بیشتر در این کشور را داشته باشند ، حتی برخی از آنها به زندگی و کار در فرانسه فکر می کنند. ششمین اقتصاد بزرگ دنیا متعلق به کشور فرانسه می باشد و بخش مالی، خدمات و  تولیدات به تولید ناخالص داخلی(GDP) سالم و پایدار کمک می کند.

انواع ویزاهای کاری فرانسه

انواع ویزاهای کاری فرانسه

چه افرادی به ویزای کار نیاز دارند ؟

 1. افرادی که قصد کار کردن در فرانسه را دارند ، باید پیش از شروع فعالیت خود مجوز مناسب را دریافت کنند.
 2. شهروندان کشورهای اروپایی، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین یا سوئیس برای کار کردن در فرانسه به مجوز کار نیاز ندارند.

در صورتی که مجوز اقامت فرانسه را داشته باشید، ممکن است نیازی به درخواست برای مجوز کار نباشد. با داشتن مجوز اقامت دائم نیازی به اخذ مجوز کار نیست، اما اگر مجوز اقامت موقت و یا کوتاه مدت دارید ، باید برای اخذ مجوز کار درخواست دهید. جزئیات دقیق تر تا حدی به ملیت شما بستگی دارد.

پروسه اخذ ویزای کار فرانسه

 • پیش از اخذ ویزا باید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. پس از آن ، کارفرما  از جانب شما در وزارت کار برای مجوز کار درخواست می دهد. پروسه درخواست مجوز در هر منطقه از کشور متفاوت است، بنابراین مدت زمان تایید درخواست نیز متفاوت خواهد بود.
 • پس از تایید مرحله اول درخواست،   مقامات برای انجام امور مهاجرت به سفارت فرانسه در کشور مبدا  تماس می گیرند. پس از آن متقاضی شخصا باید به سفارت مراجعه و پروسه درخواست را تکمیل کند.
 • پس از ارسال فرم درخواست ، حدود سه هفته تا چند ماه طول می کشد ،با توجه به ملیت، نوع ویزا و عملکرد سفارت،  تا پروسه درخواست به طور کامل انجام شود. پروسه درخواست ویزای کار را باید حداکثر 3 ماه پیش از سفر به فرانسه آغاز کنید .

انواع مجوز و ویزای کار فرانسه

مجوز اقامت و ویزاهای کار متعددی با توجه به ملیت و نوع کار شما وجود دارد. تعداد این مجوز و ویزاها در طول زمان تغییر می کنند. به عنوان مثال ، در سال 2017  از ویزای جدید ” tech visa” برای تشویق کارمندان برای کار در بیزنس های فناوری نوآورانه رونمایی شد. اطلاعات دقیق و جامع از انواع ویزا در وب سایت دولت فرانسه ( به زبان فرانسوی) و یا در وب سایت خدمات دیپلماتیک ( به زبان انگلیسی)  موجود است.

آژانس های متعددی وجود دارند که می توانند  به شما در اخذ ویزای کار با پرداخت هزینه کمک کنند. اکثر این آژانس ها به طور مستقیم با کارفرمایان همکاری می کنند تا به پروسه اخذ ویزا تسهیل و سرعت ببخشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به پورتال  European Commission یا EURES و پورتال مهاجرت اروپا (EU Immigration Portal ) مراجعه کنید.

ویزای کار فرانسه برای مشاغل نیمه وقت، ثابت و فصلی

اگر قصد کار کردن کمتر از 3 ماه در فرانسه را دارید ، کارفرما باید در اداره کار برای مجوز کار موقت (temporary worker) درخواست دهد. در برخی موارد با توجه به ملیت شما از این شرایط صرف نظر می شود. ویزای فصلی (Seasonal visa ) به شما این امکان را می دهد تا به مدت 6 ماه در سال در فرانسه کار کنید. این ویزا طبق شرایط شما قابل تمدید می باشد

برای کار در فرانسه به عنوان au pair باید سن شما کمتر از 30 سال باشد و به زبان فرانسوی مسلط باشید. خانواده ای که برای آن کار می کنید باید برای ویزای کار درخواست دهند. به دلیل تنوع زیاد ویزای کار در فرانسه ، بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر به سفارت محلی خود مراجعه کنید.

شهروندان کشورهای  آرژانتین، کلمبیا، استرالیا یا نیوزیلند ممکن است بتوانند برای ویزای تعطیلات (holiday visa ) درخواست دهند.افراد  با این ویزا دارای حق ورود متعدد به فرانسه و حق کاریابی خواهند داشت . زمانی که شغل مورد نظر خود را پیدا کردند ، باید برای دریافت مجوز اقامت موقت نیز درخواست دهند و باید توجه داشت که دلیل اصلی اقامت آنها در فرانسه ،سپری کردن تعطیلات خود بوده و نه اشتغال.

نحوه اخذ ویزای کاری فرانسه به عنوان کارآفرین

برای خود اشتغالی یا راه اندازی تجارت شخصی ، باید مستقیما در سفارت محلی فرانسه برای ویزای کار درخواست داد. در آنجا در مورد برنامه و توانایی های شما برای راه اندازی یک بیزینس موفق سوالاتی پرسیده می شود. همچنین باید ثابت کنید که  تا زمانی که تجارت خود را راه اندازی می کنید، تمکن مالی دارید.

با توجه به نوع کار، به عنوان مثال اگر قصد راه اندازی تجارتی سنتی را داشته باشید، بخواهید بر اساس قرارداد کار کنید و یا شغل آزاد داشته باشید  جزئیات دقیق تری از شما خواسته می شود. قوانین مربوط به کسب و کارهای کوچک بسیار پیچیده است، بنابراین باید جزئیات عملکرد تجارت خود را در فرانسه با دقت توضیح دهید.

حقوق کار در فرانسه

تفاوت حداقل حقوق فرانسویان در مقایسه با سایر نقاط اروپا چقدر است؟ شرایط حداقل دستمزد در فرانسه و همچنین متوسط حقوق مورد انتظار مهاجران را پیدا کنید. تمام خارجیانی که مجوز کار در فرانسه دارند، می توانند حداقل دستمزد فرانسه را دریافت کنند. حداقل دستمزد فرانسه یکی از بالاترین دستمزدها در اروپا است، و حداقل حقوق کارگران در هر ساعت 9.76 یورو است. بر خلاف سایر کشورهای اتحادیه اروپا، حداقل دستمزد در فرانسه برای تمام افراد بالغ – فارغ از سن یا تجربه شان – قابل پرداخت است.

حقوق کار در فرانسه

حقوق کار در فرانسه

علاوه بر وجود حداقل دستمزد ملی در فرانسه، در برخی صنایع این کشور بر اساس توافقنامه های جمعی بین اتحادیه ها و کارفرمایان، دستمزد بیشتری به کارگران می دهند و به این ترتیب حقوق مناسبی که کارگران در برخی مشاغل انتظار دارند، دریافت می کنند. این راهنما حداقل دستمزد فرانسویان (یا حداقل درآمد، حقوق و دستمزد در فرانسه) و متوسط حقوق را در این کشور توضیح می دهد.

نحوه گفتن کلمه حقوق به فرانسوی چند مدل است:

 • le salaire (دستمزد)
 • les gages (مزد)
 • la paie / la paye (حقوق و دستمزد)
 • le revenu  (درآمد)
 • la rémunération (حق الزحمه)

حداقل دستمزد فرانسه در سال 2018

حداقل دستمزد فرانسه (معروف به SMIC) در ژانویه 2018 به میزان کمی افزایش یافت و به 9.88 دلار در هر ساعت و یا معادل 1 498.47 یورو در ماه رسید (حدود 1160 یورو با کسر مالیات). با آنکه در اصطلاح حداقل دستمزد در فرانسه افزایش یافته، اما رشد ناچیزی داشته است – دستمزد ساعتی سال 2018 تنها 12 سنت بیشتر از حداقل حقوق 9.76 یورویی در سال 2017 است. قبلا، بیشترین دستمزد در سال 2012 پرداخت میشد، زمانی که آقای رئيس جمهور اولاند 2 درصد حقوق کارگران را افزایش داد.

در واقع، فرانسه سیستم حداقل  دستمزد ثابت را اجرا می کند، هرچند استثناهایی نیز برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار وجود دارد. افراد کمتر از 17 سال که کمتر از شش ماه تجربه کار حرفه ای دارند می توانند تا پایان سن 17 سالگی حداقل دستمزد 80 درصدی دریافت کنند، سپس تا 18 سالگی این میزان به 90 درصد می رسد. در ضمن افرادی که دوره کارآموزی را می گذراندند، می توانند از 25 تا 78 درصد حداقل دستمزد دریافت کنند که البته این میزان به سن و سطح تجربه آنها بستگی دارد.

به لحاظ نظری، افرادی که برای کسب تجربه کار می کنند، حداقل دستمزد دریافت نمی کنند، اما مخارج آنها باید پرداخت شود. اگر قرارداد تجربه کاری بیش از دو ماه طول بکشد، شرکت ها باید حداقل حقوق کارکنان را مطابق با هزینه های آنها پرداخت کنند. این میزان در حال حاضر ماهانه 554،40 یورو تعیین شده است.

در سال 2016، از 10 کارمند بخش خصوصی فقط یک نفر، و از 4 کارمند نیمه وقت تنها یک نفر حداقل دستمزد را در فرانسه دریافت کرد. برآورد شده که تعداد کل افراد دریافت کننده حداقل دستمزد فرانسه حدود 1.7 میلیون نفر است.

تفاوت حداقل حقوق در فرانسه چقدر است؟

فرانسه جزو هفت کشور عضو اتحادیه اروپا است که ماهانه بیش از 1000 یورو حقوق پرداخت می کند، لوکزامبورگ، ایرلند، بلژیک، هلند، آلمان و انگلیس نیز جزو این هفت کشور هستند. با این که رتبه حداقل دستمزد فرانسه از لیست کشورهای اتحادیه اروپا بالاتر است، اما بسیار پایین تر از لوکزامبورگ است، در این کشور حداقل حقوق ماهانه کارکنان در حدود 1،999 یورو است. می توانید حداقل دستمزد فرانسه را در برابر چند کشور ذکر شده اتحادیه اروپا مقایسه کنید.

حقوق در فرانسه

معمولا حقوق در فرانسه در 12 ماه پرداخت می شود، اما بعضی شرکت ها در یک برنامه 13 یا 14 ماهه در طول سال حقوق پرداخت می کنند، و اقساط اضافی در ماه ژوئن و دسامبر پرداخت می شود. حقوق کارگران در فرانسه باید سالانه تجدیدنظر شود و کارکنان با توجه به خصوصی یا عمومی بودن شرکت ها می توانند بصورت فردی با کارفرما مذاکره کنند یا اینکه اتحادیه های کارگری آنها در این خصوص مذاکره کنند. از سال 2017، شرکت های فرانسوی دیگر فیش حقوقی ارائه نمی کنند، مگر اینکه کارمند شخصا درخواست کند.

متوسط درآمد در فرانسه

با آن که فرصت های شغلی در طیف وسیعی از بخش های فرانسه وجود دارد، اما بعضی از این بخش ها حقوق بیشتری نسبت به دیگران ارائه می دهند. بر اساس نظرسنجی اخیر، 10 مورد بالاترین حقوق را دریافت میکنند

 • مدیران ارشد
 • مدیران توسعه سازمانی
 • کنترل کنندگان مالی
 • مدیران فروش
 • مدیران منطقه ای
 • مدیران فناوری اطلاعات IT
 • حسابداران
 • مدیران بازاریابی
 • مدیران پروژه
 • رئیس شعبه

این مطالب به روان صحبت کردن زبان فرانسه کمک می کند، اما هنگام مذاکره در مورد حقوق در فرانسه صحبت کردن به زبان انگلیسی به عنوان زبان مادری (و به ویژه داشتن یک مدرک از دانشگاه انگلیسی) بسیار موثر است. فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی دو شغل مهم در فرانسه است که باید با زبان انگلیسی صحبت شود،  اما انگلیسی زبانان بیشتر دنبال کارهایی نظیر امور مالی و بانکداری می گردند. مشاورین موسسه حقوقی موسسه حقوقی میرداماد می توانند شما را در این راستا و سایر امور مهاجرت به فرانسه راهنمایی کنند تا با اطلاعات کامل پیش بروید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *