مهاجرت و اقامت اوکراین

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

درخواست برای مجوز مهاجرت باید توسط متقاضی به مقامات مربوطه ارسال شود. در صورت دلیل معقول (بیماری متقاضی، فاجعه طبیعی و غیره)، درخواست مهاجرت به اوکراین را می توان از طریق پست ارسال کرد و یا توسط شخص دیگری که دارای مجوز تأییدیه دفتر اسناد رسمی باشد، ارسال شود.

مزایای زندگی و مهاجرت به اوکراین

زندگی در اوکراین می تواند به عنوان یک کشور جذاب برای خارجیانی که مایل به مهاجرت به اروپا هستند، در نظر گرفته شود.  این امر عمدتا به خاطر توسعه اروپایی کشور و تمایل اوکراینی ها به عنوان بخش جدایی ناپذیر جامعه اروپایی است.  دوم آن که، دارای املاک، خدمات، قیمت مواد غذایی، موقعیت جغرافیایی مناسب، ارتباطات پیشرفته و آب و هوای معتدل است.

مطمئنا، اوکراین اغلب به عنوان انتخاب محل اقامت شهروندان اتحادیه اروپا یا ایالات متحده محسوب نمی شود.  با این حال، برای شهروندان پاکستان، هند، ایران، عراق، مصر، لیبی و کشورهای دیگر از خاور میانه به دلیل بسیاری از دلایل، از جمله: قیمت نسبتا پایین دستیابی به مجوز اقامت، و سیاست مهاجرت نسبتا لیبرال مناسب می باشد. بیایید مزایای مهاجرت به اوکراین را در مقایسه با کشورهای دیگر مورد بررسی قرار دهیم و اصطلاح مهاجرت کسب وکار را در نظر بگیریم.

مجوز سکونت در آلمان، یکی از مطلوب ترین کشورها برای مهاجران، بسیار دشوار است، چرا که در اغلب کشورهای اروپای غربی نیز وجود دارد.  ساده ترین راه برای باز کردن کسب وکار خود در کشور ، متداول ترین شکل مالکیت شرکت مسئولیت محدود است ( Limited Liability Company )، و مجموع سرمایه اولیه نباید کم تر از 25 هزار یورو باشد.

دوره ثبت نام تا 2.5 ماه طول می کشد، و در ابتدا لازم است یک مدیر استخدام کند که شهروند آلمان یا فردی است که دارای اجازه اقامت می باشد. بعد از این، شما باید به سفارت یک برنامه کاری مفصل،  به مقامات دولت فدرال که قصد دارید در آن زندگی و کار کنید، ارسال کنید. دوره بررسی اسناد حداقل 8-9 ماه و معمولا 12-15 ماه طول می کشد. روند واقعی بودجه عمومی که هزینه سرمایه مشترک را حساب نمی کند، ممکن است تا 10 هزار یورو افزایش یابد.

یک شهروند از کشور دیگر، برای اقامت قانونی به مدت طولانی (در واقع، برای زندگی و کار) باید مجوز سکونت را به دست آورد.  مجوز سکونت ممکن است دائمی و موقتی باشد. اقامت دائم  این فرصت را می دهد که فرد در تمام طول مدت اقامت، در قلمرو اوکراین باشد. اقامت موقت به فرد این امکان را می دهد که مدت یک سال در اوکراین باقی بماند. مهم است که درک کنیم که اجازه اقامت موقت به اصطلاح ” time windows ” خوانده نمی شود.  برای مثال اگر اوکراین را برای مدت دو ماه ترک کنید و سپس به اوکراین برگردید، این به این معنی نیست که اقامت شما برای این دو ماه تمدید خواهد شد.

قوانین اوکراین برای کسب اجازه اقامت چندین فرصت را فراهم می کند.  یک راه برای قانونی کردن  شهروندی فردی از یک کشور دیگر، گرفتن سهمیه ویژه ای است. این گروه شامل چهره های فرهنگی معروف، دانشمندان، طراحان و مردمی است که حداقل 100 هزار دلار در اقتصاد اوکراین سرمایه گذاری کرده اند.

این امکان وجود دارد که بدون داشتن سهمیه ویژه در کشور، اقامت خود در کشور اوکراین را قانونی کرده باشد : در صورتی که قبلا تابعیت اوکراین داشته است یا در قلمرو کشور ما متولد شده باشد.  مهاجرت از طریق بنیانگذاران شرکت های اوکراینی نیز امکان پذیر است.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

اگر قصد دارید تحصیل در اوکراین را انتخاب کنید قطعا به دنبال جزئیات مهم در رابطه با این تصمیم هستید، دانشجویان بین المللی می تواند بر اساس نمره های ذکر شده در مدارک تحصیلی قبلی خود در دانشگاه های اوکراین تحصیل کنند. حداقل نمره ی مورد نیاز برای پذیرش به طور جداگانه توسط دانشگاه ها مشخص می شود.پس از ورود به اوکراین، کمیته ی گزینش دانشگاه برای متقاضیان قرار مصاحبه تعیین خواهد کرد.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

تمام متقاضیان بین المللی برای دریافت دعوتنامه ی تحصیلی از  دانشگاهی که به آن درخواست پذیرش داده اند، به اوکراین می آیند.این دعوتنامه فرمی است که توسط وزارت آموزش و پروورش ایجاد شده است. دانشجویان متعلق به کشورهای لازم الویزا  و دانشجویان ساکن کشورهایی که توافقنامه ی ورود بدون ویزا جهت اقامت 90 روزه ( سفر توریستی، شخصی یا کاری) ، امضا کرده اند باید ویزای طولانی مدت  ( تحصیلی نوع  D ) دریافت کنند که این ویزا به دانشجویان اجازه ی اقامت بیش از 90 روز در خاک اوکراین را می دهد.

شهروندان کشور هایی که توافق نامه ی ورود بدون ویزا را امضا کرده اند ( گرجستان ، مولدوا ، بلاروس، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان، روسه ) نیاز به دریافت ویزای اوکراین ندارند  اما باید جهت عبور از مرز اوکراین  اصل یا کپی دعوتنامه ی تحصیلی خود را که تعیین کننده ی  هدفشان از سفر به اوکراین است، تهیه کنند. برای دریافت ویزای نوع  D ، دانشجوی آینده نگر باید بر اساس لیست مدارک تعیین شده در وبسایت سفارت، مدارک لازم را به کنسولگری کشور اوکراین در کشور محل زندگی اش ارائه دهد . این لیست مدارک همواره شامل اصل دعوتنامه ی تحصیلی می باشد.

توجه داشته باشید که مدارک تحصیلات پیشین شما پیش از ارائه به کنسولگری اوکراین باید به تایید رسمی رسیده باشد؛ قانونی شود ( از سوی وزارت آموزش و پرورش+ وزارت امورخارجه+  سفارت اوکراین در کشور شما) یا توسط مهر آپوستیل تایید شود و در سفارت اوکراین قانونی گردد). این مدارک باید رسما در اوکراین شناخته شده باشند و تنها در این صورت دانشگاه اوکراینی قادر به صدور گواهینامه ی تحصیلی شما بر اساس فارغ التحصیلی ، خواهد بود.

حتما بخوانید:  پذیرش دانشگاه های اوکراین

تمام دعوت نامه های تحصیلی پیش از آنکه برای متقاضیان صادر شوند الزاما در وزارت علوم و تحصیل کشور اوکراین، ثبت می شوند. نکته بسیار مهم این است که پس از مشخص شدن زمان ورود به اوکراین ، دانشجویان تاریخ، ساعت، فرودگاه و شماره ی پروازشان را به دانشگاه اطلاع دهند.از آنجایی که دانشگاه این اطلاعات را به مرزبانی می فرستد توصیه می شود که اطلاعات  تماس خود را نیز به دانشگاه ارائه دهید. در هنگام بررسی پاسپورت ، کارمند مرز می تواند تایید کند که ایا فرد در اعلانات دانشگاه میزبان ذکر شده است یا خیر. این کار امنیت رسیدن به کشور جدید را تضمین می کند. مخصوصا در مواقعی که دانشگاه در شهری متفاوت با محل فرودگاه  قرار دارد.

در طول کنترل مرزی ، دربین روند کار ممکن است به مصاحبه ای دقیق جهت اطمینان یافتن از این مورد که دانشجو با هدف تحصیلی وارد اوکراین می شود و از حمایت مالی  در مدت تحصیلش در اوکراین برخوردار است، نیاز داشته باشد.به دانشجویان پیشنهاد می شود که برای چنین مصاحبه ای آماده باشند و مطمئن شوند به خوبی راجع به دانشگاه خود، محل آن، محل اقامت در طول دوران دانشجویی و رشته ی تحصیلی خود اطلاع داشته باشند. داشتن  نامه اطلاعیه ازسوی دانشگاه به همراه شماره تماس فردی مسئولیت پذیر می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. اگر دانشجویی در این مصاحبه رد شود، از ورود به خاک اوکراین منع خواهد شد.

دانشجویان بین المللی در طول دوران تحصیل خود در اوکراین تحت قوانین مهاجرتی قرار می گیرند که توجه به این قوانین و اجرای آن ها بسیار با اهمیت است. تمام خارجی هایی که با هدف تحصیل به اوکراین می آیند باید از سوی دستگاه مهاجرتی اجازه ی اقامت موقت دریافت کنند و در طول دوره ی تحصیل در محل حقیقی تحصیل خود، نامشان را ثبت کنند. برای شهروندان کشور های لازم الویزا روند مهاجرت از 15 روز مانده به انقضای ویزا تجاوز نمی کند ( دوره  اتبار ویزا 45 روز است) و برای کشور هایی که به ویزا احتیاج ندارند تا 75 روز از تاریخ عبور از مرز اوکراین این روند زمان خواهد برد.

تشریفات مهاجرت دانشجویان بین المللی معمولا توسط بخش بین المللی دانشگاه انجام می شود. عمدتا این بخش از دانشجویان می خواهد که تمام مدارک لازم را تهیه کنند و به آن ها پیشنهاد صدور بیمه ی پزشکی به مدت کل دوران تحصیلی ، می دهد. اجازه ی اقامت موقت، سندی است که هویت فرد خارجی یا فرد  فاقد شهروندی را تایید می کند و اقامت قانونی دانشجو  در کشور اوکراین را تصدیق می نماید.

اگر تاریخ اجازه ی اقامت موقت به پایان برسد و به موقع تمدید نشود، دانشجو باید از کشور اوکراین خارج شود و دوباره درخواست ویزا دهد. در صورت اخراج دانشجو از دانشگاه، طی 10 روز دانشگاه به اداره مهاجرت جهت لغو ثبت نام  اطلاع می دهد. در این شرایط دانشجو باید ظرف 7 روز خاک اوکراین را ترک کند. لازم است بدانید که قانون مهاجرت اوکراین به دانشجویان اجازه کار حین تحصیل را نمی دهد.

مهاجرت کاری به اوکراین از طریق تخصص

یافتن شغل خوب برای خود اوکراینی ها هم کار ساده ای نیست، بنابراین خارجی ها وضعیت سخت تری دارند، اما اگر شما مصمم و هدفمند باشید و بدانید به دنبال چه هستید، شما شغل رویایی تان را در اوکراین خواهید یافت. در آنجا خارجی هایی هستند که ترجیح می دهند در اوکراین کار کنند و قصد بازشگت به وطنشان را ندارند. مزایای کار در اوکراین برای متخصصان خارجی:

 • حقوق بالا
 • قانون کار آزاد
 • امکان کار برای چندین شرکت به صورت همزمان
 • شانس بالا برای رسیدن به موقعیت های کاری بالاتر

برای اینکه به شکل قانونی در اوکراین مشغول به کار شوید، یک فرد خاجی باید مجوز کاردر قلمروی اوکراین را دریافت نماید. خارجی هایی که برای کار در اوکراین نیازی به گرفتن مجوز کار ندارند:

 • افراد دارای مجوز اقامت دائم در اوکراین
 • افراد پناهنده
 • افرادی که نیاز به محافظت موقت دارند
 • کارمندان رسانه ها و ناوگان های خارجی
 • هنرمندان و ورزشکاران حرفه ای
 • کارمندان خدمات اورژانس
 • استادانی که در دانشگاه ها تدریس می کنند.

مطابق با قانون اساسی اوکراین سه دسته شهروند خارجی که هر کدام دارای اعتبار و مدارک خاصی است که در زیر به آنها اشاره شده:

 • دسته ی ویژه (متخصصان با دستمزد بالا که دستمزدشان  بیش از 50 برابر حداقل دریافتی است؛ فارغ التحصیلان 100 دانشگاه برتر بر اساس فهرست کابینه ی وزرا؛ کارمندان صنایع خلاق؛ متخصصان فناوری اطلاعات).
 • دسته ی دوم (کامندانی که در سفرهای کاری به سر می برند؛ وکلای بین شرکتی؛خارجیانی که قصد گرفتن پناهندگی دارند).
 • دیگر شهروندان خارجی
 • مدت اعتبار مجوز کار به دسته ی ای وابسته است که شهروند خارجی به آن تعلق دارد.
 • برای دسته ی ویژه و افرادی که در سفر کاری به سر می برند، مجوز تا سه سال معتبر است.
 • برای وکلای بین شرکتی، مجوز کار به مدت کل دوره ی کار در اوکراین معتبر است.
 • برای دیگر افراد خارجی اعتبار مجوز تنها یک سال است.
 • یک قطعه عکس 3.4 در 4.5 سانتی متر
 • کپی پاسپورت
 • کپی قرارداد کاری
 • فرم درخواست
حتما بخوانید:  پذیرش دانشگاه اوکراین

به منظور گرفتن مجوز کار شهروندان اهل کشورهای خارجی باید بسته به موقعیت مکانی شرکتی که قصد کار برای آن را دارند، مدارک را به مرکز کارگزینی ارائه دهند. مجموعه ی مدارک به مدت هفت روز کاری بررسی می شود و سپس مرکز کارگزینی تصمیم گیری کرده و تصمیم خود را به اطلاع کارفرما می رساند. اگر جواب مثبت باشد، ظرف مدت ده روز فرد باید هزینه ی صدور مجوز را بپردازد.

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری

درست مانند برنامه های اخذ مجوز اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در بسیاری از کشور ها مثل آمریکا، کانادا، سنگاپور، اوکراین نیز به اتباع خارجی ای که تمایل دارند حداقل  100000 دلار آمریکا در این کشور سرمایه گذاری کنند اقامت دائم این کشور را اعطا می کند. سرمایه گذاری باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سرمایه گذاری باید در غالب یکی از واحد های پولی قابل تبدیل به ارز اوکراین صورت گیرد.
 • مبلغ سرمایه گذاری نباید کمتر از 100000 دلار آمریکا باشد.
 • شیوه ی پرداخت مبلغ سرمایه گذاری با قوانین بانکداری و سرمایه گذاری کشور اوکراین هم خوانی داشته باشد.
 • سرمایه شما در اقتصاد اوکراین به کار گرفته شود.

در خصوص این قانون که «سرمایه گذاری باید در اقتصاد اوکراین صورت گیرد» باید گفت که تمامی سرمایه گذاری ها در کشور اوکراین، شامل این قانون نمی شوند. به طول مثال، با خرید ملک در کشور اوکراین توسط یک شهروند خارجی، ( حداقل مبلغ سرمایه گذاری 100000 دلار آمریکا) ، به سرمایه گذار هیچ گونه مجوز مهاجرتی و در نتیجه مجوز اقامت دائم اوکراین تعلق نمی گیرد.

در عمل، باید گفت که این شرط به این معناست که سرمایه گذار می بایست سرمایه خود را در خرید سهام یک شرکت ثبت شده، و یا سرمایه گذاری مشارکتی در محدوده ی خاک اوکراین به کار گیرد. پس از اینکه شرکت شما در کشور اوکراین ثبت شد می تواند تا زمانی که قوانین اوکراین را نقض نکند به شکل هر نوع فعالیت تجاری ای که در مدارک شرکت ثبت شده است ( از جمله سرمایه گذاری، تجارت، خدمات، واردات/صادرات) عمل کند. سرمایه سهام شرکت ، علاوه بر فعالیت های کنونی شرکت، می تواند برای خرید هر چیزی ( از جمله ملک، یا هر جنس یا دارایی دیگر) به کار گرفته شود.

پس از اینکه سرمایه گذاری صورت گرفت، تبعه ی خارجی می تواند برای مجوز مهاجرتی خود درخواست دهد و پس از آن برای اخذ مجوز اقامت دائم در اوکراین اقدام کند. قدم اول: درخواست مجوز مهاجرتی، این درخوست در دفتر خدمات مهاجرتی کشور اوکراین باید ثبت شود ( در صورتی که این فرد در اوکراین باشد) و یا اینکه در سفارت اوکراین محل زندگی شخص متقاضی ( درصورتی که متقاضی در زمان درخواست در کشوری غیر از اوکراین باشد.) مدت زمان اخذ مجوز مهاجرتی، طبق قانون یک سال تعریف شده است.

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری

قدم دوم: درخواست ویزای نوع D، اگر فرد متقاضی خارج از کشور اوکراین باشد، پس از اینکه مجوز مهاجرتی خود را کسب کرد، می بایست برای دریافت ویزای نوع D در سفارت و یا کنسولگری کشور اوکراین درخواست دهد و پس از دریافت ویزا وارد خاک کشور اوکراین شود. ظرف مدت 5 روز، پس از رسیدن به کشور اوکراین، متقاضی باید برای دریافت مجوز اقامت دائم اقدام کند. در صورتی که متقاضی در حال حاضر در کشور اوکراین باشد، دریافت ویزای نوع D لزومی ندارد و می تواند از این مرحله چشم پوشی کند.

قدم سوم: درخواست مجوز اقامت دائم، مجوز اقامت دائم، پس از ثبت درخواست متقاضی در دفتر خدمات مهاجرتی کشور اوکراین، طی 7 روز صادر می شود. از آنجایی که کل فرایند اخذ مجوز اقامت دائم کشور اوکراین زمان بر است، در صورتی که علاقه مند باشید زودتر به این کشور مهاجرت کنید، می توانید ابتدا برای اخذ مجوز اقامت کوتاه مدت ( یک سال اعتبار دارد و قابل تمدید است) اقدام کنید. برای این کار، شرکت اوکراینی ای که توسط شما تاسیس شده است می تواند به عنوان مدیر شما را استخدام کند و برای شما مجوز کار بگیرد. این کار یکی از روش های قانونی اخذ مجوز اقامت موقت است.

به طور خلاصه باید گفت که اتباع خارجی می توانند با مبلغ 100000 دلار آمریکا، یا معادل آن، در اقتصاد کشور اوکراین سرمایه گذاری کنند و اقامت دائم این کشور را کسب کنند. برای اینکه کل روند اخذ مجوز اقامت را صحیح انجام دهید، پیشنهاد می شود که از یک مشاور مهاجرتی کمک بگیرید تا شما را طی فرآیند درخواست راهنمایی کند.

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

از آنجا که اوکراین یک کشور بسیار جذاب برای اقامت دائم در نظر گرفته می شود اکثر اتباع خارجی در جستجوی نه تنها دریافت اجازه اقامت بلکه دنبال آن هستند که شهروندی اوکراین را به دست بیاورند. شرایط برای شهروند اوکراین شدن به طور کامل توسط قانون شهروندی اوکراین پیش بینی شده است. پذیرش در خواست شهروندی دلایل خاص خود را دارد یکی از آن دلایل ازدواج با یک شخص اوکراینی است. یک خارجی  در صورتی که شرایط و مدارک زیر را داشته باشد می تواند شهروند اوکراین شود:

 • قوانین اوکراین را رعایت کند.
 • تابعیت دیگری نداشته باشد.
 • اقامت در اوکراین به مدت 5 سال  یا اگر یکی از طرفین(همسر) تابعیت اوکراین را داشته باشد و ازازدواجشان 2 حداقل سال گذشته باشد.
 • افرادی که طی 3 سال به طور مداوم در اوکراین اقامت داشته اند.
 • اجازه اقامت در کشور را داشته باشند.
 • آشنایی با زبان اوکراینی
 • توانایی مالی کافی برای زندگی در اوکراین
 • تکمیل فرم درخواست اقامت
 • 3 عدد عکس 45*35
حتما بخوانید:  هزینه زندگی در کشور اوکراین

همچنین با توجه به موارد قانونی یکی از اسناد زیر باید ارائه داده شوند:

 • هیچگونه شهروندی برای افراد بی خانمان از سوی دولت وجود ندارد
 • کپی از پاسپورت همسر که نشاندهنده ی شهروند اوکراین است.
 • کپی از مدرک فوت همسر
 • یک مدرک که با زبان اوکراینی تایید اقامت فرد باشد.
 • اثبات داشتن توانایی مالی کافی 6 ماه گذشته از زمان ارائه درخواست اقامت.

اسناد دیگر تنها پس از اینکه قادر به جمع آوری بقیه مدارک مورد نیاز شدید به اداره ی مهاجرت برده و  مدارک باید به زبان اوکراینی ترجمه شوند. مراحل ثبت نام شهروندی بر اساس ازدواج و شهروند شدن اوکراین بسیار گسترده و پیچیده است و بسته به قوانین دولت اوکراین دارد. درخواست ها برای شهروند اوکراین شدن توسط سازمان های زیر مورد بررسی قرار می گیرند:

 • سازمان ویژه ای که تحت عنوان رئیس جمهور اوکراین فعالیت می کند تصمیم گیری نهایی را در مورد پذیرش شهروندی می دهد
 • خدمات مهاجرتی نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولی مجاز است تصمیمات مربوط به کسب تابعیت را در تمامی زمینه های دیگر به جز تصویب شهروندی را بگیرد.

شهروندی با بررسی دقیق اسناد ارائه شده صورت می گیرد, اگر مدرکی ناقص باشد یا کمبود داشته باشد پس از گذشت دو هفته مدارک به متقاضی بازگردانده می شوند تا متقاضی مدارک را کامل و سپس بفرستد اگر فردی  مدارک را تکمیل نکند و نقایض را برطرف نکند ظرف مدت دو ماه در خواست شهروندی اش رد می شود.  یک برنامه با یک بسته اسناد در حال انجام یک سری آزمون است که کل دوره نمی تواند بیشتر از 12 ماه باشد:

 • اولین گام این است که درخواست را با اسناد موجود در اداره پلیس محلی سرویس مهاجرت بررسی کنید و سپس آن را به ال سی ای منطقه ای ارسال کنید تا توسط سرویس مهاجرت اوکراین بررسی شود.
 • گام دوم این است که پرونده های کاربردی و اسناد توسط رییس جمهور اوکراین بررسی شوند، تایید مدارک حداقل 2 سال طول می کشد.

مشکل پذیرش شهروندی از طریق ازدواج، در برخی موارد اگر نمیخواهید دو شهروندی داشته باشید پس از ازدواج با یک شهروند اوکراین حق مجوز اقامت موقت به مدت 1 سال(ممکن است بلافاصله پس از ثبت نام ازدواج)  برای شما صادر می شود و پس از گذشت 2 سال از زندگی مشترک می توانید یک مدرک اقامت دائمی بدون محدودیت زمانی را دریافت کنید. ما به کمک مشاورین و وکلای حقوقی خود در موسسه میرداماد روند کلی ویزای اوکراین را برای شما تسهیل می کنیم تا بتوانید به پشتوانه اطلاعات و آشنایی با قوانین امور مهاجرت خود را نهایی و قطعی کنید.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به اوکراین

1- مزایای زندگی در اوکراین برای زندگی در این کشور چیست؟

توسعه اروپایی، دارای املاک، خدمات، قیمت مواد غذایی، موقعیت جغرافیایی مناسب، ارتباطات پیشرفته و آب و هوای معتدل.

2-کسانی که به اوکراین مهاجرت می کنند برای کسب اقامت چه اقدامی باید انجام دهند؟

قوانین اوکراین برای کسب اجازه اقامت چندین فرصت را فراهم می کند. یک راه برای قانونی کردن شهروندی فردی از یک کشور دیگر، گرفتن سهمیه ویژه ای است.

3- کدام دسته از افرادی که به اوکراین مهاجرت می کنند می توانند اقامت از طریقسهمیه ویژه را کسب نمایند؟

چهره های فرهنگی معروف، دانشمندان، طراحان و مردمی است که حداقل 100 هزار دلار در اقتصاد اوکراین سرمایه گذاری کرده اند.

4- کسانی که به اوکراین مهاجرت کرده اند آیا بدون سهمیه ویژه می توانند اقامت اوراین را به دست آورند؟

بله، در صورتی که قبلا تابعیت اوکراین داشته است یا در قلمرو کشور ما متولد شده باشد. مهاجرت از طریق بنیانگذاران شرکت های اوکراینی نیز امکان پذیر است.

5- مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل چگونه است؟

تمام متقاضیان بین المللی برای دریافت دعوتنامه ی تحصیلی از دانشگاهی که به آن درخواست پذیرش داده اند، به اوکراین می آیند.

6- آیا مهاجرت به اوکراین از طریق کار و تخصص امکان پذیر می باشد؟

بله البته یافتن شغل خوب برای خود اوکراینی ها هم کار ساده ای نیست، بنابراین خارجی ها وضعیت سخت تری دارند، اما اگر شما مصمم و هدفمند باشید و بدانید به دنبال چه هستید، شما شغل رویایی تان را در اوکراین خواهید یافت.

7- مهاجرت به اوکراین از طریق کار چه مزایایی دارد؟

 • حقوق بالا
 • قانون کار آزاد
 • امکان کار برای چندین شرکت به صورت همزمان
 • شانس بالا برای رسیدن به موقعیت های کاری بالاتر

8- از چه روش هایی می توان به اوکراین مهاجرت کرد؟

کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج

9- برای مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری چه میزان سرمایه لازم است؟

حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا برای مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری باید ارائه شود.

10-روند کاری مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

پس از اینکه سرمایه گذاری صورت گرفت، تبعه ی خارجی می تواند برای مجوز مهاجرتی خود درخواست دهد و پس از آن برای اخذ مجوز اقامت دائم در اوکراین اقدام کند.

11- مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج پس از چند سال منجر به اخذ اقامت دائم اوکراین می شود؟

پس از گذشت 2 سال از زندگی مشترک می توانید یک مدرک اقامت دائمی بدون محدودیت زمانی را دریافت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *