مهاجرت و اقامت اسپانیا

ممنوعیت ورود به اسپانیا تا پایان سال ۲۰۲۰

ممنوعیت ورود به اسپانیا تا پایان سال ۲۰۲۰

کرونا ویروس مشکلات بسیاری را برای کشور های مختلف به وجود آورده است. کشور های مختلف برای جلوگیری از همه گیری ویروس کرونا و شیوع هر چه بیشتر آن اقدامات مختلفی را انجام داده اند. برخی کشور ها برای بهبود شرایط مرز های خود را بسته اند و برخی دیگر برای ورود و خروج شرایط خاصی را مهیا کرده اند. مهاجرت به اسپانیا نیز تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا با مشکلاتی مواجه شده است. در این میان بر طبق اخبار اعلام شده ممنوعیت ورود به اسپانیا تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام شده است.

ممنوعیت ورود به اسپانیا تا پایان سال ۲۰۲۰

اسپانیا هم یکی از کشور های مهاجر پذیر می باشد که مهاجران بسیاری را هر ساله می پذیرد. مهاجرت به اسپانیا با راه های مختلفی مانند کار در اسپاینا یا تحصیل در اسپانیا امکان پذیر می باشد. اما با توجه به همه گیری ویروس کرونا شرایط برای حضور در اسپانیا و مهاجرت به این کشور با مشکلاتی مواجه شده است. این روز ها نیز اخباری مبنی بر ممنوعیت ورود به اسپانیا تا پایان سال ۲۰۲۰ ارائه شده است.

در واقع مقامات اسپانیا برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری ویروس کرونا ، بسته شدن موقت مرز این کشور را تا تاریخ ۳۱ دسامبر طولانی کردند. این تصمیم توسط بولتن رسمی اسپانیا (BOE) اعلام شده است و بدون تغییر در آنچه یک ماه پیش تأیید شده بود ، منتشر شده است. طبق آخرین اعلامیه اسپانیا ، لیستی از کشور هایی که افراد واجد شرایط سفر به منطقه شینگن و این کشور هستند ، استرالیا، رواندا ، ژاپن، نیوزیلند، کره جنوبی، سنگاپور ، اروگوئه و تایلند  می باشد.

در مورد ساکنان چین، از جمله مناطق ویژه اداری ماکائو و هنگ کنگ ، بررسی مسئولیت متقابل برای مقامات آن ها صورت می گیرد. بر طبق بررسی های اعلام شده نام کشور های تونس، کانادا و گرجستان از لیست کشور هایی که اجازه سفر داشتند خارج شده است. 

شرایط کشور اسپانیا

بیش از ۱۶۴۶۱۹۰ مورد ویروس کرونا ویروس کرونا در اسپانیا ثبت شده است در حالیکه در مجموع ۴۴۶۸۰ نفر در اثر بیماری فوت کرده اند. با این حال ، در روز جمعه ، اسپانیا در مجموع ۱۰۸۵۳ مورد جدید از عفونت COVID-19 را گزارش کرد ، که نشانه دیگری در کاهش انتقال ویروس در نظر گرفته شد. ارقام روز جمعه نشان داد که در مقایسه با روز پنجشنبه ۱۴۳۶ مورد کمتر وجود داشته است.

وزارت امور خارجه اسپانیا و وزارت بهداشت این کشور اعلام کردند که از ۲۳ نوامبر روش آزمایش COVID-19 برای همه افراد بین المللی که مایل به ورود به کشور از مناطقی هستند که تحت تأثیر گسترش ویروس قرار دارند ، اجباری می باشد.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط هر دو وزارتخانه ، افرادی که قصد دارند از کشورهای پر خطر وارد اسپانیا شوند ، پس از ورود باید نتایج منفی آزمایش کرونا ویروس را ارائه دهند. طبق اعلام مقامات محلی اسپانیا ، کلیه افرادی که از این قانون پیروی نمی کنند مجاز به ورود به اسپانیا نیستند. از این رو اگر تمایل به مهاجرت اسپانیا دارید تمامی قوانین را در نظر گرفته و سپس اقدام کنید. 

حتما بخوانید:  بهترین شهر اسپانیا برای زندگی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *