071-91009294  | 021-88724227  |

معایب و مشکلات زندگی در هلند

معایب و مشکلات زندگی در هلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در این مقاله سعی بر آن است تا اطلاعاتی در خصوص معایب و مشکلات زندگی در هلند در اختیار شما سروران قرار دهیم. این مقاله با کمک مشاورین موسسه حقوقی میرداماد نوشته شده است. کارشناسان ما آماده پاسخ به تمامی سوالات شما هستند و می توانند راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

معایب و مشکلات زندگی در هلند

با وجود اینکه افراد زیادی به زندگی در کشور هلند علاقه دارند؛ اما زندگی در این کشور دارای معایب و مشکلات بسیار زیادی نیز می‌باشد. شما باید پیش از مهاجرت به این کشور در این باره به صورت کامل تحقیق کنید. همچنین پرس و جو از افرادی که پیش از این در کشور هلند زندگی کرده‌اند نیز می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

  • داشتن اتومبیل در کشور هلند: با توجه به اینکه داشتن اتومبیل در کشور هلند دارای هزینه‌های بسیار زیادی است، یکی از مزایای زندگی در این کشور خریداری اتومبیل در هلند است. شما باید برای داشتن اتومبیل در هلند هزینه‌های بسیار زیادی برای سوخت و بیمه اتومبیل پرداخت کنید. بنابراین داشتن اتومبیل در هلند نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود.
  • بالا بودن نرخ مالیات: نرخ مالیات در کشور هلند بسیار زیاد است. بنابراین این موضوع یکی دیگر از مهم‌ترین معایب زندگی در کشور هلند است. شما باید پیش از مهاجرت به کشور هلند از توانایی مالی کافی برای پرداخت مالیات در این کشور برخوردار باشید. به صورت کلی درآمد کارمندان در کشور هلند نسبتا بالا است؛ اما به همان نسبت میزان مالیات دریافتی نیز بسیار زیاد است. همچنین قیمت خرید اجناس نیز در این کشور بسیار زیاد است.
  • سختی فرایند اجاره منزل در کشور هلند: مورد بسیار مهمی که شما باید پیش از مهاجرت به هلند به آن دقت کنید، پیدا کردن و اجاره منزلی مناسب برای زندگی در این کشور است. شرایط پیدا کردن مسکن مناسب در کشور هلند بسیار سخت است. بنابراین شما باید اقدامات لازم برای اجاره منزل در هلند را پیش از مهاجرت به این کشور انجام دهید. همچنین اجاره بهای منزل در کشور هلند به ویژه در شهر آمستردام بسیار بالا است. حتی دانشجویان نیز برای اجاره منزل دانشجویی باید هزینه زیادی برای اجاره منزل پرداخت کنند. لذا توصیه می‌شود پیش از مهاجرت به هلند شرایط خود برای پرداخت اجاره را به صورت کامل بررسی نمایید.

بررسی دقیق معایب زندگی در هلند، می‌تواند شرایط تصمیم گیری شما برای اقامت در هلند را راحت‌تر کند.

وضعیت مسکن در کشور هلند

مسکن (اجاره یا خرید) جهت زندگی در هلند بسیار گران و مکرآمیز است. حتی برای آپارتمان اجاره ای، ممکن است شما را در یک لیست انتظار قرار داده و پس از آن آپارتمان را به شخص دیگری بدون هیچ توجیهی تحویل دهند که این به نظر ناعادلانه است، گرچه هلندی ها ادعا می کنند که فرهنگ آنها برای همه بسیار عادلانه است. آنها همچنین درباره جزئیات حقوق شما هم سوالاتی می پرسند تا ببینند توانایی پرداخت اجاره را دارید یا خیر.

اگهی آپارتمان ها در هلند به صورت مبله، یا بدون اثاثیه به اصطلاح (shell) می باشد. آپارتمان های بی اثاثیه ممکن است معامله ارزان تری باشد، اما اجاره یکی از آنها به معنای خرید همه اثاثیه، از جمله فرش و سایر اسباب منزل است. در نهایت، بعضی از آژانس های املاک به ازای پیدا کردن خانه و خرید ملک در هلند برای شما مبلغی تحت عنوان کمیسیون، جدا از هزینه های دیگر از مستاجر مطالبه می کنند.

شیوه زندگی در هلند

شیوه زندگی هلندی خیلی پر جنب و جوش و زنده است، آنها از هر بهانه ای برای برگزاری جشن های عمومی استفاده می کنند. اما پیامدهای آن نمی تواند رضایت بخش باشد چرا که پس از جشن خیابان ها مملو از زباله می شود. اما همه این زباله ها قبل از زمان ناهار روز بعد جمع آوری می شوند. به نظر می رسد اکثر مشکلات امنیتی در هلند از دوچرخه سواری است. دوچرخه سواران اغلب بدون کلاه ایمنی در داخل یا خارج از ترافیک تردد می کنند و این را باید در نظر داشت که در صورت برخورد ماشین و دوچرخه، ماشین مقصر خواهد بود. فرصت های زیادی برای مهاجران خارج از اتحادیه اروپا وجود ندارد.

شیوه زندگی در هلند

اگر یک کارفرمای هلندی بخواهد کسی را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند، باید ثابت کند یک شهروند هلندی یا فردی از کشورهای اتحادیه اروپا نمی تواند موقعیت را پر کند – که به ندرت پیش می آید. در هلند می بایست 40 ساعت در هفته کار کرد که نسبت به برخی از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا که هفته کاری حدود 35 ساعت است، کمی بالاتر است. حقوق هم آنچنان بالا نیست و به عنوان یک هلندی باید 100٪ مالیات (کل مالیات) را از درآمد خود پرداخت کنید. (حتی اگر شما هیچ درآمدی نداشته باشید) مگر اینکه مهاجر باشید که در این صورت می توانید 30٪ تخفیف مالیات برای 5 سال را دریافت کنید. (در صورتی که کارفرمای شما درخواست داده باشد.). دانشجویان بین المللی که علاقه به تحصیل در خارج از کشور را دارند می توانند، مهاجرت تحصیلی به هلند برایشان گزینه ایده آلی محسوب می شود.

فرهنگ در هلند

در حالی که هلندی ها از این که می توانند با مهاجران به انگلیسی صحبت کنند راضی هستند ، به زبان خود نیز افتخار می کنند و انتظار دارند مهاجرات، زبان هلندی را در حد ابتدایی یاد بگیرند. به نظر می رسد زبان هلندی حد وسط انگلیسی و آلمانی است، به طوری که بسیاری از کلمات برای شما آشنا هستند. اما تلفظ صدای “G” می تواند چالش برانگیز باشد. هلندی ها به خاطر رک گویی شان معروف هستند که زمان می برد تا با آنها احساس راحتی کنید و رک گویی شان در بعضی مواقع ممکن است باعث ناراحتی شود در حالی که سعی دارند مسائل را به طور واضح بیان کنند.

خدمات درمانی و بیمه در هلند

خدمات درمان پر هزینه و گران است. خدمات درمانی نه رایگان و نه عمومی است، زیرا برای خدمات درمانی باید تحت پوشش بیمه خصوصی باشید و هزینه آن را پرداخت کنید و این یک قانون است. اگر چه، نرخ بیمه توسط دولت کنترل می شود تا شرکت های بیمه هزینه های بیشتری از مشتریان دریافت نکنند. همچنین، شما یک کارت بیمه درمانی اتحادیه اروپا را دریافت می کنید که به شما امکان دسترسی به مراقبت های پزشکی در سراسر شهروندی اتحادیه اروپا را می دهد. اما همچنان هزینه بیمه درمانی گران است.

خدمات درمانی و بیمه در هلند

با توجه به حجم بسیار زیاد جمعیت، تراکم در ساعات شلوغی معمول است که در این ساعات قطارهای کارامد هلندی مستعد لغو شدن غیر منتظره هستند. این نکته حائز اهمیت است که دوچرخه ها را ببندید زیرا سرقت زیاد است. همچنین، در حالی که دوچرخه سواری در هلند برای تناسب اندام بسیار مناسب است، باران می تواند آن را به یک تجربه خیس تبدیل کند!

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند به سرعت در حال تغییر است، به ویژه در تابستان، چندین بار در روز گرمای مرطوب و یا هوای طوفانی احساس می شود. باز بودن مراکز خرید در ساعات محدود ممکن است خرید را طولانی کند. برای مثال بانک ها و اکثر فروشگاه ها در روزهای دوشنبه تا ساعت 1 عصر باز هستند و فقط در شهر های بزرگ خرید در روز های یک شنبه امکان پذیر است. هزینه های زندگی در هلند نسبت به محلی که در این کشور اقامت دارید می تواند کم یا زیاد باشد، برای اطلاعات در این خصوص با مشاورین موسسه میرداماد همراه باشید.

زندگی در کشور هلند چه مزایایی دارد؟

تاکنون درباره معایب و مشکلات زندگی در هلند بسیار صحبت کردیم، در این قسمت قصد داریم کمی درباره مزایای زندگی در این کشور صحبت کنیم. در صورتی که قصد مهاجرت به هلند را دارید این قسمت را به دقت مطالعه نمایید. مهم‌ترین مزیت زندگی در کشور هلند نرخ بیکاری بسیار پایین در این کشور است. همچنین افراد می‌توانند با زندگی در کشور از استاندارد‌ها و کیفیت بسیار زیادی برای زندگی برخوردار شوند. در کشور هلند ثبات اقتصادی بسیار زیادی نیز وجود دارد.

مزیت دیگر زندگی در کشور هلند، زبان رسمی این کشور است. زبان رسمی کشور هلند زبان انگلیسی است. با توجه به بین المللی بودن زبان انگلیسی، افراد زیادی می‌توانند با این زبان صحبت کرده و به برقراری ارتباط بپردازند. خدمات بهداشتی و درمانی در کشور هلند بسیار فوق العاده است. شما برای استفاده از این خدمات نیازی به پرداخت زمان زیاد ندارید. همچنین دانش و تجربه کافی پزشکان هلندی نیز باعث خدمات درمانی بسیار خوب در کشور هلند شده است. در این کشور پزشکان به صورت کامل به زبان انگلیسی تسلط دارند، بنابراین برقراری ارتباط در محیط‌های بهداشتی و درمانی بسیار راحت می‌باشد. امکانات تحصیلی در هلند نیز یکی از مزایای دیگر زندگی در این کشور به شمار می رود. از این رو بسیاری از دانشجویان بین المللی تحصیل در هلند را انتخاب می کنند.

در کشور هلند، فرهنگ و هنر جایگاه بسیار ویژه‌ای دارند. بنابراین مهاجران به این کشور همیشه سرگرمی‌های بسیار زیادی در هلند دارند. علاوه بر این مردمان هلند از روحیه شادی برخوردار هستند. نرخ بسیار پایین جرم و جنایت در هلند و همچنین امنیت بسیار بالای مردم در این کشور نیز یکی دیگر از مزایای زندگی در هلند است.

مطالعه بیشتر:

تحصیل پزشکی در هلند

بررسی هزینه‌های لازم برای زندگی در کشور هلند

موضوعی بسیار مهم برای زندگی در کشور هلند، بررسی هزینه‌های زندگی در این کشور است. شما برای زندگی در کشور هلند باید هزینه‌های بسیار زیادی پرداخت نمایید. به همان نسبت می‌توانید از شرایط رفاه فوق العاده‌ای در کشور هلند برخوردار شوید. سبک زندگی شما و همچنین شهر محل زندگی نیز تاثیر بسیار زیادی در تعیین هزینه‌های زندگی در هلند دارند.

سوالات متداول در مورد معایب و مشکلات زندگی در هلند

1- زندگی در هلند چه معایب و مشکلاتی دارد؟

مسکن( اجاره یا خرید) جهت زندگی در هلند بسیار گران است .آگهی آپارتمان در هلند به صورت مبله یا بدون اثاثیه است. آپارتمانهای بی اثاثیه ممکن است ارزانتر باشند . اما اجاره ی یکی از آنهابه معنای خرید همه اثاثیه از جمله فرش و سایر اسباب منزل است .

2- شیوه زندگی در هلند چگونه است؟

شیوه زندگی در هلند خیلی پرجنب و جوش و زنده است . آنها از هر بهانه ای برای برگزاری جشن های عمومی استفاده میکنند

3- امنیت زندگی در هلند چگونه است؟

اکثر مشکلات امنیتی از دوچرخه سواری است . دوچرخه سواران اغلب بدون کلاه ایمنی در داخل یا خارج از ترافیک تردد میکنند و این را باید در نظر داشت که در صورت برخورد ماشین و دوچرخه، ماشین مقصر خواهد شد .

4- ساعات کاری در هلند به چه صورت است ؟

ساعات کاری 40 ساعت در هفته است که نسبت به برخی از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا که هفته کاری حدود 35 ساعت است ، کمی بالاتر است.

5- حقو و دستمزد و مالیات در هلند چگونه است؟

حقوق آنچنان بالا نیست و به عنوان یک هلندی باید 100 درصد مالیات( کل مالیات) را از در آمد خود پرداخت کنید ( حتی اگر هیچ در آمدی نداشته باشید) مگر اینکه مهاجر باشید که در این صورت میتوانید 30 درصد تخفیف مالیات برای 5 سال را دریافت کنید .

6- فرهنگ کشور هلند چگونه است ؟

هلندی ها به خاطر رک گویی شان معروف هستند ( ممکن است ناراحت شوید) در حالیکه سعی دارند مسائل را به طور واضح بین کنند و زمان میبرد با آنها احساس راحتی کنید .

7- هلندی ها به چه زبانی صحبت میکنند ؟

زبان رسمی مردم این کشور هلندی است و به زبان خود افتخار میکنند ، از اینکه با شما انگلیسی صحبت کنند نیز راضی هستند.
زبان هلندی تلفیقی( حد وسط) زبان آلمانی و انگلیسی میباشد .

8- خدمات درمانی و بیمه در هلند چگونه است ؟

خدمات درمان پر هزینه و گران هستند . خدمات درمانی نه رایگان است و نه عمومی زیرا برای خدمات درمان باید تحت پوشش بیمه خصوصی باشید و هزینه آن را پرداخت کنید این یک قانون است . شما یک کارت بیمه درمانی اتحادیه اروپا را دریافت میکنید که به شما امکان دسترسی به مراقبت های بهداشتی در سراسر اتحادیه اروپا را میدهد با این وجود همچنان هزینه بیمه درمانی گران است .

9- آب و هوای هلند چگونه است ؟

آب و هوای هلند به سرعت در حال تغییر است . به ویژه در تابستان ، چندین بار در روز گرمای مرطوب و یا هوای طوفانی احساس میشود .

10- ساعات کاری مراکز خرید در هلند به چه صورت است ؟

باز بودن مراکز خرید در ساعت محدود ممکن است خرید را طولانی کند . برای مثال بانک ها و اکثر فروشگاه ها در روزهای دوشنبه تا ساعت 1 عصر باز هستند و فقط در شهرهای بزرگ خرید در روزهای یکشنبه امکان پذیر است .

11- هزینه های زندگی در کشورهلند چگونه است ؟

هزینه های زندگی در هلند نسبت به محلی که در این کشور اقامت دارید میتواند کم یا زیاد باشد.

اسکرول به بالا