071-91009294  | 021-88724227  |

قوانین زندگی در کانادا

قوانین زندگی در کانادا

قوانین زندگی در کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مقدمه

کشور کانادا، یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای حال حاضر به خصوص برای مردمان ایران به شمار می‌رود. ما در این مقاله قصد داریم تا قوانین زندگی در کشور کانادا را بررسی کنیم تا شما بتوانید انتخاب آگاهانه‌تری جهت مهاجرت داشته باشید. اگر شما قصد مهاجرت به این کشور جذاب را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه مهاجرتی میرداماد در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود در زمینه مهاجرت را از این موسسه جویا شوید.

مطالب مرتبط:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل در کانادا

کشور کانادا واقع در قاره آمریکای شمالی است. این کشور پهناور، از لحاظ مساحتی دومین کشور وسیع دنیا به شمار می‌آید. جمعیت تقریبی کشور کانادا چیزی حدود ۳۸ میلیون نفر است و تورنتو، بزرگترین شهر این کشور به شمار می‌رود. این کشور با داشتن مکان‌های تفریحی متنوع و فراوان، مقصد بسیاری از افراد جهت زندگی، گردشگری، تحصیل، کار و موارد دیگر است. آبشار نیاگارا یکی از جذاب‌ترین آبشارهای جهان می‌باشد که واقع در کشور کانادا است. علاوه بر آن مکان‌های دیدنی مثل دریاچه لوئیس، آدام ملنیک، ویکتوریا، توفینو، نمایش‌های خیابانی، کاروان‌های شادی و… از جمله مکان‌های دیدنی این کشور هستند که توجه افراد زیادی را نسبت به خود جلب می‌کنند.

قوانین زندگی در کانادا

چرا کشور کانادا گزینه مناسبی برای زندگی و مهاجرت است؟

کشور کانادا با وجود مساحت گسترده، آمار بسیار پایینی از جرم و جنایت دارد و مسئله ایمنی و امنیت برای کسانی که قصد مهاجرت دارند یک مسئله بسیار مهم است.

مورد بعد نرخ بالای امید به زندگی در این کشور است؛ مردمان کانادایی به طور کلی افرادی شاد، بشاش، اهل تفریح و گردش هستند و طبیعتا این سبک زندگی بر روی کسانی که می‌خواهند مهاجرت کنند تاثیرگذار خواهد بود.

سیستم آموزشی نوین، ثبات اقتصادی، تنوع شغلی، امکان کسب مهارت، رفاه گسترده، سطح بالای زندگی و سیستم سلامت عمومی رایگان، از دیگر مواردی است که کشور کانادا را به مکانی پرمخاطب برای زندگی تبدیل کرده است.

قوانین زندگی در کانادا

قوانین مهم زندگی در کشور کانادا

کشور کانادا مثل همه کشورهای جهان دارای قوانین خاص خود است که این قوانین برگرفته از فرهنگ، سبک زندگی، ارزش‌ها و اعتقادات مخصوص مردمان این کشور است. قبل از شرح قوانین زندگی در کشور کانادا، لازم به ذکر است که بدانید این کشور دارای ایالت‌های زیادی است و قوانین در هر ایالت متفاوت و منحصر به فرد است. ما در اینجا قصد داریم تا قوانین کلی حاکم بر کشور کانادا را بررسی کنیم. اگر شما قصد مهاجرت به شهر و ایالت خاصی از کشور کانادا را دارید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد آن منطقه، می‌توانید به مشاوران ما مراجعه کنید و اطلاعات تخصصی در این رابطه را به دست آورید.

قانون مالیات در کانادا

یکی از قوانین زندگی در کشور کانادا که به‌طور جدی بر آن نظارت می‌شود، قانون پرداخت مالیات است. این مالیات به طور تقریبی ۱۵ درصد افزایش سالانه دارد و برای همه افراد اعمال می‌شود.

قوانین زندگی در کشور کانادا: سلام کانادایی!

مردمان کانادا سبک ویژه‌ای از سلام و احوالپرسی دارند. زبان بدن و زبان غیر کلامی در میان مردم کانادا به شدت رواج دارد؛ آنان علاقه‌مند به برقراری ارتباط چشمی هستند و از آنجا که افرادی با خلق‌و‌خوی گرم می‌باشند، سلام و احوالپرسی صمیمانه‌ای با یکدیگر دارند.

حمل مواد مخدر و اسلحه در کشور کانادا ممنوع!

در کشور کانادا اگر به حمل مواد مخدر،  اسلحه، مواد منفجره و مواردی از این قبیل اقدام کنید، مجرم شناخته خواهید شد و مجازات سختی در انتظار شماست. قوانین سختگیرانه‌‌ای که در رابطه با جرم و جنایت در این کشور وجود دارد، باعث شده سطح امنیت عمومی افزایش پیدا کند.

تعرض به بانوان ممنوع!

کشور کانادا احترام زیادی برای بانوان قائل است و در صورت بی‌احترامی و برخورد ناشایست، با افراد خاطی برخورد قاطعانه‌ای صورت می‌گیرد.

صدا کردن دوستان و همکاران در محیط کاری به اسم کوچک ممنوع!

ادب، احترام و حریم روابط رسمی در کشور کانادا به طور جدی رعایت می‌شود، بنابراین افراد در محیط کار یکدیگر را به اسم کوچک صدا نمی‌زنند و انجام این کار را نوعی رعایت ادب و احترام می‌دانند.

پوشیدن لباس باز در محیط‌های آموزشی و مدرسه ممنوع!

شما در این کشور از انتخاب آزادانه برای نوع پوشش خود برخوردار هستید؛ اما در محیط‌های آموزشی باید  لباس‌های رسمی به تن‌ کنید و از پوشیدن لباس‌های باز خودداری کنید.

ممنوعیت‌های کلی در کانادا

پریدن در دریاچه شهر تورنتو ممنوع!

اسکی در زمان تاریکی هوا و غروب ‌آفتاب ممنوع!

هزینه زندگی در کشور کانادا

همانطور که پیش از این در مقاله اشاره کردیم، کشور کانادا دارای ایالت و شهرهای مختلف است و هزینه زندگی در هر کدام از این شهرها متفاوت خواهد بود. سه شهر پرهزینه و در مقابل پردرآمد و پرکار برای کسانی که قصد اشتغال در کشور کانادا را دارند: مونترال، تورنتو و ونکوور هستند. شما با زندگی در این شهرها، از امکانات بسیار زیادی برخوردار خواهید شد، امنیت بالایی را تجربه خواهید کرد، ولی در مقابل هزینه‌های بیشتری را می‌پردازید.

قوانین مهاجرتی کشور کانادا

داشتن لباس زمستانی در کشور کانادا ضروری است! این کشور از لحاظ آب و هوایی بسیار سرد است و بارش برف به صورت مکرر اتفاق می‌افتد. برای همین اگر قصد تفریح و گردش را دارید ابتدا از اخبار هواشناسی مطلع شوید و بعداً برنامه‌ریزی کنید؛ چرا که ممکن است یک برف ناگهانی و یا یک سوز سرمای عجیب تمام برنامه شما را نقش بر آب کند.
کشور کانادا برای بالا بردن سیستم سلامت عمومی، هزینه‌های درمان را رایگان کرده است و برای کسانی که پاسپورت کانادایی و یا اقامت دائمی دارند بیمه درمانی رایگان را فراهم می‌کند.

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید لازم است که بدانید قوانین مالیاتی برای هر فرد شاغل در این کشور به طور جداگانه محاسبه می‌شود؛ يعنی شما‌، همسر و فرزندتان و هر شخص شاغل دیگری که با شما زندگی می‌کند، به طور جداگانه به پرداخت مالیات موظف خواهد بود ولی مالیات نسبت به درآمد شما متغیر است.

آیا مردم کانادا افراد نژاد پرست هستند؟

از آنجا که کشور کانادا مهاجرپذیر است و سالانه افراد زیادی از کشورهای مختلف به این کشور مهاجرت می‌کنند، مردمان کانادایی با افراد خارجی و مهاجران آشنا هستند و برخورد نسبتاً خوبی دارد؛ اما نمی‌توان گفت که هیچ نژادپرستی در این کشور وجود ندارد. از کشور ایران سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند‌ و شما می‌توانید مناطقی را انتخاب کنید که ساکنان ایرانی بیشتری دارد در این صورت از رفتارهای نژادپرستانه فاصله خواهید گرفت.

از چه طریق می‌توان برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام کرد؟

شما می‌توانید برای مهاجرت از طریق کار، تحصیل، ازدواج، فرزندآوری، کارآفرینی و مواردی از این قبیل به کشور کانادا مهاجرت کنید.

برابری جنسیتی در کشور کانادا

در این کشور زنان و مردان از حقوق برابری برخوردار هستند و همانطور که در قوانین زندگی در کشور کانادا گفته شد، عدم تعرض به بانوان یک قانون و یک اصل در این کشور به‌شمار می‌رود. داشتن بیش از یک همسر در این کشور غیرقانونی و خلاف مقررات است. برای بانوان در این کشور ۱۲ ماه مرخصی زایمان در نظر گرفته شده است و مجموع این موارد نشانگر اهمیت به زنان در کشور کاناداست.

جمع‌بندی
مجموع مزایای گفته‌شده مثل رفاه، نرخ امید بالا به زندگی، درآمد خوب، جاذبه‌های گردشگری فراوان و ثبات اقتصادی باعث شده تا کشور کانادا مهاجران زیادی را به خود جلب کند. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید برای اقدام از صفر تا صد این کار می توانید به موسسه مهاجرتی میرداماد مراجعه کنید و تمام مراحل را در کنار این مجموعه تخصصی طی کنید.

زندگی در کشور کانادا

زندگی در کشور کانادا برای افرادی مناسب است که به دنبال هوای پاک، استانداردهای بالای زندگی، امنیت و آرامش و کیفیت بالای زندگی باشند. در واقع زندگی در کشور کانادا به معنای زندگی در مکانی محافظت شده در میان افرادی با ویژگی های قوی و امکانات پیشرفته است. زندگی در کشور کانادا به عنوان امن ترین مکان برای زندگی و یکی از برترین کشورهای جهان برای تحصیل با برخی از مزایا و معایب زندگی در کشور کانادا همراه است.

کشور کانادا در صدر فهرست بهترین کشورها برای زندگی قرار دارد. از ویژگی های کشور کانادا برای زندگی می توان به دسترسی راحت به آموزش، رایگان بودن مراقبت های بهداشتی، ثبات و امنیت سیاسی، آزادی های فردی و حفاظت از محیط زیست اشاره کرد. گرچه نمی توان از همه جنبه ها کشور کانادا را یک کشور کامل و بی عیب و نقص معرفی کرد. اما این کشور فرصت های رشد و شکوفایی فراوان و تا حدودی برابر را برای شهروندان خود فراهم می کند.

در ادامه این مقاله جامع و کامل در مورد قوانین زندگی در کانادا به موضوعاتی چون هزینه زندگی در کانادا، زندگی در تورنتو، اهمیت شهر ونکوور کانادا برای زندگی، بهترین شهر کانادا برای زندگی و تجربه زندگی در کانادا می پردازیم.

اگر در مورد چگونگی زندگی در کشور کانادا، کیفیت زندگی در کشور کانادا، هزینه زندگی در کشور کانادا و بهترین شهرهای کانادا برای زندگی اطلاعی در دست ندارید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید. در ادامه به ارائه هنجارهای زندگی در کانادا، برخی از مزایا و معایب زندگی در کشور کانادا، هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و ارزانترین شهر کانادا برای زندگی می پردازیم.

کیفیت زندگی در کشور کانادا

کیفیت زندگی به رفاه و آسایش مردم یک کشور بر اساس عوامل مادی و غیر مادی برای زندگی اشاره دارد که شامل سلامت، آسایش و آرامش و ارتباطات اجتماعی است. برنامه آمار کیفیت زندگی مردم کانادا Statistic Canada اطلاعات مهمی را در مورد کیفیت زندگی در کشور کانادا در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی ارائه کرده است. داده ها و اطلاعات مربوط به رفاه مردم در کشور کانادا بر اساس چارچوب کیفیت زندگی برای 5 حوزه کانادا و در حدود 85% شاخص بررسی شده است.

چارچوب کیفیت زندگی مردم کانادا در مجموعه ای از حوزه ها سازماندهی شده است که هر کدام شامل تعدادی شاخص است. این حوزه ها بر اساس شواهدی از عوامل تعیین کننده بهزیستی انتخاب شده اند تا کیفیت زندگی در کانادا را منعکس کنند.

شاخص قدرت خرید مردم101.71در سطح بالا
شاخص امنیت56.36در سطح متوسط
شاخص مراقبت های بهداشتی70.83در سطح بالا
شاخص آب و هوا55.34در سطح متوسط
شاخص هزینه های زندگی69.91در سطح متوسط
شاخص نرخ درآمد و حقوق8.84در سطح متوسط
شاخص زمان ماندن در ترافیک33.58در سطح پایین
شاخص آلودگی هوا28.95در سطح پایین
مجموع شاخص کیفیت زندگی در کانادا163.72در سطح بسیار بالا

 

کیفیت زندگی در کانادا به شاخص هایی مانند قدرت خرید مردم، امنیت، مراقبت های بهداشتی، هزینه های زندگی و آب و هوا و غیره بستگی دارد.

 

چارچوب کیفیت زندگی در کشور کانادا

چارچوب کیفیت زندگی در کشور کانادا شامل 5 حوزه مهم است. رفاه و آرامش، سلامتی، جامعه، محیط زیست و مدیریت خوب کشور از جمله چارچوب های کیفیت زندگی در کشور کانادا است. علاوه بر این شاخص های رضایت از زندگی، با معنا بودن زندگی و هدف از زندگی به عنوان معیارهای کلی کیفیت زندگی در این چارچوب وجود دارند. در ادامه به بررسی این 5 حوزه مهم در چارچوب کیفیت زندگی در کشور کانادا می پردازیم:

 

شاخص رضایت از زندگی و احساس هدفمند بودن زندگی

بخش مهمی از میزان کیفیت زندگی درک چگونگی تجربه مردم کانادا از رفاه است. فهم و درک اینکه مردم کانادا چگونه کیفیت زندگی خود را بر اساس مجموعه معیارهای انتخابی خود ارزیابی می کنند و تلاش آنها برای درک میزان تجربه افراد به عنوان معیارهای اندازه گیری بهزیستی ذهنی مردم محسوب می شود.

 

شاخص رفاه در کیفیت زندگی در کشور کانادا

فرصت های ارائه شده بر اساس اقتصاد مولد و خلاق در واقع پایه و اساس استاندارد زندگی مردم کانادا را به وجود می آورد. اهمیت قیمت مناسب کالاها و خدمات مانند مسکن، آب و برق و غذا با اهمیت اعتماد به امنیت مالی در هنگام بحران و یا دوران بازنشستگی برای همه مردم ضروری است. آموزش و توانایی به کار گیری این آموزش و مهارت در کار و اشتغال نه تنها موجب ارتقا سطح زندگی می شود، بلکه حس غرور و هدفمندی در زندگی را نیز در مردم ایجاد می کند. شاخص رفاه در کیفیت زندگی در کشور کانادا شامل 4 حوزه و 24 معیار کلی است که عبارتند از:

درآمد و رشد

 • درآمد خانوار
 • تولید ناخالص داخلی GDP
 • تولید سرانه و بهره وری
 • دسترسی به اینترنت پرسرعت
 • رفاه خانه
 • سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه
 • درصد بدهی عمومی به تولید
 • رشد ناخالص داخلی

 

اشتغال و کیفیت کار و اشتغال

 • اشتغال
 • استفاده ناکافی از نیروی کار
 • دستمزد و حقوق
 • کارهای با ریسک بالا

 

مهارت و فرصت های کاری

 • کار و اشتغال جوانان
 • دسترسی به آموزش اولیه
 • مراقبت از کودک
 • آموزش مهارت ها به کودکان، دانش آموزان و بزرگسالان
 • دستیابی به تحصیلات تکمیلی دانشگاهی
 • چشم انداز آینده

 

امنیت اقتصادی و محرومیت

مسکن

 • فقر
 • محافظت در برابر بحران های مالی
 • رفاه مالی
 • بی خانمانی
 • امنیت غذایی

شاخص سلامتی در کیفیت زندگی در کشور کانادا

سلامتی به معنای عدم بیماری به عنوان یک عامل مهم و حیاتی برای توانایی افراد برای زندگی سالم، آموزش و کار و اشتغال محسوب می شود. تحقیقات در مورد بهزیستی و رفاه و سلامتی حاکی از آن است که ارتقای سلامت روانی مثبت و کاهش چالش های روحی روانی مانند اضطراب و افسردگی از مهم ترین عوامل برای بهبود کیفیت زندگی در کانادا می باشد. دسترسی مردم به مراقبت های بهداشتی در زمان لازم موجب آرامش خاطر روحی روانی افراد یک جامعه می شود. شاخص سلامتی در کیفیت زندگی در کشور کانادا شامل 2 حوزه و 14 معیار کلی است که عبارتند از:

مردم سالم

 • امید به زندگی
 • سلامت روان
 • ارزیابی و خود-سنجی سلامت
 • فعالیت بدنی
 • وضعیت عملکرد سلامتی
 • رشد کودکان در سال های اولیه زندگی
 • مصرف میوه و سبزی/ محیط تغذیه سالم

 

سیستم مراقبت و بهداشت سالم

 • دسترسی به موقع به مراقبت های اولیه بهداشتی
 • نیازهای بهداشتی تامین نشده برای مراقبت از سلامت روان
 • مراقبت طولانی مدت (دسترسی و کیفیت)
 • دسترسی به بیمه درمانی تکمیلی
 • نیاز به مراقبت در منزل
 • عدم استفاده مناسب از داروهای تجویزی
 • هزینه داروهای تجویزی

 

شاخص سلامتی در کیفیت زندگی در کانادا به سیستم مراقبت و بهداشت سالم و امید به زندگی و مردم سالم بستگی دارد.

 

شاخص جامعه در کیفیت زندگی در کشور کانادا

تجارب انسانی بر اساس نحوه تعامل افراد یک جامعه با یکدیگر شکل می گیرد. دارا بودن فرصت  های توسعه روابط با خانواده، دوستان و همکاران برای احساس هویت، فرهنگ، تعلق و امنیت افراد یک جامعه لازم است. علاوه بر این انسجام گسترده اجتماعی و سر زندگی جامعه برای غنی سازی و تحقق فردی و احساس مردم از اینکه مورد احترام می باشند، حائز اهمیت فراوانی است. شاخص جامعه در کیفیت زندگی در کشور کانادا شامل 3 حوزه و 14 معیار زیر است:

فرهنگ و هویت

 • احساس غرور و تعلق به کانادا
 • درک مثبت از تنوع فرهنگی و وجود زبان های بومی
 • آشنایی با زبان رسمی
 • شرکت در فعالیت های فرهنگی، مذهبی، تفریحی و ورزشی

 

انسجام و ارتباطات اجتماعی

 • احساس تعلق به جامعه محلی
 • اعتماد و اطمینان به دیگران
 • انجام کارهای داوطلبانه
 • رضایت از روابط فردی با خانواده و دوستان
 • تنهایی
 • محیط های قابل دسترس

 

استفاده از زمان

 • اهمیت زمان
 • رضایت از کاربرد زمان

 

شاخص محیط زیست در کیفیت زندگی در کشور کانادا

شاخص محیط زیست شامل آب تمیز، هوای تازه و غذای سالم است که کیفیت زندگی مردم یک جامعه را شکل می دهد. بحران های نامطلوب آب و هوایی موجب خطر برای زندگی و رفاه می شوند. دسترسی به فضاهای سبز و آب پاک به عنوان یک تفریح و لذت برای یک جامعه محسوب می شوند.

محیط زیست فراتر از طبیعتی است که در آن زندگی می کنیم. در واقع شاخص محیط زیست دربرگیرنده حمل و نقل عمومی، محل های سالم برای پیاده روی، عدم وجود آلودگی صوتی و وجود مکان های زیبا است که موجب افزایش کیفیت زندگی می شوند. پایداری محیط زیست به عنوان یک اولویت اصلی و مهم برای رفاه مردم کانادا به شمار می آید. شاخص محیط زیست در کیفیت زندگی در کشور کانادا شامل 2 حوزه و 14 معیار زیر است:

محیط زیست و مردم

 • کیفیت هوا
 • آب سالم برای آشامیدن
 • سازگاری با تغییرات اقلیمی
 • بلایای طبیعی و شرایط بحرانی
 • رضایت از محیط زیست محلی
 • دسترسی به مکان های مناسب پیاده روی
 • دسترسی به حمل و نقل عمومی

 

یکپارچگی زیست محیطی و نظارت بر محیط زیست

 • انتشار گازهای گلخانه ای
 • مناطق حفاظت شده
 • گونه های جانوری و گیاهی کانادا
 • کیفیت آب رودخانه های کانادا
 • سرمایه طبیعی
 • مدیریت پسماند
 • اکوسیستم های دریایی و ساحلی

 

شاخص مدیریت خوب کشور در کیفیت زندگی در کشور کانادا

یک جامعه برای رعایت دموکراسی با عملکرد خوب باید حقوق افراد و آزادی های مدنی را به رسمیت بشناسد و همه افراد باید بتوانند در این جامعه مدنی شرکت کنند و حق بیان نظرات خود را داشته باشند. وجود موسسه های دولتی قابل اعتماد برای عملکرد موثر و رفتار بی طرفانه با مردم در هر جامعه ضروری است. دسترسی مردم کانادا به خدمات عمومی و احساس امنیت از فاکتورهای مدیریت و حکمرانی خوب کشور کانادا است. شاخص مدیریت خوب از 3 حوزه و 16 معیار زیر تشکیل شده است:

ایمنی و امنیت

 • امنیت شخصی
 • شدت جرم و جنایت
 • درصد ایمنی محله پس از تاریکی
 • بدرفتاری در دوران کودکی
 • آمادگی برای بحران های خانگی

 

دموکراسی و نهادها

 • اعتماد به موسسه های دولتی و خصوصی
 • حضور مردم در رای گیری ها
 • نمایندگی های پست های رهبری
 • جایگاه کانادا در جهان
 • اعتماد به رسانه ها
 • خودمختاری بومی

 

عدالت و حقوق بشر

 • تبعیض و رفتارهای ناعادلانه
 • زورگویی سایبری
 • دسترسی به برابری مدنی و کیفری
 • رفع مشکلات جدی حقوقی
 • درصد زندانی شدن افراد

 

دسترسی مردم کانادا به خدمات عمومی و احساس امنیت از فاکتورهای شاخص مدیریت و حکمرانی خوب در کیفیت زندگی در کانادا است.

هزینه زندگی در کشور کانادا در سال 2022

هزینه های زندگی در کانادا گرچه از بسیاری از کشورهای جهان کمتر است اما برای مهاجرانی که از کشور ایران به کانادا مهاجرت کرده اند، ممکن است بسیار بالا باشد. گرچه هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با ارائه امکانات و خدمات اجتماعی و مراقبت های بهداشتی و دیگر موارد بسیار مناسب و مطلوب است.

 • هزینه زندگی در کانادا برای یک خانواده 4 نفره بدون هزینه اجاره بهای خانه ماهانه در حدود 3.318.45 دلار آمریکا معادل 4.269.88 دلار کانادا است.
 • هزینه زندگی دانشجویی در کانادا برای یک دانشجو بدون هزینه اجاره بهای خانه ماهانه در حدود 922.05 دلار آمریکا معادل 1.186.41 دلار کانادا است.
 • هزینه زندگی در کشور کانادا با همه شرایط زندگی در کانادا به طور متوسط در حدود 88.48% بالاتر از هزینه های زندگی در ایران است.
 • هزینه های اجاره بهای خانه در کانادا جدا از دیگر هزینه های زندگی در کانادا به طور متوسط در حدود 115.51% بالاتر از هزینه اجاره بهای خانه در ایران است.

از دیگر هزینه زندگی در کانادا بر اساس قیمت های سال 2022 موارد زیر را می توان نام برد:

هزینه صرف یک پرس غذای معمولی در یک رستوران عادی2000 دلار کانادا
هزینه یک فنجان کاپوچینوی معمولی4.53 دلار کانادا
هزینه یک قرص نان تازه سفید 500 گرمی3.05 دلار کانادا
هزینه یک کیلو برنج سفید4.00 دلار کانادا
هزینه بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی3.25 دلار کانادا
هزینه یک ساعت تاکسی34.00 دلار کانادا
هزینه ماهانه آب و برق و خدمات شهرداری و جمع آوری زباله172.40 دلار کانادا
هزینه ماهانه باشگاه ورزشی53.01 دلار کانادا
هزینه بلیط سینما14.25 دلار کانادا
هزینه سالانه دبستان17.225.83 دلار کانادا
هزینه خرید یک جفت کفش66.14 دلار کانادا
هزینه اجاره بهای یک خانه یک اتاقه در مرکز شهر1.565.81 دلار کانادا
متوسط حقوق ماهانه پس از کسر مالیات4.393.68 دلار کانادا

 

 

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا به معیارهای خاصی بستگی دارد. مهم ترین معیار در تعیین هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و یا کلا هزینه های زندگی در کانادا انتخاب شهر و استان محل زندگی و تحصیل و اقامت است. شهر ادمونتون در استان آلبرتا از کم هزینه ترین شهرهای کانادا از لحاظ هزینه زندگی دانشجویی در کانادا است.

متوسط هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در شهر ادمونتون سالانه در حدود 10.000 تا 12.000 دلار کانادا است. این میزان هزینه زندگی دانشجویی در کانادا هزینه خورد و خوراک روزانه، اجاره بهای خانه یا خوابگاه دانشجویی، هزینه اقامت و دیگر هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

گرچه شهرهای مختلف کانادا از لحاظ جمعیت و نرخ هزینه های زندگی با هم متفاوتند، اما شهر مانیتوبا نیز یکی از شهرهای مناسب برای هزینه زندگی دانشجویی در کانادا است. دانشجویان در این شهر می توانند با هزینه مناسب و معقول به زندگی و تحصیل و اقامت ادامه دهند و نیازهای غذایی، تفریحی، محل اقامت و دیگر هزینه های زندگی دانشجویی را به طور مطلوب تامین کنند.

از دیگر شهرهای مناسب از لحاظ هزینه زندگی دانشجویی در کانادا شهر مونترال را می توان نام برد. این شهر با دارا بودن سطح بالای کیفیت زندگی در کشور کانادا یکی از بهترین شهر کانادا برای زندگی و تحصیل محسوب می شود. میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در شهر مونترال ماهانه در حدود 800 دلار کانادا است. البته دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی می توانند تا 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند و از درآمد آن بخش زیادی از هزینه زندگی در کانادا را تامین کنند.

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان در شهر اوتاوا نیز مقرون به صرفه و مناسب است. متوسط هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در شهر اوتاوا در مورد اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه ماهانه در حدود 1000 تا 2000 دلار کانادا است.

 

شهرهای ادمونتون، مانیتوبا، مونترال و اتاوا از ارزانترین و مقرون به صرفه ترین شهرهای کانادا از لحاظ هزینه های زندگی دانشجویی می باشند.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

اگر به دنبال بهترین شهرهای کانادا برای زندگی هستید، باید بگوییم که ونکوور در استان بریتیش کلمبیا بهترین شهر کانادا برای زندگی و اقامت و تحصیل و کار است. در واقع ونکوور کانادا برای زندگی از همه لحاظ عنوان بهترین شهر کانادا برای زندگی را به خود اختصاص داده است. وجود جاذبه های طبیعی بسیار که در نوع خود بی نظیرند، بالا بودن سطح کیفیت و استانداردهای زندگی و بالا بودن سطح درآمد از مهم ترین شاخص های انتخاب این شهر به عنوان بهترین شهر کانادا برای زندگی، تحصیل، اقامت خانوادگی، کار و اشتغال و سفر توریستی می باشد. می توان گفت شهر ونکوور کانادا برای زندگی در زمره بهترین شهر جهان است.

اما زندگی در این شهر با یک مشکل بزرگ مواجه است. بالا بودن هزینه های زندگی در این شهر برای بسیاری از دانشجویان بین المللی و مهاجران یک مشکل بزرگ محسوب می شود. میانگین هزینه اجاره بهای یک آپارتمان کوچک در شهر ونکوور کانادا برای زندگی، بهترین شهر کانادا برای زندگی و تحصیل ماهانه از حدود 2200 دلار کانادا بالاتر است. ذکر این نکته ضروری است که گرچه شهر ونکوور کانادا برای زندگی شهر گران قیمتی است، اما دارای بالاترین سطح امکانات و خدمات پیشرفته شهری است. از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی موارد زیر را می توان نام برد:

شهر کبک: به طور کلی بهترین شهر کانادا برای زندگی

شهر کبک به عنوان پایتخت استان کبک یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و اقامت است. این شهر به عنوان یک مرکز تاریخی و فرهنگی دارای مکان های تاریخی فراوانی است. علی رغم ویژگی های بارز این شهر از لحاظ دارا بودن بهترین شرایط زندگی در کانادا و یکی از بهترین شهرهای کشور کانادا برای زندگی رواج زبان فرانسه برای متقاضیان بین المللی یکی از مشکلات زندگی در کانادا برای آن ها محسوب می شود. میانگین هزینه های زندگی در کانادا در این شهر به طور تقریبی برای یک نفر بدون اح