مهاجرت و اقامت آلمان

شهرهای صنعتی کشور آلمان

شهرهای صنعتی کشور آلمان

موسسه حقوقی میرداماد آماده ارائه انواع خدمات و مشاوره در زمینه های مختلف مهاجرتی به شما عزیزان می باشد. شما می توانید با هرگونه شرایط برای امور مهاجرتی خود به ما مراجعه کنید و به نیجه دلخواه خود برسید. در این مقاله به شهرهای صنعتی کشور آلمان اشاره کرده ایم، امیدواریم مطالب این مقاله به شما کمک چشمگیری کند.

لیست شهرهای صنعتی آلمان

40٪ از نیروی کار آلمان در کارهای تولیدی و ساخت مشغول هستند. آنها خودرو، تجهیزات الکتریکی، آهن، فولاد، مواد شیمیایی و ابزار نوری را تولید می کنند. مناطق تولیدی در ساکسونی و تورینگن واقع و عمدتا در شهر های لایپزیگ، درزدن، هاله و چمنیتز متمرکز شده اند. آلمان سومین کشور قدرتند صنعتی جهان بعد از ژاپن وایالات متحده آمریکا است و تقریبا همه مناطق غربی آلمان صنعتی هستند. منطقه اصلی صنعتی منطقه روهر در نوردراین وستفالن است. در انجا افراد به تولید ذغال سنگ، فولاد و صنایع سنگین مشغول هستند.

مناطق تولیدات شیمیایی، این نوع صنایع در اطراف چندین شهر بزرگ مانند هانور، مونیخ، فرانکفورت، و اشتوتگارت قرار دارد. صنایع خودرو سازی در آلمان جنوبی در شهرهای بایرن و بادن-ویتمبرگ واقع شده اند. این مناطق مارک هایی مانند فولکس واگن، بنز و BMW را تولید کرده اند. لایپزیگ، بزرگترین شهر در ایالت فدرال ساکسونی آلمان است که جمعیت آن حدود 560000 نفر است. لایپزیگ مرکز صنعتی منطقه و یک مرکز بزرگ فرهنگی است.

شهر صنعتی درسدن در آلمان

درسدن، پایتخت ایالت ساکسونی و سومین شهر بزرگ آلمان غربی بعد ازبرلین و لایپزیگ می باشد. درسدن بر رودخانه الب واقع شده و یک مرکز صنعتی، فرهنگی و دولتی است که در سرتاسر دنیا به خاطر تراس برهل و مناطق دیدنی تاریخی شناخته شده است. صنایع آن در حال حاضر ابزار دقیق نوری، تجهیزات الکتریکی، مواد شیمیایی و داروهای تخصصی، خودرو و هواپیما و محصولات غذایی را تولید می کنند. همچنین صنعت میکروالکترونیک در حال رشد است. هاله یکی از شهرهای ایالت ساکسونی با جمعیت 233700 نفر می باشد. هاله همواره یک مرکز صنعتی مهم بوده است – میراث صنعتی آن شامل معدن نمک، صنایع شیمیایی و کارخانه شکلات سازی است.

شهر صنعتی درسدن در آلمان

صنعت شهر کمنیتس و هانوفر در آلمان

کمنیتس یک شهر بزرگ و مدرن در قلب اروپا است و در حدود 250،000 نفر جمعیت دارد. این شهر به مرز دو کشور همسایه اتحادیه اروپا جمهوری چک و لهستان، نزدیک است. وجود دانشگاه تکنولوژی کمنیتس و بسیاری از موسسات تحقیقاتی، این شهر را به مرکز تحقيق و توسعه ملی تبدیل کرده است. مجله تجاری Wirtschaftswoche اخیرا چمنیتز را به عنوان یکی از شهر های در حال رشد سریع اقتصادی معرفی کرده است.

هانور پایتخت ایالات lower Saxony آلمان می باشد و میزبان چندین نمایشگاه بزرگ در جهان بوده هست ؛ در نتیجه، آن را “شهر نمایشگاهی” می نامند. هانوور همچنین میزبان جام جهانی فوتبال 2006 بود. زبان اصلی مردم هانور آلمانی است و زبان انگلیسی زیاد رایج نیست، مگر در طول CeBIT یا رویدادهای بزرگ بین المللی. با این وجود اکثر مردم انگلیسی را متوجه می شوند.

شهر صنعتی نوردراین وستفالن در آلمان

نوردراین وستفالن، نقش مهمی در اقتصاد ملی ایفا می کند. منطقه راین-روهر مهمترین منطقه صنعتی کشور، دارای معادن اصلی و تولید کننده انرژی منطقه آلمان است. ذخایر زغال سنگ قیری (بیتومینه) در مناطق روهر و آخن واقع شده و معادن زغال سنگ لیگنیت در غرب کلن می باشد، اما در بسیاری از معادن، دیگر زغال سنگ تولید نمی شود و بسته شده اند. پالایشگاه های نفتی در روهر متمرکز شده اند. ذخایر آبی استفاده شده توسط صنایع سنگین دولتی و ساکنان شهری در 60 سد نگهداری می شود که این سدها عمدتا در کوه های سائرلند، برگ و مناطق شمال ایفل واقع شده اند.

تجارت و صنعت در مونیخ و فرانکفورت آلمان

مونیخ پایتخت شهر بایرن آلمان است که بیش از 1.5 میلیون جمعیت دارد. این شهر یک مرکز بین المللی بزرگ تجارت، مهندسی، تحقیق و پزشکی است که نمونه های آن وجود دو دانشگاه تحقیقاتی، تعدادی کالج های کوچک، نمانید اصلی چند شرکت چند ملیتی و موزه های علمی و فناوری جهانی مانند موزه دویوش و موزه ی BMW است. مونیخ با شکوه ترین شهر آلمان است و بارها و بارها در 10 رتبه برتر محل زندگی با کیفیت قرار گرفته است.

تجارت و صنعت در مونیخ و فرانکفورت آلمان

فرانکفورت مرکز تجارت و سرمایه گذاری آلمان و بزرگترین شهر در ایالت هسن آلمان است. این شهر به خاطر داشتن شلوغ ترین فرودگاه در آلمان شهرت دارد. فرانکفورت، بانک مرکزی اروپا و بورس اوراق بهادار آلمان است. علاوه بر این، میزبان برخی از مهمترین نمایشگاه های تجاری جهان مانند نمایشگاه اتومبیل و نمایشگاه کتاب فرانکفورت بوده است.

صنعت خودروسازی در اشتوتگارت آلمان

اشتوتگارت پایتخت شهر بادن ویتمبرگ آلمان است. این شهر به خاطر صنعت خودروسازی شهرت خاصی دارد. شرکت اصلی پورشه و مرسدس بنزدر اشتوتگارت می باشد و هر دو موزه های خودرو دارند. بایرن بزرگترین ایالت فدرال آلمان است. از نظر فرهنگی وجه مشترک های زیادی با سوییس و اتریش دارد. بعد از راینلند و برلین، بایرن محبوب ترین مقصد توریستی آلمان است.

بادن-ویتمبرگ یکی از 16 ایالت فدرال آلمان است و بهترین شهر توریستی در آلمان و اروپای مرکزی است. این شهر دارای کمترین میزان بیکاری است و تنها ایالت در آلمان است که نسبت تولد به میزان مرگ و میر بالاتر است. اداره آمار اروپا (یورواستات) بادن-ویتمبرگ را “مرکز تکنولوژی پیشرفته اروپا” نامیده است. موسسه حقوقی میرداماد آماده راهنمایی شما عزیزان هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *