شرایط تحصیل در روسیه 2021

شرایط تحصیل در روسیه 2021

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  تحصیلات یکی از اصلی‌ترین راه‌های موجود برای علاقه‌مندان به مطالعه می‌باشد. هر دانشجو و دانش‌آموزی برای ادامه روند مطالعاتی خود نیاز به تحصیلات در مقاطع خاصی دارد. برای تحصیل می‌توانید روند دانشگاهی و علمی‌ را در کشور‌های مختلف هم طی کنید. به عبارتی شما می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی اقدام نمایید. مهاجرت تحصیلی خود شرایط ویژه‌ای را دارد و بر مبنای شرایط هر فرد تعیین می‌شود. این روز‌ها نیز بنا به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، روند مهاجرت به کشور‌های مختلف متفاوت از قبل شده است. در این مقاله نیز هدف ما بررسی شرایط تحصیل در روسیه 2021 می‌باشد. روسیه نیز همانند سایر کشور‌ها قوانین خاصی را برای مهاجرت در دوران کرونا دارد.

  شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در کشور‌های مختلف باعث شده تا شرایط ویژه ای برای مهاجرت به هر کشور وجود داشته باشد. روند‌های مهاجرتی این روز‌ها تحت تاثیر مشکلات بسیاری قرار گرفته اند. این مشکلات عموما به دلیل شیوع ویروس کرونا می‌باشد؛ اما با این حال روند‌های مهاجرتی به روسیه عبارتند از: مهاجرت تحصیلی به روسیه، مهاجرت کاری به روسیه، مهاجرت سرمایه‌گذاریی به روسیه، مهاجرت از طریق تولد فرزند در روسیه، مهاجرت از طریق ازدواج در روسیه و غیره. هر کدام از این روند‌های مهاجرتی نیاز به شرایط ویژه ای دارد و بر مبنای این شرایط لازم است تا به مشاورین مراجعه نمود. از این رو شما می‌توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید که دارای نمایندگی‌های معتبر در شهر‌های شیراز و تهران است.

  شرایط تحصیل در روسیه 2021

  تحصیل در روسیه برای رشته‌های مختلفی امکان‌پذیر است و دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های مختلف این کشور مشغول به کار شوند. به طور مثال دانشجویان می‌توانند برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه اقدام نمایند. هر رشته و دانشگاهی در عین حال شرایط حاص خود را دارد. این روز‌ها با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا شرایط کمی‌ متفاوت‌تر از قبل شده است؛ اما دقت داشته باشید که برای مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت روسیه راه‌های دیگری هم وجود دارد. شما می‌توانید برای کار در روسیه و اخذ ویزای کاری روسیه اقدام نمایید.

  تحصیل در روسیه ۲۰۲۱

  تحصیل در روسیه 2021

  در عین حال شما می‌توانید برای سرمایه‌گذاریی در روسیه مثلا خرید ملک یا ثبت شرکت در روسیه هم اقداماتی را صورت دهید؛ اما ببینیم شرایط تحصیل در روسیه 2021 چگونه است.

  روسیه با داشتن یک سنت فکری فاخر و یک سیستم مناسب آموزش عالی، مقصد تحصیل در خارج از کشور است. روسیه با رشد سریع در دنیا، مشتاق بین‌المللی کردن سیستم آموزش عالی خود است و در حال توسعه سرمایه‌گذاری در دانشگاه‌های خود و گسترش حمایت از متقاضیان بین‌المللی است. دانشگاه‌های بسیار زیادی در روسیه وجود دارد و شرایط تحصیل در دانشگاه‌های روسیه بسیار جذاب است.

  دانشگاه‌های روسیه برای تحصیل دانشجویان شرایط خاصی را مهیا می‌کنند و از این رو می‌توانند برای دانشجویان مزایای بسیار زیادی داشته باشند. سیستم آموزشی دانشگاه‌های روسیه از اهمیت بالایی برخوردار است. در این سیستم دانشجویان می‌توانند در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول شوند. تحصیل در روسیه به زبان‌های روسی و بعضا انگلیسی امکان‌پذیر است.

  چرا تحصیل در روسیه مناسب است؟

  برای تحصیل در روسیه دلایل بسیار زیادی وجود دارد و از این رو می‌توان تحصیل در این کشور را یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دانشجویان بین‌المللی دانست؛ اما چرا باید تحصیل در روسیه با این مزایا برای دانشجویان وجود داشته باشد؟! به عبارتی چه مزایایی باعث می‌شود تا دانشجویان برای ادامه روند علمی‌ خود این دانشگاه را انتخاب نمایند؟ قبل از هر چیزی باید به این نکته توجه داشته باشید که تحصیل و زندگی در روسیه بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

  در مقایسه با همتایان غربی خود، دانشگاه‌های روسیه بسیار مقرون به صرفه هستند. هزینه‌های تحصیل بین ۱۴۵۰ تا ۷۵۰۰، یورو در سال است و هزینه فقط چند برنامه تحصیلی بیش از ۱۰۰۰۰ یورو می‌باشد. هزینه‌های زندگی نیز بسیار کم است. اکثر دانشجویان بین‌المللی می‌توانند کلیه هزینه‌های ماهانه را با بودجه ای بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو پرداخت کنند؛ اما یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در روسیه که در بخش‌های بعد هم به آن می‌پردازیم، بورسیه‌های تحصیلی روسیه می‌باشد.

  در واقع می‌توان این گونه گفت که مقامات روسی سرمایه‌های زیادی برای جذب استعدادهای بین‌المللی سرمایه‌گذاری کرده اند. دولت در این زمینه اقدامات بسیار زیادی را صورت داده است. هر ساله هزاران بورسیه تحصیلی یا بودجه دولتی برای دانشجویان ارائه می‌شود. این بدان معنی است که برندگان خوش شانس نیازی به پرداخت شهریه یا نگرانی در مورد هزینه‌های زندگی ندارند. مزیت بعدی برای دانشجویان همان‌طور که در بخش قبل هم اشاره ای به آن داشتیم، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر روسیه است که در سراسر جهان مورد احترام هستند.

  دانشگاه‌های روسیه از نظر محلی و بین‌المللی شهرت زیادی دارند. آنها در رده‌بندی دانشگاه‌های جهانی حضور دارند و در مورد رشته‌هایی مانند فیزیک، مهندسی، پزشکی و علوم اجتماعی (به عنوان مثال روانشناسی، علوم سیاسی) از بقیه پیشی می‌گیرند. علاوه بر این، دانشجویان می‌توانند از امکانات دانشگاه‌های مدرن روسیه هم لذت ببرند. خوابگاه‌ها و پردیس‌های روسیه مدرن هستند، با همان سطح آسایش و رفاهی که از هر کشور غربی انتظار دارید. دانشگاه‌ها همچنین به داشتن فناوری‌های پیشرفته، آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی خود افتخار می‌کنند.

  امکاناتی برای کمک به دانشجویان در دستیابی به اهداف علمی‌ آنها وجود دارد. شما همچنین می‌توانید زبان روسی را به صورت رایگان یاد بگیرید. بهترین قسمت این است که بسیاری از دانشگاه‌ها دوره‌های آمادگی یک ساله را برای دانشجویان بین‌المللی برگزار می‌کنند و اگر شما از جمله خوش شانس‌هایی هستید که بورس تحصیلی می‌گیرید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست!

  تحصیل در دانشگاه‌های برتر روسیه

  دانشگاه‌های بسیار زیادی در روسیه وجود دارند که هر کدام از آن‌ها دارای شرایط ویژه ای هستند. بسیاری از دانشگاه‌های روسیه در رتبه‌بندی جهانی جایگاه بسیار بالایی دارند. در این بخش از مقاله ما قصد داریم در ارتباط با دانشگاه‌های روسیه برای شما نکات مهمی‌ را ارائه نماییم.

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    دانشگاه‌های برتر روسیه برای سال 2021 میلادی بر طبق اعلام سیستم QS  عبارتند از: دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو با رتبه جهانی ۷۴، انستیتوی فیزیک و فناوری مسکو با رتبه بین ۴۰۱ تا ۵۰۰، دانشگاه HSE روسیه با رتبه ۲۵۱ تا ۳۰۰، دانشگاه پلی تکنیک پیتر بزرگ سنت پترزبورگ با رتبه ۳۰۱ تا ۳۵۰، دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو با رتبه ۲۸۲، دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای MEPhl روسیه با رتبه ۴۰۱ تا ۵۰۰ و غیره. برخی دیگر از دانشگاه‌های معروف روسیه عبارتند از: دانشگاه دولتی تومسک، دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ، دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک و غیره.

    علاوه بر این‌ها باید به این نکته توجه داشته باشید که در سال ۲۰۰۳ میلادی، روسیه به روند بولونیا پیوست و متعهد شد سیستم خود را با اکثر کشور‌های دیگر اروپا مطابقت دهد. در کل باید اشاره داشت که سیستم آموزش عالی روسیه در اولین دوره رتبه‌بندی قدرت سیستم آموزش عالی QS در رتبه ۲۶ جهان قرار گرفت. به صورت کلی ۷۴۱ دانشگاه در روسیه وجود دارد. از دانشگاه‌های بزرگ با بودجه دولتی گرفته تا موسسات تحقیقاتی تخصصی کوچکتر در روسیه فعالیت می‌کنند.

    در واقع، بیش از نیمی‌ از جمعیت در روسیه دارای مدرک دانشگاهی هستند! با این توصیفات تحصیل در دانشگاه‌های روسیه همراه با مزایای بسیار زیادی می‌باشد؛ اما در ادامه قصد داریم به بحث‌های جزئی‌تری در ارتباط با سال 2021 و تحصیل در روسیه بپردازیم.

    تحصیل دکتری در روسیه

    تحصیل در مقطع دکترا در روسیه فرصتی خارق‌العاده برای بهره‌گیری از دانشگاه‌های کلاس جهانی آن و غرق شدن در فرهنگ منحصر به فرد محلی است. کشور روسیه در سال جدید میلادی فرصت‌های تحقیقاتی بی حد و حصری را برای دانشجویان دکترای ماجراجو ارائه می‌دهد.

    روسیه به عنوان زادگاه رمان‌نویسان افسانه ای مانند تولستوی و داستایوسکی و همچنین دانشمندان مشهور ایوان پاولوف و میخائیل لومونوسوف (که نام خود را به دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو می‌دهد)، میراث علمی‌ قابل توجهی برای دانشجویان دکترا دارد تا بتوانند از آن استفاده کنند. علاوه بر این از دانشگاه‌های روسیه ۳۱ برنده جایزه نوبل به کل دنیا معرفی شده اند. مدت زمان تحصیل در دوره دکتری در روسیه بین ۳ تا ۴ سال می‌باشد.

    هزینه‌های تحصیل برای دوره‌های دکتری در روسیه بین ۴ هزار تا ۴۳۰۰ یورو می‌باشد. البته همان‌طور که اشاره کردیم بورسیه‌های تحصیلی بسیاری برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس می‌باشد. سال تحصیلی برای دوره دکتر 2021 نیز از سپتامبر تا ژوئن می‌باشد. نکته دیگری که هنگام جستجوی دکترا در روسیه باید به خاطر بسپارید این است که از آنها بعضاً به عنوان مدارک “تحصیلات تکمیلی”  معرفی می‌شوند. مدارک کارشناسی ارشد معمولاً به عنوان مدارک تحصیلات تکمیلی در روسیه توصیف نمی‌شوند.

    بورسیه تحصیلی روسیه

    همان طور که اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه تحصیل در روسیه، بورسیه‌های تحصیلی در این کشور می‌باشد که هر ساله در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. متقاضیان خارجی می‌توانند با هزینه بودجه فدرال مطابق با سهمیه سال تحصیلی 2021 میلادی که توسط دولت روسیه تعیین شده است، در دانشگاه‌های روسیه تحصیل کنند. روند ثبت نام برای سهمیه در دو مرحله انجام می‌شود:

    • مرحله اول توسط دفتر نمایندگی Rossotrudnichestvo در کشور محل اقامت انجام می‌شود.
    • مرحله دوم توسط وزارت علوم و آموزش عالی روسیه همراه با دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

    دقت داشته باشید که دولت روسیه این بورس‌های تحصیلی را برای دوره‌های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد. با این حال دوره همه‌گیری COVID-19، دولت روسیه دریچه‌هایی را برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در دانشگاه‌های سطح بالای روسیه تحت برنامه بورسیه دولت روسیه 2021 باز می‌کند. به همین دلیل از دانشجویان با استعداد با سوابق تحصیلی عالی دعوت به تحصیل رایگان در روسیه می‌شود.

    بورسیه تحصیلی روسیه ۲۰۲۱

    بورسیه تحصیلی روسیه 2021

    براساس اطلاعات معتبر، دولت روسیه سال گذشته بیش از ۱۵۰۰ بورس تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی از تمام نقاط جهان برای تحصیل در روسیه ارائه داده است. برای سال جدید تعداد بورسیه‌های تحصیل روسیه بیش از این خواهد بود. این بورس تحصیلی با نام “Open Doors Scholarship Russia” اعلام می‌شود. دانشجویان می‌توانند برای استفاده از این فرصت برای تحصیل رایگان در روسیه، هر یک از دانشگاه‌های برتر را انتخاب کنند.

    کلیه رشته‌ها و رشته‌های دانشگاهی تحت بورس تحصیلی روسیه برای دانشجویان بین‌المللی در سال 2021 میلادی در دسترس است. از این رو دولت روسیه تمام شهریه دانشگاه را به شما پرداخت خواهد کرد، به معنی ۱۰۰٪ بورس تحصیلی رایگان. اگر می‌خواهید به زبان روسی تحصیل کنید، دوره زبان روسی پیشنهادی رایگان به شما خواهد بود.

    سوالات متداول در ارتباط با شرایط تحصیل در روسیه 2021

    1. آیا روسیه برای تحصیل و زندگی کشوری مناسب است؟

     بله، روسیه یکی از بهترین کشور‌ها برای تحصیل و زندگی می‌باشد.

    2. شرایط تحصیل در روسیه 2021 بر چه مبنایی است؟

     شرایط تحصیل در روسیه 2021 یا توجه به شیوع ویروس کرونا تعیین می‌شود.

    3. آیا دانشگاه‌های روسیه برای تحصیل 2021 معتبر هستند؟

     بله، دانشگاه‌های این کشور اهمیت بسیار زیادی برای تحصیل دارند.

    4. چه دانشگاه‌هایی برای تحصیل در روسیه 2021 معرفی شده اند؟

     برخی از این دانشگاه‌ها عبارتند از: دانشگاه دولتی تومسک، دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ، دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک، دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو و غیره.

    5. هزینه تحصیل در روسیه چقدر است؟

     هزینه تحصیل به مقطع بستگی دارد اما عموما کمتر از ۱۰ هزار یورو می‌باشد.

    6. آیا امکان دریافت بورسیه برای تحصیل در روسیه موجود است؟

     بله، دولت این کشور بورسیه‌های تحصیلی سال جدید را ارائه نموده است.

    7. مزایای دریافت بورسیه چیست؟

     از جمله این مزایا می‌توان به هزینه تحصیل، هزینه زندگی، دوره زبان روسی و غیره اشاره نمود.

    8. آیا امکان تحصیل دکتری در روسیه موجود است؟

     بله، دوره‌های دکتری متنوعی برای سال جدید ارائه شده اند.

    9. هزینه تحصیل دکتری چقدر است؟

     هزینه تحصیل تا حدود ۴۳۰۰ یورو می‌باشد.

    10. چرا تحصیل در روسیه 2021 اهمیت دارد؟

     این کشور دانشگاه‌های معتبر و مقرون به صرفه ای دارد، امکانات دانشگاه‌ها بسیار است و هزینه زندگی نیز مقرون به صرفه می‌باشد.

    11. تحصیل در روسیه به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

     تحصیل به زبان‌های روسی و انگلیسی امکان‌پذیر است.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  تحصیل مدیریت در روسیه

      مطالب مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.