مهاجرت و اقامت سوئد

زندگی در سوئد چگونه است

زندگی در سوئد چگونه است

برای اینکه بدانید زندگی در سوئد چگونه است ما به شما می گوییم این کشور بسیار سرد است سرما آنقدر شدید هست که در اغلب موارد مرگبار می باشد. از این رو کارشناسان ما در موسسه حقوقی میرداماد تلاش نموده اند که با جمع آوری اطلاعات مخصوص به این کشور شما را در رسیدن به هدفتان و مهاجرت به این کشور یاری نمایند.

روند زندگی در سوئد چگونه است ؟

در سوئد به علت سرمای شدید یکی از مهم ترین مواردی که اشخاص میبایست آن را مد نظر داشته باشند مبحث سرما می باشد چرا که در اغلب موارد این امر مرگبار خواهد بود. برای مثال اگر شما ماشین خود را در کنار یک جاده رها نمایید پس از آن با مشکل مواجه خواهید شد. لذا پیشنهاد می شود که تا حد ممکن از استفاده از اسلحه برفی غافل نشوید و از بردن ماشین خود تا تپه های یخی خودداری نمایید.روند زندگی در سوئد چگونه است ؟

مفهوم Lagom سوئد

در نظر داشته باشید که کلمه ذکر شده در فوق به صورت (lar-gohm) تلفظ می گردد. Lagom یک کلمه سوئدی است که به معنی مقدار درست می باشد. در نظر داشته باشید که ترجمه این کلمه به معنی اعتدال، تعادل و سادگی می باشد. لذا این مفهوم به صورت گسترده ای توسط بسیاری از اشخاص مورد استفاده واقع می شود.

فیکا در سوئد

هر فرد تازه کاری که به کشور سوئد وارد می شود به سرعت می آموزد که فیکا به معنی (شکستن قهوه) می باشد و به عنوان بخش مهمی از فرهنگ کارگری سوئد شناخته می شود. این واژه ای است که شما می توانید آن را با همکاران خود و در اخبار رسمی به شیوه ای غیر رسمی به اشتراک بگذارید. دیگر چالش های فیفا عبارتند از: مصرف مقادیر زیادی از قهوه (قهوه ای که اغلب به صورت سیاه و سفید می باشد و اضافه کردن شکر و شیر در آن ضروری نمی باشد) و قدردانی از نوشیدنی دارچین سوئدی طعم دار.

درآمد در سوئد

استاندارد زندگی در سوئد بسیار بالا هست. استکهلم ، پایتخت سوئد مرکز شرکت های بزرگ در بخش های مختلف مانند شرکت های فن آوری، شرکت های مالی و شرکت های ارتباطات مخابراتی است. مانند برخی کشورهای توسعه یافته اروپایی، سوئد حداقل حقوق و دستمزد رسمی ندارد. حداقل حقوق به طور کلی از طریق اتحادیه های کارگری با مذاکره لحاظ می شود.
به عنوان یک مرجع، حقوق و دستمزد یک صندوقدار مک دونالد در حدود 101 تا 110 کرون سوئد و یا تقریبا 13.56 دلار در ساعت است.

متوسط دستمزد در استکهلم سوئد در حال حاضر حدود 22،000 SEK (کرون) در هر ماه پس از کسر مالیات است. این مبلغ معادل کمی بیش از 2500 دلار آمریکا در هر ماه است. بسیاری از افراد به علت درآمد بالا به سوئد مهاجرت می کنند اما ، باید بدانید که هزینه زندگی نیز در این کشور بالا است. سوئد پس از پایان جنگ جهانی دوم یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی شده است. اکثر مشاغل موجود در سوئد برای متخصصان بسیار عالی هست. کارگران کم کار شانس کمتری برای پیدا کردن شغل دارند. اگر شما در کار IT تخصص دارید ، یافتن این شغل در سوئد بسیار راحت است . تقاضای زیادی برای برنامه نویسی وجود دارد. Spotify یکی از بزرگترین شرکت های عملیاتی سرتاسری استکهلم است که نیاز شدیدی به برنامه نویس و متخصص آی تی دارد.

مشکلات و معایب زندگی در سوئد

در سال 2015، بیشترین پناهندگی در کشور های اروپایی در سوئد اتفاق افتاد. در هر هفته 10000 نفر وارد این کشور می شدند. همانند سایر کشورهای اروپایی، به ویژه آلمان، این موضوع با مقاومت مقامات مواجه شد. اکثر جمعیت مهاجران در کمپ پناهندگی زندگی می کنند و از مزایای اجتماعی بهره مند می شوند، بنابراین پیدا کردن کار کمی سخت شد. دستمزد و حقوق ساعتی در سوئد زیاد نیست (8 یورو به ازای هر ساعت کار، در صورتی که هزینه زندگی بسیار بالا هست ). بسیاری از مهاجران در سوئد حتی برای 5 یورو در ساعت کار می کنند. برخی از مهاجران کار غیر قانونی که کار سختی هست را انجام می دهند ( کاری که حتی سوئدی ها هرگز انجام نمی دهند).

دزدی در این کشور بسیار راحت است حتی اگر یک نگهبان متوجه شود که افراد مواد غذایی و یا وسیله ای را به سرقت می برند، او هیچ کاری نمی کند، فقط دستور می دهد که چیزها را بر گردانید. در سوئد، مانند بسیاری از کشورهای غربی، فروش مواد مخدر بسیار توسعه یافته است. در سوئد، مانند فرانسه، بلژیک و هلند، تقریبا همه نوع مواد مخدری به راحتی پیدا می شود. مواد مخدر توسط مهاجران در مکان های مرکزی استکهلم فروخته می شود. در استکهلم، هنوز هم 2 تا 3 ناحیه وجود دارد که حتی پلیس نیز می ترسد وارد این منطقه ها شود. چنین مشکلات مهاجرتی در سوئد وجود دارد.

آیا سوئد برای زندگی مناسب است

خبر خوب این است که اقتصاد سوئد به طور مداوم در حال رشد است و فرصت های شغلی جدید و زیادی برای مهاجران فراهم می شود. مردم در خارج از کشور ، سوئد را به عنوان یک کشور ایمن با کیفیت بالای زندگی ، مخصوصا برای شیوه زندگی سالم و توانایی زندگی کردن نزدیک به طبیعت، می شناسند. سوئدی ها در برنامه ریزی بسیار حرفه ای هستند و برنامه ریزی، بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آن ها است. بسیاری از سوئدی ها قادر خواهند بود دقیقا آنچه را که در سه یا چهار ماه پیش اتفاق افتاده است را به شما بگویند. برنامه ریزی فقط در مورد کار نیست، بلکه در سطح اجتماعی نیز اعمال می شود. سوئد کشوری با چهار فصل مجزا است. به هر حال سوئد به علت تعادل کار و زندگی عالی ، و امنیت شغلی خوب، کشور مناسبی است.

زبان رسمی این کشور سوئدی است مخصوصا در محیط کار بیشتر از زبان سوئدی استفاده می شود . سوئدی یک زبان ژرمنی است که متعلق به شاخه نوردیک است و در سرتاسر سوئد و در بخش های از فنلاند صحبت می شود . با این حال، سوئدی ها، دانمارکی ها و نروژی ها می توانند از یکدیگر متمایز شوند زیرا زبان های شان کمی از هم متفاوت هست. اکثر سوئدی ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند. برای آشنایی بیشتر با فرهنگ زبانی و شیوه زندگی  و روش های مهاجرت به سوئد ترجیحا با مشاورین حقوقی موسسه میرداماد گفت و گو کنید تا شما را به صورت واضح و دقیق راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *