071-91009294  | 021-88724227  |

زندگی در ایتالیا + شرایط و هزینه ها 2023

زندگی در ایتالیا چگونه است ؟

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بسیاری از گردشگران این تصور را دارند که زندگی در ایتالیا با هزینه زیادی همراه است.درست است که نوشیدن یک فنجان قهوه در میدان سنت مارک ونیز هزینه بردار است اما حقیقت این است که در خارج از نقاط مهم توریستی لازم نیست برای لذت بردن از زندگی هزینه زیادی صرف کنید. در جنوب ایتالیا شما می توانید نوشیدنی های محلی را تنها با پرداخت چهار دلار خریداری کنید.

شما میتوانید با مراجعه به لینک های زیر به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید:

 1. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا
 2. تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

در این مناطق یک وعده غذایی در یک رستوران خوب کمتر از 20 دلار به ازای هر نفر است. بدیهی است که هزینه زندگی در ایتالیا تا حد زیادی به سبک زندگی شما و جایی که برای اسکان انتخاب کرده اید، بستگی دارد. زندگی مانند یک بومی (خوردن محصولات داخلی، استفاده از حمل و نقل عمومی) زندگی در ایتالیا را بسیار مقرون به صرفه می کند.

 • فرهنگ باشکوه ایتالیا
 • هزینه زندگی در ایتالیا
 • آب و هوای ایتالیا
 • وضعیت آلودگی در ایتالیا
 • سطح تحصیلات در ایتالیا
 • میزان اشتغال در ایتالیا
 • رضایت از زندگی در ایتالیا
 • مسافرت در ایتالیا
 • مد و فشن در ایتالیا
 • اخلاقیات مردم ایتالیا
 • زبان ایتالیایی
 • وضعیت کودکان در ایتالیا
 • وضعیت مسکن در ایتالیا
 • میزان درامد در ایتالیا
 • تضاد طبقاتی در ایتالیا
 • نابرابری جنسی در ایتالیا
 • سیستم مراقبت های درمانی در ایتالیا
 • خدمات رفاهی ساختمان ها در ایتالیا
 • غذای ایتالیایی

فرهنگ باشکوه ایتالیا

اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید خوب است بدانید که امپراتوری روم از شمال اروپا تا شمال گسترده است. ایتالیایی ها 15 قرن را در حفظ میراث فرهنگی خود گذرانده اند و بسیاری از اماکن باستانی امروزه به همان اندازه با شکوه و عظمت هستند.امپراتوری روم در ایتالیا سرچشمه گرفت اما درست در سراسر اروپا پخش شد. از قوسهای پیروزی گرفته تا معبد وستا ، ایتالیا مملو از مکانهای تاریخی شگفت انگیز است. در حقیقت ، ایتالیا بیش از هر کشور دیگر دارای میراث جهانی یونسکو است.ایتالیا فقط رم نیست. از پمپی تا روانا ، هزاران مکان تاریخی وجود دارد که می توانید ببینید. برای کسانی که عاشق تاریخ ، هنر و فرهنگ هستند، ایتالیا اولین انتخاب است. از خلیج ناپل تا آپولیا، ایتالیا کشوری با فرهنگی بسیار غنی است. از معماری مشهور ایتالیا مانند باسیلیکای سنت پیتر گرفته تا مجموعه هایی در تمام موزه ، ایتالیا دارای یکی از جالب ترین و معروف ترین فرهنگ های اروپا است.چیزهای زیادی از چشمه تروی در رم تا یک گوندولا در کانال های ونیزی وجود دارد که باید آن ها را ببینید. ایتالیا با وجود مقاصدی همچون برج کج پیزا و سنت مارک باسیلیکا، غالباً در صدر لیست بسیاری از افراد ماجراجو و فرهنگ دوست قرار دارد. همچنین شما باید سیستین چاپل، شاهکار رنسانس ایتالیا را ببینید. 

هزینه زندگی در ایتالیا

افراد به دلایل مختلفی از حمله تحصیل در ایتالیا به این کشور مهاجرت می کنند. توجه داشته باشید که در حالی که ایتالیا عضو اتحادیه اروپا است، به اندازه فرانسه یا آلمان گران نیست. البته هنوز باید به بودجه مورد نیاز توجه داشته باشیدجدا از هزینه های مسکن، افراد مجرد می توانند با درآمد سالانه حدود 18000 تا 28500 دلار از زندگی راحتی در شمال و مرکز ایتالیا برخوردار شوند. این زندگی خوب برای زوج هایی با درآمدی بین 28500 دلار و 45500 دلار در سال امکان پذیر است. این بدان معنی است که اگر به عنوان مثال یک معلم انگلیسی در فلورانس هستید، می توانید انتظار دستمزدی حدود 1360 دلار در ماه پس از کسر مالیات داشته باشید. با اجاره ماهانه 680 دلار، درآمد قابل استفاده شما در حدود 680 دلار در ماه یا 8160 دلار در سال خواهد بود. اگر موقعیت به اشتراک گذاشتن آپارتمان را داشته باشید، اجاره ماهانه شما پایین تر خواهد بود و درآمد قابل مصرف شما نیز بر این اساس بیشتر می شود.غذا که یکی از بیشترین مخارج بسیاری از خانواده ها است، در ایتالیا بسیار ارزان تر از انگلیس است. غذا در بازارها و سوپر مارکت ها ارزان تر است و معمولاً از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.در شهرهای کوچکتر ، همیشه یک بازار وجود نخواهید داشت.خوردن غذاهای بومی در ایتالیا نیز بسیار ساده تر است. چه در فلورانس باشید و چه در دهکده توسکانی ، تقریباً از هر رستوران می توانید بهترین غذاهای ایتالیا را سفارش دهید.و در اخر، رستوران ها ارزان تر از انگلستان هستند. در بعضی موارد ، حتی می توانید یک پیتزای رایگان با نوشیدنی تهیه کنید.

اگر قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا را دارید به شما توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت میرداماد مطالعه فرمایید.

هزینه زندگی در ایتالیا
هزینه زندگی در ایتالیا

آب و هوای ایتالیا

دریای مدیترانه ایتالیا را به یکی از محبوب ترین مقصد های اروپا تبدیل می کند. نزدیک به 250 ساحل در ایتالیا وجود دارد که توسط آن ها می توانید از آب های مدیترانه یا دریای آدریاتیک لذت ببرید. زندگی را در کنار دریا با خورشیدی که هر روز پوست شما را گرم می کند، تصور کنید. با این حال می توانید از آب و هوای زمستانی در کوه های آلپ در پیمونت نیز لذت ببرید. درایتالیا همیشه می توانید به اسکی بروید.فقط مواظب سیروکو، بادی از سوی صحرا که می تواند به سرعت طوفان برسد، باشید.اگر آب و هوای مدیترانه ای؛ غذاهای تازه، سادهوخوشمزه؛ فرهنگی که شما را احاطه کرده است، مثل یک بهشت برای شما به حساب می آید، نگاهی دقیق تر به ایتالیا بیندازید.از سواحل خیره کننده آمالفی تا رم با فرهنگ غنی، ایتالیا کشوری نفس گیر است و برای کسانی که به دنبال یک پناهگاه بازنشستگان سطح بالا هستند، امکانات بسیاری دارد.به قول مهاجر آمریکایی، جینا موسیو ، ایتالیا مکانی بسیار مقرون به صرفه برای زندگی است، شما فقط باید بدانید که کجا بروید. زندگی در مونزا شیوه زندگی ایتالیایی را که همه آرزوی آن را دارند را به شما نشان می دهد و به شما کمک می کند تا زندگی خود را به کمال برسانید. زیبایی این گوهر اروپایی غیرقابل انکار است. دایان جونز که در کالابریا زندگی می کند ، می گوید “هربار که در تراس می روم، منظره ای شگفت انگیز از کوه ها، دریا و روستاهای زیبا را پیش رو دارم.”خانواده و دوستان هنوز بخش اصلی زندگی در ایتالیا هستند. جودیت گرین وود با خوشحالی از این موضوع ابراز تعجب كرد: “زمانی که با فردی ایتالیایی دوست می شوید، اساساً هر كاری برای شما انجام می دهد بدون اینکه حتی از او درخواست کرده باشید و من این را خیلی دوست دارم. آنها اگر احساس کنند مشکلی وجود دارد، از شما می پرسند؛ چه کاری می توانم برایتان انجام دهم؟ آیا به پول احتیاج دارید؟ “آنها حیرت انگیز هستند.”

آب و هوای ایتالیا
آب و هوای ایتالیا

وضعیت آلودگی در ایتالیا

اگرچه ایتالیا به دلیل مناظر و چشم اندازهای زیبایی که دارد شناخته شده است اما آلودگی هوا در طی سالهای 2005 تا 2013 ، 3 درصد افزایش یافته و از آن زمان رو به گسترش است. بیشتر این آلودگی ها به دلیل ضعف ضد عفونی کردن است و این گونه چرخه ای ایجاد شده است که فاضلاب هایی با بهداشت ضعیف باعث ایجاد آلودگی و آلودگی باعث ایجاد ضعف در بهداشتی می شود. علاوه بر این ، OECD در چند سال گذشته شکایات زیادی درباره کاهش کیفیت آب در ایتالیا دریافت کرده است.

سطح تحصیلات در ایتالیا

اگرچه اطلاعات اخیر OECD در سیستم آموزش عالی ایتالیا غیرقابل ارزیابی است ، اما چند نکته مثبت برجسته وجود دارد. بین سال های 2014 و 2016 ، میزان افراد دارای تحصیلات عالی افزایش یافته است اما این افزایش فقط یک درصد بوده است. علاوه بر این، شکاف جنسی در نتیجه افزایش سطح تحصیلات در ایتالیا کاهش یافته است و این وضعیت به نفع زنان است.

میزان اشتغال در ایتالیا

نرخ اشتغال ایتالیا از سال 2005 به میزان قابل توجهی بهبود نیافته است. در حال حاضر نرخ بیکاری 12 درصد است. نرخ بیکاری در این کشور در جایگاه سوم در کل OECD می باشد.

رضایت از زندگی در ایتالیا

در دهه گذشته ، رضایت از زندگی جمعیت ایتالیا از 6.7 به میانگین 5.9 در مقیاس 10 کاهش یافته است. که این میزان به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین OECD است و کاهش آن موجب نگرانی شده است

مسافرت در ایتالیا در کنار مناظر زیبا

ایتالیا بدون شک یکی از زیباترین کشورهای جهان است و تقریباً هر منظره ای یک کارت پستال می باشد.جای تعجب نیست که ایتالیا یکی از محبوب ترین مناطق جهانگردی جهان است. البته که زندگی در قلب این همه زیبایی بهتر هم خواهد بود.

مسافرت در ایتالیا در کنار مناظر زیبا
مسافرت در ایتالیا در کنار مناظر زیبا

مد و فشن در ایتالیا

در ایتالیا ، مد در قلب همه چیز است. ایتالیایی ها به مد علاقمند هستند و این را می توانید فقط با دیدن نحوه لباس پوشیدن آن ها درک کنید.میلان یکی از پایتخت های مد جهان است و این به لطف Galleria Vittorio Emanuele II است که بوتیک های لوکس فراوانی مانند Dolce & Gabbana و Prada دارد. علاوه بر این میلان محل برگزاری هفته مد میلان مراسمی که طی آن همه نگاه های دنیای مد به ایتالیا است، می باشد. در ایتالیا تقریباً در همه جا می توانید لباس بخرید. اگر دوست دارید لباس خوبی بپوشید ، باید به ایتالیا بروید.اگر می خواهید به اندازه ایتالیایی ها خوب به نظر برسید ، باید مانند آنها لباس بپوشید.

اخلاقیات مردم ایتالیا

ایتالیایی ها به دلیل شیوه زندگی ای که دارند، مشهور هستند. وقتی به ایتالیایی ها فکر می کنید، حتماً به زبان بدنشان،لبخند زدن و به طور کلی جذاب بودن آن ها فکر خواهید کرد. در حقیقت ایتالیایی ها دارای حس شوخ طبعی هستند که در کنار افتادگی آن ها، باعث می شود که ایتالیایی ها از زندگی خوبی لذت ببرند.تعداد زیادی از مردم عاشق ایتالیا هستند و وقتی بار دوم به آن جا می روند با مهمان نوازی و پذیرایی ایتالیایی، غذای عالی و گفتگوی خوب آن ها مواجه می شوند. ایتالیایی ها احترام گذار هستند و دعوت به رویدادها و جشنواره های محلی امری غیر عادی نیست.

زبان ایتالیایی

احتمالاً ایتالیایی یکی از زیباترین زبانهای جهان است. در صورتی یادگیری این زبان، به زبان هشتمین اقتصاد بزرگ جهان صحبت خواهید کرد.صحبت کردن به زبان ایتالیایی فواید زیادی دارد. برای مثال می توانید از آن به عنوان پلی برای یادگیری سایر زبان های عاشقانه استفاده کنید.ایتالیایی یک زبان موسیقی است که به زیباترین شکل وارد زندگی روزمره شده است. اگر می خواهید سریع ایتالیایی را یاد بگیرید، راهی بهتر از یادگیری آن در خود کشور ایتالیا وجود ندارد.”یک زبان متفاوت ، تصور متفاوتی از زندگی است.” – فدریکو فلینیصحبت کردن به زبان ایتالیایی یک دلیل عالی برای زندگی در ایتالیایی است.

زبان ایتالیایی
زبان ایتالیایی

وضعیت کودکان ایتالیا

کودکان بخش مهمی از زندگی در ایتالیا هستند. معلمان در مدرسه بیشتر از کشور هایی همچون انگلیس کودکان را تشویق می کنند. کودکان به خاطر تلاش هایشان مورد تشویق و پاداش قرار می گیرند.معلمان در محاسبات (تکالیف) خود به مواردمثبت توجه می کنند. این سیستم مشابه سیستم نتیجه محور است، اما بچه ها با خوشحالی بزرگ می شوند.از کودکان در صورت طلاق والدین نیز بر اساس قوانین ایتالیا محافظت می شود.

وضعیت مسکن در ایتالیا

مشخص نمودن هر نوع قیمت متوسط برای املاک در ایتالیا غیرممکن است، اگرچه تحت یک قاعده کلی خانه های شهرهای کوچک استان ها بسیار ارزان تر از شهرهای بزرگ هستند. مسکن در ایتالیا به ویژه در شهرهای شمالی و مرکزی بسیار گران است. شهرهایی مانند میلان و رم برخی از گران ترین شهرها نه تنها در ایتالیا بلکه در جهان هستند: میلان در رتبه 50 و رم 58 در لیست گران ترین شهرهای جهان قرار دارد.

میزان درامد در ایتالیا

متوسط درآمد عمومی در ایتالیا نسبتاً پایین است و از سال 2005 آشفته بوده است. علاوه بر این ، بین سال های 2010 تا 2014 ، میانگین دارایی خالص خانواده ها 18 درصد کاهش یافته است. اگرچه علائم بهبودی واقعی در سال 2015 در ایتالیا وجود داشت ، درآمد خالص خانوار در سال 2016 دوباره سقوط كرد و طبق آمار 10 درصد پایین تر از سال 2005 بود. این كاهش عظیم به عنوان یکی از بزرگترین سقوط ها در OECD اعلام شده است.

میزان درامد در ایتالیا
میزان درامد در ایتالیا

تضاد طبقاتی در ایتالیا

بین ثروتمندان و فقرا در ایتالیا از نظر جغرافیایی و اقتصادی شکاف گسترده ای وجود دارد. از نظر جغرافیایی بسیاری از ثروتمندان در شمال ایتالیا زندگی می کنند در حالی که بسیاری از ایتالیایی های فقیر در جنوب زندگی می کنند. علاوه بر این ، همانطور که OECD خاطرنشان کرده است، توزیع درآمد در ایتالیا بیشتر از هر کشور دیگری نامتوازن است. همچنین سطح فقر در ایتالیا رو به افزایش است. 14 درصد از خانوارها در سراسر کشور در سال 2016 از نظر درآمد فقیر شناخته شدند.

نابرابری جنسی در ایتالیا

نابرابری جنسی در ایتالیا یکی از بزرگترین دلایل رتبه بندی پایین ایتالیا از نظر کیفیت زندگی است. مشخص شد كه در ایتالیا ، زنان 15 درصد بیشتر بیکار هستند و حتی در هنگام اشتغال نیز 75 درصد بیشتر از مردان شاغل، در مشاغل كم درآمد استفاده می کنند. شکاف جنسی در ایتالیا در مقایسه با سایر کشورها، بسیار زیاد است.

سیستم مراقبت های درمانی در ایتالیا

سیستم مراقبت های درمانی ایتالیا، سرویس ملی بهداشت ایتالیا (SSN)، یکی از جنبه های مثبت این کشور است. SSN یک سیستم کلی جهانی و تساوی گرا است که کمک به همه شهروندان را تضمین می کند. با این حال یکی از معایب آن زمان انتظار طولانی برای انجام آزمایشات است که حتی با داشتن یک پرونده فوری می تواند به چند ماه برسد. با این وجود امتیاز سلامت عمومی ایتالیا از سال 2005 ، به 7.5 افزایش یافته است.

خدمات رفاهی ساختمان ها در ایتالیا

چه در ایتالیا ملکی بخرید و چه آن را اجاره کنید، مطمئناً پس از ورود به ملکتان متوجه خواهید شد که گاز ، برق و تلفن قطع شده است. اتصال مجدد این امکانات به معنای امضای قراردادهای جدید با ارائه دهنده محلی است. در صورتی که نتوانید اجازه اقامت و کد مالیاتی خود را ارائه دهید این امر تنها در صورتی ممکن است که مشکلتان را اثبات کنید – برای امضای قرارداد به هر دو نیاز دارید.صورتحساب این خدمات هر دو ماه یک بار به دستتان خواهند رسید و می توانید آنها را در دفاتر خدمات، دفاتر پست یا بانک محلی خود پرداخت کنید. هزینه آب به ندرت در هزینه خدمات آپارتمان گنجانده می شود. خانه های مستقل، یک کنتر دارند که توسط شهرداری محلی کنترل می شود. قیمت ها از بخشی به بخش دیگر متفاوت است، اما به طور معمول بین 0.001 تا 0.002 دلار برای هر فوت مکعب می باشد. بیشتر خانواده ها هر دو ماه یک بار قبض برق 70 دلاری دریافت می کنند. البته توجه داشته باشید که در صورت عدم استفاده از گاز و یا زندگی در یکی از مناطق کوهستانی ایتالیا، صورتحساب شما بسیار گران تر خواهد شد. احتمالاً این تأمین انرژی از طریق سازمان ملی انرژی الکتریکی (ENEL) صورت می گیرد، مگر اینکه در شهرهای بزرگتری مانند میلان و رم جایی که رقابت شرکت هایی مانند AEM و ACEA وجود دارد، زندگی کنید.

غذای ایتالیایی

غذاهای ایتالیایی در سطح بین المللی به عنوان یکی از بهترین ها، شهرت دارند. با آنکه که می توانید پیتزا و ماکارونی را در انگلستان هم درست کنید اما در مقابل آنچه که در ایتالیا امتحان می کنید، هیچ است.برخی از محبوب ترین غذاهای ایتالیایی عبارتند از:

 • پیتزا واقعی ناپل
 • بلونز اسپاگتی
 • لازانیا
 • گوشت گوساله میلان
 • اسپاگتی با صدف
 • پاستا کاربونارا یا پستو
 • اسوبوکو ، یک تخصص میلان است
 • گوجه فرنگی موزارلا
 • ریزوتو

علاوه بر همه چیزهایی که می توانید بخورید، نوشیدنی های بسیاری نیز در آنجا وجود دارد.بنا بر آنچه که در این مقاله گفته شد ایتالیا کشوری زیبا با آب و هوای مدیترانه ای با گرمای مطلوب است که از فرهنگی غنی و تاریخی باشکوه برخوردار است. در این کشور جاذبه های بسیاری برای کشف وجود دارد و رفتار دوستانه ایتالیایی ها باعث می شود مهاجران در این کشور هرگز احساس تنهایی نکند. از دیگر ویژگی های این کشور اروپایی می توان به پایین بودن هزینه زندگی در ایتالیا اشاره کرد به طور که با درآمد 18000 تا 24000 دلار در سال می توانید در این کشور زندگی کنید. البته زندگی در ایتالیا با معایبی نیز هم راه است که از آن میان می توان به نرخ بیکاری 12 درصدی، هزینه ی بالای مسکن و تضاد طبقاتی زیاد و تبعیض جنسی نام برد. در مجموع چنانچه به دنبال محیطی آرام و دوستانه با آب و هوای مطلوب و هزینه زندگی پایین هستید ، ایتالیا گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود. با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید تا شما را برای مهاجرت به این کشور دلپذیر راهنمایی کنند.

سوالات متداول در مورد زندگی در ایتالیا

1- کیفیت زندگی در ایتالیا چگونه است؟

ایتالیا کشوری زیبا و غنی از فرهنگ است اما از نظر اشتغال و شرایط زندگی در سطح بالایی قرار ندارد.

2- وضعیت مسکن در ایتالیا چگونه است؟

قیمت املاک در ایتالیا بسیار گران است.

3- وضعیت اشتغال در ایتالیا چگونه است؟

در حال حاضر نرخ بیکاری در ایتالیا 12 درصد است .

4- سیستم درمانی در ایتالیا چگونه است؟

سیستم مراقبت های درمانی ایتالیا یک سیستم کلی جهانی و تساوی گرا است که کمک به همه شهروندان را تضمین می کند. با این حال انتظار طولانی برای انجام آزمایشات در این سیستم طبیعی است.

5- آب و هوای ایتالیا چگونه است؟

ایتالیا دارای آب و هوایی گرم و لذت بخش با زمستان های مطلوب در مناطق کوهستانی است.

6- ایتالیایی ها چگونه افرادی هستند؟

ایتالیای ها مردمانی خونگرم مهربان و احترام گذار هستند.

7- هزینه زندگی در ایتالیا چگونه است؟

هزینه زندگی در ایتالیا نسبت به سایر کشور های اروپا مانند فرانسه کمتر است.

8- آیا در ایتالیا تضاد طبقاتی وجود دارد؟

در ایتالیا نابرابری اقتصادی زیادی وجود دارد و شکاف بین ثروتمندان و فقرا به طور پیوسته افزایش یافته است.

9- آیا در ایتالیا رضایت از زندگی وجود دارد؟

در دهه گذشته میزان رضایت از زندگی در بین شهروندان ایتالیایی کاهش یافته است.

10- آیا در ایتالیا نابرابر جنسی وجود دارد؟

بله در ایتالیا به نسبت سایر کشور های اروپا نابرابر جنسی زیادی را خواهید دید.

11- حداقل درآمد لازم برای زندگی در ایتالیا برای افراد مجرد چقدر است؟

افراد مجرد برای زندگی در ایتالیا باید حداقل 18000 تا 24000 دلار در سال درآمد داشته باشند.

اسکرول به بالا