071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه Sassari ایتالیا

دانشگاه Sassari ایتالیا

دانشگاه Sassari ایتالیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحصیل در کشور ایتالیا برای دانش جویان بین المللی دارای سهولت است. دانشگاه های این کشور جز دانشگاه های ممتاز بوده دارای جایگاه خوبی در دنیا هستند. تحصیل در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است. دانشگاه های این کشور فرصت دریافت بورسیه تحصیلی را در اختیار دانش جویان بین المللی خود قرار می دهند. از جمله دانشگاه های برتر ایتالیا می توان به دانشگاه ساساری (University of Sassari) اشاره کرد.

شما میتوانید با مراجعه به لینک های زیر به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید:

 1. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا
 2. تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

در این مقاله که به کوشش موسسه حقوقی برگزیده میرداماد تهیه و تنظیم شده است ، موارد زیر شرح داده خواهند شد :

 • درباره دانشگاه Sassari ایتالیا
 • دلایل تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا
 • برنامه های تحصیلی در دانشگاه ساساری ایتالیا
 • دانشکده های دانشگاه ساساری ایتالیا
 • شرایط تحصیل و رتبه دانشگاه ساساری ایتالیا
 • بورسیه تحصیلی در دانشگاه ساساری ایتالیا
 • جمع بندی
 • سوالات متداول

درباره دانشگاه Sassari ایتالیا

اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید و می خواهید در دانشگاه ساساری تحصیل کنیذ بد نیست بدانید که زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1562 بر می گردد. دانشگاه ساساری یک نهاد مستقل است و از روش دموکراتیک در انتخابات نهادهای اداری خود بهره می برد و در تلاش است تا کیفیت آموزشی خود را ارتقا بخشد. این دانشگاه دانش جویان را در قلب سیاست های دانشگاهی خود قرار می دهد، بنابراین فرهنگ را به عنوان یک ارزش جمعی ترویج می دهد. دانشگاه ساساری ارزش های قانونی تعیین شده برای بخش های عالی پزشکی، آزادی پیگیری تحصیلات، تحقیقات و مشاغل شخصی خود را تضمین می کند، و از تمام شرایط مناسب و لازم برای اثر بخشی آن ها استفاده می کند. با توافق با سایر نهادهای خود مختار، متعهد می شود که توسعه پایدار ساردینیا را ارتقا بخشد و دانش را به سراسر قلمرو منتقل کند و برای پیشرفت فرهنگی، مدنی، اقتصادی و اجتماعی خود تلاش کند.

درباره دانشگاه Sassari ایتالیا
درباره دانشگاه Sassari ایتالیا

امروزه، این دانشگاه بیش از 12000 دانشجو و حدود 700 دانشمند دارد، و شامل 11 بخش است که با تعدادی از مراکز و موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی همکاری می کنند. علاوه بر بیش از 50 دوره آموزشی خود، طیف گسترده ای از تحصیلات و فعالیت های پژوهشی پس از تحصیلات تکمیلی، از جمله دوره های دکترا، مدارس تخصصی پزشکی، برنامه های آموزش پیشرفته و پروژه های تبادل بین المللی را نیز ارائه می دهد. در نزدیک به 500 سال تاریخ، دانشگاه ساساری فارغ التحصیلان برجسته بسیاری از جمله چندین سیاستمدار و نویسنده برجسته را داشته است. سباستینو ساتا ، مشهورترین شاعر ساردی، فارغ التحصیل رشته حقوق در این دانشگاه است، همان طور که رمان نویس مشهور سالواتور ساتا نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. نخست وزیر و رئیس جمهور هشتم ایتالیا، Francesco Cossiga، هنگامی که تنها 19 سال داشت از دانشگاه ساساری فارغ التحصیل شد. زمینه های اصلی فعالیت این دانشگاه، به عنوان یک دانشگاه عالی، آموزش عالی، تحقیقات علمی و فناوری از منظر بین المللی و توسعه جامعه محلی (به اصطلاح ماموریت سوم) است.

دلایل تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا

دلایل زیادی باعث گردیده تا دانش جویان بین المللی از سراسر دنیا تصمیم به تحصیل در ایتالیا در دانشگاه ساساری این کشور را داشته باشند. در این بخش سعی بر آن است تا به بررسی چند دلیل برای در این دانشگاه بپردازیم.

 1. دانشگاه ساساری دانشگاهی دولتی بوده که دارای سنت های عمیق و ریشه دار، برنامه درسی گسترده، دوره های چند رشته ای و تحقیقات علمی با کیفیت عالی است.
 2. مرکز زبان دانشگاه یک انتخاب چندگانه از دوره های آموزشی رایگان و نهادی زبان و فرهنگ ایتالیایی را ارائه می دهد.
 3. همه دانش جویان ورودی ممکن است از امکانات ویژه ای برای اقامت، سلف غذا خوری، حمل و نقل، بهداشت، فرهنگی و تفریحی بهره مند شوند.
 4. ساساری یک شهر دانشجویی است و دارای یک زندگی اجتماعی فعال است که توسط انجمن ESN و بسیاری دیگر از انجمن های دانشجویی شناخته شده است.
 5. شهر ساساری که به بسیاری از فرودگاه های ایتالیایی و اروپایی متصل است، در جزیره ساردینیا واقع شده است که به عنوان یکی از زیباترین جزیره حوضه مدیترانه شناخته می شود. ویژگی های طبیعی و فرهنگی آن اقامت دانش جویان را به یک تجربه فراموش نشدنی تبدیل می کند.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده میرداماد آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا می باشند.

دانشکده های دانشگاه ساساری ایتالیا

دانشگاه ساساری ایتالیا دارای 11 دانشکده مختلف بوده استت که در ژانویه سال 2012 طبق قانونی در رابطه با سازمان دهی دانشگاه ها، دانشکده های دانشگاه ساساری به دپارتمان تبدیل شدند. در حال حاضر دانشگاه ساساری ایتالیا دارای 10 بخش یا دپارتمان می باشد.

دانشکده های دانشگاه ساساری ایتالیا
دانشکده های دانشگاه ساساری ایتالیا

بخش کشاورزی :

گروه کشاورزی دانشگاه ساساری تنها بخشی است که در کل منطقه ساردنیا حضور دارد و تاریخ آن به سال 1946 باز می گردد. دانشکده کشاورزی ساساری پس از جنگ جهانی دوم در ایتالیا برای اولین بار تأسیس شد. تعداد دانش جویانی که سالانه در دانشکده ثبت نام می کنند افزایش چشمگیری دارد. دوره های آموزشی این بخش شامل : علوم و فنون کشاورزی، سیستم های کشاورزی، علوم زئوتکنیک کشاورزی، علوم تولید زئوتکنیک، علوم جنگل و محیط زیست، جنگل و سیستم های زیست محیطی، فن آوری های انگور، گل شناسی و مواد غذایی و کیفیت و ایمنی مواد غذایی می شود.

بخش شیمی و داروسازی :

گروه شیمی و داروسازی ساختاری از دانشگاه ساساری است که به آموزش و تحقیقات علمی بنیادی و کاربردی در زمینه های مختلف علوم شیمیایی و دارویی می پردازد. این بخش در سال 2012 و پس از سازماندهی مجدد دانشگاه تأسیس شد و زمینه ساز تشکیل دپارتمان ها با کارهای آموزشی و کارآزمایی و لغو ساختارهای دانشکده شد . فعالیت آموزشی گروه شیمی و داروسازی به رشته های دوره های شیمی و علوم طبیعی (مقطع کارشناسی)، علوم شیمیایی و مدیریت محیط زیست و سرزمین (مقاطع کارشناسی ارشد) و تک دوره کارشناسی ارشد دوره های داروسازی و شیمی و فن آوری دارویی تقسیم می شود .

بخش تجارت و اقتصاد :

گروه علوم اقتصادی و بازرگانی دانشگاه ساساری به تقاضای آموزش پیشرفته و تحقیقات علمی که از واقعیت اقتصادی اجتماعی و سیستم تولید کشور و منطقه ناشی می شود پاسخ می دهد. این بخش در سال 1990 به عنوان دانشکده اقتصاد و تجارت تأسیس شد و در سال تحصیلی 1994/1995 یعنی زمانی که کمیته فنی سفارش در شورای دانشکده جایگزین آن شد، به یک نقطه عطف مهم رسید. پیشنهاد آموزشی دپارتمان به دوره های دوره سه ساله و دوره های کارشناسی ارشد تقسیم می شود. در حال حاضر دوره های این بخش : دوره کارشناسی ارشد اقتصاد و مدیریت، کارشناسی اقتصاد و مدیریت گردشگری (مستقر در اولبیا)، کارشناسی ارشد اقتصاد و کارشناسی ارشد علوم مدیریت بازرگانی می باشد.

بخش دامپزشکی :

گروه دامپزشکی ساساری، ” دانشکده دامپزشکی ” دارای تاریخ باستانی است. این بخش در سال 1928 به عنوان انستیتوی عالی دامپزشکی تاسیس شد، در حالی که اولین مدرک های تحصیلی در سال 1932 صادر شد. در سال 1934 به یک دانشکده تبدیل شد، که در ابتدا در مرکز شهر واقع شده بود، اما از سال 1972، ساخت و ساز در مکان فعلی شروع شد، به پایان رسید در سال 1982 با آخرین ماژول ها به پایان رسید . پیشنهاد آموزشی گروه دامپزشکی در سال تحصیلی 2019/2020 : دوره تک مرحله ای در دامپزشکی، کارشناس ارشد بهداشت، بیوتکنولوژی پزشکی دامپزشکی، کارشناسی ارشد بین المللی علوم مدیریت، حفاظت و کنترل حیات وحش، دانشکده تخصصی بهداشت حیوانات، مدرسه تخصصی در بازرسی از مواد غذایی با منشاء حیوانات و دوره دکتری علوم دامپزشکی.

از دیگر بخش های دانشگاه ساساری می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • بخش زیست پزشکی
 • مدرسه پزشکی (تحصیل پزشکی در ایتالیا)
 • بخش حقوق
 • بخش معماری، طراحی و شهرسازی
 • بخش علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • بخش تاریخ، علوم انسانی و آموزش

برنامه های تحصیلی در دانشگاه ساساری ایتالیا

دانشگاه ساساری ایتالیا دوره های تحصیلی گوناگونی را در مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکترا در بخش ها و مراکز آموزشی خود ارائه می دهد. در ادامه به بررسی دوره های آموزشی این دانشگاه ئر مقاطع مختلف تحصیلی خواهیم پرداخت.

 • برنامه های کارشناسی این دانشگاه به گونه ای است که منجر به دریافت مدرک Laurea شده و پس از اتمام موفقیت آمیز این دوره اعتبار 180 در ECTS به دست می آید. دوره ها شامل علوم کشاورزی و فناوری ها، معماری و طراحی، علوم زیستی، تکنیک های پزشکی آزمایشگاهی ، بیوتکنولوژی، شیمی، مهندسی کامپیوتر، میراث فرهنگی، گردشگری، مطالعات، اقتصاد و مدیریت ، آموزش، مدیریت انرژی و ایمنی، علوم جنگل و محیط زیست، علوم انسانی، خدمات حقوقی، مامایی، علوم طبیعی، ادبیات، کار اجتماعی، علوم فیزیکی و ورزشی، گردشگری اقتصادی و مدیریت گردشگری، فناوری های حیاتی، انرژی شناسی و مواد غذایی می شود.
 • برنامه های کارشناسی ارشد منجر به دریافت مدرک Laurea magistrale می شود و پس از اتمام این دوره تحصیلی اعتبار 120 در ECTS به دست می آید. دوره ها شامل کشاورزی، علوم دام، باستان شناسی، معماری، مدیریت بازرگانی، علوم شیمی، اقتصاد، بیولوژی کاربردی، کیفیت مواد غذایی و ایمنی، علوم و صنایع غذایی، بهداشت و رفاه انسان، زبان های خارجی و ادبیات، سیستم جنگلداری و محیط زیست، علوم تاریخی و فلسفی، بیوتکنولوژی های بهداشتی انسان و حیوانات، ادبیات و روش های عمومی، زمین شناسی ، روش های تحقیق مدیریت عمومی، کار و سیاست های اجتماعی، مدیریت حیات وحش، حقوق، داروسازی، دامپزشکی و دندانپزشکی (تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا) می شود.
 • برنامه های دکترا در دانشگاه ساساری بالاترین مدرک علمی با هدف توسعه صلاحیت حرفه ای برای انجام فعالیت های تحقیقاتی است . دوره ها شامل باستان شناسی، تاریخ و علوم انسانی، معماری و محیط زیست، فرهنگ، ادبیات، گردشگری، علوم کشاورزی، علوم بیولوژی و علوم فناوری می شود.

هر گونه سوال در رابطه با تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا را با کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد در میان بگذارید.

شرایط تحصیل در دانشگاه ساساری (University of Sassari) ایتالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه ساساری مانند شرایط تحصیل در دیگر دانشگاه های ایتالیا می باشد. پذیرش در این دانشگاه به آخرین درک تحصیلی و ریز نمرات، معدل متقاضیان، مدرک معتبر زبان و رزومه تحصیلی دانش جویان بستگی دارد . دانش جویان به منظور اخذ پذیرش از این دانشگاه به حداقل مدرک B1 در زبان ایتالیایی احتیاج دارند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی به شرکت در آزمون ورودی احتیاج است. دوره های آموزش زبان ایتالیایی توسط مرکز زبان دانشگاهی (CLA) به دانش جویان تازه وارد اعطا می شود. این دوره ها رایگان بوده و پس از اتمام این دوره آموزشی، دانش جویان باید در یک آزمون نهایی شرکت کنند. از جمله مدارک لازم برای پذیرش :

 • گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست آنلاین
 • بیمه درمانی
 • تمکن مالی
 • عدم سابقه کیفری
شرایط تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا
شرایط تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا

رتبه دانشگاه ساساری ایتالیا

برنامه های تحصیلی دانشگاه ساساری (University of Sassari) ایتالیا استاندارد بوده و مطابق با فرآیند بولونیا است. این دانشگاه توانسته در رتبه بندی تایمز در سال 2020 جایگاه 800 – 601 را به خود اختصاص دهد . رتبه این دانشگاه بر اساس موضوعات مختلف تحصیلی به شرح زیر می باشد :

 • علوم پزشکی و بهداشتی : 600 501
 • علوم زیستی : 500 401
 • علوم اجتماعی : 500 401
 • علوم فیزیکی : 600 – 501

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساساری ایتالیا

دانشگاه ساساری ایتالیا بورسیه تحصیلی ایتالیا را در اختیار دانش جویان خود قرار می دهد که این بورسیه عبارت است از :

دانش جویانی خارجی که از طریق دولت ایتالیا جایزه علمی دریافت می کنند. دانش جویان خارجی که سالانه در چارچوب برنامه های همکاری توسعه و موافقت نامه های بین دولتی و فرهنگی و علمی بورسیه سالانه توسط دولت ایتالیا دریافت می کنند، از پرداخت شهریه به طور کامل معاف هستند. در سال های بعد از سال اول ثبت نام ، معافیت بستگی به تأیید بورسیه توسط وزارت امور خارجه دارد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساساری ایتالیا
بورسیه تحصیلی دانشگاه ساساری ایتالیا

جمع بندی

همان طور که در طول مقاله به آن اشاره شد، دانشگاه ساساری ایتالیا جز دانشگاه های برتر ایتالیا است و از جایگاه خوبی در میان دانشگاه های برتر دنیا برخوردار است. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد. برنامه های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه شامل مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است . امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی (طی سه قسط) در این دانشگاه برای دانش جویان بین المللی فراهم است و قسط اول در هنگام ثبت نام دریافت می شود. زبان آموزشی در دانشگاه ساساری، ایتالیایی است و به حداقل سطح B1 نیاز است و امکان تحصیل در این دانشگاه بدون مدرک زبان وجود ندارد. دانش جویان بین المللی می توانند از خدمات خوابگاه دانشجویی در این دانشگاه بهره مند شوند. هزینه خوابگاه دانشجویی اندک بوده و 170.00 یورو می باشد.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده میرداماد آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد . هموطنان متقاضی تحصیل در دانشگاه ساساری کشور ایتالیا ، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده میرداماد در شهرهای تهران، و شیراز مراجعه نمایند.

سوالات متداول در مورد دانشگاه ساساری ایتالیا

1- آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه ساساری ایتالیا برای دانش جویان بین المللی وجود دارد؟

بله . دانشگاه ساساری ایتالیا بورسیه تحصیلی را در اختیار دانش جویان خود قرار می دهد.

2- آیا دانشگاه ساساری ایتالیا خوابگاه دانشجویی را در اختیار دانش جویان خود قرار می دهد؟

بله . دانش جویان بین المللی می توانند از خدمات خوابگاه دانشجویی در دانشگاه ساساری ایتالیا بهره مند شوند.

3- زبان آموزشی در دانشگاه ساساری ایتالیا چیست؟

زبان آموزشی در دانشگاه ساساری ایتالیایی است.

4- آیا دانشگاه ساساری ایتالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد؟

بله . دانشگاه ساساری ایتالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

5- آیا امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی در دانشگاه ساساری ایتالیا وجود دارد؟

بله . امکان پرداخت شهریه به صورت قسطی (طی سه قسط) در این دانشگاه برای دانش جویان بین المللی فراهم است و قسط اول در هنگام ثبت نام دریافت می شود.

6- شرایط تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا چیست؟

شرایط تحصیل در دانشگاه ساساری ارائه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات، معدل متقاضیان، مدرک معتبر زبان و رزومه تحصیلی دانش جویان می باشد.

7- مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه ساساری ایتالیا چیست؟

از مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه ساساری ایتالیا می توان به مدرک زبان، گذرنامه معتبر، فرم درخواست آنلاین و سایر موارد اشاره کرد.

8- رتبه دانشگاه ساساری ایتالیا به چه صورت است؟

این دانشگاه توانسته در رتبه بندی تایمز در سال 2020 جایگاه 800 – 601 را به خود اختصاص دهد.

9- رشته های موجود در دانشگاه ساساری ایتالیا چیست؟

از جمله رشته های موجود در دانشگاه ساساری ایتالیا می توان به کشاورزی، دندانپزشکی، باستان شناسی، معماری، ادبیات، گردشگری، زبان های خارجی، زمین شناسی، حقوق، مامایی و … اشاره کرد.

10- دانشگاه ساساری ایتالیا دارای چه بخش ها و دپارتمان هایی است؟

دانشگاه ساساری ایتالیا دارای 11 بخش و دپارتمان مانند زیست پزشکی، حقوق، پزشکی، دامپزشکی، تجارت و اقتصاد و … می باشد.

11- دلایل تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا چیست؟

از جمله دلایل مهم تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا دولتی بودن این دانشگاه، برنامه های درسی گسترده، دوره های چند رشته ای و سایر موارد دیگر می باشد.

12- هزینه خوابگاه دانشجویی در دانشگاه ساساری ایتالیا چقدر است؟

هزینه خوابگاه دانشجویی در دانشگاه ساساری ایتالیا اندک بوده و در حدود 170.00 یورو است.

13- آیا امکان تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا بدون مدرک زبان میسر است؟

خیر . امکان تحصیل در دانشگاه ساساری ایتالیا بدون مدرک زبان وجود ندارد.