071-91009294  | 021-88724227  |

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مهاجرت تحصیلی یکی از مهم ترین راه ها برای متقاضیانی است که قصد اقامت در کشوری خاص را دارند. رومانی هم یکی از کشور های مناسب جهت تحصیل در رشته های مختلف می باشد. از این رو بهترین کار این است که به بررسی دانشگاه های این کشور بپردازیم. دانشگاه Grigore T. Popa رومانی یکی از دانشگاه های معتبر در این کشور می باشد. شما برای مهاجرت به رومانی و تحصیل در این کشور می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

تاریخچه دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

دانشگاه پزشکی و داروسازی گر. ت. پوپا یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین دانشگاه های رومانی می باشد. این دانشگاه در سال ۱۸۹۷ به عنوان دانشکده پزشکی تاسیس شد. در سال های بعد یعنی سال ۱۹۴۸ این دانشکده با دو موسسه دیگر که در حوزه های داروسازی و دندانپزشکی فعالیت می  کردند، ادغام شد. با این ادغام، دانشگاه توانست آموزش پزشکی را هم تکمیل کند.

 دانشگاه گرگوری تی پوپا در سال ۱۹۹۱ میلادی به عنوان یک دانشگاه تخقیقاتی و آموزشی پیشرفته طبقه بندی شد. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر لاسی، دومین شهر بزرگ رومانی می باشد. پردیس دوم نیز در Botosani وجود دارد که با ماشین دو ساعت با Iasi فاصله دارد.

لیست رشته های موجود در دانشگاه گرگوری تی پوپا

دانشگاه گرگوری تی پوپا در کل رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و مهندسی پزشکی را برای دانشجویان پوشش می دهد. از این رو می توان گفت متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در رومانی می توانند این دانشگاه را به راحتی انتخاب نمایند.

از جمله دیگر رشته های مختلفی که در این دانشگاه ارائه می شود عبارتند از: پزشکی عمومی، تغذیه و رژیم درمانی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، داروسازی، مدیریت خدمات بهداشتی، ایمپلنت و روش های تشخیص و درمان در دندانپزشکی با مدل غیر تهاجمی. این رشته ها را چهار دانشکده مختلف این دانشکاه ارائه می دهند.

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

هر دانشگاهی برای پذیرش شرایط خاص خود را دارد و دانشگاه Grigore T. Popa رومانی نیز از این قائده مستثنی نیست.  برای برنامه های تحصیلی در این دانشگاه و خصوصا دوره هایی که به زبان انگلیسی یا فرانسه تدریس می شوند، متقاضیان در یک بررسی دقیق مبتنی بر پرونده ارائه شده شان با ارزیابی دقیق عملکرد تحصیلی و موفقیت های شخصی پذیرفته می شوند.

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه Grigore T. Popa رومانی
شرایط اخذ پذیرش دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

متقاضیان بر اساس تحقق معیارهای ارزیابی زیر، حسب مورد برای ثبت نام پذیرفته می شوند:

 • امتیازات برای موضوعات خاص: زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضیات ، علوم زندگی ، فیزیک-شیمی
 • جوایز در المپیادهای مدارس: فقط در موضوعات ذکر شده گزینه قبل
 • مطالعات مربوط به حرفه پزشکی (حداقل 3 سال)
 • تحصیلات غیر مرتبط پس از دبیرستان (حداقل 3 سال)
 • فعالیت های فوق برنامه

مهلت ارسال درخواست به دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

مرحله اول درخواست پذیرش از دانشگاه Grigore T. Popa رومانی، برنامه ای آنلاین است که در ادامه آن برنامه های دیگر هم اعلام می شود. هر دو مرحله در ددلاین ثبت نام بین آوریل و ژانویه است. در ادامه لازم است تا به اثبات مدارک زبان نیز پرداخت.

مدارک زبان مورد تایید دانشگاه پزشکی و داروسازی گر. ت. پوپا رومانی

تحصیل در این دانشگاه عموما به زبان های انگلیسی، فرانسوی و گاها رومانیایی است. برای اثبات مهارت زبان در روند درخواست پذیرش از دانشگاه Grigore T. Popa رومانی می توانید از یکی از راه های زیر اقدام نمایید.

 • با ارائه مدرک زبان معتبر بین المللی
 • دیپلم دبیرستان صادر شده توسط مدرسه ای که انگلیسی یا فرانسوی زبان آموزش آن ها بوده است.
 • قبولی در یک آزمون عمومی انگلیسی / فرانسوی که هر ساله در ژوئن / ژوئیه توسط دانشگاه برگزار می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش

برای دریافت پذیرش از دانشگاه Grigore T. Popa رومانی، لازم است تا مدارک دیگری را ارائه دهید. این مدارک عبارتند از: پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سو پیشینه، تکمیل فرم درخواست آنلاین، ریز نمرات تحصیلی مقاطع قبل، بیمه پزشکی، مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه و غیره.

شرایط اخذ بورسیه در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی

این موسسه آموزش عالی رومانی 141 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی بر اساس آزمونهای ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویان است. دانشگاه UMF همچنین چندین امکان و خدمات دانشگاهی و غیرآکادمیک از جمله کتابخانه، مسکن، امکانات ورزشی، کمک های مالی و یا بورسیه تحصیلی، تحصیل در خارج از کشور و برنامه های تبادل و همچنین خدمات اداری به دانشجویان ارائه می دهد.

شرایط اخذ بورسیه در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی
شرایط اخذ بورسیه در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی

با این حال برای دریافت بورسیه تحصیلی رومانی از این دانشگاه لازم است تا با توجه به رشته تحصیلی خود جهت دریافت آن اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت دانشگاه Grigore T. Popa رومانی مراجعه نمایید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

با توجه به این که دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی یکی از دانشگاه های اصلی در زمینه تحصیل رشته پزشکی و زیرشاخه های مربوط به آن است، می توانید برای تحصیل در دانشکده پزشکی اقدام نمایید. تحصیل پزشکی در این دانشگاه ۶ سال به طول می انجامد. پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه Grigore T. Popa رومانی عموما به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود. ظرفیت پذیرش رشته پزشکی به زبان انگلیسی عموما ۲۰۰ نفر و به زبان فرانسه عموما ۱۵۰ نفر است. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی پنج هزار یورو در سال می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی

یکی دیگر از رشته های اصلی دانشگاه Grigore T. Popa رومانی، رشته دندانپزشکی می باشد. تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه ۶ سال به طول می انجامد. تحصیل دندانپزشکی در دانشکده دندانپزشکی به زبان های انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه در سال ۱۹۴۵میلادی تاسیس شده است و اعتبار بسیار بالایی در زمینه این رشته در دنیا دارد. ظرفیت اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی برای دوره های زبان انگلیسی ۷۰ نفر و برای دوره های زبان فرانسه ۱۰۰ نفر است. هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی ۵ هزار یورو در سال می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی
تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی

تحصیل داروسازی در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی

ماموریت دانشکده داروسازی دانشگاه Grigore T. Popa رومانی با هدف انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی در سطح بالایی از عملکرد می باشد. اولویت فرآیند آموزشی، آموزش افراد متخصص در زمینه دارویی است که بتوانند خواسته ها و رقابت در سطح ملی و بین المللی را برآورده کنند. فعالیت آموزشی در 5 جهت متمرکز شده است. تحصیل داروسازی در این دانشگاه که در مقاطع مختلف کارشناسی تا دکترا ادامه خواهد داشت، پنج سال می باشد. تحصیل داروسازی در این دانشگاه به زبان انگلیسی امکان پذیر است و هزینه تحصیل آن ۵ هزار یورو در سال می باشد. ظرفیت تحصیل داروسازی ۷۰ نفر در سال می باشد.

تحصیل رشته های پیراپزشکی و سایر رشته ها در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

در این دانشگاه کالج ها ارائه دهنده دوره هایی هستند که سه سال به طول می انجامند. این دوره ها عبارتند از: پرستاری عمومی، تکنیک دندانپزشکی، پرستاری دندانپزشکی، شنوایی شناسی، بالن درمانی و توانبخشی، آرایشی پزشکی، بهداشت و بهداشت عمومی و روش دارویی. اما رشته های دیگری در قالب یکی از دانشکده های مهم دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی ارائه می شود. این دانشکده با عنوان زیست پزشکی شناخته می شود.

تحصیل در دانشکده مهندسی زیست پزشکی دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی

دانشکده مهندسی زیست پزشکی ماموریت خاصی در زمینه های مختلف دارد که با ارتقا برنامه های مختلف و تحقیقات دانشگاهی به یادگیری و تحقیق با کیفیت بالا در زمینه زیست پزشکی کمک کند. دانشکده مهندسی زیستی پزشکی با توجه به عناصر اصلاح بین المللی آموزش بهداشت، به طور مداوم ساختار دانشگاهی خود را متناسب و متنوع می کند تا به یک محیط آموزشی و پژوهشی مناسب دست یابد. این دانشکده دوره های مختلف را به زبان های انگلیسی و رومانیایی برای دانشجویان ارائه می دهد.

تحصیل در دانشکده مهندسی زیست پزشکی دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی
تحصیل در دانشکده مهندسی زیست پزشکی دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی

برنامه های انگلیسی زبان دانشکده زیست پزشکی

برنامه ها و دوره هایی که به زبان انگلیسی در این دانشکده دانشگاه Grigore T. Popa رومانی ارائه می شوند، عبارتند از: فیزیوتراپی (بالنولوژی ، فیزیوتراپی و توانبخشی پزشکی) و مهندسی پزشکی. تحصیل دوره کارشناسی فیزیوتراپی سه ساله است و هزینه ای ۳ هزار یورویی در سال را دریافت می کند. ظرفیت پذیرش این رشته ۴۵ نفر در سال است. تحصیل مهندسی پزشکی در دوره های کارشناسی ارشد ارائه می شود و زمان آن دو ساله می باشد. هزینه تحصیل در این رشته ۲۵۰۰ یورو در سال می باشد و ظرفیت آن ۴۵ دانشجو در سال است.

هزینه تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

هزینه تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی با توجه به رشته و مقطع مورد نظر متفاوت می باشد. از این رو برای هر رشته باید به طور جداگانه به بررسی هزینه های تحصیل پرداخت. با این حال هزینه تحصیل در رومانی و در این دانشگاه متغیر بین ۲۰۰۰ یورو تا ۵ هزار یورو در سال می باشد.

هزینه زندگی در رومانی

یکی از نکات بسیار مهمی که متقاضیان تحصیل در  دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی باید در نظر داشته باشند، هزینه زندگی در رومانی می باشد. این دانشگاه در شهر لاسی رومانی قرار دارد. ما در ادامه به بررسی دقیق هزینه های زندگی به طور میانگین در رومانی می پردازیم.

هزینه زندگی در رومانی
هزینه زندگی در رومانی

مهم ترین هزینه های زندگی در زومانی عبارتند از:

هزینه خورد و خوراک

هزینه خورد و خوراک در این کشور شامل هزینه حضور در رستوران ها و خرید مواد اولیه می باشد. هزینه خورد و خوراک در رستوران های ارزان قیمت این کشور برای یک وعده غذایی به طور میانگین ۵.۱۳ یورو است. هزینه ها برای سه وعده غذایی برای دو نفر در رستوران با شرایط متوسط حدودا برابر با ۲۴.۶۱ یورو می باشد. اما برای مواد اولیه برخی از قیمت ها برای یک لیتر شیر، یک نان ۵۰۰ گرمی تازه، یک کیلوگرم برنح، بسته ۱۲ عددی تخم مرغ، پنیر، مرغ و گوشت به ترتیب برابر با ۰.۹۶، ۰.۵۹، ۱.۰۳، ۲.۰۱، ۴.۹۷، ۴.۳۰ و ۶.۵۱ می باشد.

هزینه های اسکان و حمل و نقل

یکی دیگر از هزینه های مهم برای این حضور در این کشور و تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی، هزینه اسکان می باشد. گرچه این دانشگاه خوابگاه هایی هم ارائه می دهد اما هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۲۸۶.۷۲ یورو در ماه می باشد. این هزینه برای آپارتمان های خارج از شهر ۲۰۹.۷۸ یورو در ماه است. هزینه بلیت یک طرفه رفت و آمد ۰.۵۱ یورو و هزینه یک لیتر بنزین هم ۱.۰۹ یورو می باشد.

امکانات و خوابگاه دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

دانشگاه Grigore T. Popa رومانی امکانات بسیار زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. خدمات دانشگاهی و غیرآکادمیک از جمله کتابخانه، خوابگاه، امکانات ورزشی و غیره به طور بسیار مناسبی در اختیار دانشجویان خواهد بود. امکانات خوابگاه های دانشگاه نیز با شرایط مناسبی است اما ظرفیت محدودی برای پذیرش دانشجویان خواهد داشت.

رتبه دانشگاه پزشکی و داروسازی گر. ت. پوپا رومانی

دانشگاه Grigore T. Popa رومانی در میان برترین دانشگاه های رومانی و اروپا قرار دارد. علاوه بر آن این دانشگاه در رتبه بندی جهانی هم رتبه مناسبی را به خود اختصاص داده است. رتبه دانشگاه در سال ۲۰۲۱ میلادی رتبه دانشگاه از نظر بررسی های THE برابر با ۱۰۰۱ می باشد و در بررسی های یو اس نیوز در رتبه ۱۴۹۱ قرار گرفته است.

رتبه دانشگاه پزشکی و داروسازی Grigore T. Popa رومانی
رتبه دانشگاه پزشکی و داروسازی Grigore T. Popa رومانی

کار در زمان تحصیل

یکی از اصلی ترین نکاتی که به دانشجویان بین المللی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل کمک می کند، کار در زمان تحصیل در رومانی است. دانشجویان بین المللی می توانند در مراکز مختلف به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار شوند. دقت داشته باشید که تسلط به زبان های انگلیسی، فرانسوی و رومانیایی در این زمینه کمک بسیاری خواهد کرد.

آشنایی با شهر لاسی رومانی

شهر Iași بزرگترین شهر در شرق رومانی است که در منطقه تاریخی مولداوی واقع شده است. لاسی به طور سنتی یکی از مراکز برجسته زندگی اجتماعی، فرهنگی، دانشگاهی و هنری رومانی بوده است. این شهر از سال 1564 تا 1859 پایتخت امپراطوری مولداوی، سپس از 1859 تا 1862 مملکتی متحد و از 1916 تا 1918 پایتخت رومانی بود. این شهر نماد تاریخ رومانی محسوب می شود و اصلی ترین مرکز اقتصادی و تجاری منطقه مولداوی رومانی است.

سخن آخر

تحصیل پزشکی و زیر شاخه های مختلف آن طرفداران بسیاری دارد. برای تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی می بایست شرایط دقیق دریافت پذیرش در دانشکده های مختلف را بدانید. برای کسب اطلاات بیشتر در ارتباط با دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

 1. آیا رومانی کشوری مناسب برای تحصیل و زندگی است؟

  بله رومانی یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل و زندگی است.

 2. آیا تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی برای دانشجویان بین المللی مناسب است؟

  بله تحصیل در این دانشگاه همراه با مزایای بسیار زیاد و مدرک معتبر می باشد.

 3. چه رشته هایی در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی ارائه می شوند؟

  برخی از رشته های تحصیل در این دانشگاه عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، خدمات بهداشتی و غیره.

 4. تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

  تحصیل در این دانشگاه به زبان های انگلیسی، فرانسوی و رومانیایی می باشد.

 5. اصلی تری رشته های تحصیلی دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی کدام است؟

  اصلی ترین رشته ها عبارتند از پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی.

 6. دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی در کدام شهر قرار دارد؟

  این دانشگاه در شهر لاسی رومانی قرار دارد.

 7. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه گرگوری تی پوپا چقدر است؟

  هزینه تحصیل این رشته سالانه ۵ هزار یورو در سال می باشد.

 8. آیا امکان کار در زمان تحصیل در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی موجود است؟

  بله. دانشجوبان می توانند به طور پاره وقت مشغول به تحصیل شوند.

 9. آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای حضور در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی موجود است؟

  بله دانشگاه Grigore T. Popa رومانی بورسیه های مختلفی را ارائه می دهد.

 10. آیا امکان تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی موجود است؟

  بله دانشجویان می توانند برای تحصیل به زبان انگلیسی درخواست دهند.

 11. پذیرش دانشگاه گرگوری تی پوپا رومانی بر چه اساسی است؟

  پذیرش این دانشگاه بر اساس شرایط ریز نمرات و رزومه علمی دانشجویان می باشد.

 

اسکرول به بالا