071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

دانشگاه رشته پزشکی هایدلبرگ

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

آلمان موسسات زیادی با رنکینگ خوب برای تحصیل ارائه می دهد اما یکی از بهترین ها دانشگاه پزشکی، هایدلبرگ آلمان می باشد که موسسه یکم در این کشور است. رشته های مختلف به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می شود و مدارک تحصیلی این دانشگاه مورد قبول اروپا و آمریکا است. در این مقاله که به کوشش موسسه میرداماد گردآوری شده به بررسی موارد زیر در ارتباط با دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان پرداخته می شود:

 • درباره دانشگاه پزشکی هایدلبرگ
 • رنکینگ دانشگاه پزشکی هایدلبرگ
 • شرایط تحصیل دانشگاه پزشکی هایدلبرگ
 • هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه هایدلبرگ

برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاوران مجرب موسسه میرداماد تماس برقرار کنید.

درباره دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ، که در سال 1386 تأسیس شده است، قدیمی ترین دانشگاه آلمان محسوب می شود. این موسسه تحقیقاتی یک دانشگاه ایالتی بوده که طیف گسترده ای از موضوعات از علوم انسانی تا پزشکی را ارائه می دهد و در بادنوورتمبرگ واقع شده است. شعار این دانشگاه “سمپر دیافراگم” به معنای “همیشه باز” است و این موسسه قصد دارد با روحیه ای آزاد و انعطاف پذیر در برابر افراد و ایده ها کار کند. هایدلبرگ دارای دوازده دانشکده و بیش از 30،000 دانشجو همچنین 5000 کارمند در زمینه تحقیق و تدریس است.دانشگاه هایدلبرگ بودجه سازمانی را در هر دو نسخه 2006 و 2012 طرح ابتکار عالی آلمان با هدف پیشبرد تحقیقات در سطح جهانی تأمین کرده. از زمان تأسیس جایزه نوبل در سال 1901، یازده استاد در هایدلبرگ این جایزه را دریافت کرده اند. این دانشگاه بر ایجاد اشکال جدید همکاری بین رشته ای که از مرزهای سنتی عبور می کند، تأکید دارد همچنین در همکاری با موسسات تحقیقاتی و دانشگاه های فنی در مناطق رایننکار و هایدلبرگ افتخار می کند. شهر هایدلبرگ دارای امنیت و دوستانه دانشجویی است. شهر و دانشگاه به طور یکسان، طیف گسترده ای از فعالیت های ورزشی و تفریحی و همچنین جشنواره های فیلم و موسیقی و تعداد زیادی موزه را ارائه می دهند، به این معنی که دانشجویان و کارکنان می توانند در یک فضای فرهنگی متنوع استراحت کنند.تحصیلات در دانشگاه هایدلبرگ دارای محوریت تحقیق وپژوهش است و به گونه ای طراحی شده که دانشجویان را به شیوه های تحقیقاتی مستقل از اساتید عادت می دهد. بیش از 160 رشته تحصیلی، طیف گسترده ای از موضوعات در یک دانشگاه جامع و همچنین فرصت های فراوانی را برای به دست آوردن صلاحیت منحصر به فرد و بین المللی ارائه می دهد.

رنکینگ دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی (CWUR) تنها رتبه بندی دانشگاه های جهانی را منتشر می کند که کیفیت تحصیلات و آموزش دانشجویان در سطح بالایی باشد، همچنین پرستیژ اعضای هیئت علمی و کیفیت تحقیقات آنها بدون تکیه به نظرسنجی ها و ارسالی داده های دانشگاه امکان پذیر نیست.CWUR از هفت شاخص هدفمند و قوی برای رتبه بندی دانشگاه های جهان استفاده می کند:

 • کیفیت آموزش، با توجه به تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی که برنده جوایز بین المللی، مدال های مربوط به مسابقات و کنفرانس های کشوری و بین المللی شدند. (25٪ تاثیرگذاری)
 • اشتغال فارغ التحصیلان با توجه به تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی که دارای مقام های مختلف در شرکتهای برتر دنیا بودند. (25٪)
 • كیفیت دانشكده، براساس تعداد دانشگاهیانی كه موفق به دریافت جوایز بین المللی و مدالها شوند (10٪)

عملکرد تحقیقاتی:

 • خروجی تحقیق، با تعداد کل مقاله های پژوهشی (10٪)
 • انتشارات با كیفیت، با تعداد مقالات پژوهشی كه در مجلات برتر درج شده اند. (10٪)
 • تأثیرگذاری، با تعداد مقالات پژوهشی که در مجلات بسیار تأثیرگذار چاپ می شوند (10٪)
 • ارجاعات، که توسط تعدادی از مقالات تحقیقاتی استناد شده (10٪)

با توجه به در نظر گرفتن تمام موارد بالا، رنکینگ دانشگاه پزشکی هایدلبرگ به شرح زیر است:

 • رتبه جهانی: 46
 • رتبه کشوری: 1
 • رتبه کیفیت آموزشی: 71
 • رتبه اشتغال فارغ التحصیلان: 807
 • رتبه خروجی تحقیقات: 63
 • رتبه انتشارات با کیفیت 64
 • رتبه تاثیرگذاری دانشگاه: 51
 • رتبه استنادها: 53
 • امتیاز کلی: 84.8

شرایط تحصیل دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

مدرک لیسانس دانشگاه پزشکی هایدلبرگ اولین مقطع دانشگاهی است که دانشجویان می توانند وارد آن شوند. افراد پس از گذراندن دوره لیسانس، می توانند برنامه های تحصیلی بالاتر را انتخاب کنند. مدرک لیسانس داده شده دارای ارزش معادل مدارک سراسر اروپا است که این به نوبه خود، باید افزایش امکان مقایسه بین مدارک تحصیلات تکمیلی شما را در سطح بین المللی تضمین کند. برنامه های لیسانس این دانشگاه، دانشجویان را با درک اساسی و دانش روش شناسی در موضوع مورد نظر خود انتخاب می کند.مدرک کارشناسی ارشد قابل مقایسه با مدارک دیپلم یا Magister امروز است. به طور کلی، در کارشناسی ارشد فقط یک موضوع مورد مطالعه قرار می گیرد که در آن یک پایان نامه دانشگاهی نیز نوشته می شود. با این حال، ساختار برخی از برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه هایدلبرگ به گونه ای است که باید 20 واحد درسی نیز بگذرانید.
برنامه های کارشناسی پیوسته همچون پزشکی سیستم متفاوتی داشته و پذیرش آن محدود است همانطور که مصاحبه های شفاهی و کتبی دارد و شرایط پذیرش بسته به رشته متفاوت است درضمن بخش های اساسی برنامه ممکن است به زبان انگلیسی برگزار شود.

شرایط تحصیل دانشگاه پزشکی هایدلبرگ
شرایط تحصیل دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

با شروع نیمسال زمستانی 2017/18، دانشجویان بین المللی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا با داشتن اجازه ورود به دانشگاه های خارجی پرداخت شهریه برای هر ترم از 1500 یورو در دوره های کارشناسی و دوره های کارشناسی ارشد پیوسته در کلیه موسسات آموزش عالی در بادنوورتمبرگ شروع می شود. بعضی رشته ها برای دانشجویان خارجی تا 20000 یورو نیز شهریه دارد.مبلغ مذكور در ابتدای هر ترم پس از ثبت نام مجدد باید به عنوان هزینه بخشی از دوره تحصیلی پرداخت شود. مبالغ جانبی نیز به شرح زیر است:

 • 70.00 یورو هزینه های اداری
 • 54.00 یورو مشارکت اجتماعی برای خدمات دانشجویی
 • 10.00 یورو هزینه برای کالای دانشجویی و تسهیلات
 • 35.30 یورو تأمین اعتبار تکمیلی ترانزیت منطقه ای
 • 2.45 یورو برای استفاده از دوچرخه های دانشگاه است

هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کاملاً منطقی است. برای تأمین هزینه های زندگی خود در آلمان تا سال 2020 به حدود 853 یورو در ماه یا 10.236 یورو در سال (حدود 11484 دلار آمریکا) نیاز دارید.قیمت غذا، اقامت، قبض، لباس و سرگرمی اساساً مطابق با میانگین اتحادیه اروپا است. اجاره ماهانه شما بزرگترین هزینه در آلمان است و سایر هزینه های متوسط ماهانه به شرح زیر است:

 • 168 یورو (205 دلار آمریکا) برای غذا
 • 42 یورو (52 دلار آمریکا) برای لباس
 • 94 یورو (115 دلار پوند) برای حمل و نقل
 • 31 یورو (38 دلار آمریکا) برای مجوز تلفن، اینترنت و تلویزیون
 • 20 یورو (25 دلار آمریکا) برای کتاب و لوازم تحریر
 • 61 یورو (75 دلار آمریکا) برای فعالیت های اوقات فراغت
هزینه زندگی در آلمان
هزینه زندگی در آلمان

بورسیه تحصیلی دانشگاه هایدلبرگ

بورس تحصیلی سفیر بین المللی که مبلغ آن حدود 13000 دلار 17000 دلار در سال است. این بورس تحصیلی پس از پذیرش و براساس سوابق تحصیلی دانشجو از دبیرستان (دانشگاه در صورت انتقال) اعطا می شود.برنامه کمک های مالی دانشجویان بین المللی (ISFA): حداکثر 10،000 دلار در سال است که پس از پذیرش، دانشجویان می توانند برنامه ISFA هایدلبرگ را تکمیل کنند تا برای کمک های مالی مبتنی بر نیاز و وضعیت مالی بد در نظر گرفته شود.مسابقه روز دانشمندان که حداکثر 29000 دلار در سال است از دانشجویان برجسته دعوت می شود تا در مسابقات روز دانشمندان هایدلبرگ، که معمولاً بین نوامبر و فوریه برگزار می شود، شرکت کنند. دانشجویان باید برای شرکت در این فرصت پذیرش اولیه را گرفته و دعوت شوند.بورس های تحصیلی مبتنی بر عملکرد علمی نیز وجود دارد که مبلغ آن متفاوت است.کمک مالی برای دانشجویانی که در موسیقی، یا تئاتر شرکت می کنند در دسترس است همچنین دانشجویان نیازی به تحصیل این موضوعات ندارند و می توانند به عنوان یک فعالیت فوق برنامه شرکت کنند.

با مطالعه مقاله فوق نسبت به تاریخچه دانشگاه پزشکی هایدلبرگ، شرایط تحصیل در آلمان در این موسسه، هزینه های زندگی و تحصیل در هایدلبرگ، همچنین رنکینگ جهانی دانشگاه پزشکی هایدلبرگ و بورسیه های تحصیلی آگاهی کسب کردید. برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ پذیرش دانشگاه پزشکی هایدلبرگ با مشاوران مجرب موسسه میرداماد تماس برقرار کنید.

سوالات متداول در مورد دانشگاه پزشکی هایدلبرگ

1- هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی برای هر ترم از 1500 یورو شروع می شود.

2- آیا برای تحصیل در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان آزمون ورودی لازم است؟

بله، بعضی رشته ها نیاز به مصاحبه دارند.

3- زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان چیست؟

زبان تحصیل در این دانشگاه آلمانی و انگلیسی می باشد.

4- آیا ورود به رشته پزشکی در دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان رقابتی است؟

ورود رشته پزشکی این دانشگاه رقابتی است.

5- هزینه تحصیل دوره های کارشناسی دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان چقدر است؟

هزینه تحصیل دوره کارشناسی از 1500 یورو تا 12000 یورو می باشد.

6- رشته های دوره کارشناسی دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان چیست؟

در زمینه های مامایی، بیوشیمی، ژنتیک و … مقاطع کارشناسی را ارائه می دهد.

7- آیا دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان مورد تایید وزارت بهداشت ایران است؟

بله، این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

8- آیا دانشگاه پزشکی هایدلبرگ در بین دانشگاه های پزشکی آلمان بهترین است؟

این دانشگاه در رنکینگ ملی کشور دارای رتبه یکم بین دانشگاه های آلمان می باشد.

9- جایگاه جهانی دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان کجاست؟

جایگاه جهانی این دانشگاه در رتبه 40 قرار دارد.

10- آیا دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان رشته دندانپزشکی و داروسازی را دارد؟

این دانشگاه رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی را ارائه می دهد.

11- آیا کیفیت آموزشی دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان مناسب است؟

بله، این موسسه با دانشگاه های آمریکایی و اروپایی زیادی همکاری دائمی دارد.

اسکرول به بالا