071-91009294  | 021-88724227  |

خوابگاه دانشجویی در کانادا

خوابگاه دانشجویی در کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بسیاری از دانشجویان در سال اول در خوابگاه دانشجویی در کانادا اقامت می کنند. هر چند این بستگی به این دارد که آیا دانشگاه می تواند شما را در خوابگاه جا دهد. معمولا یک خوابگاه با یک هم اتاقی دیگر، امکاناتی مانند آشپزخانه، منطقه اجتماعی و اتاق شستشو با دانشجویان دیگر به اشتراک گذاشته می شود.

شرایط خوابگاه دانشجویی در کانادا

هتل های متعددی پس از ورود به کانادا جهت تحصیل در دسترس است. هتل های کانادایی مانند دیگر کشورهای توسعه یافته، اتاق های خصوصی، بوفه و خدمات تمیز کردن روزانه را ارائه می دهند. همیشه عاقلانه است از قبل رزرو کنید، مخصوصا در فصول پرجمعیت آگوست تا مه که بیشتر هتل ها رزرو شده اند و قطعا گران تر هستند. هتل ها جایگزین دیگری برای اقامت کانادا به صورت کوتاه مدت هستند، برای یک قیمت بسیار مناسب شما می توانید یک اتاق در یک خانه خصوصی یا یک محل کار محلی که شامل صبحانه است، رزرو کنید. برای اتاق ها، توالت ها و حمام ها مشترک است. هزینه ای حدود 35 تا 105 دلار در هر شب باید پرداخت کنید.

هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا
هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا

هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا

در بسیاری از خوابگاه ها جهت تحصیل در کانادا اینترنت و سایر خدمات به عنوان بخشی از اجاره شما به حساب می آید. دانشجویان معمولا، تمایل دارند محل اقامت خود را در محوطه دانشگاه بگیرند. اتاق ها اساسا در همه جا یکسان هستند و آشپزخانه، حمام و توالت هم به اشتراک گذاشته می شوند. اتاق ها بیشتر با دانشجویان دیگر مشترک هستند، اما قطعا از طریق جنسیت جدا می شوند. خوابگاه ها یک بتن محوطه ای هستند که اتاقها را فقط برای دخترها یا فقط برای پسران فراهم می کنند. هنگامی که در خوابگاه زندگی می کنید، شما در همه زمان ها به دانشگاه و فعالیت های دانشگاه پرداخته اید، از جمله فعالیت های تفریحی و آموزشی و مطالعه گروهی. میانگین هزینه اقامت در خوابگاه ها : 3000 – 7،500 دلار CDN در هر سال تحصیلی است.

خوابگاه دانشجویی خصوصی در کانادا

اجاره آپارتمان در کانادا می تواند جایگزین مناسبی برای دانشجویانی باشد. اجاره خانه به علت موقعیت، کیفیت و در دسترس بودن، بسیار متفاوت است. بنابراین دانشجویان تمایل دارند مسکن را به اشتراک بگذارند تا هزینه ها را پایین نگه دارند. با توجه به محل دانشگاه، دانشجویان تمایل دارند که در آن منطقه به دنبال آپارتمان باشند یا برای جلوگیری از هزینه های اضافی مانند حمل و نقل روزانه. معمولا دانشگاه دانشجویان بین المللی خود را با فهرستی از گزینه های مناسب برای اجاره در نزدیکی دانشگاه فراهم می کند.

اجاره آپارتمان در کانادا

در کانادا، چندین نوع از خانه هایی وجود دارد که می توانید بعنوان یک دانشجوی خارجی اجاره کنید. اجاره یک آپارتمان توسط شما زیاد است با این حال اگر شما با دانشجویان دیگر مسکن را به اشتراک بگذارید، برای پرداخت اجاره مشکلی نخواهید داشت. میانگین هزینه اجاره بهای خوابگاه در کانادا، 250 تا 700 دلار کانادا در ماه است. با این حال، دانشجویان تمایل دارند که یک نهاد مشترکی مانند یک اتاق خصوصی، آشپزخانه، توالت و حمام در خانه شخصی داشته باشند. میانگین هزینه آپارتمان خصوصی: 400 تا 1500 دلار CDN ماهانه است.

زندگی دانشجویی در کانادا

گزینه هایی برای زندگی در کانادا به عنوان بخشی از خانه ای که در آن شما با خانواده میزبان زندگی می کنید وجود دارد. دانشجویان می توانند مبلغی بین 400 تا 800 دلار کانادا در ماه برای غذا و هزینه یک اتاق در خانه که با خانواده کانادایی زندگی کنید پرداخت نمایید. با این حال شما انگلیسی خود را بهبود بخشید و در مورد فرهنگ کانادایی یاد بگیرید، که همه آنها تجارب ارزشمندی هستند. هنگام امضای قرارداد با صاحب خانه، دانشجویان باید نسبت به شرایط اجاره نامه بسیار دقت و توجه داشته باشند. قبل از امضای اسناد، دانش آموزان باید فضا را برای تعمیرات مورد نیاز مورد بررسی قرار دهند. هزینه زندگی دانشجویی در کانادا تقریبی برای آپارتمان 3 خوابه در شهرهای مختلف:

 • تورنتو – 1،900
 • ونکوور – 1،950
 • اتاوا – 1،300
 • مونترال – 1،050
 • ادمونتون – 1500

اگر قضد مهاجرت به کانادا برای تحصیل را دارید و اطلاعات کافی را در دست ندارید، بهتر است که با مشاورین موسسه میرداماد همراه باشید.

مطالب مرتبط:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

سوالات متداول در مورد خوابگاه دانشجویی در کانادا

1- آیا کالج های کانادا به دانشجویان بین المللی خوابگاه ارائه می دهد؟

دانشکده ها و دانشگاه های کانادا که خوابگاه در محوطه دانشگاه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند زیاد نیستند، اما 25٪ یا بیشتر از دانشجویان دوره های تمام وقت دانشجویان می توانند در این خوابگاه ها زندگی می کنند. این دانشجویان می توانند تجربه خوب زندگی مشترک خوابگاهی را به دست آورند.

2- قیمت محل اقامت در کانادا چقدر است؟

هزینه اجاره مسکن یا خوابگاه در هر شهر یا منطقه کانادا متفاوت است. به طور مثال متوسط هزینه اجاره محل اقامت در تورنتو به شرح زیر است:

 • آپارتمان بزرگ: 1700 دلار
 • آپارتمان متوسط: 1400 دلار
 • آپارتمان کوچک: 1100 دلار
 • اتاق خواب دانشجویی: 600 دلار

3- حداقل اجاره خانه در کانادا چقدر است؟

احتمالاً برای اجاره اتاق حداقل 350 دلار در ماه پرداخت خواهید کرد. برای اجاره یک آپارتمان بزرگ یا یک خانه بزرگ می توانید حداقل 2،000 دلار در ماه پرداخت کنید. یک سازمان مهاجرت که در آن برنامه ریزی برای محل اقامت را بر عهده دارد می تواند به شما کمک کند خانه ای را پیدا کنید که بتوانید در ان زندگی کنید.

4- خوابگاه های دانشجویی در کانادا به چه شکل هستند؟

خوابگاه های دانشجویی در کانادا ساختمان های بزرگی هستند که در دانشگاه ها یا بیرون دانشگاه ها قرار گرفته اند. این خوابگاه 3-6 دانشجو را در خود جای داده است. این خوابگاه ها امکانات متفاوتی از جمله حمام، لباسشویی، آشپزخانه، سالن تفریحی و ورزشی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

5- هزینه خوابگاه های دانشجویی در کانادا چقدر است؟

هزینه خوابگاه های دانشجویی در کانادا بسته به شرایط و موقعیت خوابگاه متفاوت است، می توانید هزینه ای بین 3000-7500 دلار کانادا را در نظر بگیرید.

6- هزینه زندگی در آپارتمان های کانادا به چه صورت است؟

هزینه زندگی در آپارتمان های کانادا بسته به شهر انتخابی و نوع آپارتمان متفاوت است. به طور مثال هزینه آپارتمان سه خوابه در شهر های مختلف کانادا به شرح زیر است:

 • تورنتو: 1900 دلار کانادا ماهانه
 • اتاوا: 1300 دلار کانادا ماهانه
 • ونکوور: 1950 دلار کانادا ماهانه
 • مونترال: 1050 دلار کانادا ماهانه
 • کلگری: 1600 دلار کانادا ماهانه
 • ادمونتون: 1500 دلار کانادا ماهانه

7- اگر بخواهم در کنار یک خانواده در کانادا زندگی کنم، چه مقدار هزینه باید خرج کنم؟

هزینه زندگی در کنار یک خانواده حدود 400-800 دلار کانادا هزینه بر خواهد بود. اینگونه زندگی حس امنیت را به شما منتقل می کند و دارای یک اتاق مجزا با سه وعده غذا و دسترسی به اینترنت است.

8- آیا دانشجویان می توانند در آپارتمان های جداگانه در کانادا زندگی کنند؟

بله، گزینه های مختلفی برای انتخاب محل اقامت در کانادا وجود دارد که یکی از آن ها آپازتمان های جداگانه می باشد.

9- زندگی در دانشگاه یا کالج کانادا چگونه است؟

اگر در دانشگاه یا در نزدیکی دانشگاه خود در کانادا زندگی می کنید، به این “on-campus” گفته می شود.
اگر فقط به مدت 1 یا 2 ترم به کانادا بیایید، زندگی در دانشگاه می تواند راحت تر از پیدا کردن خانه خود در خارج از دانشگاه باشد. یک اتاق همراه با یک تخت، قفسه و یک میز مبله خواهید داشت. هزینه زندگی در محل اقامت اغلب شامل گزینه اضافه کردن برنامه غذایی است، بنابراین می توانید صبحانه، ناهار و شام را در دانشگاه بخورید.

10- مزایای اقامت در خوابگاه های کانادا چیست؟

مزایای زندگی در خوابگاه های دانشجویی کانادا شامل موارد زیر است:

 • دسترسی آسان به دانشگاه و کتابخانه
 • کمتر به حمل و نقل نیاز دارید
 • روابط اجتماعی بیشتر برقرار کردن
 • راحت و آسان تر با دور شدن از خانه و کشور خود کنار خواهید آمد.
 • وقتی در کالج یا دانشگاه خود ثبت نام می کنید، می توانید هزینه زندگی در محل اقامت را تعیین کنید و تصمیم بگیرید که آیا این گزینه برای شما مناسب است یا خیر.

11- چگونه می توانم یک آپارتمان شخصی در کانادا پیدا کنم؟

دانشگاه یا کالج شما در کانادا ممکن است یک دفتر مسکن داشته باشد که به دانشجویان کمک می کند آپارتمان شخصی خود را پیدا کنند. اتحادیه دانشجویی یا انجمن دانشجویی در محوطه دانشگاه منبع خوب دیگری از اطلاعات است. آنها ممکن است یک لیست آنلاین از مسکن خصوصی در نزدیکی دانشگاه ارائه دهند.همچنین می توانید روزنامه های محلی، Kijiji یا لیست کریگ را برای یافتن محل اقامت بررسی کنید. توجه داشته باشید که:

 • کانادایی هایی که در نزدیکی دانشگاه های بزرگ دانشگاه دارای املاک هستند ممکن است اتاق یا آپارتمان هایی را در خانه خود به دانشجویان اجاره دهند.
 • ساختمان های آپارتمانی که در اجاره دانشجویان تخصص دارند اغلب در نزدیکی دانشگاه ها وجود دارند.

12- هزینه آپارتمان شخصی در کانادا چقدر است؟

مسکن خصوصی توسط دانشگاه یا کالج شما در کانادا به هیچ وجه کنترل و بازرسی نمی شود. قیمت و کیفیت می تواند متفاوت باشد، بنابراین قبل از اجاره حتماً قرار ملاقات را برای مشاهده مسکن تعیین کنید. هزینه اجاره آپارتمان شخصی در کانادا حدود 400-800 دلار کانادا متفاوت است. همچنین بسته به شهر یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید و تعداد اتاق های موجود در آن، یک آپارتمان در یک ساختمان مرتفع ممکن است 900 دلار تا 2000 دلار کانادا در هر ماه نیز هزینه داشته باشد. به خاطر داشته باشید که می توانید با به اشتراک گذاشتن یک آپارتمان با سایر دانش آموزان، هزینه های خود را کاهش دهید.
در شهرهای بزرگی مانند تورنتو و ونکوور، اجاره آپارتمان محبوب است. اجاره آپارتمان بسته به تعداد اتاق خواب، محله و سن ساختمان می تواند در هر ماه 900 تا 3،000 دلار کانادا هزینه بر باشد.

نظرات کاربران

 • توسط Maryam
  تاریخ: مهر 5, 1399
  نفر
  نفر

  سلام میخواستم بدونم خوابگاه دانشجویی در کانادا مختلط هست یا هر ساختمان (بلوک) مخصوص دختر یا پسر هستش؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: مهر 6, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   خوابگاه های جداگانه نیز نعبیه شده است.

 • توسط کیمیا
  تاریخ: اردیبهشت 12, 1400
  نفر
  نفر

  این متن و مبالغ مربوط به چه تاریخی است؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: اردیبهشت 15, 1400
   نفر
   نفر

   با سلام و عرض ادب
   مقاله به روز می باشد.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا