071-91009294  | 021-88724227  |

حقوق کارگران در کانادا

ساعت کار کارگران در کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

روزنامه و مجلات زیادی در کانادا منتشر می شوند، جامعه ایرانی و فارسی زبانان نیز می توانید صفحات درخواست استخدام را در آن مشاهده کنند. همه فرصت های استخدام در اینترنت و رسانه ها منتشر نمی شوند و قوانین و حقوق کارگران در کانادا نیز معمولا در دفاتر قانونی قابل دسترسی است. بعضی اوقات درخواست حضوری و برخورد مستقیم با کارفرما و مسئول منابع انسانی تاثیر به سزایی در تصمیم گیری آنها برا استخدام و پرداخت حقوق حداقلی و یا حداکثری به شما خواهد داشت. حدودا 20% افراد بعد از ورود در کانادا به این شکل استخدام می شوند که ما در این مطلب از موسسه حقوقی میرداماد به این مسئله از سری مسائل مربوط به کار در کانادا و ویزای کار کانادا پرداخته ایم.

مطالب مرتبط:

مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا

مهاجرت به کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

حقوق کارگران در کانادا

طبق آمار و ارقام ارائه شده، میزان دستمزد در سال های اخیر در کانادا افزایش یافته و این بدان معناست که درآمد بیش از سال های پیش خواهد بود. میانگین درآمد سالانه کارکنان در خلال سال 2013 در کانادا در حال افزایش است. با فرارسیدن سال 2018، میانگین دستمزد کارکنان کانادایی 986 دلار در هفته یا بیش از 51000 دلار در سال بوده است. این مساله نشان دهنده رشد 3.1 درصدی نسبت به 1 سال گذشته می باشد.

بیشتر مشاغل کم درآمد حداقل دستمزد را به کارکنان پرداخت می نمایند. نسبت به دهک پایین مقیاس که 9.95 دلار در ساعت می باشد، بعضی از کارکنان 20000 دلار درآمد داشته و این بدان معناست که آنان تمام وقت مشغول به کار هستند و تنها برای 40 ساعت در هفته دستمزد دریافت می نمایند. میانگین دستمزد برای کارمند عمومی 15.79 دلار در ساعت در کانادا می باشد.

تخمین دستمزد سالانه بر اساس 589 دستمزد ثبت شده در 36 ماه گذشته توسط کارکنان و مصرف کنندگان صورت می گیرد. تصدی معمولی برای کارگر عمومی کمتر از 1 سال است. لطفا نکته های زیر را به خاطر داشته باشید.

متصدی با و پیشخدمتان، می توانند طی ساعات کاری کمتر پول بیشتری به دست آورند اما میزان درآمد آنان به انعام بستگی دارد. وبگاه کارکنان کانادا حقوق سالانه را برای مشاغل گوناگون در تمامی استان ها کاهش داده است. این مساله شما را جهت رویارویی با مباحث حقوق جدیدتان آماده می سازد.

ساعت کار کارگران در کانادا

برای اینکه بفهمید چند ساعت در یک سال کاری وجود دارد، تعداد ساعات کار در یک هفته را در تعداد هفته در سال ضرب کنید. به عبارت دیگر، یک هفته کار 40 ساعته معمولی را در 52 هفته ضرب کنید. این کار برابر می شود با 2،080 ساعت در یک سال کاری معمولی. به یاد داشته باشید که همه کارمندان 40 ساعت کار نمی کنند. برخی از کارمندان تمام وقت فقط 35 ساعت در هفته کار می کنند ( که به 1820 ساعت در سال می رسد ) و کارمندان پاره وقت ممکن است هر هفته ساعاتی کمتر را کار کنند.

محاسبه ساعات تمام وقت در هر سال:

البته بیشتر افراد هر هفته پنج روز کار نمی کنند، معمولاً روزهای تعطیل و تعطیلات را دارند. هنگام محاسبه ساعات کار تمام وقت، مهم است که این ساعت ها را از کل ساعات کاری کم کنید تا مشخص شود که یک کارمند چند ساعت کار خواهد کرد. به عنوان مثال، اگر شخصی روزانه 8 ساعت کار کند اما 8 تعطیلات در سال و 12 روز تعطیلات داشته باشد، شما از مجموع 2،080 ساعت کاری در سال 160 ساعت کم می کنید تا مشخص شود که کارمند 1920 ساعت در سال کار می کند.

حداقل 20 ساعت در هفته رایج است اگرچه انتشار خبر اقتصادی دفتر آمار آمریکا، کارکنان پاره وقت را به عنوان افرادی که در هفته یک تا 34 ساعت کار می کنند، توصیف می کند. قانون استانداردهای عادلانه کار (FLSA)، قانون حقوق و دستمزد فدرال، اشتغال کامل یا پاره وقت را تعیین نمی کند.

تعطیلات کارگران در کانادا

طبق قانون فدرال کارگران هر سال دارای 9 تعطیلات رسمی با حقوق هستند. ( تعطیلات سال نو، جمعه خوب، روز ویکتوریا، روز کارگر، روز شکرگذاری، روز یادبود، روز کریسمس و روز باکسینگ ). توجه داشته باشید که بین قوانین مربوط به کارگران فدرال، کارگران استانی، کارگران نیمه وقت و کارگران بخش خصوصی تفاوت های وجود دارد. اگر روز تعطیل همزمان با روز غیر کاری دیگری باشد آنگاه روز دیگری به عنوان روز تعطیل در نظر گرفته می شود، معمولا جمعه قبل از روز تعطیل یا دوشنبه بعد روز تعطیل. قوانین استاندارد کار این تصمیم را به عهده کارفرما می گذارد که کدام روز را به عنوان روز تعطیل در نظر بگیرد. بنابراین برای اطمینان، دپارتمان منابع انسانی را بررسی کنید. روز کانادا معمولا 1 ژوئیه است، اما اگر یکشنبه باشد، دوشنبه به عنوان روز تعطیل در نظر گرفته می شود، اگر شنبه باشد، معمولا جمعه به عنوان روز تعطیل انتخاب می شود.

 در تعطیلات قانونی ملی کانادا که تعطیلات رسمی نیز نامیده می شود تمامی دفاتر فدرال از جمله بانک ها تعطیل هستند. اکثر کارگران حق مرخصی با حقوق را دارند هر چند که برخی از کسب و کارها و پرستارها ملزم به کار در تعطیلات رسمی هستند – در این موارد کارگران باید پاداش مالی دریافت کنند ( 1.5 تا 2 برابر دستمزد روز معمولی ) و در مواردی در روزهای دیگر تعطیل باشند. تعطیلات رسمی تعطیلات عمومی هستند که توسط دولت فدرال یا استان ها مشخص می شود. بسته به شرایط و کارفرما، کارگران حق مرخصی با حقوق را دارند. کارگران قوانین فدرال دارای 9 تعطیلات با حقوق در سال هستند اما تاریخ تعطیلات و حقوق کارگران استانی، کارگران نیمه وقت و بخش های خصوصی متفاوت است.

در سطح فدرال – 9 تعطیلات رسمی در سال 2019 عبارتند از:

 1. روز سال نو: 1 ژانویه
 2. جمعه خوب: 19 آوریل
 3. روز ویکتوریا: 20 مه
 4. روز کانادا: 1 ژوئیه
 5. روز کارگر: 2 سپتامبر
 6. روز شکرگزاری: 14 اکتبر
 7. روز یادبود: 11 نوامبر
 8. کریسمس: 25 دسامبر
 9. روز باکسینگ: 26 دسامبر

کارهای معمول برای کارگران در کانادا

آنالیز تمامی محصولات در مراحل مختلف تولید برای اطمینان پیدا کردن از سطح کیفیت، حفظ تمیزی دستگاه های کارخانه و اطمینان از تمامی مواد و محصولات تنها نقش مورد نیاز برای کارگران در کانادا است. انجام این وظایف شامل طیف وسیعی از مشاغل در اکثر کارخانه ها و تهیه و تدارک کالاها می شود.این کارها می تواند از پیچیدن شیرینی روی خط تولید کارخانه مواد غذایی تا جابجایی بارهای سنگین در انبار کالا را شامل شود. این ها معمولا قراردادهای کاری هستند که کارخانه های بزرگ برای تامین کارگر در زمان مورد نیاز با آژانس های کاریابی منعقد میکنند. دستمزد به صورت ساعتی است و معمولا بین 15.90 دلار تا 18.39 دلار است. میزان دستمزد بسته به وظایف متفاوت است. هر چند که صحبت های زیادی در مورد جایگزینی ماشین ها و الگوریتم ها به جای کارگران در آینده نه چندان دور وجود دارد اما تا بحال در کانادا چنین اتفاقی رخ نداده است. اگر شما هنوز در مورد ربات ها نگران هستید به سمت مهارت های حرفه ای مثل جوشکاری و ماشین سازی حرکت کنید.

وزارت شهروندان و مهاجران کانادا (CIC ) یک سیستم الکترونیک به نام EXPRESS ENTRY راه اندازی کرده است. کارفرماهای کانادایی می توانند متقاضیان اینتری اکسپرس را برای مشاغل مورد نظر استخدام کنند اگر قادر به پیدا کردن شهروندان و ساکنان دائمی کانادا برای پر کردن موقعیت خالی نباشند. کارفرما ها می توانند کارگران خارج از کانادا یا کارگرانی که در حال حاضر در کانادا هستند را استخدام کنند.

بازار کار عمومی در کانادا

اکثر رشد اقتصادی در این چهار شهر متمرکز است: تورنتو، کلگری، ونکوور و مونترال. بیکاری در استان های ایالت آتلانتیک از جمله نیوفاینلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد بالا است. اگر شما به دنبال کار در کانادا هستید و مجوز کار ندارید باید بدانید که پیدا کردن کار با این روش سخت تر است. کارفرماهای آینده باید از طرف شما مجوز کار دریافت کنند. بسیاری از شرکت ها تمایلی به انجام این کار ندارند زیرا نیاز به صرف زمان و هزینه و استخدام وکیل است.

بازار کار عمومی در کانادا
بازار کار عمومی در کانادا

الزامات و مهارت ها

اگر شما به دنبال موقعیت شغلی تخصصی با حقوق بالا هستید داشتن توانایی بالای زبان انگلیسی ضروری است. در استان کبک، شرکت ها به دانش بالای زبان فرانسه نیاز دارند. دو زبان انگلیسی – فرانسوی مورد تقاضا هستند. بسیاری از شرکت ها به صحبت کردن به هر دو زبان فرانسه و انگلیسی نیاز دارند. بسته به شغل الزامات متفاوت است. هر چند که الزامات عمومی برای اکثر موقعیت ها داشتن تجربه کاری مرتبط است اما بسیاری از مشاغل با درآمد بالا نیاز به ارائه مدرک دانشگاه / کالج و برخی از مهارت ها و توانایی ها ( برای مثال کامپیوتر، ارتباطات و غیره ) دارند. کار داوطلبانه و شرکت در فعالیت های ورزشی از ویژگی های مورد علاقه کارفرمایان است زیرا در حال حاضر کار جمعی و تیمی و مشارکت گروهی یک فاکتور اصلی است.

اگر به دنبال کار نیمه وقت برای تامین دیگر اهداف خود هستید ( مثل تحصیل ) معمولا پیدا کردن کار آسان است. کارهای نیمه وقت مخصوصا در خرده فروشی ها و تهیه غذاها معمولا دستمزد بالایی پرداخت نمی کنند. به مهارت های خاص خود فکر کنید. شاید زبان مادری شما چیزی باشد که مردم به دنبال یادگیری آن هستند بنابراین به تدریس خصوصی مشغول شوید یا اگر می توانید در آموزشگاه زبان تدریس کنید. ممکن است بخواهید در مشاغل مدیریتی کار کنید این می تواند یک راه خوب برای استفاده از مهارت ها و کسب تجربه کاری در کانادا باشد. اگر به مهاجرت به کشور جدید فکر می کنید و فکر می کنید شروع زندگی دوباره آسان است. دوباره فکر کنید. نمونه های زیادی از مهاجرت موفق در کانادا وجود دارد. مشاورین موسسه میرداماد از شرایط کار  و حقوق کارگران در کانادا باخبرند و همچنین نسبت به بازار کار این کشور و قوانین پذیرش نیروی آشنایی کاملی دارند.

سوالات متداول در مورد حقوق کارگران در کانادا

1- بهترین بازار کار در کانادا را کدام شهر ها دارند؟

شهر های کانادا که بهترین بازار کار را دارند، عبارتند از: وکنوور، ادمنتون، کبک، کینگستون و مونکنتون است.

2- آیا میزان حقوق دریافتی به عوامل خاصی بستگی دارد؟

بله، میزان حقوق دریافتی کارگران در کانادا به عوامل مختلفی همچون شهری که در آن کار می کنید، شرکتی یا کارفرمایی که شما را استخدام می کند، سابقه کار و نوع فعالیت کارگر ساده بستگی دارد.

3- بیشترین و کمترین درآمد کارگر در کدام شهر های کانادا است؟

بیشترین درآمد کارگر در شهر ادمونتون و کمترین حقوق مربوط به شهر هالیفاکس تخمین زده شده است.

4- میزان حقوق کارگران برای هر ساعت در کانادا چقدر است؟

در آمار اعلام شده کارگران پاره وقت در سال 2019 به ازای هر ساعت کار در کانادا حدود 28.76 دلار حقوق دریافت می کنند.

5- میزان حقوق کارگران در شهر آلبرتا کانادا چقدر است؟

طبق آمار اعلام شده میزان حقوق در آلبرتا کانادا به ازای هر ساعت 15 دلار کانادا می باشد.

6- میزان حقوق در کبک کانادا چقدر است؟

میزان حقوق کارگر ساده در شهر کبک کانادا به ازای هر ساعت 12 دلار کانادا در سال 2019 اعلام شده است.

7- یک کارگر ساده در کانادا چند ساعت در روز می تواند کار کند؟

در کانادا اجازه کار 8 ساعت در روز را به کارگران به صورت تمام وقت داده شده است؛ اما بنا به شغل فرد می تواند این مقدار تغییر پیدا کند.

8- ساعات اداری در کانادا چه زمانی است؟

ساعت کاری در کانادا به طور معمول از ساعت 9:30-16 است؛ اما ممکن است بسته به شرایط شغلی فرد ساعت کاری فرد تغییر کند.

9- کارگران خارجی برای کار در کانادا باید از چه طریقی اقدام نمایند؟

کارگران خارجی که قصد کار در کانادا را دارند، می توانند از طریق اکسپرس اینتری اقدام نمایند تا از طریق کارفرماهای خارجی ارزیابی شوند.

10- ارزان ترین شهر کانادا برای زندگی کارگران خارجی در کانادا کدام است؟

ارزان ترین شهر های کانادا برای زندگی کارگران در کانادا بر اساس هزینه های اجاره ملک و هزینه های زندگی عبارتند از: مونترال، کبک، همیلتون، انتاریو، ابوتسفورد، هالیفاکس، نوا اسکوشیا، باری، انتاریو است که در این شهر ها متوسط اجاره ماهانه 1312دلارکانادا است.

11- متوسط حقوق کارگران برای هزینه های زندگی چقدر است؟

متوسط حقوق کارگران در کانادا 39000 دلار کانادا در سال یا 20 دلار در ساعت است. بر اساس سطح علمی از 23400 دلار در سال شروع می شود؛ در حالی که بیشتر کارگران با تجربه 66.300 دلار در سال درآمد دارند.

نظرات کاربران

 • توسط مهدی کیوانی
  تاریخ: خرداد 17, 1399
  نفر
  نفر

  Hi, thank you for your comment

 • توسط حامد
  تاریخ: خرداد 30, 1399
  نفر
  نفر

  با سلام
  اطلاعات خیلی بود،ممنونم از اینکه رایگان با ما به اشتراک گذاشتید.

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: تیر 2, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   متشکریم از دیدگاه مثبت شما

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید