071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل پرستاری در کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

افراد و متقاضیان تحصیل پرستاری در کانادا ، قادر خواهند بود که به گروه های مختلفی از بیماران در بیمارستان ها، کلینیک ها و مدارس کمک کنند. طبق اعلام رسمی سایت Monster کانادا، 10 ردیف شغلی متفاوت برای رشته پرستاری در کانادا با شرایط بورسیه تحصیلی کانادا معرفی شده است.

شاخه های تحصیل پرستاری در کانادا

 • پرستار مطالعات بالینی: این شغل بیشتر به دنبال مطالعات بالینی برای کشف روش های جدید می باشد.
 • پرستار آموزشی: کارکنان این گروه شغلی به هدف آموزش افراد در بیمارستان ها، مدارس، پیش دبستانی ها فعالیت می کنند. همچنین با سفر به مناطق دورافتاده، تکنیک ها و روش های جدید مراقبت و سلامت را به افراد آموزش می دهند.
 • پرستاران دوره بازنشستگی: افراد سالمند در کانادا، به مراقبت بیشتری در مقایسه با جوانان دارند. بنابراین پرستاران دوران بازنشستگی توجه خاصی را به این گروه معطوف می دارند که این مراقبت ها، شامل مراقبت های درمانی و عاطفی برای سالمندان می باشد.

پرستاری مراقبت های ویژه در کانادا

 • پرستاران مراقبت های ویژه: این گروه از پرستاران برای بیماری های جدی و جراحات وخیم به بیماران کمک های مهمی می کنند و جان بسیاری از افراد را نجات می دهند. این افراد ممکن است شب ها تا دیر وقت در بیمارستان مشغول به کار باشند و یا آخر هفته های خود را در بیمارستان برای مراقبت از بیماران بگذرانند.
 • پرستاران بهداشت و روان، روانپزشکی و ترک اعتیاد: طبق آمار سازمان بهداشت کانادا، 20 درصد از شهروندان کانادایی مشکلات روانی را در طول زندگی شان تجربه کرده اند که این افراد به قمار، مشروبات الکلی و یا مواد مخدر اعتیاد پیدا می کنند.
 • پرستاران ماما: این افراد به مادرها در زمان بارداری، زایمان ، مراقبت های بعد از زایمان و نگهداری از نوزاد کمک می کنند.

تخصص پرستاری در کانادا

 • پرستاران متخصص: این گروه از پرستاران که تحصیلات عالی در رشته پرستاری را گذرانده اند و برای تشخیص بیماری های مزمن و حاد، در راستای کمک به ارتقا سلامت جامعه، آموزش دیده اند.
 • پرستاران بهداشت حرفه ای : زمانی که افراد برای یک شغل پذیرفته می شوند، قبل از انجام معاینات پزشکی، می توانند به این پرستاران مراجعه کنند. هم چنین این افراد، برنامه سلامت در محل کار را برای کارکنان برنامه ریزی و اجرا می کنند. همچنین اگر در محل کار، مشکلات جسمی برای فرد به وجود آمد می تواند به این افراد مراجعه کنند.
 • پرستاران آنکولوژی (سرطان): این گروه از پرستاران به افرادی که با بیماری سرطان درگیر هستند، کمک می کنند و برنامه های درمان آن ها را مدیریت می کنند و در تمامی مراحل درمان، بیمار را همراهی می کنند.

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل رشته پرستاری در کانادا

پرستاری حرفه ای انسان دوستانه است که باید قبل از تعهد برای مراقبت واقعی از دیگران، شما باید چالش ها و مزایای آن را ارزیابی کنید. هنگامی که شما یک پرستار یا مراقب می شوید، از روانشناسی بیماران و افراد به طور کلی مطلع خواهید شد. به عنوان یک پرستار، افراد بیمار برای بهبودی از بیماری هایشان نیاز به کمک شما دارند، پس نسبتا مورد تقاضا خواهید بود.

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل رشته پرستاری در کانادا
شرایط اخذ پذیرش و تحصیل رشته پرستاری در کانادا

مهم نیست که چقدر شغلی شایسته است، اما بودن به عنوان بخشی از صنعت پرستاری هنوز یک چالش است. بدون قید و شرط، یادگیری همراه با کار کردن است، اما پرستاری زمینه ای است که شما باید آماده به کار در هر جا و در فرهنگ های مختلف باشید. کانادا یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای کار کردن پرستاران، به ویژه از کشورهای در حال توسعه است. برای مهاجرت به کانادا برای کار کردن، شما نیاز به مدارک تحصیلی و صلاحیت های مناسب دارید.

فرآیندهای بهداشتی در کانادا بسیار متفاوت از کشورهای در حال توسعه است. تفاوت مشخصی در فرهنگ و شیوه زندگی نیز وجود دارد. به منظور همگام بودن با پرستاران در ملت های توسعه یافته، پرستاران با تحصیلات بین المللی به منظور شروع به کار خود باید در دوره های تخصصی کوتاه مدت شرکت کنند.

مزایای تحصیل پرستاری در کانادا

 • شما با افزایش مهارت ها، دانش و رفتار حرفه ای خود به پرستاری با آموزش بین المللی تبدیل می شوید،
 • شما در فعالیت های علمی و غیر دانشگاهی از 100 درصد هدایت و حمایت برخوردار می شوید،
 • شما می توانید از ایجاد یک حرفه موفق و کار در بیمارستان های معتبر دنیا مطمئن شوید،

هنگامی که به خارج از کشور مهاجرت کردید، افدام به تحصیل در کانادا نموده اید و دارای تجربه کاری مناسب هستید، INSCOL به شما کمک می کند تا برای PR (اقامت دائم) درخواست دهید و به شما در پر کردن فرم ویزا کمک خواهد کرد. شما قادر خواهید بود مسکن ایمن و راحتی پیدا کنید.

تحصیل رشته پرستاری در کانادا و به ویژه، اقدام برای مدارک تحصیلی ثبت شده و برنامه های دیپلم پرستاری از طریق INSCOL، فرصت های رشد بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و باعث می شود شما یک حرفه ای با اعتماد به نفس شوید که می توانید در نقش های مختلف و همچنین برنامه های گوناگون هماهنگ شوید. پرستاری یک حرفه هیجان انگیز و یکی از بهترین حرفه های مراقبت های بهداشتی است. INSCOL بر تبدیل پرستاران به پرستاران جهانی از طریق برنامه های پرستاری تخصصی تمرکز دارد، که نه تنها فردی است بلکه به بهبود مهارت های اجتماعی، عاطفی و رفتاری دانشجویان کمک می کند.

اگر شما می خواهید به یک پرستار واجد شرایط جهانی تبدیل شوید، دوره های ارائه شده توسط INSCOL را مرور کنید و در یکی که از دوره های مناسب با نیازهای خود ثبت نام کنید. و به خاطر داشته باشید که، این فقط یک برنامه تحصیلی نیست؛ تحصیل در INSCOL راه شما برای تبدیل شدن به یک پرستار ثبت شده با اقامت دائم در کانادا و همچنین دیگر فرصت های شغلی بین المللی است.

پیش نیازهای تحصیل پرستاری در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل پرسنتاری در این کشور را دارند، پرستاری به دو صورت مدرک تحصیلی دیپلم و کارشناسی در کانادا در دسترس است. هیئت صدور مجوز ملی، انجمن پرستاران کانادا، تمام پرستاران که مدرک دیپلم خود را کسب کرده اند را توصیه می کند، زیرا این توصیه در تمام استان ها به غیر از کبک و یوکان مورد نیاز است.

برای پذیرش در یکی از دو برنامه تحصیلی دیپلم یا کارشناسی (BN یا BSc) در پرستاری، دانشجویان باید دبیرستان را با دروس زبان انگلیسی، ریاضی، زیست شناسی، و شیمی با حداقل معدل C تکمیل کرده باشند. فیزیک توصیه می شود. برای کسانی که بدون پیش شرط مورد نیاز هستند، بیشتر مدارس یک دوره پیش پرستاری سالانه را ارائه می کنند.

بسیاری از مدارس پرستاری برنامه های پیشرفته تخصصی؛ برخی از نمونه های پرستاری اورژانس، پرستاری قلب، پرستاری سرطان، پرستاری مدارس، پرستاری کودکان و پرستاری سالمندان را ارائه می کنند.

هزینه تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه های کانادا

پرستاری، اگرچه یک حرفه شریف می باشد، می تواند برای تحصیل بسیار گران باشد. هدف این لیست، ارائه اطلاعاتی در مورد مدارس پرستاری ارزان در کانادا برای دانشجویان بین المللی است. با استفاده از این اطلاعات می توانید رویای خود را برای تبدیل شدن به یک پرستار ثبت شده محقق کنید. همه مدارس ذکر شده تنها مدارس اعطا کننده مدرک های پرستاری ارزان تر نیستند؛ آنها همچنین برخی از جامع ترین برنامه های پرستاری در کانادا هستند.

در اینجا لیستی از ارزان ترین مدارس پرستاری در کانادا برای دانشجویان بین المللی ارائه شده است.

دانشگاه براندون (Brandon University)

هزینه تحصیل – هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه براندون در حدود 7505 دلار – 8204 دلار در هر سال تحصیلی کامل است. به عنوان یکی از ارزان ترین موسسه ها در این لیست، دانشگاه براندون دارای یک برنامه پرستاری حرفه ای است. دانشکده مطالعات بهداشتی دارای یک برنامه چهار ساله است که منجر به لیسانس مدرک پرستاری می شود. این برنامه پرستاری انواع فرصت های بالینی را ارائه می دهد و فارغ التحصیلان برای کار در زمینه های مختلف آماده می شوند.

دانشگاه رجینا (University of Regina)

هزینه تحصیل: هزینه کارشناسی در دانشگاه رجینا از 7،189 دلار تا 8،492.30 دلار در هر سال تحصیلی متغیر است. در دانشگاه رجینا، برنامه پرستاری بر آموزش عملی دانشجویان تمرکز دارد. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما قادر خواهید بود همه مهارت ها و دانش مورد نیاز برای کار به عنوان حرفه ای در زمینه پرستاری را یاد بگیرید. این دانشگاه دارای آزمایشگاه های جدید و پیشرفته ای است که به طور کامل با بهترین تجهیزات مجهز شده اند.

دانشگاه جزیره پرنس ادوارد (University of Prince Edward Island)

هزینه های تحصیل: هزینه تحصیل در دانشگاه جزیره پرنس ادوارد از 5860 دلار تا 71100 دلار در هر سال تحصیلی متغیر است. در دانشگاه جزیره پرنس ادوارد، دانشکده علوم پرستاری دو برنامه تحصیلی پرستاری متفاوت را ارائه می کند. لیسانس علوم پرستاری به عنوان یک دوره کارشناسی چهار ساله استاندارد ارائه می شود و یک برنامه دو ساله سریع است، که برای دانشجویان با مدرک قبلی در دسترس است.

UPEI یکی از بهترین مدارس پرستاری در کانادا برای دانشجویان بین المللی است که دارای یک برنامه پرستاری با کیفیت است. با هدف خلق یک محیط آموزشی به منظور تشویق دانشجویان برای داشتن دیدگاه خلاقانه و انتقادی، دانشگاه جزیره پرنس ادوارد برای ایجاد یک نسل جدید از پرستاران ماهر تلاش می کند. این برنامه پژوهش محور و متمرکز بر دانشجو است، دانشجویان فرصتی برای تمرین تفکر انتقادی و سایر موارد لازم برای فعال بودن به صورت موثر در این زمینه خواهند داشت. سپس پرستاران ثبت شده مجاز به انجام کار در هر زمینه ای می شوند.

دانشگاه نیوبرانزویک (University of New Brunswick)

هزینه تحصیل: هزینه کارشناسی در دانشگاه نیوبرانزویک کانادا از 12900 دلار تا 18500 دلار است. دانشگاه برانزویک برنامه پرستاری گسترده ای را اجرا می کند، که به دانشجویان فرصت می دهد تا از طریق یادگیری تجربی، دانش و مهارت را به دست آورند. این برنامه بر روی خنثی کردن ویژگی های اساسی که برای حرفه پرستاری حیاتی است، تمرکز دارد.این توانایی ها عبارتند از:

 1. آگاهی و کاربرد پرستاری و تمام موضوعات مرتبط و توانایی ارائه مراقبت های سلامتی موثر و ایمن.
 2. توانایی برقراری ارتباط موثر با افراد مختلف و بازگو کردن اطلاعات صحیح بدون در نظر گرفتن شرایط موجود.
 3. ارزیابی انتقادی از عمل بالینی و تجزیه و تحلیل شواهد بالینی فعلی و شیوه های اخلاقی پرستاری.

دانشجویان دانشگاه برانزویک فرصت استفاده از مهارت های خود را در بیمارستان ها، کلینیک ها و سایر مراکز بهداشتی گوناگون در هر بخش از دنیا خواهند داشت. آنها همچنین می توانند با سازمان های مراقبت های بهداشتی ملی همکاری کنند که سلامت خوب در جوامع را ارتقاء می دهند. این دانشگاه یک دوره کارشناسی چهار ساله پرستاری و یک دوره دو ساله پیشرفته کارشناسی پرستاری را ارائه می دهد.

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)

هزینه تحصیل: هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه اتاوا از 10،850 دلار تا 16،700 دلار است. در این لیستی که ارزان ترین مدارس پرستاری در کانادا برای دانشجویان بین المللی ارائه شد، یک دانشگاه دیگر وجود دارد که برنامه های تحصیل مشترک برای پرستاری را اجرا می کند. دانشگاه اتاوا یک برنامه چهار ساله پرستاری با همکاری دو موسسه دیگر – Algonquin College و La Cite Collegiale ارائه می دهد.

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته پرستاری

پرستاری جز یکی از بزرگترین گروه های شغلی در کاناداست و فارغ التحصیلان این رشته آینده شغلی تضمین شده ای چه در بخش دولتی و یا در بخش خصوصی دارند. مجله Maclean مقاله ای راجع به رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه های کانادا طبق 9 رشته محبوب منتشر کرده است و برترین رشته های دانشگاه های کانادا عبارتند از :

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته پرستاری
بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته پرستاری

رشته پرستاری یکی از رشته های پیشرفته کالج ها و دانشگاه های کانادایی است. دانشگاه تورنتو و دانشگاه آلبرتا طبق رنکینگ QS World University رتبه سوم و چهارم را در گروه پرستاری به خود اختصاص داده اند که این نشان دهنده بالاترین موقعیت موسسات کانادایی است.

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته پرستاری عبارتند از :

 1. دانشگاه تورنتو (University of Toronto)
 2. دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)
 3. دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)
 4. دانشگاه مك مستر (McMaster University )
 5. دانشگاه مک گیل (McGill University)
 6. دانشگاه کوئین (Queen’s University)
 7. دانشگاه کلگری (University of Calgary)
 8. دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)
 9. دانشگاه اوتاوا (University of Ottawa)
 10. دانشگاه وسترن (Western University)
 11. دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)
 12. دانشگاه مانیتوبا (University of Manitoba)
 13. دانشگاه مونترئال ( Université de Montréal)
 14. دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria)
 15. دانشگاه لاوال (Laval University)
 16. دانشگاه یورک (York University)
 17. دانشگاه رایرسون (Ryerson University)
 18. دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan)
 19. دانشگاه شربروک ( Université de Sherbrooke)
 20. دانشگاه نیوبرانزویک (University of New Brunswick)

پذیرش تحصیلی پرستاری در کشور کانادا

پرستاری یک بحث حرفه ای است و این بدان معنا است که رویکرد تحصیلی پرستاری، تمرکز بیشتری لازم خواهد داشت. در این رشته شما می آموزد که چگونه در طول دوره از افراد بیمار در جهت بهبودی مراقبت کنید. این یعنی مشاوره در مورد بهترین گزینه های درمانی در مورد استفاده از داروهای تجویز شده و مراقبت از آنها.

پرستاری هم به صورت دوره های مختلف در کانادا در دسترس است. انجمن پرستاران کانادا به همه پرستاران توصیه می کند که مدرک کارشناسی خود را دریافت کنند. همانطور که در کلیه استانها به استثنای کبک و سرزمین یوکان این امر لازم است.

برای پذیرش در یک مقطع دیپلم یا یک مقطع دانشگاهی کارشناسی یا کارشناسی ارشد (BN یا BSC) در پرستاری، دانشجویان باید دوره متوسطه را با زبان انگلیسی، زیست شناسی، ریاضی، و شیمی با حداقل میانگین C گذرانده باشند. درس فیزیک نیز توصیه می شود. برای کسانی که پیش نیازهای لازم را ندارند، بسیاری از مدارس، یک دوره یک ساله قبل از پرستاری را به متقاضیان عرضه می کنند. بسیاری از دانشکده های پرستاری نیز رشته های پیشرفته تخصصی این رشته را ارائه می دهند. دانشجوسان پرسناری با داشتن شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می توانند، اقدام به احذ بورسیه نمایند.

برخی از رشته ها عبارتند از: پرستار قلب فوری، پرستاری، طب غده شناسی و غیره. لازم به ذکر است برنامه های پذیرش خاص کودکان و نوزادان در نظر گرفته شده برای پذیرش اعضای جدید، رقابتی است و متقاضیان می بایست هم میانگین پذیرش رقابتی برای برنامه خاص را داشته باشند و هم دوره های مورد نیاز خاص را با حداقل نمرات مورد نیاز گذرانده باشند. 

متقاضیان در کلیه مقوله های پذیرش باید الزامات زیر را ارائه دهند:

پاییز 2019

 • الزامات زبان انگلیسی: حداقل نمره 60 درصد
 • ریاضیات 30-1 یا 30-2: حداقل نمره 50 درصد
 • زیست شناسی: حداقل نمره 50 درصد
 • یکی از دروس زیست شناسی 30 فیزیک 30 یا علوم: حداقل نمره 50 درصد

پاییز 2020 (شرایط مورد نیاز)

 • زبان انگلیسی 30-1 حداقل نمره: 60 درصد
 • ریاضیات 30-1 یا 30-2 حداقل نمره: 60 درصد
 • زیست شناسی 30 حداقل نمره: 60 درصد
 • شیمی 30 حداقل نمره: 60 درصد

ورود به دوره ها رقابتی است، به این معنی که دانشجویان با نمرات بالاتر ابتدا در اولویت قرار خواهند گرفت.

 1. متقاضی دبیرستان: میانگین پذیرش رقابتی در دو دوره برتر گروه A محاسبه می شود.
 2. متقاضی بالغ: میانگین پذیرش رقابتی در دوره برتر گروه A محاسبه می شود.
 3. دوره های متوسطه (حداقل 12 واحد) تا 31 دسامبر تکمیل شدند.

پذیرش نهایی

 1. یک متقاضی دبیرستان باید حداقل 70 درصد امتیازات را داشته باشد، که در پنج دوره نمره 12 محاسبه شده است. همچنین باید دوره های مورد نیاز و حداقل نمرات ذکر شده در بالا را ارائه دهد.
 2. متقاضی بالغ: باید حداقل میانگین پذیرش 70 درصد را ارائه دهد. محاسبه شده در چهار دوره مورد نیاز کلاس دوازدهم. همچنین باید دوره های مورد نیاز و حداقل نمرات ذکر شده در بالا را ارائه دهد.
 3. متقاضی پس از دوره متوسطه: باید حداقل 8 نمره قبولی را در 8 دوره ارسالی بعد از دوره متوسطه منتقل شده (حداقل 24 واحد) به اتمام برساند.
هزینه تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه های کانادا
هزینه تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه های کانادا

هزینه تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه های کانادا

دوره های کارشناسی ارشد: 3،000 – 8،000 دلار آمریکا. لیسانس علوم پرستاری یک برنامه دانشگاهی تمام وقت است. برای اطلاعات دقیق در مورد هزینه ها، از جمله تفکیک هزینه ها به واحدهای تدریس، هزینه (TRU) و هزینه اتحادیه دانشجویی، می توانید به بخش شهریه و هزینه رجوع کنید. هزینه اضافی برای موارد مربوط به دوره های دارای نشانه (L)(دارای کار آزمایشگاهی)، وجود دارد که در هزینه واحدی آن دوره درج نمی شود. (این هزینه تقریبی است و ممکن است تغییر کند.)

توصیه می شود دانشجویان پرستاری انتظار هزینه های اضافی زیر را داشته باشند:

 • کتاب، کتابچه راهنما و غیره: تقریباً 1،000 دلار آمریکا در سال
 • بررسی سابقه کیفری: 28 دلار (فقط یک بار در سال در ابتدای دوره)
 • هزینه گواهی (CPR-CC) به همراه گواهینامه مجدد که هر دو سال یک بار توسط دانشجو ترتیب داده می شود. (هزینه ها متفاوت است.)
 • هزینه گواهینامه (WHIMI) که توسط دانشجو ترتیب داده شده است. (هزینه ها متفاوت است.)
 • ماسک: تقریباً هر سال 30 دلار به ازای هر دوره
 • استتوسکوپ: تقریباً 100 دلار
 • دستگاه فشار خون: تقریباً 100 دلار 
 • چراغ قوه قلمی: تقریباً 40 دلار 
 • روپوش: تقریبا 200 دلار 
 • کفش (WCB) سفید تأیید شده: تقریباً 75 200 دلار
 • هزینه های سفر در صورت انجام توسط دانشجو (سفر به خارج از شهر و اسکان برای تجربه های عملی ضروری است.)
 • هزینه آزمون پرستار کانادایی ثبت شده: تقریباً 500 دلار آمریکا (متغیر می باشد.)

فعالیت های فارغ التحصیلی در صورت انجام توسط دانشجو

 • پین فارغ التحصیلی (در صورت دلخواه دانشجو): تقریباً 150 دلار
 • هزینه سالانه انجمن دانشجویان پرستاری: تقریباً 25 دلار در هر سال 

تحصیل دکترای رشته پرستاری در کانادا

برای افراد واجد شرایط که جویای تحصیل در یک دوره تحصیلی تمام وقت و مبتنی بر تحقیق که متمرکز بر آماده سازی دانشجویان برای حرفه تحقیقاتی هستند، کانادا کشور مناسبی می باشد.

دانشجویان دکترای پرستاری برای دریافت بودجه ملی متقاضیان موفقی بوده اند. برنامه PhD (پرستاری) که توسط دوره پرستاری ارائه شده است دانشمندان و پژوهشگران این رشته را آموزش میدهد و دانش آموختگان دانش تئوری و عملی و همچنین سیاست های بهداشتی پرستاری را از طریق تحقیقات علمی پیش می برند. 

 برنامه دکتری با هدف بررسی تأثیرات کوتاه مدت و طولانی مدت فعالیت پرستاری در سطح فردی، خانوادگی، اجتماعی و جمعیتی، با تاکید ویژه بر نتایج بهداشتی و حساس پرستاری و یا سلامت زنان برگزار می شود.

 دانشجویان در مقطع دکترا برنامه ای را پیرامون تحقیق در زمینه یک مسئله مخصوص پرستاری ترتیب می دهند. در کلاس های مورد نیاز و سمینارهای دکتری، دانشجویان از دیدگاه پرستاری مفاهیم بهداشت و سیاست های اجتماعی را تحلیل و نقد می کنند.

 دانش آموختگان با درک پیشرفته ای از روش تحقیق، دانشگاه را ترک می کنند و جهت کمک به توسعه پرستاری از نظر عملی و تئوری آماده می شوند.  فارغ التحصیلان مدرسه پرستاری دالهاوس توسط یک فلسفه مراقبت های بهداشتی اولیه که نقاط قوت منحصر به فرد افراد، خانواده ها و اجتماعات را تشخیص می دهد،راهنمایی می شوند. 

این اصول عبارتند از:

 1. دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای همه افراد صرف نظر از موقعیت مکانی، درآمد، فرهنگ، نژاد و غیره.
 2. افزایش سلامتی، پیشگیری از بیماری یا آسیب در مقابل تمرکز بر معالجه بیماری و مراقبت های درمانی است
 3. مشارکت افراد، خانواده ها، گروه ها و اجتماعات در تصمیم گیری هایی که بر سلامتی آنها تأثیر می گذارد. چنین مشارکت هایی موجب توانمندسازی و توسعه مهارتهای تصمیم گیری آگاهانه متقاضیان و اعتقاد به این که مردم و جوامع آگاه، به نفع خودشان تصمیم می گیرند میشود.
 4. همکاری بین بخشی، تصدیق اینکه سلامت توسط عوامل اجتماعی، محیطی و اقتصادی تعیین می شود. 
 5. فن آوری مناسب که مقرون به صرفه باشد در دسترس مردم و جوامع قرار گیرد. 

شرایط کار رشته پرستاری در کانادا

پیدا کردن شغل پرستاری در کانادا، کمی متفاوت تر از کشور شما خواهد بود و ممکن است جهت پیدا کردن فرصت های شغلی به آپدیت رزومه، نوشتن رزومه کاری (کاور لتر)، آماده سازی برای مصاحبه ها و درک آنچه که کارفرمایان کانادایی به دنبال آن هستند، نیاز داشته باشید.

طبقه بندی شغلی ملی (NOC) مرجع مشاغل کانادا می باشد که در آن توصیفات شغلی، آمار شغلی و اطلاعات بازار کار آورده شده است. کمیته ملی مشاغل، پرستاری در کانادا را به شکل زیر طبقه بندی کرده است:

پرستاران دارای مجوز:

آن ها به طور مستقل و یا با همکاری دیگران کار می کنند و ارزیابی، برنامه ریزی، اجرا و مراقبت از مشتریان را مورد بررسی قرار می دهند. خدمات درمانی را هماهنگ می کنند، خدمات پرستاری را ارائه می دهند و از مشتریان در تصمیم گیری ها و اقدامات مراقبت از خود در وضعیت های سلامت، بیماری، جراحت و معلولیت در تمام مراحل زندگی پشتیبانی می کنند.

شرایط کار رشته پرستاری در کانادا
شرایط کار رشته پرستاری در کانادا

پرستار حرفه ای:

آن ها دارای تحصیلات و تجربه اضافی می باشند و به طور خودکار بیماران را تشخیص می دهند، آزمایش های تشخیصی را انجام می دهند و داروها را تجویز می کنند. 

یکی از اولین اقداماتی که باید انجام دهید، این است که نیازمندی های کار به عنوان یک پرستار در کانادا را پیدا کنید. سپس بعد از این که ویزای مهاجرت را دریافت کردید، با هیات قانون گذاری بر حرفه پرستاری در استان یا منطقه در ارتباط باشید. آن ها در مورد مستندسازی مدارک مورد نیاز و هزینه ارزیابی به شما مشاوره خواهند داد. توصیه می شود که قبل از رسیدن به کانادا این قدم را بردارید.

همچنین مهم است که برای درخواست خود عجله نکنید و تنها زمانی این کار را انجام دهید که به طور کامل از روش صدور مجوز آگاه باشید و انتظارات سازمان را برآورده کنید. آموزش شما باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا ببینید معادل آموزش پرستاری کانادایی است یا نه. همچنین ممکن است لازم باشد دانش و مهارت های خود را از طریق ارزیابی شایستگی نشان دهید.

ارزیابی صلاحیت پرستاران تحصیل کرده در سطح بین المللی، توسط هیات قانون گذاری در هر استان و قلمرو انجام می شود. آن ها همچنین برنامه ریزی برای نوشتن آزمون پرستار ثبت شده کانادایی را نیز کنترل می کنند. توجه داشته باشید که ممکن است به شما اجازه داده شود که (CRNE) را در یک استان یا منطقه ای دیگر که در آن اقامت دارید، بنویسید. با این حال، نمی توانید امتحان را در خارج از کانادا بدهید.

پرستاری از شغل های مهم و مورد نیاز در زمینه مراقبت های بهداشتی می باشد و به دلیل اهمیتی که دارد، همیشه مورد احترام تمامی اقشار جامعه قرار داشته است. اگر به این رشته علاقه مند هستید، کشور کانادا مقصدی مناسب جهت تحصیل و کار در رشته پرستاری می باشد.

طبق گقته کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد نوع دیگری از پرستاری بنام پرستاران دوره کهنسالی(مراقبت های تسکین کننده) وجود دارد که پرستاران شاغل در این گروه به افرادی که روزهای پایانی زندگی خود را می گذرانند، در راستای آلام درد و رنج آن ها کمک می کنند. شما می توانید سایر اطلاعات مربوط به مهاجرت به کانادا و این حوزه را از مشاورین ارشد همان حوزه در موسسه حقوقی میرداماد بپرسید.

سوالات متداول در مورد تحصیل پرستاری در کانادا

1- شاخه های تحصیل پرستاری در کشور کانادا چه هستند ؟

 • پرستار مطالعات بالینی
 • پرستار آموزشی
 • پرستاران دوره بازنشستگی

2- شاخه های پرستاری مراقبت های ویژه در کشور کانادا کدامند ؟

 • پرستاران مراقبت های ویژه
 • پرستاران بهداشت و روان، روانپزشکی و ترک اعتیاد
 • پرستاران ماما

3- شاخه های تخصص پرستاری در کانادا کدامند؟

 • پرستاران متخصص
 • پرستاران بهداشت حرفه ای
 • پرستاران آنکولوژی (سرطان)

4- پرستاران بهداشت حرفه ای در کانادا چه وظایفی دارند ؟

زمانی که افراد برای یک شغل پذیرفته می شوند، قبل از انجام معاینات پزشکی، می توانند به این پرستاران مراجعه کنند. هم چنین این افراد، برنامه سلامت در محل کار را برای کارکنان برنامه ریزی و اجرا می کنند. همچنین اگر در محل کار، مشکلات جسمی برای فرد به وجود آمد می تواند به این افراد مراجعه کنند.

5- وظایف پرستاران ماما در کشور کانادا چیست؟

این افراد به مادرها در زمان بارداری، زایمان ، مراقبت های بعد از زایمان و نگهداری از نوزاد کمک می کنند.

6- شرایط اخذ پذیرش و تحصیل رشته پرستاری در کانادا چیست ؟

کانادا یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای کار کردن پرستاران، به ویژه از کشورهای در حال توسعه است. برای مهاجرت به کانادا برای کار کردن، شما نیاز به مدارک تحصیلی و صلاحیت های مناسب دارید.

7- مزایای تحصیل پرستاری در کشور کانادا چیست ؟

شما با افزایش مهارت ها، دانش و رفتار حرفه ای خود به پرستاری با آموزش بین المللی تبدیل می شوید،
شما در فعالیت های علمی و غیر دانشگاهی از 100 درصد هدایت و حمایت برخوردار می شوید،
شما می توانید از ایجاد یک حرفه موفق و کار دربیمارستان های معتبر دنیا مطمئن شوید،

8- اگر بخواهم در کشور کانادا یک پرستار حرفه ای باشم چه کاری باید انجام دهم ؟

اگر شما می خواهید به یک پرستار واجد شرایط جهانی تبدیل شوید، دوره های ارائه شده توسط
را مرور کنید .و در یکی از دوره هایInscol مناسب با نیازهای خود ثبت نام کنید .

9- برای پذیرش در یکی از دو برنامه دیپلم یا کارشناسی در پرستاری دانشجویان در کشور کانادا چه کاری باید انجام دهند ؟

دانشجویان باید دبیرستان را با دروس زبان انگلیسی ، ریاضی ، زیست شناسی ، و شیمی حداقل با معدل
C تکمیل کرده باشند .فیزیک توصیه می شود، برای کسانی که بدون پیش شرط مورد نیاز هستند، بیشتر مدارس یک دوره پیش پرستاری سالیانه را ارائه میدهد .

10- پرستاران دارای مجوز در کشور کانادا چگونه کار میکنند ؟

آن ها به طور مستقل و یا با همکاری دیگران کار می کنند و ارزیابی، برنامه ریزی، اجرا و مراقبت از مشتریان را مورد بررسی قرار می دهند. خدمات درمانی را هماهنگ می کنند، خدمات پرستاری را ارائه می دهند و از مشتریان در تصمیم گیری ها و اقدامات مراقبت از خود در وضعیت های سلامت، بیماری، جراحت و معلولیت در تمام مراحل زندگی پشتیبانی می کنند.

11- آیا کشور کانادا برای مهاجرین پرستار کشور مناسبی است ؟

برای افراد واجد شرایط که جویای تحصیل در یک دوره تحصیلی تمام وقت و مبتنی بر تحقیق که متمرکز بر آماده سازی دانشجویان برای حرفه تحقیقاتی هستند، کانادا کشور مناسبی می باشد.

اسکرول به بالا