071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل رایگان در اسپانیا

تحصیل رایگان در اسپانیا

تحصیل رایگان در اسپانیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحصیل در اسپانیا که یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، فرصتی است برای دانشجویان بین المللی که مشتاق تحصیل به زبان انگلیسی با هزینه کم در یک دانشگاه اروپایی هستند. این مقاله که به کوشش موسسه میرداماد گردآوری شده به بررسی موارد مختلف در ارتباط با تحصیل رایگان در اسپانیا می پردازد:

  • راه های تحصیل رایگان در اسپانیا
  • برترین بورسیه ها برای تحصیل رایگان اسپانیا
  • دانشگاه های ارزان برای تحصیل رایگان اسپانیا

برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین موسسه میرداماد در شعب تهران و شیراز تماس برقرار کنید..

راه های تحصیل رایگان در اسپانیا

مسیرهای مختلفی برای تحصیل رایگان در اسپانیا و کم کردن هزینه های دانشجویی وجود دارد که در این بخش به معرفی چند راه پرداخته ایم:

یک برنامه کوتاه تر را به جای یک برنامه با ترم طولانی انتخاب کنید

به طور کلی، هر چه برنامه طولانی تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر می شود. شرایط مطالعه جایگزین تحقیق در خارج از کشور، مانند برنامه های تابع پنج هفته ای تابستانی، برنامه های ژانویه و برنامه های کوتاه طراحی شده برای استراحت در بهار.یک برنامه کوتاه تر هزینه کمتری خواهد داشت، اما همچنان این فرصت را به شما می دهد که یک فرهنگ دیگر را تجربه کنید، مهارت های زبانی خود را بهبود بخشید و موضوعات چشمگیر به آن رزومه اضافه کنید.

تحصیل در شهرهای بزرگ اسپانیا گران تر خواهند بود.

کشور اسپانیا با 76 دانشگاه یک کشور بزرگ و متنوع است و از این رو نمی توان به مکاتب بی شماری زبان و سایر برنامه های آموزشی اشاره کرد. دیگر نیازی نیست که خود را به شهرهای گران قیمت مادرید و بارسلونا محدود کنید. درعوض، به دنبال برنامه های واقع در شهرهای کوچکتر مانند بیلبائو، گرانادا یا لا کورینا باشید که مطمئناً هزینه شهریه و هزینه های زندگی در اسپانیا ارزان تر خواهد بود.

تحصیل در شهرهای بزرگ و گران اسپانیا
تحصیل در شهرهای بزرگ و گران اسپانیا

از مدارس دارای شهریه گران بپرهیزید.

درست مانند کشور شما، برنامه های مختلف تحصیل در خارج از کشور در اسپانیا میزان شهریه متفاوت خواهد بود. در مورد مکان مورد نظر برای تحصیل، یک ذهن باز داشته باشید و با رقابتی ترین هزینه های برنامه خریداری کنید. همچنین، به برنامه های تبادل آموزشی کوتاه مدت یا حتی ثبت نام مستقیم در دانشگاه اسپانیایی مراجعه کنید.

برای تحصیل در خارج از کشور در اسپانیا درخواست کمک هزینه تحصیلی کنید.

اگر می خواهید به طور رایگان در اسپانیا در خارج از کشور تحصیل کنید و یا در حد امکان به آن نزدیک شوید، برای هر بورسیه تحصیلی که واجد شرایط هستید، اقدام کنید. برای اینکه برای بودجه خارجی در نظر گرفته شوید، باید از قبل برنامه ریزی کرده و برای آن درخواست کنید. برای هر نوع بورسیه تحصیلی که ممکن است واجد شرایط شوید و البته بصورت آنلاین تحقیق کنید، به بورس تحصیلی یا در خارج از کشور در کالج خود مراجعه کنید. حتماً در قسمت دانشجویان خارجی در دانشگاه های میزبان مورد نظر خود در بورس های تحصیلی در اسپانیا جستجو کنید.

برترین بورسیه ها برای تحصیل رایگان اسپانیا

برخی بورسیه های عالی در کشور اسپانیا که تمام تحصیل و هزینه زندگی شما را رایگان ایجاد می کند:

Istituto Europeo Di Design Creactívate

این مؤسسه دارای مدارس بیشماری در اروپا، از جمله دانشگاهی در اسپانیا است. آنها خواستار برگزاری مسابقه برای دانشجویانی هستند که مایلند برای بورس تحصیلی ارائه شده اقدام کنند. متقاضیان باید یک پروژه طراحی ارائه دهند، که می تواند مربوط به مد یا ارتباط بصری در مناطق دیگر باشد. برنده مسابقه از بورس تحصیلی دریافت می کند که می تواند کل شهریه این موسسه را تأمین کند. یک شرط بسیار خاص این است که متقاضیان باید بیشتر از 26 سال سن داشته باشند.

دانشگاه گرانادا

این موسسه برنامه ای به نام آتنا دارد. این برنامه کمک هزینه ای سخاوتمندانه را برای دانشجویان علاقه مند به تحقیقات کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این کمک هزینه شامل تحقیقات در هر زمینه ای، از علوم انسانی گرفته تا شیمی و ریاضیات است و نام های معدودی را در بر می گیرد. شما مطمئناً می توانید با حضور در این دانشگاه، از این بورسیه تحصیل کرده و به طور رایگان در اسپانیا تحصیل کنید. این پول باید هم برای هزینه های زندگی و هم برای تأمین هزینه های تحقیق مورد استفاده قرار گیرد.

موسسه مهندسی زیست مهندسی کاتالونیا

این مؤسسه برنامه های بی شماری را برای دانشمندان جوان علاقمند به دنبال دانش بیشتر در دوره های مهندسی مهندسی ارائه می دهد. این موسسه هر ساله بورسیه های بی شماری را ارائه می دهد. یکی از سخاوتمندترین آنها بورسیه تحصیلی آن برای برنامه استادانشان است. سوابق تحصیلی عالی لازم است که واجد شرایط دریافت ماهانه آنها باشید. مهارت عالی زبان انگلیسی نیز یک الزام است.

دانشگاه بارسلونا

این کالج عمومی در یکی از معتبرترین شهر اسپانیا است. این موسسه شهریه بسیار کمی دارد. علاوه بر این ، برخی از مدارس آن هر ساله بورس های تحصیلی خاصی ارائه می دهند. یکی از آنها توسط مدرسه اقتصاد ارائه شده است. آنها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که علاقمند به دستیابی به سمت دستیار تدریس در دانشگاه هستند، ماهانه کمک هزینه دریافت می کنند. اگر اقتصاد رشته شما نیست، این گزینه را به عنوان گزینه ای در نظر نگیرید زیرا سایر مدارس فرصت های مشابهی را ارائه می دهند اما همه ساله نه.

اینها تنها برخی از گزینه های مختلف برای تحصیل در اسپانیا به صورت رایگان است. طیف گسترده ای از دانشگاه ها در سراسر کشو ، تعداد بورس های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است. با توجه به شهریه پایین دانشگاههای دولتی، بورسیه های تحصیلی ممکن است شهریه کامل شما و برخی از هزینه های زندگی شما را تأمین کند. با ترکیبی از بورسیه های تحصیلی در خارج و داخل دانشگاه می توانید به طور رایگان در اسپانیا تحصیل کنید. به خاطر داشته باشید که دانشگاه های دولتی تقاضای بسیار بالایی دارند و پذیرش برای دانشجویان ملی و بین المللی بسیار رقابتی است.

دانشگاه های ارزان برای تحصیل رایگان اسپانیا

دانشگاه های موجود در اسپانیا کاملا رایگان نیستند اما موسسات دارای هزینه بسیار کم نیز وجود دارن که در زیر به معرفی تعدادی از آن ها پرداخته ایم:

دانشگاه گرانادا

دانشگاه گرانادا یک دانشگاه دولتی است که در شهر گرانادا مستقر است. ریشه آن به اوایل قرن شانزدهم باز می گردد و از آن زمان به یکی از نخبه پرورترین دانشگاه های اسپانیا گسترش یافته است. در حال حاضر، این دانشگاه دارای بیش از 80،000 دانشجو است که از طریق جمعیت دانشجویی، آن را به چهارمین دانشگاه بزرگ کشور تبدیل کرده است. بعلاوه، این دانشگاه از نظر دانشجویی بین المللی بالایی برخوردار است و از محبوب ترین مقصد های اروپا برای برنامه های تبادل دانشجو است. اخیراً بیش از 2000 دانشجوی بین المللی از طریق برنامه تبادل Erasmus پذیرفته شده است.این دانشگاه ارزان قیمت در اسپانیا از طریق بیش از 20 مدرسه و دانشکده های دانشگاهی و همچنین بیش از 100 گروه آکادمیک ارائه می دهد که یک تجربه یادگیری جامع را ارائه می دهد که طیف وسیعی از رشته های مختلف تحصیلی را در بر می گیرد. این دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر اسپانیا قرار دارد و بیشتر به خاطر برنامه های بهینه در مهندسی کامپیوتر شناخته شده است. در حدود 700 یورو هزینه خواهد داشت.

دانشگاه گرانادا اسپانیا
دانشگاه گرانادا اسپانیا

دانشگاه کاتالونیا

Universitat Internacional de Catalunya (دانشگاه بین المللی کاتالونیا) واقع در شهر بارسلونا یک موسسه خصوصی آموزش عالی است که در سال 1997 تأسیس شد. هدف اصلی آن ارائه یک تجربه جامع آموزشی با تمرکز بین المللی و هماهنگ سازی اسپانیایی بود. تجربه برای دانشجویان خارجی. در حال حاضر این دانشگاه بیش از 6000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت نام دانشجویی دارد. هزینه تحصیل در این دانشگاه 1500 یورو در سال است.

دانشگاه آلیکانته

دانشگاه آلیکانته (به اختصار UA) یک دانشگاه دولتی است که در شهر آلیکانته در شمال اسپانیا مستقر است. این دانشگاه در سال 1968 تأسیس شد و دارای طیف وسیعی از دانشکده ها است و در حال حاضر بیش از 29000 ثبت نام دانشجویی دارد. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به حدود 50 نوع درجه مختلف دسترسی دارند. اینها توسط بیش از 70 بخش اداره می شوند که نظارت بر زمینه های تحقیقاتی مانند فناوری، علوم اجتماعی، آموزش ، علوم بهداشتی و حقوق نیز دارند.امارات متحده عربی افتخار دارد که یک پردیس بین المللی باشد و به ارائه آموزش دو زبانه از طریق مدارک و دوره های خود تمرکز کند. این امر برای دانشجویان بین المللی انتخابی وسوسه انگیز می کند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند در بین دوره های تحصیلی خود روی برنامه های آموزش زبان اسپانیایی کار کنند تا تجربه خود را در این کشور بهبود بخشند. هزینه تحصیل این دانشگاه 1500 یورو است.

دانشگاه مالاگا

دانشگاه مالاگا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در شهر مالاگا در منطقه اندلس در جنوب اسپانیا واقع شده است. نخستین بار در سال 1972 تأسیس شد و با هدف ایجاد یک مرکز آموزشی متنوع در منطقه در پاسخ به مناطق ساحلی استفاده نشده اندلس. از آن زمان به بعد، گسترش سریع خود را طی کرده و به یک دانشگاه بزرگ در کشور تبدیل شده است.
در حال حاضر این دانشگاه بیش از 36000 دانشجو ثبت نام کرده است (که شامل حدود 33،000 دانشجوی کارشناسی ارشد و 3000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی). این کار از طریق دو دانشگاه در روندا و آنتکوا در منطقه انجام می شود. از نظر دانشگاهی، این دانشگاه از 81 بخش اداره می شود که از طریق 15 مرکز آکادمیک اداره می شود، که شامل دانشکده هایی از قبیل مهندسی کامپیوتر، پزشکی، مهندسی صنایع، اقتصاد / تجارت، علوم اجتماعی، گردشگری و حقوق است. این دانشگاه از طریق سیستم دانشگاهی خود حدود 120 درجه، 20 مدرک دکترا و همچنین بیش از 100 دوره کوتاه مدت و دیپلم را برای دانشجویان خود ارائه می دهد. شهریه در حدود 2500 یورو است.

با مطالعه مطالب بالا می توانید دانشگاه های کم هزینه اسپانیا را بشناسید و همچنین روش های رایگان تمام شدن تحصیل در اسپانیا می توانید دریابید. همچنین بورسیه های مناسب دانشگاه های اسپانیا به شما معرفی شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه میرداماد می توانید تماس برقرار کنید.

سوالات متداول در مورد تحصیل رایگان اسپانیا

1- آیا اسپانیا دانشگاه رایگان دارد؟

خیر صرفا دانشگاه ها دارای هزینه کمی هستند و رایگان نیستند.

2- آیا اسپانیا بورسیه های تحصیلی خوبی دارند؟

بله بورسیه های زیادی توسط دانشگاه های معتبر ارائه می شود.

3- آیا اسپانیا دانشگاه های رایگان معتبر دارد؟

دانشگاه ها صرفا کم هزینه هستند و از اعتبار بالایی برخوردارند.

4- آیا اسپانیا بورسیه تحصیلی دولتی ارائه می دهد؟

بله دولت اسپانیا بورسیه های متعددی را به دانشجویان خارجی ارائه می دهد.

5- آیا می توان در حین تحصیل دانشگاه های اسپانیا کار کرد؟

بله به مدت 20 ساعت در هفته دانشجویان می توانند کار کنند.

6- آیا دانشجویان نیازمند می توانند در اسپانیا تحصیل رایگان داشته باشند؟

بعضی بورسیه ها برای دانشجویانی که صرفا نیازمند هستند صرف می شود.

7- هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی به طور متوسط حدود 500 یورو در ماه است.

8- آیا تحصیل دانشگاه رایگان اسپانیا به نفع شما است؟

بله اگر بتوانید رایگان تحصیل کنید مدرکتان را از یک کشور اتحادیه اروپا گرفته اید.

9- دانشگاه های اسپانیا مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

بله بسیاری از دانشگاه های اسپانیا مورد تایید وزارت علوم هستند.

10- آیا اخذ بورسیه برای تحصیل رایگان اسپانیا تمام هزینه های تحصیل را پوشش می دهد؟

این موضوع بستگی به میزان بورسیه شما دارد و ممکن است بورسیه تان تمام هزینه ها را پوشش دهد.

اسکرول به بالا