071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل دندانپزشکی در لتونی

تحصیل دندانپزشکی در لتونی

تحصیل دندانپزشکی در لتونی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور لتونی از امکانات تحصیلی خوبی برخوردار است که می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل باشد. یکی از روش های مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در لتونی است که از جمله بهترین راه های رسیدن به اقامت یک کشور می باشد. کارشناسان ما در موسسه میرداماد می توانند بهترین راهنمای شما جهت تحصیل دندانپزشکی در لتونی و اخذ ویزای تحصیلی باشند و می توانید جهت هرگونه سوال با ما در موسسه تماس حاصل فرمایید.

شرایط تحصیل و اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در لتونی

دانشگاه های ویلینیوس کلیه دانشجویان بین المللی علاقمند به بررسی برنامه های کارشناسی به زبان انگلیسی یا روسی باید به صورت آن لاین با استفاده از اسناد و مدارک پذیرش دانشگاه مستقیم تکمیل شود. اگر متقاضی تحصیل در لتونی در سال تحصیلی در مقطع دبیرستان یا در مقاطع کارشناسی مشغول به فعالیت باشند و موسسات نتوانند دیپلم فارغ التحصیلی آنها را قبل از مهلت زمان مقرر صادر کنند، باید تاریخ دریافت دیپلم نهایی درج شود و ایشان باید گواهی اشتغال به تحصیل را نیز ارائه دهند.

متقاضی باید گواهی تحصیلی معادل با (1200-4000 حرف) را ارسال کند. مختص به برنامه دوره های تحصیلی و آموزشی به زبان انگلیسی: مدرک مهارتهای فردی به زبان انگلیسی:د انشگاه کمبریج انگلیسی نخستین سطح B.2 (نخستین گواهینامه دوره زبان انگلیسی) 160+، IELTS 5.5+،سطح i.B.T TOEFL 65.

دانشجویان بین المللی می توانند در برنامه دوره های آموزشی به زبان انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی لیتوانی پذیرفته شوند، اگر مدارک دبیرستان یا مدارک تحصیلی و مدارک تحصیلی قانونی (به طور رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده) و شرایط لازم برای امتحان پذیرش را ارائه دهند. نمرات خوب در زیست شناسی، شیمی و فیزیک ترجیح می دهند. آگاهی خوب از زبان انگلیسی الزامی است.

دانش آموزان بین المللی می توانند در برنامه دوره های آموزشی انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی لیتوانی پذیرفته شوند، اگر مدارک دبیرستان یا مدارک تحصیلی و مدارک تحصیلی قانونی (به طور رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده) و شرایط لازم برای امتحان پذیرش (برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش آزمون ورودی مراجعه کنید) را دریافت کنند. نمرات عالی در زیست شناسی، شیمی و فیزیک قابل ملاحظه است. داشتن مهارت فردی در زبان انگلیسی الزامی است. مدارکی که باید ارائه شوند به شرح زیر است :

 • مدارک تحصیلی / مقاطع دبیرستان که توسط مقامات دولتی آموزش و پرورش تایید شده است.
 • رونوشت های مدارک دوره های دبیرستان / دوره های راهنمایی که به تایید آموزش و پرورش زیست شناسی عمومی و شیمی عمومی می پردازند. برای برنامه روانشناسی – ریاضیات و زیست شناسی عمومی
 • تاییدیه گواهی دوره های زبان انگلیسی: TOEFL باحداقل نمره 65 (I.B.T)؛ آیلتس – بالاتر از 5.5 امتیاز؛ گواهی نامه ای که یکدوره زبان خارجی را در حداقل سطح B.2 یا مشابه آن تایید می باشد.
 • نامه تشویقی
 • CV خلاصه رزومه تحصیلی
 • گذرنامه و کپی شناسنامه
 • گواهی تاییدیه آزمایشات بهداشت فردی بر اساس معاینه پزشکی کامل
 • یک قطعه عکس گذرنامه 3×4 سانتی متر
 • هزینه درخواست 150 یورو (غیر قابل استرداد)

ساختار آزمون ورودی، این آزمون شامل تست های چند گزینه ای (M.C.Q) در زیست شناسی و شیمی بر اساس برنامه آموزشی دبیرستان است و به زبان انگلیسی ارائه می شود. همچنین در مصاحبه با متقاضی در روز آزمون، برگزار می شود.

هزینه و شهریه دانشگاه های دندانپزشکی لتونی

این شاخه تحصیلی مهارت های عملی در دندانپزشکی و نیز دانش نظری در آسیب شناسی (پاتولوژی) و تشخیص و درمان شایع ترین بیماری های دهان را ارائه می دهد. دانشجویان از سال دوم دانشگاه شروع به تحصیل در رشته های دندانپزشکی می کنند. دوره دندانپزشکی یک برنامه آموزشی 5 ساله است.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه ویلنیوس 12960 یورو در سال
 • در دانشگاه علوم بهداشت و سلامت لیتوانی، هزینه تحصیل 9.600 یورو سالانه

هزینه و شهریه دانشگاه های دندانپزشکی لتونی

تحصیل دندانپزشکی در لتونی به زبان انگلیسی

جمهوری لیتونی اسم کامل این کشور است. لیتونی در شمال اروپا واقع شده است. لیتونی ها برای علم و تکنولوژی در سیستم آموزشی ارزش بالای قائل هستند. کشور لتونی دارای اولین و دومین و سومین پایه های تدریس است. لتونی از دیگر کشور های پیشرو در تدارک درس های هنر، علوم، مهندسی و همچنین تکنولوژی است. لتونی در سال های اخیر با چالش هایی در آموزش عالی مواجه شده که مواجه شدن با این چالش ها منجر به تاسیس 20 دانشگاه جدید در این کشور شد.

لتونی دو دانشگاه دندانپزشکی به نام های دانشگاه علوم پزشکی لتونی و دانشگاه ویلنیوس دارد. هر دو این دانشگاه ها درس هایشان به صورت انگلیسی تدریس می شود. برای دریافت ویزای تحصیلی لتونی بهتر است که با مشاورین موسسه میرداماد در دفاتر تهران و شیراز همراه باشید.

اسکرول به بالا