071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در قبرس دندانپزشکی

تحصیل در قبرس دندانپزشکی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحصیل در قبرس به دلیل هزینه کم تحصیل، دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و اعطای کمک هزینه به دانشجویان بین المللی سالانه مورد استقبال سیل عظیمی از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار می گیرد. قبرس استاندارد عالی تحصیلات با هزینه مناسب و امکانات برجسته دانشجویی را ارائه می دهد. در این مقاله مشاورین موسسه حقوقی میرداماد به بررسی شرایط تحصیل در قبرس دندانپزشکی می پردازند.

شرایط تحصیل در قبرس دندانپزشکی

دانشکده پزشکی برنامه  پنج ساله دندانپزشکی با مدرک لیسانس جراحی دندانپزشکی (B.D.S) را ارائه می دهد. تدریس به زبان انگلیسی است، با حداقل 5000 ساعت آموزشی نظری و علمی، معادل 3001 E.C.TS است. برنامه دندانپزشکی ترکیب دستیابی به  پایه ای علمی قوی با مهارت های بالینی است.

ما معتقدیم در ابتدا مهارت های بالینی را ارائه دهیم و بخش خصوصی ما دارای کلینیک دندانپزشکی است که به شما امکان تعامل با بیمار و آموزش بالینی را در اوایل سال اول تحصیلی می دهد. فارغ التحصیلان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس ما قادر خواهند بود در هرکجا از اتحادیه اروپا و دیگر استانداردهای مراقبت های بهداشتی بین المللی عمل کنند.

برنامه تحصیل دندانپزشکی در قبرس

برنامه جراحی دندان بر اساس برنامه های موجود در مدارس دندانپزشکی اروپایی و آمریکای شمالی که توجه خاصی بر “به روز رسانی مقطع و مهارت های دندانپزشکی برای دندانپزشک های فارغ التحصیل اروپایی در سال 2009” دارد، که توسط انجمن دندانپزشکی اروپا(A.D.E.E) مورخ 2009/08/28 تصویب شد.

برنامه تحصیلی و آموزشی برای فارغ التحصیلان با شرایط تایید شده ضروری برای تمرین دندانپزشکی به عنوان یک کارورز عمومی دندانپزشکی با توجه به دستورالعمل های اتحادیه اروپا 2005/36 و اصلاحیه اتحادیه اروپا 2013/55 ارائه می شود.

 • طرح کلی
 • اهداف و نتایج
 • مشخصات فارغ التحصیلان
 • شغل ها و استخدام

طرح کلی برنامه:

تمام دانش آموزانی که این مدرک را پیگیری می کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

شرایط تحصیل پزشکی در قبرس

سال اول تحصیل دندانپزشکی در قبرسسال سوم تحصیل دندانپزشکی در قبرسدوره های پذیرش دندانپزشکی در قبرس

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس

برنامه تحصیل در قبرس پنج ساله دندانپزشکی که در نهایت منجر به لیسانس جراحی دندانپزشکی (BDS) شده، در دانشگاه های قبرس ارائه می شود. که در آن تدریس به زبان انگلیسی و با حداقل، 5000 ساعت آموزش نظری و عملی، معادل 300 ECTS انجام می شود(آموزش داده می شود). برنامه دندانپزشکی، شامل ادغام یک پایه علمی قوی با مهارت های بالینی می باشد.

بر اساس مواجه شدن با مهارت های بالینی و کلینیک خصوصی دندانپزشکی امکان تعامل بیمار و آموزش مهارت های بالینی فراهم می شود و فارغ التحصیلان این رشته، قادر خواهند بود که در هر کجای اتحادیه اروپا و سایر استانداردهای مراقبت های بهداشتی بین المللی کار کنند. مدارک زیر برای گذراندن برنامه های کارشناسی در رشته دندانپزشکی الزامی است:

 • مدرک فوق دیپلم یا معادل آن
 • مدرک T.O.F.E.L با حداقل نمره ی قبولی (65IBT / 513PBT) یا مدرک I.E.L.T.S با حداقل نمره ی5.5 .دانش آموزانی که فاقد مدارک فوق می باشند، باید در آزمون ورودی انگلیسیC.I.U ،پس از ورود به دانشگاه، شرکت کنند. دانشجویان تنها می توانند سال اول خود را در ادارات C.I.U شروع کنند، درصورتی که مدرسه، نمرات آزمون انگلیسی آنها را ارزیابی و تایید کند.
 • کپی اسکن شده از گذرنامه / گواهی تولد
 • سند قوانین و مقررات CIU که پر و امضا شده و به صورت آنلاین می توان آن را دانلود کرد

مدارک زیر برای گذراندن برنامه های کارشناسی ارشد (تحصیلات تکمیلی) لازم است:

 • مدرک مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد معتبر
 • ریز نمرات مدرک کارشناسی برای هر سال تحصیلی به صورت تکمیل شده.

متقاضیانی که فاقد گواهینامه بین المللی هستند، از آنها گواهی انگلیسی خواسته می شود،بنابراین باید در آزمون ورودی انگلیسی به محض وارد شدن به دانشگاه شرکت کنند. دانش آموزانی که از شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه آکادمیک برخوردار نیستند، می توانند سال اول دانشگاه خود را شروع کنند اما در صورتی که، مدرسه، نمرات آزمون مهارت های آنها را ارزیابی و تایید کند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های قبرس

اولین سال هزینه تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی قبرس، حدود 2.060 دلار آمریکا می باشد. هزینه زندگی:

 • هزینه(آب، گرما، سرما و دفع زباله) برای یک آپارتمان 85 متر مربعی= 109.76 دلار آمریکا
 • اجاره یک ماه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر= 457.14 دلار آمریکا
 • هر وعده غذا در یک رستوران ارزان= 12.00 دلار آمریکا

شرایط تحصیل رایگان دندانپزشکی در قبرس

در دانشگاه های قبرس پرسنلی قوی برای این برنامه بهداشت دهان ودندان محیا شده است چه برای دوره های آموزشی و چه برای بخش های کلینیکی، دانشجویانی که در این بخش محصلند، آموزشهایی توسط پرسنل قوی شامل دورنمای دوره بهداشت دهان و دندان که آمادگی دانشجویان را برای معاینه کردن، شستشوی مقدماتی دهان، استریل کردن سطوح و وسایل خواهد بود و همچنین کمک کردن به دندان پزشک در معاینه و تامین مواد لازم بنا به برنامه درمانی، چک کردن تجهیزات و مواد لازم در کلینیک برای کمک به دندانپزشکان جهت برنامه های پیش گیرانه خواهد بود.

دانشجویان در یک دوره ساله آموزشی، توسط جلسات آموزشی دندانپزشکانی که در این شغل مشغولند آموزش خواهند دید و دانش و تجربه خود از بهترین منبع (دندانپزشکان مجرب) بدست خواهند آورد. تحصیلات در کلینیک و واحدهای عملی درسی و کلینیکی بنا به مقررات آموزشی در بالاترین سطح توسط انجمن y.o.k خواهد بود. تحصیلات در رشته پزشکی و دندان پزشکی مجانی نیست و دانشجویان از وام های تحصیلی میتوانند استفاده کنند.

امتحان ورودی رشته دندانپزشکی در قبرس

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه قبرس نیاز به شرکت در آزمون ورودی نیست. زبان آموزش انگلیسی، با حداقل 5000 ساعت آموزش تئوری و حرفه ای معادل 300 ECTS می باشد. رشته دندانپزشکی ترکیبی از اکتساب علوم اصولی و پایه همراه با مهارت های بالینی عملی می باشد. مهارت های عملی در رشته دندانپزشکی از اهمیت خاصی برخوردارند و فرصتی برای مواجه با بیمار و آموزش های بالینی فراهم می شود.

فارغ التحصیلان می توانند در تمام بیمارستان ها و مراکز درمانی اروپا و کشورهای بین المللی مشغول به کار شوند. رشته دندانپزشکی بر اساس رشته هایی است که در دانشکده های دندانپزشکی آمریکای شمالی و اروپا با توجه ویژه بر ” 2009 Update of the Profile and Competence for the Graduating European Dentist” موجود می باشد. همچنین رشته دندانپزشکی دانشگاه قبرس مورد تایید انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا (A.D.E.E) نیز می باشد.

پس از اتمام دوره پنج ساله دندانپزشکی مدرک کارشناسی (B.D.S) اعطا می شود. با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار داده شد بنظر می رسد که شما میتوانید راهی را که می پسندید انتخاب کنید و اینکه به پشتوانه اطلاعات و سوابق مشاورین موسسه میرداماد فرایند کامل و مهاجرت به قبرس را تا به حصول نتیجه پیش ببرید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در قبرس دندانپزشکی

1- علت استقبال به تحصیل در قبرس چیست؟

تحصیل در قبرس به دلیل هزینه کم تحصیل،دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و اعطای کمک هزینه به دانشجویان بین المللی مورد استقبال زیادی است.

2- شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس چگونه می باشد؟

دانشکده پزشکی برنامه ۵ ساله دندانپزشکی با مدرک لیسانس جراحی داندانپزشکی(B.D.S را ارائه می دهد و تدریس به زبان انگلیسی است با حداقل ۵۰۰۰ساعت اموزش نظری و علمی،ارائه مهارت بالینی وفارق التحصیلان قادر خواهند بود در اتحادیه اروپا باشند

3- برنامه تحصیلی دندانپزشکی در قبرس چگونه است؟

طرح کلی،اهداف ونتایج،مشحصات فارغ التحصیلان ،شغل ها و استخدام،

4- هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های قبرس چگونه است؟

اولین سال هزینه تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی قبرس حدود ۲.۰۶۰دلار امریکایی می باشد

5- هزینه زندگی دانشجویی در قبرس چگونه می باشد؟

هزینه(اب،گرما،سرما و دفع زباله) برلی یک اپارتمان ۸۵ مترمربعی=۱۰۹.۷۶ دلار امریکا
اجاره یک ماه اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر=۴۵۷.۱۴دلار امریکا و هر وعده غذا در یک رستوران ارزان=۱۲.۰۰ دلار

6- شرایط تحصیل رایگان داندانپزشکی در قبرس چگونه می باشد؟

تحصیلات در کلینیک و واحد های عملی درسی و کلینکی بنا به مقررات آموزشی در بالاترین سطح توسط انجمن y.o.k خواهد بود تحصیلات در رشته پزشکی و دندان پزشکی مجانی نیست و دانشجویان از وام تحصیلی استفاده کنند

7- برای تحصیل در دانشگاه ورودی قبرس نیاز به شرکت در ازمون ورودی است؟

خیر.برای تحصیل در رشته داندانپزشکی در دانشگاه قبرس نیاز به شرکت درآزمون ورودی نیست

8- برای گذراندن دوره کارشناسی در رشته دندانپزشکی در قبرس چه مدارکی لازم است؟

مدرک فوق دیپلم یا معادل ان،مدرک زبان تافل با نمره(۶۵۱BTیا۵۱۳PBTیا مدرک ایلس با حداقل نمره ۵.۵و یا شرکت در ازمون ورودی انگلیسیC.I.U.کپی اسکن شده ازگذرنامه،سند قوانین و مقررات CIU

9- برای گذراندن برنامه های کارشناسی ارشد(تحصیلات تکمیلی) در قبرس چه مدارکی لازم است؟

مدرک مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد معتبر،ریز نمرات مدرک کارشناسی برای هر سال تحصیلی به صورت تکمیل شده.

10- شرایط متقاضیان فاقد گواینامه بین المللی در قبرس چگونه می باشد؟

کسانی که فاقد گواهینامه بین الملل هستند ازانها گواهی انگلیسی خواسته می شود بنابراین باید در ازمون ورودی انگلیسی به محضوارد شدن در دانشگاهشرکت کنند

11- دانشجویان بعد ازاتمام دوره اموزشی دندانمزشکی در قبرش چه مدرکی را دریافت خواهی کرد؟

پس از اتمام دوره پنج ساله دندانپزشکی مدرک کارشناسی B.D.S اعطا میشود که رشته دندانپزشکی قبرس مورد تایید انجمن اموزشی دندانپزشکی اروپاA.D.E.E نیز می باشد