071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در رشته هنر در کانادا

تحصیل در رشته هنر در کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مدارج کارشناسی و بالاتر، دیپلم ها و مدارک پیشین تحصیلی شما جزو الزامات پذیرش تحصیل در رشته هنر در کانادا است. مقاطع ارشد، دکتری  دوره های هنر دانشگاه های کانادا و همچنین حدود هزینه تحصیل در کانادا را بر اساس آنچه شما در فرم پذیرشتان وارد می کنید، دانشگاه مشخص می کند. با حضور در دانشگاه های هنر این کشور شما این انعطاف را دارید تا طیف وسیعی از حوزه هنرهای سنتی و معاصر و استودیویی را کشف کنید. اگر تمایل به کسب کامل ترین اطلاعات دارید، می توانید ادامه این مطلب را مطالعه کرده و برای کسب آگاهی بیشتر با مشاورین ما در موسسه حقوقی میرداماد در ارتباط باشید.

پذیرش رشته هنر در دانشگاه های کانادا

طبق اداره آمار کانادا، حدود 400000 کانادایی بالای 25 سال تحصیلات عالی خود را در رشته های هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی گذرانده اند. این تعداد، بسیار حیرت انگیز است، اما تعجب آور نیست. سایر یافته های آماری کانادا نشان می دهد که هنرمندان، به طور کلی از سطح بالایی از پیشرفت تحصیلی نسبت به نیروی کار ملی برخوردار هستند.

با این وجود، تقریبا دانشکده های هنر امروزی از اولین دانشکده های افتتاح شده در اواخر دهه 1800 قابل تشخیص نیستند. با تغییر شیوه های هنری، پیشرفت تکنولوژی و رویکردهای بین رشته ای معقول است که دانشکده های هنری نیز در تاثیر این تغییرات قرار بگیرند. در برخی از دانشکده ها، بیشتر رشته های سنتی مبتنی بر استدیو، رویکردهای خود را مجددا تقویت می کنند. در برخی از دانشکده های دیگر،رشته های تازه توسعه یافته و آینده نگر، مؤلفه های بصری و خلاق دانشکده هنر را به کار می گیرند و آنها را به روش های مختلفی اعمال می کنند.

پیش نیازهای لازم برای تحصیل در رشته هنرهای زیبا در کانادا:

پیش نیاز رشته های عمومی هنرهای زیبا با توجه به اینکه مدرک اتخاذی آینده B.A. یا B.F.A. باشد، متفاوت است. شرایط پذیرش مقطع کارشناسی رشته هنر بیشتر مربوط به زمینه هایی از جمله زبان انگلیسی و سایر موضوعات آکادمیک است. دانشجویان معمولا برای پذیرش در مقطع B.F.A. به ارسال نمونه کارهای هنری خود، مصاحبه و انگیزه نامه نیاز دارند.

پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر از صحت اینکه دانشگاه جز موسسات به رسمیت شناخته شده (DLI) است، اطمینان حاصل کنید، تا از کلاهبرداری های احتمالی پیشگیری شود. همچنین به هزینه ها و شهریه دانشگاه نیز دقت کنید. شهریه هر دانشگاه با توجه به ملیت دانشجو متفاوت است، اما توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

رشته تحقیقاتی انتخابی و زبان تحصیل:

 1. کانادا کشوری دو زبانه است که رشته های کارشناسی ارشد هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی تدریس می شوند.
 2. نمرات بالا در پروسه درخواست اهمیت زیادی دارند. حداقل معدل قابل قبول برای بسیاری از موسسات 70% است. هر چه نمرات شما بیشتر باشد، شانس ثبت نام در دانشگاه های برتر،بالاتر خواهد بود.
 3. در صورتی که بیش از 25 سال سن داشته باشید و مقطع پیشین خود را 2 سال قبل از درخواست گذرانده باشید، باید اطلاعاتی درباره شغل پیشین خود ارائه دهید.
 4. در Studyportals می توانید در هر زمان و بدون پرداخت هیچ هزینه ای به دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهید.
 5. رشته های کارشناسی ارشد را بررسی کنید. پروسه درخواست خود را با تکمیل پروفایل دانشجویی آغاز نمایید. در اسرع وقت مشاوران برای راهنمایی های بیشتر با شما تماس خواهند گرفت.
 6. با تحصیل در کانادا می توانند از طیف وسیعی از رشته های مختلف به زبان انگلیسی و فرانسوی،رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. با توجه به زبان انتخابی باید مهارت زبانی شما در سطح قابل قبول اثبات شود.

آزمون های مهارت زبان انگلیسی قابل قبول دانشگاه های برتر کانادا:

 • IELTS
 • C1 پیشرفته
 • TOEFL

ممکن است برای برخی از دانشگاه ها آزمون های دیگری از جمله موارد زیر قابل قبول باشد:

 • CAEL ( ارزیابی زبان انگلیسی آکادمیک کانادا)
 • CanTEST (آزمون زبان انگلیسی کانادا برای محققان و کارآموزان)
 • MELAB (آزمون ارزیابی زبان انگلیسی میشیگان)

آزمون های مهارت زبان فرانسوی قابل قبول دانشگاه های کانادا:

 • DALF
 • DELF
 • TEF
 • TCF
 • TestCan
هزینه تحصیل رشته هنر در دانشگاه های کانادا
هزینه تحصیل رشته هنر در دانشگاه های کانادا

هزینه تحصیل رشته هنر در دانشگاه های کانادا

دانشگاه آلبرتا از هنر (AUArts)

 • محل: کلگری، آلبرتا
 • شهریه (سالانه): 4،356.60 $ (دانشجویان کانادایی)، $ 13،792.80 (دانشجویان بین المللی)

دانشگاه آلبرتا، گروه هنرهای زیبا

 • محل: ادمونتون، آلبرتا
 • شهریه (در هر ترم): 2،588.40 $ (دانشجویان کانادایی)، $ 17،995.20 (دانشجویان بین المللی)

دانشگاه کنکوردیا، گروه هنرهای تجسمی

 • محل: مونترال، کوبک
 • شهریه (سالانه): 3600 $ (دانشجویان کانادایی)، 19390 $ (دانشجویان بین المللی، برای 3 نظر)

امیلی موسسه کار هنر و طراحی

 • محل: ونکوور، بریتیش کلمبیا
 • شهریه (سالانه): 3300 $ (دانش آموزان در دولت)، $ 11،000 (خارج از دولت دانش آموزان)

جورج کالج قهوه ای، مرکز هنر و طراحی

 • محل: تورنتو، انتاریو
 • شهریه (سالانه): $ 3312، $ 11،000 (دوره های کارشناسی ارشد)

نوا اسکوشیا کالج هنر و طراحی (NSCAD)

 • محل: هالیفاکس، نوا اسکوشیا
 • شهریه (سالانه): 11،408 $

کالج هنر انتاریو و دانشگاه طراحی (OCAD U)

 • محل: تورنتو، انتاریو
 • شهریه (در هر ترم): 6995 $

مدرسه یوکان هنرهای تجسمی (SOVA)

 • محل: شهر داوسون، یوکان
 • شهریه (در هر ترم): 1620 $

تحصیل دکترای رشته هنر در کانادا

برنامه دکتری شامل سه عنصر: کلاس ها، از آزمون و پایان نامه است. پس از اتمام دوره، دانشجویان ملزم به شرکت در امتحانات پایانی برای تعیین که آنها دانش کافی برای تکمیل پایان نامه دکترای مورد نیاز است. پایان نامه انتظار می رود که کمک قابل توجهی به بدنه دانش در حوزه ای که دانشجو در مورد آن مطالعه کرده است، بکند. داوطلبان مورد نیاز برای دفاع از پایان نامه در یک آزمون شفاهی، مطابق با الزامات تعیین شده توسط دانشکده مطالعات و پژوهش های کارشناسی ارشد.

انتظار می رود در طول یکسال تحصیل در دوره دکتری دانشجویان مهارت های فکر کردن تحقیق و ارتباطات را به صورت تخصصی یاد بگیرند. آن را از 18 واحد در سطح کارشناسی ارشد شامل: یک درس پیش نیاز 3 واحده، یک درس 3 واحده در بخش تمرکز، و 12 واحد دیگر که به چهار درس سه واحده مربوط به دیگر حوزه ها تقسیم میشود. درس هایی که مورد تایید دانشکده باشد.

همچنین دانشجویان باید درس HADVC 600 “نظریه ها و روش در تاریخ هنر، طراحی، و فرهنگ تصویری” را پاس کنند البته اگر درس معادل آن را در دوره کارشناسی اخذ نکرده باشند. علاوه بر این، به عنوان استاندارد برای همه رشته تاریخ، دانشجویان باید حداقل یک زبان غیر از انگلیسی که متناسب با موضوع تحقیق آنهاست تسلط داشته باشند.برای مشخص شدن تخصص دانشجویان در زبان دوم غیر انگلیسی باید در آزمون شرکت کنند که توسط دانشکده زبان و فرهنگ در دانشگاه آلبرتا برگزار می شود شرکت کنند و یا در آزمون شفاهی شرکت کنند و حداقل نمره C+ دریافت کنند موضوع پایان نامه توسط دانشجو زیر نظر استاد راهنما همرا باید ناظر، مشاور دکترا در HDAC انتخاب میشود

شرایط کار رشته هنر در کانادا

مدیران هنری برای تولید یک طرح که ممکن است چاپ شود و برای وب سایت و تبلیغات استفاده شود مفهوم و طرح را با هم جلو میبرند. معمولا، مدیران هنری برای مفهوم متمرکز می شوند و طراحی را به طراحان گرافیک، عکاسان و هنرمندان دیگر واگذار نماید. با این حال، هنوز هم مهم است به مهارت در فتوشاپ و دیگر وسایل طراحی به منظور هدایت تلاش های دیگران مسلط باشند.

برخی مدیران هنری ممکن است مسئول تصویب و ترکیب قطعات و تنظیم کردن آن ها باشند. مهارت های کار تیمی به منظور هماهنگی تلاش بر روی پروژه های مهم است، و آن را نیز ممکن است لازم برای کار با تهیه کنندگان و کارگردانان به فشار تلاش به جلو در تلویزیون یا فیلم باشد. تلاش طوفان مغزی اغلب در گروه همکاران بحث شده است.

مدیران هنری به طور کلی مسئول هماهنگی برنامه کار و جلسات به طوری که کارکنان می توانند با هم کار کنند یکپارچه، و همچنین ممکن است نیاز به تنظیم ضرب العجل پروژه و کارکنان مانیتور به اطمینان حاصل شود که آنها در حال کار در شیوه ای کارآمد. مدیران هنری داده خواهد شد و بودجه که در آن به کار می کنند.

شرایط کار رشته هنر در کانادا
شرایط کار رشته هنر در کانادا

میانگین موزه کانادایی و گالری های هنری مرتبط با شغل و حقوق و دستمزد در کانادا

کد ملی کانادا برای این کار 5212 است. عنوان شغلی و وظایف دقیق در این شغل و نمونه هایی از برخی از عناوین شغلی متفاوت است: ثبت موزه، تکنسین حفاظت، پوست ارا، تکنسین نمایشگاه و فهرست نویس موزه است. بر اساس آخرین آمار و ارقام، بالاترین میانگین ساعتی (متوسط) دستمزدها در اتاوا، انتاریو در 21.00 $ در هر ساعت و کمترین متوسط دستمزدها در فردریکتون / Oromocto، نیوبرانزویک 14.53 $ در هر ساعت دست آورده است. 43000 $ – نمونه تمام وقت حقوق و دستمزد سالانه این شغل در این منطقه از $ 28،000 است. داده های دولت نشان می دهد که بازار کار برای این حرفه در آینده نزدیک متعادل خواهد شد و عرصه در اختیار تکنولوژی و اینترنت قرار میگیرد.

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته هنر

 • دانشگاه هنر آلبرتا (AUArts)

دانشگاه هنر آلبرتا (AUArts)، که قبلا به عنوان کالج آلبرتا هنر + طراحی شناخته شده است، یک دانشگاه هنر و طراحی واقع در کلگری، آلبرتا است. در سال 1973 تاسیس شد، و از آن پس، آن را در ایجاد یک تجربه استودیو مبتنی بر برای دانش آموزان در هنرهای زیبا، رسانه های جدید، و طراحی متمرکز شده است.

 • دانشگاه آلبرتا، گروه هنرهای زیبا

دانشگاه آلبرتا یک موسسه آموزشی توسط مهاجران نروژی راه بازگشت در 1910 تاسیس شده است، و یکی از 100 آموزش و پژوهش دانشگاه های برتر در جهان است. هنرهای تجسمی، موسیقی، و درام: وزارت موسسه هنر به سه قسمت اصلی تقسیم می شوند.

 • دانشگاه کنکوردیا، گروه هنرهای تجسمی

دانشگاه کنکوردیا در 1974 با ادغام دانشگاه ویلیامز جورج سر (1926) و کالج لویولا (1896) تاسیس شد. دپارتمان هنرهای تجسمی ارائه می دهد مدرک لیسانس هنرهای زیبا (BFA) درجه. و این درجه در دوره های زیر ارائه میگردد: آموزش هنر هنرهای تجسمی، تاریخ هنر، سینما، طراحی و هنر ارتباطات و هنرهای خلاق درمان و هنر استودیو.

 • امیلی موسسه کار هنر و طراحی

امیلی کار موسسه هنر و طراحی در سال 1925 تاسیس شد، و آن را یکی از دانشگاه های برتر کانادا که در هنر، آموزش و پرورش طراحی و پژوهش تخصص است. درجه کارشناسی، که ارائه مدرک لیسانس هنرهای زیبا، دانش آموزان با رشته های اصلی در انواع مختلف هنر فراهم می کند. برخی از این شامل نقاشی، طراحی، سرامیک، رسانه های چاپی، مجسمه سازی، تصویر سازی و هنرهای دیجیتال، انیمیشن، فیلم / ویدیو / رسانه ای یکپارچه، شیوه های انتقادی و فرهنگی، هنرهای زیبا، و نوشتن خلاق است.

 • دانشگاه جورج براون، مرکز هنر و طراحی

دانشکده طراحی مدرسه مطالعات مد، و دانشکده هنرهای نمایشی: مرکز کالج جرج برای هنر و طراحی است که به سه مدارس تقسیم شده است. هر سه مدارس، به ارائه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین به عنوان یک مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مختلف طراحی مانند استراتژی میان رشته ای طراحی، طراحی دیجیتال / طراحی بازی ها، و طراحی دیجیتال پیشرفته.

 • نوا اسکوشیا کالج هنر و طراحی (NSCAD)

بنا نهاده راه بازگشت در سال 1887، کالج اسکوشیا نوا هنر و طراحی (NSCAD) ارائه می دهد سه رشته در مقطع کارشناسی: کارشناسی (BA)، کارشناسی طراحی (BDes)، و کارشناسی هنرهای زیبا (BFA). این دوره ها معمولا در چهار سال تحصیلی تمام میشوند، و نیاز به دو ترم از مطالعات پایه دارند. پنج حوزه اصلی در مقطع کارشناسی وجود دارد.

 • کالج هنر انتاریو و دانشگاه طراحی (OCAD U)

در بین تمام دانشگاه ها در کانادا، کالج هنر انتاریو و دانشگاه طراحی (OCAD U) تنها دانشگاهی است که وسیع ترین انواع هنرهای تجسمی و برنامه های طراحی است. OCAD زیر ارائه می دهد در پنج دوره: لیسانس هنرهای زیبا (BFA)، کارشناسی طراحی (BDes)، کارشناسی ارشد هنر (کارشناسی ارشد)، استاد هنرهای زیبا (MFA)، و کارشناسی ارشد طراحی (MDes).

 • مدرسه یوکان هنرهای تجسمی (SOVA)

در انتها لازم به ذکر است که دقت داشته باشید حتما دوره هایی را انتخاب کنید که هنر امروزی ادغام شده با هنر قدیمی را منعکس می کنند تا بین کارهای هنری و مطالعات آکادمیک خود تعادل ایجاد کنید. اکنون برای مهاجرت به کانادا و اقدام برای تحصیل در رشته هنر در کانادا حتما نیاز است با افراد دارای تجربه و تخصص در این زمینه گفت و گو کنید. پس با ما در موسسه حقوقی مهاجرتی میرداماد در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط:

مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

سوالات متداول در مورد تحصیل رشته های هنر درکانادا

1-تحصیل رشته های هنر در کانادا به چه زبانی می باشد؟

انگلیسی و فرانسوی.

2-آیا نوع مدرک و معدل آن برای تحصیل رشته های هنر در کانادا تاثیر دارد؟

بله ، نمرات بالا در پروسه درخواست اهمیت زیادی دارند. حداقل معدل قابل قبول برای بسیاری از موسسات 70% است. هر چه نمرات شما بیشتر باشد، شانس ثبت نام در دانشگاه های برتر،بالاتر خواهد بود.

3-برای تحصیل رشته های هنر در کانادا به مدرک زبان نیاز داریم؟

بله ، برای تحصیل به زبان انگلیسی به مدرک زبان آیلتس یا تافل و برای تحصیل به زبان فرانسوی به مدرک زبان فرانسوی نیاز دارید.

4-آیا برای تحصیل رشته های هنر در کانادا شرط سنی وجود دارد؟

بله ، در صورتی که بیش از 25 سال سن داشته باشید و مقطع پیشین خود را 2 سال قبل از درخواست گذرانده باشید، باید اطلاعاتی درباره شغل پیشین خود ارائه دهید.

5-هزینه زندگی برای دانشجویان رشته هنر در کانادا چقدر است؟

ماهیانه حدود 1500 دلار.

6-بهترین دانشگاه کانادا برای تحصیل در رشته هنر چه دانشگاهی است؟

تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا شاخه های مختلف رشته هنر را ارائه می دهند و همگی از سطح علمی خوبی برخوردار هستند

7-آیا امکان کار و اقامت برای فارق التحصیلان رشته های هنر در کانادا وجود دارد؟

بله.

8-بازار کار برای فارق التحصیلان رشته های هنر در کانادا به چه صورت است؟

کانادا برای این رشته ها بازار کار خوبی دارد.

9-میزان حقوق فارغ التحصیلان رشته های هنر در کانادا در صورت پیدار کردن کار چقدر است؟

از 14 دلار به بالا به صورت روزانه می باشد.

10-هزینه تحصیل رشته های هنر در کانادا چقد راست؟

با توجه به دانشگاه و رشته مورد نظر این شهریه متغیر است و حدودا سالیانه از 10 هزار دلار به بالا می باشد.

11-آیا دانشجویان رشته های هنر در کانادا اجازه کار دارند؟

بنابر قوانین دانشگاه مورد نظر ممکن است اجازه کار داشته باشند.

12- پیش نیازهای لازم برای تحصیل درمقطع کارشناسی رشته هنرهای زیبا در کانادا چه هستند؟

شرایط پذیرش مقطع کارشناسی رشته هنر بیشتر مربوط به زمینه هایی از جمله زبان انگلیسی و سایر موضوعات آکادمیک است.

13- پیش نیازهای لازم برای تحصیل درمقطع B.F.A. رشته هنرهای زیبا در کانادا چه هستند؟

دانشجویان معمولا برای پذیرش در مقطع B.F.A. به ارسال نمونه کارهای هنری خود، مصاحبه و انگیزه نامه نیاز دارند.

14- از طریق چه منبعی می توانم از هزینه تحصیل در رشته هنر در دانشگاه های کانادا آگاه شوم؟

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

15- آزمون های مهارت زبان انگلیسی قابل قبول دانشگاه های برتر کانادا چه هستند؟

 • IELTS
 • C1 پیشرفته
 • TOEFL

16- آزمون های مهارت زبان فرانسوی قابل قبول دانشگاه های کانادا چه هستند؟

 • DALF
 • DELF
 • TEF
 • TCF

17- هزینه تحصیل گروه هنرهای زیبا در دانشگاه آلبرتا کانادا چقدر است؟

شهریه (در هر ترم): 2،588.40 $ (دانشجویان کانادایی)، $ 17،995.20 (دانشجویان بین المللی)

18- هزینه تحصیل هنرهای زیبا در مدرسه یوکان کانادا چقدر است؟

شهریه (در هر ترم): 1620 $

19- بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته هنر کدامند؟

دانشگاه آلبرتا، گروه هنرهای زیبا ، دانشگاه کنکوردیا، گروه هنرهای تجسمی ، امیلی موسسه کار هنر و طراحی ، مدرسه یوکان هنرهای تجسمی (SOVA)، کالج هنر انتاریو و دانشگاه طراحی (OCAD U)، نوا اسکوشیا کالج هنر و طراحی (NSCAD)، دانشگاه جورج براون، مرکز هنر و طراحی.

20- هزینه تحصیل کالج هنر انتاریو و دانشگاه طراحی کانادا چقدر است؟

شهریه (در هر ترم): 6995 $

21- رشته هنر درمقطع ارشد در دانشگاه های کانادا به چه زبانی آموزش داده می شود؟

کانادا کشوری دو زبانه است که رشته های کارشناسی ارشد هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی تدریس می شوند.

22- آیا معدل در پذیرش دانشگاه های کانادا تاثیر دارد؟

نمرات بالا در پروسه درخواست اهمیت زیادی دارند. حداقل معدل قابل قبول برای بسیاری از موسسات 70% است. هر چه نمرات شما بیشتر باشد، شانس ثبت نام در دانشگاه های برتر،بالاتر خواهد بود.

اسکرول به بالا