تجربیات زندگی در ایتالیا

تجربیات زندگی در ایتالیا

مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مهاجرانی که در ایتالیا زندگی می کنند، از تجربیات زندگی در ایتالیا با کیفیت بالا لذت خواهند برد. زندگی در اینجا آرام و لذت بخش است و طبیعت پر جنب و جوش مردم ایتالیایی بدان معنی است که همیشه جالب است. جمعیت مهاجر بزرگی در ایتالیا وجود دارد، به ويژه در شهرهاي بزرگ مانند رم و ميلان.

شما میتوانید با مراجعه به لینک های زیر به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید:

  1. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا
  2. تحصیل در ایتالیا
  3. تحصیل پزشکی در ایتالیا
  4. تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

شرایط و تجربیات زندگی در ایتالیا

اقانت در ایتالیا به مهاجران یک زندگی با فرهنگی غنی که دارای تاریخچه ای جذاب است را ارائه می کند. این کشور با کلیساها، بناهای تاریخی، موزه ها و آثار هنری معروف در دنیا شناخته شده است و مکانی جذاب برای زندگی و کار است. مردم ایتالیا برای روابط نزدیک خانوادگی خود، که اساس نظام اجتماعی است، مشهور هستند. آنها همچنین به خاطر عشق به غذا شناخته شده اند. غذاهای ایتالیایی در تقریبا در هر شهر در سراسر جهان مشهور است. صرف نظر از جایی که هستید، پیتزا و ماکارونی را در اکثر منوها پیدا خواهید کرد.

کار در ایتالیا

ایتالیا کشوری بسیار توسعه یافته است و یکی از اعضای اصلی شهروندی اتحادیه اروپا است. مهاجران از سراسر اروپا اینجا ساکنند و تقریبا 6 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. اگر عضو یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، وضعیت کار در ایتالیا برای شما بسیار آسان است.

با این حال، شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا مجبور به درخواست ویزا و اجازه کار هستند – ساده ترین راه برای ورود به کشور در زمینه تجارت، پیشنهاد شغلی است. اگر در حال مهاجرت به ایتالیا برای توسعه یک کسب و کار موجود یا ایجاد یک تجارت جدید هستید، مهم است که به یاد داشته باشید که کسب و کار به صورت اجتماعی صورت می گیرد و بسیاری از پیشنهاد های شغلی از طریق روابط شخصی اعطا می شود.

حتما بخوانید:  ویزای توریستی ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا

ایتالیا عضو اتحادیه اروپا است و از یورو به عنوان ارز آن استفاده می کند. هزینه زندگی در ایتالیا بالاتر از بسیاری از کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا است. مهاجران متوجه می شوند که هزینه زندگی بستگی به منطقه ای دارد که در آن ساکن هستند. استانداردهای زندگی به طور کلی در شهرهای شمالی کشور در مقایسه با شهرهای جنوبی بیشتر است.

میلان، بهترین شهر ایتالیا برای زندگی است و در سال 2012، در رتبه 38 گران ترین شهر دنیا قرار گرفت و رم در رتبه 42 گران ترین شهر در جهان برای زندگی نامیده شد. مهاجران خارجی که مایل به نقل مکان در ایتالیا هستند نیز باید از مالیات بر درآمد و الزامات تامین اجتماعی آگاه باشند، که در مقایسه با کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا بسیار بالا است.

هزینه زندگی در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا

آب و هوا در ایتالیا

بخش بزرگی از کشور ایتالیا برای زندگی و کار به زبان انگلیسی است، زبانی که به طور گسترده در شهرهای بزرگ مانند رم و ونیز صحبت می شود. ایتالیا تابستان های گرم و خشک و زمستان سرد و مرطوب دارد. در زمستان، ریزش برف در شمال است، و تابستان در جنوب می تواند بسیار داغ باشد. نرخ بیکاری در ایتالیا نسبتا بالا است به ویژه در جنوب کشور، که بسیار فقیر است. بیکاری به ویژه در میان جوانان بسیار زیاد است و 30٪ ایتالیایی های زیر 25 سال بدون کار هستند. در حال حاضر بسیاری از شرکت ها ممنوعیت استخدام دارند و گرایش به صدور قرارداد های کوتاه مدت را دارند.

حتما بخوانید:  زندگی در ایتالیا چگونه است ؟

به مهاجران علاقه مند به زندگی در ایتالیا توصیه می شود تا قبل از نقل مکان به این کشور شغلی پیدا کنند، زیرا فرصت های کاری بسیار کم است. در حال حاضر کمبود در صنایع علمی و فناوری وجود دارد و دانش زبان ایتالیایی پیش نیاز اکثر حوزه های کاری است. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه میرداماد همراه باشید.

سوالات متداول در مورد تجربیات زندگی در ایتالیا

1- شرایط زندگی مهاجران در ایتالیا چگونه است؟

مهاجرانی که در ایتالیا زندگی میکنند ، از تجربیات زندگی در ایتالیا با کیفیت بالا لذت خواهند برد . زندگی در ایتالیا خصوصا در شهرهای بزرگی میلان و رم همیشه جالب است .

2- کدام خصوصیت مردم کشور ایتالیا زبانزد خاص و عام است؟

مردم ایتالیا برای روابط نزدیک خانوادگی خود ، که اساس نظام اجتماعی است مشهور هستند . آنها همچنین به خاطر عشق به غذا شناخته شده میباشند .

3- غذاهای معروف ایتالیا چه هستند ؟

غذاهای ایتالیای تقریبا در هر شهر در سراسر جهان مشهور هستند . پیتزا و ماکارونی را در اکثر منوها یافت میشوند .

4- بازار کار ایتالیا چگونه است؟

ایتالیا کشوری بسیار توسعه یافته است و یکی از اعضای اصلی شهروندی اتحادیه اروپا است .
مهاجران از سراسر اروپا اینجا ساکن هستند و تقریبا 6 درصد از جمعیت را تشکیل میدهند .

5- ساده ترین راه برای ورود به کشور ایتالیا کدام است؟

پیشنهاد شغلی ساده ترین راه برای مهاجرت به ایتالیا است . بسیاری از پیشنهادهای شغلی از طریق روابط شخصی اعطا میشوند .

6- هزینه زندگی در ایتالیا چگونه است؟

هزینه زندگی در ایتالیا بالاتر از بسیاری از کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا است. مهاجران متوجه میشوند که هزینه زندگی بستگی به منطقه ای که در آن ساکن هستند دارد .

حتما بخوانید:  تحصیل در دانشگاه فلورانس ایتالیا

7- کدام شهر ایتالیا برای زندگی بهتر است؟

میلان ، بهترین شهر ایتالیا برای زندگی است . و در سال 2012 در رتبه 38 گرانترین شهر دنیا برای زندگی نامیده شد .مالیات در این شهر از دیگر شهرهای ایتالیا نیز بسیار بالاتر است .

8- آب و هوای ایتالیا چگونه است؟

ایتالیا تابستانهای بسیار گرم و خشک و زمستانهای سرد و مرطوب دارد . در زمستان، ریزش برف در شمال است و تابستان در جنوب میتواند بسیار داغ باشد.

9- نرخ بیکاری در ایتالیا چگونه است؟

نرخ بیکاری در ایتالیا نسبتا بالا است به ویژه در جنوب کشور که بسیار فقیر هستند . بیکاری به ویژه در میان جوانان بسیار زیاد است و 30 درصد ایتالیایی های زیر 25 سال بیکار هستند .در حال حاضر بسیاری از شرکت ها ممنوعیت استخدام دارند و گرایش به صدور قراردادهای کوتاه مدت دارند .

10- آیا برای مهاجرت به ایتالیا از طریق کار حتما باید شغل مورد نظرم را پیدا کرده باشم؟

بله- زیرا فرصت های کاری بسیار کم است. در حال حاضر کمبود در صنایع علمی و فناوری وجود دارد و دانش زبان ایتالیایی پیش نیاز اکثر مشاغل میباشد .

11- استانداردهای زندگی در ایتالیا به چه صورت میباشد؟

به طور کلی استانداردهای زندگی در شهرهای شمالی در مقایسه با شهرهای جنوبی بیشتر است .

12- آیا زبان انگلیسی در کشور ایتالیا نیز مورد استفاده قرار میگیرد؟

بله- بخش بزرگی از کشور ایتالیا برای زندگی و کار به زبان انگلیسی است . زبانی که به طور گسترده در شهرهای بزرگ مانند رم و ونیز صحبت میشود .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.