071-91009294  | 021-88724227  |

تجربه تحصیل در سوئد

تجربه تحصیل در سوئد

تجربه تحصیل در سوئد

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

با توجه به شرایط موجود و سوالات متداول متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل، ما شاخصه های تحصیل در این کشور را برای یک دانشجوی خارجی مورد بحث قرار دادیم و نظرات دانشجویان را در زیر آورده ایم. با ما در جلسات مشاوره موسسه حقوقی میرداماد برای کسب اطلاعات بیشتر همراه باشید.

تجربه تحصیل در سوئد برای یک دانشجوی خارجی

من لارا، وکیل 26 ساله برزیل که قبلا به عنوان مشاور مالیاتی برای 4 شرکت بزرگ کار می کردم، حسابداری را به عنوان مدرک دوم و برنامه ریزی مالیاتی به عنوان دوره تخصصی مورد مطالعه قرار دادم. دقیقا یک سال پیش من جایی بودم که شما هستید، بر روی صندلی در یک کشور دیگر نشسته بودم فکر میکردم که در سوئد چه قدر می تواند تحصیل عالی باشد.و می دانستم چقدر سخت است که برای کارشناسی ارشد و برای انتخاب بهترین دانشگاه در سوئد، اقدام کرد.

بر خلاف اکثر دانشجویانی که در اینجا ملاقات کردم، من انتخاب نکردم که مدرک کارشناسی ارشد را دنبال کنم، زیرا من با یک مدرک لیسانس فارغ التحصیل شده ام و نمی دانستم که بعد از آن چه کار کنم. در واقع، برای مطالعه در خارج از کشور انتخاب تصادفی نیست، این در واقع یکی از تصمیمات پرطرفدار من بود که تا به حال در زندگیم گرفته ام. من مشتاق هستم تا برنامۀ حرفه ای خود را به دست آورم و از آنجایی که هیچ دوره مقدماتی رشته حقوق بین الملل در برزیل وجود ندارد، تحصیل در خارج از کشور تنها گزینه ای بود که من داشتم تا بتوانم خودم را به رسمیت شناختن و به اهداف حرفه ای خود برسم.

چرا من سوئد را انتخاب کردم

من همیشه سوئد را به خاطر حس سوسیالیزم و رفتار با مسائل مربوط به آزادی های فردی، برابری جنسیتی، گرایش جنسی و نژادپرستی تحسین کرده ام. اولویت من این بود که بتوانم در چنین شرایطی در خارج از کشور زندگی کنم، بنابراین احتمالا یکی از مهمترین جنبه هایی بود که بر تصمیم من تاثیر گذاشت. گرچه من در برزیل و ایالات متحده آمریکا زندگی می کنم که کشورهای جوامع لیبرال و مدرن زندگی می کنند، من اعتقاد دارم که سوئد و دیگر کشورهای اسکاندیناوی سطح دیگری از توسعه اجتماعی را که کیفیت زندگی مردم را مورد توجه قرار می دهند و می پذیرند و هنوز هم می توانند یک اقتصاد پایدار داشته باشند و من واقعا مشتاق بودم که چگونه در عمل رفتار میکنند.

تحصیل در سوئد برتری آموزش و پرورش نه تنها به طور رسمی در مدارس و دانشگاه ها، بلکه همچنین به شیوه ای عملی به عنوان یک جامعه ایجاد کننده شهروندان مشارکت کننده بر اساس انتقاد و خلاقیت را دارد و یکی دیگر از ویژگی های جذاب سوئد در نظر من بود. به هر حال، خلاقیت موضوع اصلی در سوئد است و در مدرسه و در کل جامعه تشویق شده است. به عنوان یک فرد علاقه مند و داشتن پس زمینه کار در حل مشکل، بسیار شگفت انگیز است که در سوئد زندگی کنید و درک کنید که چگونه آنها موفق به غلبه بر مشکلات هستند و تجربه ی موفقیت در بسیاری از جنبه ها دارند.

همچنین، من بسیار علاقه مند به ارتباط با مردم و ارتباط با فرهنگ های مختلف بودم و دانشگاه های سوئدی بسیار که چند فرهنگی هستند پتانسیل زیادی برای مطالعه و به اشتراک گذاری تجارب با مردم از سراسر جهان دارد. علاوه بر این، باید اعتراف کنم که من کاملا از منظر اسکاندیناوی ها، شگفتی های طبیعی و استاندارد طراحی سوئد و من بسیار هیجان زده بودم تا بیشتر از این کشور شگفت انگیز در طول سال، کشف کنم. بنابراین، سوئد اولین انتخاب من در کشورهای اروپایی قرار گرفت و من بسیار خوشحالم که اینجا هستم و می دانم که سوئد حتی بهتر از تصور من است!

برخورد مردم سوئد با دانشجویان خارجی

برخورد مردم سوئد با دانشجویان خارجی

جامعه ی سوئد فرهنگ ها، زمینه ها و ملیت های مختلف را در بر می گیرند. با این حال، آیا ممکن است یک خارجی واقعا با سوئدی ها ادغام می شود و بخشی از حلقه اجتماعی آنها در خارج از کلاس باشد یا خیر؟

برخی از دانشجویان از تجربه های خود میگویند: “سوئدی ها خوب هستند، اما سخت است که آنها را بشناسیم. ما بیشتر درباره ی کار گروهی صحبت می کنیم.” “سوئدی ها فیکا ( وقت استراحتی که صرف قهوه خوردن میشود) دوست دارند و من عاشق فیکا هستم. هنگامی که ما در فیکا هستیم، ما در مورد همه چیز صحبت می کنیم و من فکر می کنم این یک راه خوب برای شناخت بهتر آنهاست.” “آنها به آن سردی ای که من فکر میکردم نیستند و می توانند خیلی صمیمی شوند!”

دانشجویان بین المللی ممکن است برایشان دشوار باشد که به جمعیت سوئد وارد شوند. اگر چنین احساسی داشته باشید، تنها نیستید دانش آموزان بین المللی، مشتاقند با مردم محلی ملاقات کنند و فرهنگ سوئد را تجربه کنند. با این حال، سوئد به طور کلی یک جامعه درونگرا است. اولا، سوئدی ها معمولا تا زمانی که شما را خوب نشناخته اند احساسات شخصی خود را به اشتراک نمی گذارند . ثانیا، جدول زمانی مطالعه و حجم کار آنها دشوار است.

این می تواند سخت باشد که حتی زمان کافی برای تفریح کردن پیدا کنند. سوم، سوئدی ها ممکن است احساس ناخوشایند داشته باشند یا حتی موذب شوند که برای اولین بار یک گفتگو با فرد جدید برقرار کنند، نه فقط با افراد خارجی، بلکه در میان خودشان. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل و اعزام دانشجو به سوئد با مشاورین موسسه حقوقی میرداماد در گفت و گو باشید.

اسکرول به بالا