مهاجرت سرمایه گذاری ترکیه

تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک ۲۵۰۰۰۰ دلاری

تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک ۲۵۰۰۰۰ دلاری

چنانچه شما قصد مهاجرت به ترکیه را دارید می توانید از طریق موسسه حقوقی میرداماد از شرایط ورود به این کشور مطلع شوید. متخصصان ما با داشتن مهارت لازم در تمام مسائل مربوط به امور مهاجرتی می توانند بهترین شرایط مهاجرت به این کشور را برای شما فراهم نمایند. تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک ۲۵۰۰۰۰ دلاری امکان پذیر است، در ادامه به معرفی و بررسی راه های این نوع تابعیت می پردازیم.

شرایط پاسپورت و تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک ۲۵۰۰۰۰ دلاری

از زمانی که حداقل ارزش دارایی برای گرفتن تابعیت کشور از طریق داشتن ملک توسط دولت از 750 هزار دلار به 250 هزار دلار کاهش پیدا کرده تابعیت گرفتن از طریق داشتن ملک نسبت به گذشته در دسترس قرار گرفته است. بعد از بستن قرار داد خرید ملک (حتی قبل از نهایی شدن خرید) به ارزش حداقل 250 هزار دلار، می توانید از اداره ثبت اسناد ترکیه (Tapu office) درخواست تابعیت و اقامت ترکیه کنید.

بعد از درخواست شما گزارش ارزیابی و اسناد انتقال های بانکی شما بررسی می شود. صدور تاییدیه تابیعیت بین 3 تا 7 روز طول می کشد. بعد از تایید شدن درخواست تابعیت در همان روز بدون وقت قبلی می توان به اداره مهاجرت مراجعه کرد. بعد از دریافت سند تاپو (سند مخصوص حق مالکیت در ترکیه) تمامی مراحل تابعیت در دفتری مخصوص در استانبول و آنکارا انجام میشود. نهایی شدن درخواست تابعیت بین 45 تا 60 روز طول می کشد. برای کاهش این مدت زمان دولت یک دفتر تابعیت جدید را نیز در دست افتتاح دارد. مدارک مورد نیاز برای درخواست تابعیت:

  • فرم درخواست
  • دو قطعه عکس (50 در 60 میلی متر)، پس زمینه سفید
  • گذرنامه یا سندی مشابه که نشان دهنده‌ی وضعیت شهروندی فرد است.
  • گواهی وضعیت تاهل : اگر متاهل باشید، گواهی ازدواج، اگر مطلقه است، گواهی طلاق. اگر همسر فوت کرده ، گواهی مرگ همسر
  • گواهی تولد یا کپی کارت شناسایی و اگر فرد متاهل است کپی مدرک رابطه زن و شوهر و فرزندان
  • اگر فرد دارای زمان تولد نیست باید یک مدرک از طرف یک مقام شایسته در کشورش برای تکمیل تاریخ تولد ارائه دهد. اگر فرد نتواند چنین سندی را ارائه دهد مطابق قانون اداره کل نمیتواند چنین فردی را بپذیرد.
  • گواهی سلامت
  • سندی که نشان دهنده‌ی پرداخت هزینه خدمات به وزارت امور مالی باشد.

دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک ۲۵۰۰۰۰ دلاری

شما، همسر و تمامی فرزندان زیر 18 سال (که نامشان در فرم ثبت‌نام آمده) سالتان تابعیت دریافت می کنند. شما می توانید چندین ملک با مجموع این قیمت یا بالاتر از 250 هزار دلار خریداری کنید. در این صورت باید تمامی دارایی‌های خود در یک زمان اعلام کنید. اداره تاپو تنها زمانی تابعیت شما را می پذیرد که مجموع دارایی شما دارای ارزشی بالاتر از 250 هزار دلار باشد، همچنین این دارایی‌ها زیر سه سال فروش نروند.

بررسی اینکه آیا داریی شما بالاتر از 250 هزار دلار است توسط متصدیان متعهد وزارت انجام می شود. ارزش ملک ها باید به صورت تمام و کمال از طریق پرداخت های بانکی به فروشنده پرداخت شود. دریافت تابعیت ترکیه مشروط به این است که اداره امنیت ملی ترکیه تایید که شما تحدیدی برای امنیت ملی ترکیه ایجاد نمی کنید. هر داریی که خرید کنید تایید شده است.

قوانین پرداخت مالیات برای شهروندان و افرادی که مهاجرت به ترکیه را انتخاب می کنند یکسان است. مالیات دارایی باید سالانه پرداخت شود. مقدار مالیات بر اساس دارایی شما تنظیم می شود، که این دارایی ها در سندی ثبت شده است. مقدار مالیات بستگی به نوع و مکان دارایی دارد. آپارتمان ها و ویلا ها 0.2%، مغازه و دفتر 0.4%، زمین 0.2% و 0.6%. در حال حاضر به طور میانگین قیمت هر متر مربع در ترکیه 3.200 دلار است. تابعیت یعنی چه؟ مشاورین موسسه میرداماد در دفاتر تهران و شیراز در کنار شما هستند تا بتوانند شما را در خصوص جواب این سوال یاری رسانند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *