071-91009294  | 021-88724227  |

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان در روند مهاجرت تحصیلی به این کشور، اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که شما تصمیم به تحصیل در کشوری مانند آلمان می گیرید، با شرایط بسیاری مواجه خواهید شد. یکی از این موارد هزینه های تحصیل و زندگی می باشد. یکی از راه هایی که می توان با آن به نتیجه اساسی در زمینه تحصیلات و زندگی رسید، بورسیه آلمان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان

اگر تمایل دارید برای گرفتن بورسیه تحصیلی آلمان اقدام نمایید لازم است تا با اسکلارشیپ آلمان آشنا شوید. آلمان به دلیل داشتن مدرک عملی معتبر، سبک زندگی و البته برنامه های کارشناسی بدون شهریه شهرت جهانی در بین دانشجویان خارجی دارد. شما فقط باید هر ترم هزینه اداری کمی بپردازید، اما باید توجه داشته باشید که این مورد فقط در مورد دانشگاه های دولتی اعمال می شود. با این حال، از نظر مالی، تحصیل در آلمان فقط شامل هزینه تحصیل نیست. دانشجویان بین المللی باید هزینه های محل اقامت، غذا، هزینه های اضافی زندگی و البته هزینه مطالعه را پرداخت کنند. از این رو انواع مختلف بورسیه تحصیلی رایگان المان برای دانشجویان در دسترس می باشد.

چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم؟

برای این که به سوال چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم، پاسخ دهیم، لازم است تا جزئیات بسیاری را بدانیم. اولین نکته مهم این است که برخلاف تحصیلات کارشناسی، بیشتر تحصیلات کارشناسی ارشد یا دکترا در آلمان مبتنی بر هزینه است. هزینه های تحصیلات تکمیلی علاوه بر هزینه های ثبت نام و تاییدیه است. خوشبختانه تعداد زیادی بورس تحصیلی برای تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا در آلمان وجود دارد. اما برخی از برنامه های بورسیه المان فقط در موارد استثنایی به دانشجویان بین المللی اعطا می شوند و اکثر دانشگاه های آلمان فرصت های مالی را شامل نمی شوند. در ادامه برای این که بدانیم چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم با انواع اسکلارشیپ آشنا خواهیم شد.

چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم؟
چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم؟

انواع بورسیه تحصیلی المان

برای مهاجرت به آلمان و دریافت بورسیه، لازم است تا با انواع بورسیه تحصیلی در آلمان آشنا شویم. از آن جا که هزینه های تحصیل در آلمان و زندگی در این کشور می تواند چالشی برای دانشجویان بین المللی باشد، بسیاری از برنامه ها این فرصت را به دانشجویان می دهند تا از طریق کمک مالی در قالب بورس تحصیلی به دانشجو اهدا شوند. به طور مثال از این میان می توان به بورسیه استانی آلمان اشاره نمود. در ادامه لیستی از برجسته ترین و بهترین بورسیه تحصیلی رایگان المان را در اختیار شما می گذاریم.

مطالب مرتبط:

مهاجرت تحصیلی در آلمان

برنامه بورسیه تحصیلی DAAD

با بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان به یکی از معتبر ترین ها یعنی بورسیه DAAD برخورد می کنیم. بورسیه آلمان با عنوان DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) یا سرویس تبادل آکادمیک آلمان یک سازمان مشترک از موسسات آموزش عالی آلمان است که مسئول ارتقا روابط علمی بین المللی است. آن ها بر مبادله دانشجویان، دانشگاهیان، محققان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانشمندان در آلمان تمرکز می کنند. این پایگاه داده نه تنها لیست تمام بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط DAAD ، بلکه برنامه های متنوعی را نیز ارائه می دهد که توسط طیف گسترده ای از موسسات ارائه می شوند.

شرایط اخذ بورسیه المان DAAD

بورس تحصیلی DAAD به دانشجویانی اعطا می شود که می خواهند در دوره تحصیلات تمام وقت مدرک لازم را کسب کنند. دریافت این بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی هم ممکن است. متقاضیان باید بیش از 6 سال گذشته لیسانس خود را به پایان رسانده باشند و حداقل دو سال سابقه کار اثبات شده داشته باشند. مبلغ کمک هزینه بورس تحصیلی DAAD برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ماهانه 850 یورو و برای دانشجویان دکترا ماهیانه 1200 یورو است.

برنامه های بورس تحصیلی اراسموس در آلمان

برای داشتن شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، دکتری و یا حتی کارشناسی باید بدانید که کدام گزینه ها برای شما اهمیت دارند و مناسب می باشند. یکی از انواع اسکلارشیپ آلمان، برنامه های مربوط به اراسموس موندس می باشد. دانشگاه های آلمان در تعداد زیادی از برنامه های تحصیلی شرکت می کنند که توسط بورس تحصیلی اراسموس موندوس و اراسموس + تأمین می شوند. این بورس های تحصیلی می تواند دانشجویان بین المللی را برای ادامه برنامه تحصیلی شرکت کننده در آلمان تأمین مالی کند.

برنامه های بورس تحصیلی اراسموس در آلمان
برنامه های بورس تحصیلی اراسموس در آلمان

اراسموس همچنین یک انتخاب عاقلانه برای دانشجویان بین المللی است که قصد دارند در یک برنامه تحصیلی تمام وقت در آلمان شرکت کنند. اراسموس به عنوان یک اسکلارشیپ در سطح اتحادیه اروپا که توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا تأمین می شود، کمک مالی برای دوره های مبادله یک ساله برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های آلمان ارائه می دهد. این کمک هزینه ها در روند گرفتن بورسیه تحصیلی آلمان شامل هزینه های ثبت نام، مسافرت و همچنین هزینه های اساسی زندگی می شود.

بورسیه های بنیاد هاینریش بل در آلمان

برای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان کارشناسی ارشد، دکتری یا کارشناسی می توان به بورسیه های بنیاد هانریش بل هم اشاره نمود. بنیاد هاینریش بل تقریباً 1200 بورسیه در سال به دانشجویان از هر مقطع، رشته و ملیتی اعطا می کند. این دانشجویان باید مدرک خود را در دانشگاه های دولتی یا معتبر در آلمان دنبال کنند. بنیاد هاینریش بل چندین بورسیه تحصیلی به دانشجویان آلمانی و همچنین دانشجویان بین المللی، از جمله پناهندگان، در تمام مقاطع تحصیلی ارائه می دهد.

با این حال، این بنیاد عمدتاً به دانشجویانی که قصد مطالعه رشته هایی در شاخه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات و به ویژه برنامه هایی با تمرکز بر علوم محیطی را دارند، اعطا می کند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در دوره کارشناسی ارشد خود علاوه بر کمک هزینه های شخصی، 850 یورو در ماه دریافت می کنند. دانشجویان دوره های دکتری از این بورسیه تحصیلی المان ماهیانه ۱۳۰۰ یورو به جز شهریه دریافت می کنند. این بورس تحصیلی به مدت دو سال با امکان تمدید به دانشجویان نعلق می گیرد.

برنامه بورس ملی DeutschlandStipendium

یکی از انواع بورسیه تحصیلی آلمان کارشناسی ارشد، کارشناسی و دکتری، برنامه های بورس ملی این کشور می باشد. Deutschlandstipendium از همه گوشه و کنار جهان به دانشجویان پشتیبانی مالی ارائه می دهد. این برنامه دانشجویان دانشگاههای شرکت کننده در آلمان را بدون در نظر گرفتن تابعیت شخصی ، درآمد شخصی یا والدین پشتیبانی می کند. این بورس تحصیلی از طریق همکاری عمومی و خصوصی امکان پذیر است که در آن مشاغل، بنیادها یا اشخاصی با مبلغ 150 یورو در ماه از دانشجویان حمایت مالی می کنند در حالی که دولت فدرال 150 یورو دیگر به این مبلغ اضافه می کند.

برنامه بورس ملی DeutschlandStipendium
برنامه بورس ملی DeutschlandStipendium

این بورس تحصیلی توسط دانشگاه ها اعطا می شود، به این معنی که متقاضیان باید شرایط لازم دانشگاه مورد نظر را به درستی فراهم نمایند. این بورس تحصیلی برای دو ترم تعلق می گیرد. پس از دو ترم، دانشگاه بررسی می کند که دانشجو هنوز معیارهای بورس تحصیلی را دارد یا نه.

اسکلارشیپ آلمان از روند بنیاد فردریش ابرت

بنیاد فردریش ابرت بنیادی سیاسی است که به دانشجویان بین المللی و آلمانی با نمرات بالاتر از متوسط ​​و آگاهی از مسئولیت مدنی، عمدتا نشان دادن یک درگیری اجتماعی یا سیاسی، کمک مالی می کند. دانشجویان دارای جوایز می توانند حداکثر 1000 یورو در ماه، مبلغی که هزینه های ثبت نام، بیمه درمانی و کتاب ها / مطالب تحصیلی مورد نیاز ماهانه را پوشش می دهد، دریافت کنند.

این مدل علاوه بر بورسیه استانی آلمان می باشد. برای واجد شرایط بودن این بورس تحصیلی باید مهارت های استثنایی زبان آلمانی را نشان دهید حتی اگر دوره ای که می خوانید به زبان انگلیسی باشد. ظرفیت این بورسیه آلمان محدود است زیرا فقط 40 نفر در سال، از آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین و اروپای شرقی، از این برنامه بودجه استفاده می کنند. دارندگان بورس تحصیلی در دوره های کارشناسی مبلغی ماهانه 830 یورو دریافت می کنند. افرادی که در دوره های کارشناسی ارشد هستند 850 یورو در ماه و همچنین هزینه های بیمه درمانی دریافت می کنند.

بورسیه تحصیلی گوته آلمان

دانشگاه گوته آلمان در جهت حمایت و پشتیبانی از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد مستعد و ممتاز این بورسیه تحصیلی را به آن ها اعطا می کند. دانشجویان با برخورداری از این بورسیه تحصیلی امکان دسترسی به سمینارهای حرفه ای در آکادمی تحصیلات تکمیلی را خواهند داشت که به طور کلی فقط برای دانشجویان دوره دکترا و پست دکترا برگزار می شود.میزان این بورسیه تحصیلی ماهانه در حدود ۱۰۰۰ یورو به مدت ۲ سال می باشد. دانشجویان با دریافت این بورسیه از طریق دستیابی به فضای تحقیقی با دیگر دانشجویان ارتیاط علمی و پژوهشی برقرار می کنند.

بورسیه تحصیلی Marie Curie Zukunftskollege(ZIFMC) آلمان

این بورسیه تحصیلی که همه هزینه های تحصیل دانشجویان بین المللی مشغول تحصیل در آلمان را پوشش می دهد، به همه دانشجویان مستعد و واجد شرایط از هر ملیت و نژاد اعطا می شود. این بورسیه توسط دانشگاه Konstanz به دانشجویان اعطا می شود.

بورسیه های Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS)در دانشگاه های آلمان

زمانی که شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد را بررسی می نمایید با انواع بورس ها برخورد می کنید. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در آلمان را دارند ، می توانند بورس تحصیلی Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) را دریافت کنند. این جایزه به مدت یک سال ارائه می شود و یک شرط مهم این است که دانش آموزان مهارت زبان آلمانی را داشته باشند (سطح 2 CEFR) حتی اگر مدرکی که درخواست می دهند انگلیسی تدریس شود.

متقاضیان همچنین باید شرایط محدودیت سنی 30 سال را داشته باشند. این بورس تحصیلی برای دانشجویانی که مایل به گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی، دکترا یا تحقیق هستند، در دسترس است. اولویت با دانشجویان داوطلب دکترا از کشورهای در حال توسعه یا کشورهایی است که تحول سیاسی را تجربه می کنند. دانشجویان کارشناسی ارشد برای مدت دو سال ماهیانه مبلغ 850 یورو دریافت می کنند. داوطلبان دکترا و کسانی که برای اهداف تحقیقاتی به آلمان می آیند برای سه سال ماهیانه مبلغ 1100 یورو دریافت می کنند. هزینه تحصیل در آلمان حداکثر تا ۵۰۰ یورو در هر ترم برای دانشجویان پرداخت می شود.

شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی آلمان در بنیاد های بایر

موسسات Bayer به دانشجویان و جوانان متخصص از آلمان و خارج از کشور که می خواهند یک برنامه مطالعاتی یا یک پروژه تحقیقاتی را دنبال کنند، کمک مالی می کند. اصلی ترین نیاز دانش آموزان اثبات نتایج علمی بسیار خوب است و پروژه باید روی یک موضوع و رویکرد نوآورانه متمرکز باشد.

شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی آلمان در بنیاد های بایر
شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی آلمان در بنیاد های بایر

بورسیه های غیردولتی آلمان

همان طور که اشاره کردیم، برای داشتن شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان باید انواع آن ها را بشناسیم. در ادامه به بررسی برخی بورسیه های غیردولتی در این کشور می پردازیم.

 • بورس تحصیلی بین المللی فوق دکترا انیشتین: بورس تحصیلی تحت حمایت بنیاد انیشتین برای تحقیقات فوق دکترا در دانشگاهی در برلین.
 • بورسیه های تحقیقاتی هومبولت برای محققان فوق دکترا: بورسیه های فوق دکترا برای دانشمندان و دانش پژوهان از هر موضوع و ملیت. دانشجویان کشورهای در حال توسعه و نوظهور ممکن است واجد شرایط درخواست بورس تحصیلی جورگ فورستر هم باشند.
 • بورسیه های ورودی بین المللی ماری کوری (IIF) برای کشورهای در حال توسعه: بورسیه های تحقیقات دکترا برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در آلمان هستند.
 • بورس تحصیلی ماویستا: بورس تحصیلی برای کسانی که در هنگام مراقبت از کودک در خارج از کشور تحصیل می کنند، از جمله کسانی که تحصیل در آلمان را دنبال می کنند.
 • انجمن هلمهولتز: بورسیه های سالانه برای دانشجویان دکترا و فوق دکترا از سراسر جهان در دسترس است و به آنها این امکان را می دهد که در یک مرکز هلمولتز در آلمان تحقیقات پولی انجام دهند.
 • برنامه کمک هزینه تحصیلی FRIAS Cofund برای محققان بین المللی: بورس تحصیلی آلمان برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ در یک برنامه در سطح تحقیق.
 • بورسیه تحصیلی آلمان کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی هامبورگ: بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی (برای همه موضوعات به استثنای طراحی ، بهداشت عمومی و مدیریت عمومی) در یک برنامه کارشناسی ارشد.
 • اسکلارشیپ آلمان برای دانشگاه هایدلبرگ: طیف وسیعی از بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی، مانند بورس تحصیلی امیرانا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه برای تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی.
 • بورس های پژوهشی بین المللی دانشگاه هومبولت: فرصت های بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه، تحقیق در زمینه تاریخ، مردم شناسی، حقوق، جامعه شناسی، علوم سیاسی، جغرافیا، اقتصاد یا مطالعات منطقه ای دنبال می کنند.
 • بورسیه های دانشگاه اولم برای دانشجویان بین المللی: بورس های تحصیلی مبتنی بر نیاز برای دانشجویان بین المللی که در دانشگاه اولم فارغ التحصیل می شوند. بودجه فقط برای یک ترم ارائه می شود.

نحوه درخواست بورسیه تحصیلی در آلمان

برای اخذ اسکلارشیپ آلمان، باید شرایطی داشته باشید و نحوه درخواست را بدانید. قبل از اینکه بتوانید به عنوان یک سازمان درخواست کمک مالی کنید، ابتدا باید یک login اتحادیه اروپا را بدست آورید. سرویس تأیید هویت اتحادیه اروپای(قبلا ECAS نامیده می شد) کسی که به سیستم متصل شده از سوی سیستم‌های اطلاعاتی بسیاری برای تأیید هویت کاربر حمایت می شود. بسته به اینکه برای شرکت در کدام بخش برنامه درخواست می دهید، باید فرم درخواست خاصی را پر کنید. معمولا این فرم به صورت eForm یا PDF است.

نحوه درخواست بورسیه تحصیلی در آلمان
نحوه درخواست بورسیه تحصیلی در آلمان

 

 

چرا کشور آلمان یک مقصد تحصیلی ایده آل برای اخذ بورسیه تحصیلی است؟

کشور آلمان به عنوان یکی از برترین مقاصد مهاجرت تحصیلی دارای شرایط ایده آل برای تحصیل و اقامت است. در واقع دانشجویان با تحصیل در دانشگاه های آلمان از زندگی در یکی از بهترین کشورهای اروپایی لذت می برند.

کشور آلمان با ارائه بورسیه پزشکی آلمان، انوع اسکالرشیپ آلمان برای رشته های مختلف، بورسیه فول فاند، بورسیه فول فاند ارشد آلمان و بورسیه تحصیلی آلمان پزشکی و پرستاری و روانشناسی شرایط تحصیل با هزینه ای اندک و در حد رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. از این رو تحصیل پزشکی در آلمان می تواند گزینه جذابی برای دانشجوبان باشد.

گرچه تحصیل و زندگی در المان با توجه به پایین بودن هزینه های زندگی بار مالی کمتری را بر دوش دانشجویان بین المللی می گذارد، اما زندگی در کشوری اروپایی با بالاترین استانداردهای زندگی بدون هزینه نمی باشد.

بر این اساس برخورداری از بورسیه تحصیلی آلمان به دانشجویان بین المللی برای مدیریت مالی هزینه های زندگی در کشوری اروپایی کمک زیادی می کند. بر طبق آمارها هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان ماهانه در حدود 853 یورو است که حمایت های مالی دولت آلمان در قالب بورسیه می تواند بسیاری از مشکلات مالی دانشجویان بین المللی را رفع کند.

بنابراین در این مقاله با نگاهی به چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی و بورسیه های پزشکی آلمان به بررسی شرایط اخذ بورسیه خلبانی آلمان، بورسیه پرستاری المان، بورسیه تحصیلی با مدرک دیپلم در المان و بورسیه روانشناسی در المان می پردازیم.

 

بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی

در ادامه مبحث بورسیه تحصیلی آلمان و اسکالرشیپ آلمان، بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی را مورد بررسی قرار می دهیم. به طور کلی بورسیه های تحصیلی، اسکالرشیپ آلمان، فول فاند ارشد آلمان و فالوشیپ های تحصیلی فراوانی برای دانشجویان افغانی مشغول تحصیل در دانشگاه های آلمان وجود دارد.

در این بخش از مقاله به ارائه مهم ترین بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی می پردازیم:

 

 • بورسیه علمی BeArt Presets Academic Scholarships 2022-2023

 • بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • فاند و بورسیه تحصیلی جزئی
 • برای همه رشته های تحصیلی
 • مورد تایید و اعتبار همه دانشگاه ها یا موسسه های علمی در سرتاسر جهان

 

 • بورسیه جایزه سندرز در تاریخ نوین فلسفه مدرن Sanders Prize In History Of Early Modern Philosophy

 • برای مقطع کارشناسی ارشد/ فاند ارشد آلمان و دکترا
 • فاند و بورسیه تحصیلی جزئی
 • برای رشته تحصیلی تاریخ مدرن فلسفه مدرن
 • مورد تایید و اعتبار همه موسسه های علمی در جهان

 

 • بورسیه Boehringer Ingelheim Found PhD Fellowships 2022

 • برای مقطع دکترا
 • فاند و بورسیه تحصیلی جزئی
 • برای تحقیقات بیومدیکال
 • مورد تایید آزمایشگاه های بین المللی پیشگام

 

 • بورسیه Dk Sustainability Scholarship 2022

 • برای مقطع کارشناسی ارشد/ فاند ارشد آلمان
 • فاند و بورسیه تحصیلی جزئی
 • برای مطالعات پایدار
 • مورد تایید و اعتبار همه دانشگاه های جهان

 

 • بورسیه UICC Technical Fellowship 2022

 • برای محققان و دانشمندان
 • رشته های پزشکی و بهداشت عمومی
 • مورد تایید و اعتبار همه دانشگاه های جهان

 

بورسیه های تحصیلی آلمان

 

 

بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی در دانشگاه برمن Bremen

دانشگاه برمن در کشور آلمان در راستای اعطای بورسیه المان و اسکالرشیپ آلمان به دانشجویان آلمانی شرایط اعطای بورسیه جدیدی را در سال 2022-2023 فراهم کرده است.

این بورسیه آلمان در دانشگاه برمن Bremen مختص دانشجویان افغانی است که پس از قدرت گرفتن طالبان در این کشور نتوانستند تحصیلات مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را شروع یا تکمیل کنند. مبلغ این بورسیه در حدود 12 برابر حداکثر نرخ وام BAfOG در حدود 861 یورو و یک کمک هزینه سفر می باشد.

دانشگاه برمن Bremen که یک دانشگاه دولتی در آلمان است، در رتبه 255 برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه با حمایت از سیستم بولونیا Bologna قصد ایجاد یک منطقه آموزش عالی اروپایی را دارد.

دانشگاه Bremen با پیروی از سیستم تبادل دانشجو از طریق برنامه های بین المللی و تمرکز بر روش تدریس و تحقیق تلاش می کند تا برای مشکلات جامعه پاسخ مناسبی پیدا کند.

دانشجویان افغانی برای برخورداری از بورسیه تحصیلی آلمان در دانشگاه برمن باید تا قبل از 5 ژوئن 2022 درخواست خود را ارائه دهند. توضیحات کوتاه این بورسیه المان برای دانشجویان افغانی عبارت است از:

دانشگاه / موسسه آموزش عالی آلماندانشگاه Bremen
بخشNA
مقطع کارشناسی/ کارشناسی ارشد
مبلغ بورسیه861 یورو
تعداد بورسیه10
نحوه دسترسی به بورسیهآنلاین
ملیتدانشجویان افغانی

 

 

شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی دانشگاه برمن Bremen

دانشجویان افغانی برای دریافت اسکالرشیپ آلمان و بورسیه آلمان از دانشگاه برمن Bremen باید دارای شرایط لازم باشند. از مهم ترین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی از دانشگاه برمن موارد زیر را می توان نام برد:

1.       دارا بودن کمتر از 30 سال
2.      دارا بودن کمتر از 5 سال گپ و وقفه تحصیلی از اخذ آخرین مدرک تحصیلی
3.    دارا بودن مدرک تحصیلی قبلی یا اثبات تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد
4.     دارا بودن مدرکی مبنی بر وجود شرایط خطرناک برای شروع تحصیل / ادامه تحصیل در دانشگاه
5.     دارا بودن مدرک زبان انگلیسی معتبر

 

نحوه درخواست برای اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی دانشگاه برمن

به منظور اخذ بورسیه تحصیلی با مدرک دیپلم در المان و یا مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد تکمیل نشده از دانشگاه برمن Bremen دانشجویان افغانی باید پس از ثبت نام فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنند. موارد مهم برای نحوه گرفتن بورسیه تحصیلی آلمان از دانشگاه برمن Bremen برای دانشجویان افغانی در جدول زیر ارائه شده است.

وجود 4 شرط از شرایط ارائه شده برای اخذ بورسیه آلمان دانشگاه برمن برای دانشجویان افغانی الزامی است. به شرایط لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان افغانی و یا اخذ بورسیه تحصیلی با مدرک دیپلم در المان توجه کنید:

 

1.       ارائه آدرس محل سکونت فعلی در افغانستان
2.      ارائه مدرکی دال بر وجود شرایط خطرناک برای شروع تحصیل / ادامه تحصیل در دانشگاه
3.    اثبات غیرممکن بودن افتتاح یک حساب بانکی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی به دلیل شرایط سیاسی حاکم بر جامعه افغانستان
4.     ارائه مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه های افغانستان
5.     تکمیل فرم درخواست اخذ بورسیه تحصیلی آلمان از دانشگاه برمن
6.     ارائه کپی کارت شناسایی معتبر
7.     ارائه گواهی ترک تحصیل از دبیرستان، دانشگاه و موسسه های عالی افغانستان، گواهی تحصیلی و مدرک ثبت نام در دانشگاه
8.     رزومه علمی تحصیلی به همراه منابع معتبر (در صورت وجود)

9.     ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمره های تحصیلی

10.    ارائه مدرک زبان انگلیسی یا تسلط کافی به زبان انگلیسی

 

بورسیه های پزشکی آلمان

از مهم ترین سازمان های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی آلمان سازمان DAAD می باشد. سازمان DAAD بورسیه های پزشکی آلمان را به دانشجویان دوره های پزشکی و بهداشت عمومی و رشته های تحصیلی دیگر ارائه می دهد.

بورسیه تحصیلی با مدرک دیپلم در المان، بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دبیرستان، بورسیه روانشناسی در المان و بورسیه فول فاند آلمان از جمله بورسیه هایی است که منابع مالی آن ها توسط سازمان DAAD تامین می شوند.

بورسیه های پزشکی آلمان DAAD از نوع بورسیه فول فاند ارشد آلمان، اسکالرشیپ آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و بورسیه تحصیلی آلمان پزشکی می باشد.

DAAD بورسیه های تحصیلی آلمان را به دانشجویان در دانشگاه های مشخص شده و در رشته های مختلف در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می کند. سازمان بورسیه DAAD از بیش از 100.000 دانشجوی بین المللی و شهروند آلمان حمایت مالی می کند.

در ادامه این مقاله در مورد بورسیه تحصیلی آلمان پزشکی، بورسیه پرستاری المان، بورسیه فول فاند آلمان در رشته پزشکی و شرایط بورسیه روانشناسی در المان و همچنین بورسیه خلبانی آلمان اطلاعات لازم ارائه می شود.