071-91009294  | 021-88724227  |

بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه انگلیس

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در این مقاله از سایت موسسه حقوقی میرداماد بورسیه انگلیس برای تحصیل در انگلستان به طور کامل توضیح داده شده است. لذا شرایط و پیش نیاز هایی را که در این مقاله آورده شده است به دقت مطالعه نمایید و تنها در صورتی که می توانید واجد شرایط باشید، تصمیم گیری کنید. ما در موسسه میرداماد راهنمای شما در امر مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور هستیم.

انواع بورسیه تحصیلی انگلستان

هر دانشجویی که حتی کمی تحقیق در مورد تحصیل در خارج از کشور داشته است میداند که تحصیل در خارج از کشور ارزان نیست. بنابراین تحصیل در انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. هزینه های پرواز، بیمه درمانی، ویزا و هزینه های پروسه ویزا، افزایش هزینه های شهریه در بیشتر دانشگاه ها و هزینه های سرسام آور زندگی. شما به یک حساب بانکی پر از پول برای تحصیل در خارج از کشور نیاز دارید. اما اگر خانواده شما پول کافی نداشته باشند که برای تحصیل شما خرج کنند چه اتفاقی می افتد؟ نگران نباشید و رویای خود را از دست ندهید. راهی وجود دارد که به شما کمک میکند هزینه های تحصیل را پرداخت کنید.

حالا، به عنوان یک دانشجو که حداقل کمی تحقیقات انجام داده است میدانید که بورسیه های تحصیلی در دسترس است که شما میتوانید از آن استفاده کنید. احتمالا آن چیزی که شما نمیدانید این است که شما واجد شرایط کدام بورسیه تحصیلی هستید ؟ از کجا میتوانید آنها را پیدا کنید یا چگونه میتوانید برای آنها درخواست دهید؟ بنابراین، اینجا برخی از بهترین بورسیه های تحصیلی دولتی انگلستان وجود دارد که ممکن است شما برای آنها واجد شرایط باشید و بتوانید از طریق مهاجرت به انگلستان و تحصیل در این کشور به آن ها دست پیدا کنید.

بورسیه تحصیلی CHEVENING دولت انگلستان

دولت انگلستان برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی ارائه میکند که به نام” CHEVENING ” شناخته میشود. این بورسیه تحصیلی برای تمام دانشجویان بین الملل که شرایط خاص این بورسیه تحصیلی را داشته باشند در دسترس است. از شرایط این بورسیه تحصیلی این است که شما باید حداقل برای سه دوره تحصیلی در انگلستان که یکی از دوره ها باید کارشناسی ارشد است درخواست دهید.

اکثر بورسیه های تحصیلی هزینه تحصیل در انگلیس را که شمال شهریه و همچنین هزینه های زندگی، هزینه سفر به انگلستان و بعضی اوقات هزینه های دیگر را پوشش میدهند.

بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع

اگر از کشورهای مشترک المنافع هستید و میخواهید در دوره کارشناسی ارشد در کشور انگلستان تحصیل کنید میتوانید از این بورسیه تحصیلی استفاده کنید. دپارتمان انگلستان برای افزایش دانشجویان بین الملل (DFIP) هزینه های امتحان، بیمه درمانی، هزینه های شخصی، کمک هزینه های ورود، کمک هزینه اولیه برای پوشش هزینه های اضافی چند روز اول، هزینه امتحان و حتی در صورت نیاز کمک هزینه پایان نامه را پوشش میدهد.

بورسیه های دانشگاه های انگلستان

بورسیه تحصیلی GATES CAMBRIDGE

بورسیه تحصیلی گیتس کمبریج برای متقاضیان تمام کشورهایی که به دنبال تحصیل تمام وقت در دوره کارشناسی ارشد هر یک از رشته های تحصیلی دانشگاه کمبریج هستند ارائه میشود. این بورسیه تحصیلی تمام هزینه های تحصیل را پوشش میدهد، همچنین کمک هزینه های اضافی و اختیاری را نیز فراهم میکند.

بورسیه تحصیلی CLARENDON دانشگاه OXFORD انگلستان

بورسیه های تحصیلی کلارندن یکی از بورسیه های تحصیلی معتبر است که هر ساله حدود 140 بورسیه تحصیلی جدید برای متقاضیان واجد شرایط تحصیلات تکمیلی ( شامل دانشجویان بین الملل میشود) در دانشگاه آکسفورد ارائه میکند. بورسیه های تحصیلی کلارند بر اساس برتری تحصیلی و پتانسیل تحصیلی در تمام دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آکسفورد اعطا میشود. این بورسیه تحصیلی هزینه تحصیل و هزینه کالج را به طور کامل پوشش میدهد و کمک های بلاعوض برای هزینه زندگی پرداخت میکند.

بورسیه های دانشگاه های انگلستان
بورسیه های دانشگاه های انگلستان

بورسیه تحصیلی EDINBURG

دانشگاه ادینبورگ 30 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی که تمایل دارند در برنامه های تحقیقاتی دکترا در هر یک از رشته های تحصیلی این دانشگاه شرکت کنند ارائه میکند. در هر یک از بورسیه های تحصیلی تفاوت هایی بین هزینه تحصیل دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد. بورسیه تحصیلی تمام هزینه های زندگی را پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی DENYS HOLLAND دانشگاه کالج لندن

هدف بورسیه تحصیلی DENYS HOLLAND حمایت از دانشجویان کارشناسی دانشگاه کالج لندن( UCL) است که بدون این بورسیه تحصیلی قادر به تامین هزینه مورد نیاز تحصیل نیستند.به افرادی که بتوانند اراده خود را برای استفاده از فعالیت های ارائه شده توسط دانشگاه و اتحادیه دانشجویی ثابت کنند این بورسیه تحصیلی اهدا میشود. ارزش این بورسیه تحصیلی 9000 پوند در سال است و دانشجویان میتوانند از تمام یا بخشی از بورسیه تحصیلی برای پرداخت هزینه ها استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه SUSSEX

این بورسیه تحصیلی در اکثر دانشکده های SUSSEX در دسترس است و بر اساس عملکرد تحصیلی و پتانسیل تحصیلی به دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که واجد شرایط تحصیل در دوره تمام وقت کارشناسی ارشد دانشگاه SUSSEX هستند اعطا میشود. این بورسیه تحصیلی برای یک سال 50 درصد از هزینه های تحصیل دانشجویان بین الملل را پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی THINK BIG دانشگاه BRISTOL

در سال 2019، دانشگاه بریستول 500.000 پوند سرمایه گذاری کرده است تا به بهترین و با استعدادترین دانشجویان بین الملل که به دانشگاه بریستول آمده اند کمک کند.بورسیه تحصیلی THINK BIG دوره لیسانس برای دوره هایی که در سال 2019 شروع میشود در دسترس است. ارزش این بورسیه تحصیلی بین 5.000 تا 20.000 پوند است.

بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه WEST LONDON

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان برجسته ای که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه وست لندن تحصیل میکنند اعطا میشود. بیش از 50 بورسیه تحصیلی به ارزش 5.000 پوند در دسترس است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه WEST ENGLAND

دانشگاه WEST ENGLAND بریستول سالانه بورسیه های تحصیلی فراوانی به ارزش 100.000 پوند برای دانشجویان بین الملل ارائه میکند. دریافت کنندگان این بورسیه های تحصیلی باید دوره کارآموزی خود را در دپارتمان توسعه بین الملل و یا سایر دپارتمان ها بگذرانند. این بورسیه های تحصیلی هزینه های تحصیل را برای یک سال پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی TRANSFORM TOGHETHER دانشگاه SHEFFIELD HALLAN

این بورسیه تحصیلی برای تمام دانشجویان اتحادیه اروپا( به جز بریتانیا) و دانشجویان بین الملل که به صورت تمام وقت در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاه SHEFFIELD HALLAM تحصیل میکنند در دسترس است. این بورسیه تحصیلی نیمی از هزینه های تحصیل دوره کارشناسی ارشد را پوشش میدهد و برای دوره کارشناسی به صورت سالیانه ارائه میشود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه WESTMINISTER برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین الملل که از کشورهای در حال توسعه هستند و درآمد متوسطی دارند و تمایل دارند در دوره های کارشناسی تمام وقت این دانشگاه تحصیل کنند ارائه میشود. این بورسیه تحصیلی رقابتی ترین بورسیه تحصیلی دانشگاه است. و هزینه های تحصیل،هزینه های اقامت، هزینه زندگی و هزینه پرواز به لندن را پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی WARWICK

دانشکده تحصیلات تکمیلی WARWICK حدود 25 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان برجسته بین الملل دوره دکترا ارائه میکند. این بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان تمام ملیت ها و تمام رشته های علمی دانشگاه WARWICK در دسترس است و تمام هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی را پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی DEVELOPING SOLUTION دانشگاه NOTTINGHAM

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین الملل کشورهای آفریقا و هند یا کشورهای در حال توسعه مشترک المنافع که میخواهند در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه ناتینگهام تحصیل کنند در دسترس است. هر ساله حدود 150 بورسیه تحصیلی ارائه میشود. 30 بورسیه تحصیلی تمام هزینه های تحصیل را پوشش میدهد و 75 بورسیه تحصیلی 50 درصد از هزینه های تحصیل را پوشش میدهد.

نحوه ثبت نام و پذیرش بورسیه های تحصیلی انگلستان

مهلت درخواست برای بورسیه تحصیلی چند ماه قبل از شروع دوره است. به طور کلی برای اینکه بتوانید برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید باید برای دوره ای در دانشگاه درخواست دهید. برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. پایگاه داده دوره های تحصیلی STUDY LONDON را برای پیدا کردن دوره مورد نظر خود جستجو کنید و نتایج را ذخیره کنید.
 2. زمانیکه چند دوره در لیست کوتاه خود داشتید، برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر پروفایل دانشگاه های انتخابی را چک کنید.
 3. از وب سایت دانشگاه های مورد نظر خود دیدن کنید و در مورد بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین الملل جستجو کنید.

اگر سوالات زیادی دارید میتوانید با دانشگاه مورد نظر تماس بگیرید اما توجه داشته باشید که بعید است به درخواستهای کلی در مورد بورسیه تحصیلی پاسخ دهند، لطفا قبل از تماس با دانشگاه تحقیقات خود را در مورد بورسیه های تحصیلی انجام دهید.

در انگلستان بورسیه های تحصیلی مختلفی در دسترس است:

بورسیه های تحصیلی کامل: این محبوب ترین بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین الملل است که تمام هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی را پوشش میدهد. بورسیه های تحصیلی کامل بسیار رقابتی هستند و معمولا به دانشجویانی که دستاوردهای بزرگ دارند اهدا میشود.

بورسیه های تحصیلی جزئی: محدوده این بورسیه های تحصیلی کوچک است و شامل پرداخت هزینه های تحصیل میشود و معمولا شامل هزینه های زندگی نمیشود.

بورسیه های تحصیلی کشورهای خاص: جزئیات واجد شرایط بودن بورسیه های تحصیلی را دقیق بررسی کنید زیرا بعضی از آنها تنها برای دانشجویان برخی از کشورهای خاص است

بورسیه های تحصیلی دوره های خاص: این بورسیه تحصیلی تنها برای دانشجویانی است که تمایل دارند در دوره های خاص تحصیل کنند.

بورسیه های تحصیلی خارجی: علاوه بر بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها، تعدادی بورسیه تحصیلی خارجی وجود دارد که ممکن است شما بتوانید برای آنها درخواست دهید. بعضی از دولت ها و سازمان های محلی حامی دانشجویان کشورهای خود هستند و وام های دانشجویی برای تحصیل در خارج از کشور ارائه میدهند.

بورسیه تحصیلی انگلستان و اتحادیه اروپا: شما ممکن است بورسیه های تحصیلی پیدا کنید که مخصوص دانشجویان انگلستان یا دانشجویان اتحادیه اروپا باشد به این معنی که شما واجد شرایط درخواست برای آنها نیستید. اینها در مواردی اتفاق می افتد که تامین وجه از طریق سازمان های اروپایی یا انگلستان انجام میشود.

زمانیکه میخواهید بورسیه های تحصیلی را پیدا کنید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. تمام بورسیه های تحصیلی انگلستان بر اساس نیاز مالی اهدا نمیشود، بیشتر آنها توانایی های علمی شما را ارزیابی می کنند.
 2. شما تنها در صورتی میتوانید برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید که برای دوره مورد نظر درخواست داده باشید
 3. خیلی از دانشگاه ها در اوایل سال مهلت درخواست بورسیه های تحصیلی را تعیین میکنند،بنابراین تحقیقات خود را زود شروع کنید.

بورسیه تحصیلی رشته پزشکی در انگلستان

دو بورسیه تحصیلی انگلستان توسط دانشگاه LANCASHIRE مرکزی، بیمارستان دانشگاه NHS TRUST ایالت لانکاشایر و دانشگاه NORTH COLOMBIA ارائه میشود. این بورسیه تحصیلی به دانشجویان MBBS اهدا میشود و تمام هزینه های تحصیل و هزینه های کار پزشکی را پوشش میدهد.

بورسیه تحصیلی رشته پزشکی در انگلستان
بورسیه تحصیلی رشته پزشکی در انگلستان

بورسیه تحصیلی دانشکده پزشکی

برای تحصیل پزشکی در انگلستان 4 بورسیه تحصیلی دانشکده پزشکی توسط کالج علوم، تکنولوژی و پزشکی IMPERIAL ارائه میشود و برای دانشجویانی است که در زمینه تحصیلی خود دارای برتری هستند اما به حمایت و تشویق نیاز دارند. ارزش این بورسیه تحصیلی 1.000 پوند است و برای یک سال به دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی اهدا میشود.

بورسیه تحصیلی GAIL GARDNER MCNEIL

این بورسیه تحصیلی توسط کالج علوم، تکنولوژی و پزشکی IMPERIAL ارائه میشود و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی پزشکی است. ارزش کل این بورسیه تحصیلی 1500 برای یک سال است.

بورسیه تحصیلی DR COCKBURN

دو بورسیه تحصیلی DR COCKBURN برای دانشجویان دوره MBBS و دانشجویان ورودی پزشکی آکسفورد ارائه میشود.این بورسیه تحصیلی توسط انجمن سنت مری برای دانشجویانی که مصاحبه ها را گذارنده اند و مستقیما وارد سال سوم دوره شده اند ارائه میشود. این بورسیه تحصیلی به دانشجویان کالج علوم، تکنولوژی و پزشکی اهدا میشود.ارزش کل این بورسیه تحصیلی 300 پوند برای یک سال است.

بورسیه تحصیلی بین المللی دانشکده پزشکی HULL YORK

بورسیه تحصیلی دانشکده پزشکی HULL YORK برای دانشجویان بین الملل است. این بورسیه تحصیلی یک چهارم هزینه تحصیل سالهای اول و دوم دوره را پوشش میدهد. این بورسیه تحصیلی برای دوره MBBS است و بر اساس شایستگی و نیاز مالی اهدا میشود و نیازی به بازپرداخت آن نیست. برای درخواست این بورسیه تحصیلی دانشجویان باید تمامی معیارها را داشته باشند.

بورسیه تحصیلی HORMSWORTH

این بورسیه تحصیلی توسط کالج علوم، تکنولوژی و پزشکی برای دانشجویان دوره MBBS و دانشجویان ورودی پزشکی آکسفورد ارائه میشود. دانشجویانی که مستقیم وارد سال سوم دوره میشوند واجد شرایط این بورسیه تحصیلی هستند. ارزش کلی این بورسیه تحصیلی 900 پوند است که برای 3 سال اعطا میشود. متقاضیان باید برای اثبات مهارت های فوق العاده خود مصاحبه دهند.

بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی دوره کارشناسی

کالج KING لندن برای مقطع کارشناسی به دانشجویانی که در دوره سلامت جهانی و پزشکی عمومی ثبت نام کرده اند بورسیه تحصیلی اعطا میکند. دانشجویان بین الملل میتوانند برای این بورسیه تحصیلی درخواست دهند. ارزش کل این بورسیه تحصیلی 9.000 پوند است و به سطح تحصیلات قبلی و دلایلی که دانشجویان برای نیاز به این بورسیه تحصیلی ارائه میدهند بستگی دارد.

بورسیه تحصیلی JOHN ABERNETHY(BARTS)

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان کارشناسی دوره MBBS/BS اعطا میشود. این بورسیه تحصیلی توسط کالج QEEN MARY لندن ارائه میشود. ارزش این بورسیه تحصیلی پزشکی 5.000 پوند در سال است و هر سال به دلیل پیشرفتهای رضایت بخش افزایش می یابد. این بورسیه تحصیلی برای دوره 5 ساله اعطا میشود. دو بورسیه تحصیلی پزشکی و یک بورسیه تحصیلی دندانپزشکی در دسترس است.

بورسیه تحصیلی MANSFIELD ADRES و صندوق AVEBURY MEMORIAL

این بورسیه تحصیلی از ترکیب دو جایزه، یکی بورسیه تحصیلی MANSFIELD ADRES و دیگری صندوق AVENBURY MEMORIAL تشکیل شده است. این بورسیه تحصیلی به دانشجویانی که در دوره کارشناسی ارشد انگل شناسی یا کارشناسی ارشد حشره شناسی برای کنترل بیماری در دانشکده پزشکی HYGIENE & TROPICAL ثبت نام کرده اند اهدا میشود.

کالج علوم اجتماعی، سلامت و پزشکی KING لندن

کالج کینگ لندن به دانشجویانی که در دوره BA/BSC رشته بهداشت جهانی و پزشکی عمومی ثبت نام کرده اند بورسیه تحصیلی اهدا میکند. ارزش کلی این بورسیه تحصیلی برای هر سال دوره کارشناسی 3.000 پوند است. دانشجویان بین الملل واجد شرایط درخواست هستند.

بورسیه تحصیلی بین المللی برای دانشجویان برتر

کالج علوم پزشکی و دندانپزشکی تعدادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان برتر رشته های تحصیلی خود ارائه میدهد. ارزش هر بورسیه تحصیلی 2.000 پوند است و برای یک سال اعطا می شود. این بورسیه تحصیلی به تمام متقاضیانی که برای تحصیل در کالج علوم پزشکی و دندانپزشکی انتخاب شده اند تعلق میگیرد و برای دوره کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی بین المللی داروسازی

دانشکده داروسازی دانشگاه بیرمنگام بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان دوره 5 ساله داروسازی ارائه می کند. دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست هستند. پنج بورسیه تحصیلی برای دوره کارشناسی وجود دارد. ارزش هر یک از بورسیه های تحصیلی 3.000 پوند است و برای پنج سال تحصیل در دانشگاه بیرمنگام اعطا می شود.

شرایط تحصیل رایگان در انگلستان

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که تحصیل در کشور انگلستان چه مزایایی می تواند برای شما داشته باشد؟ با تحصیل در انگلستان نه تنها می توانید از کیفیت آموزشی بالا در سطح جهانی بهره ببرید، بلکه فرصت تجربه یک فرهنگ جدید، ارتباط با شبکه گسترده ای از دانشجویان و افرادی حرفه ای از سرتاسر دنیا را خواهید داشت. علاوه بر آن مهارت هایی را کسب خواهید کرد که در آینده میتوانند به پیشرفت شغلی شما کمک کنند.

گزینه های زیادی وجود دارند که میتوانند به تامین هزینه های تحصیلتان در این کشور کمک کنند و شامل انواع بورسیه ها، کمک هزینه های تحصیلی و وام ها می شوند. بهره مندی از حمایت مالی میتواند به شما در راه رسیدن به رویاهایتان کمک کند؛ این رویا میتواند پیشرفت در شغل آینده شما، راه اندازی تجارت خودتان، یا ایجاد تغییر و فرصت های جدید در جامعه تان باشد.

مقطع کارشناسی:

درخواست اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان راحت و ساده است. جایی وجود دارد که در آن میتوانید برای تمامی دانشگاه ها و کالج های انگلستان درخواست پذیرش بفرستید. درخواست خود را می توانید از طریق UCAS ( خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها) ثبت نمایید.

کارشناسی ارشد و دکتری:

رشته های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هر کدام شرایط پذیرش مخصوص به خود را دارند و فرایند ثبت درخواست آنها متفاوت است. بنابراین پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد نحوه درخواست وبسایت دانشگاه و رشته مدنظر خود را بررسی نمایید.

شهریه دانشگاه های کشور انگلستان، با توجه به موارد زیر می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد:

 • شخص متقاضی از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یا منطقه اقتصادی اروپا است یا سایر کشور ها
 • در کدام قسمت انگلستان قصد تحصیل دارید ( قوانین مربوط به انگلیس، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز متفاوت است.)
 • مقطع تحصیلی شما

لطفا توجه داشته باشید که شهریه دانشگاه برای دانشجویان غیر اروپایی توسط موسسات آموزشی تایین می شود بنابراین می بایست این مورد را در دانشگاه یا کالج مدنظر خود بررسی کنید.

بورسیه ها و کمک هزینه های مالی:

دولت انگلستان صدها بورسیه مختلف و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان کشورهای مختلف دنیا ارائه می دهد. برای یافتن بورسیه ای که مناسب شما باشد و کسب اطلاعات در این مورد، میتوانید به وبسایت UKCISA (انجمن انگلستان برای امور دانشجویان بین المللی) مراجعه نمایید. قبل از سال 1998، هزینه های دانشگاه های عمومی در کشور انگلیس به طور کامل توسط آژانس های آموزشی محلی و دولت ملی تامین می شود و تحصیل در این دانشگاه ها برای دانشجویان بومی تمام وقت رایگان بود. جهت اخذ پذیرش لطفا به مشاورین ما در موسسه حقوقی میرداماد تماس گرفته و راهنمایی های آغازین را برای ویزای دانش آموزی انگلستان دریافت کنید و در صورت تمایل به ادامه مسیر به وکلای حقوقی ما اطلاع دهید تا برای شما وقت ملاقات تعیین کنند.

سوالات متداول در مورد بورسیه تحصیلی انگلستان

1- بورسیه تحصیلی انگلستان کدامند ؟

 • بورسیه تحصیلی CHEVENING دولت انگلستان
 • بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع

2- بورسیه تحصیلی CHEVENING دولت انگلستان چه نوع بورسیه ای میباشد ؟

دولت انگلستان برنامه بورسیه تحصیلی بین المللی ارائه میکند که به نام” CHEVENING ” شناخته میشود. این بورسیه تحصیلی برای تمام دانشجویان بین الملل که شرایط خاص این بورسیه تحصیلی را داشته باشند در دسترس است. از شرایط این بورسیه تحصیلی این است که شما باید حداقل برای سه دوره تحصیلی در انگلستان که یکی از دوره ها باید کارشناسی ارشد است درخواست دهید.

3- بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع انگلستان برای چه افرادی میباشد ؟

اگر از کشورهای مشترک المنافع هستید و میخواهید در دوره کارشناسی ارشد در کشور انگلستان تحصیل کنید میتوانید از این بورسیه تحصیلی استفاده کنید. دپارتمان انگلستان برای افزایش دانشجویان بین الملل (DFIP) هزینه های امتحان، بیمه درمانی، هزینه های شخصی، کمک هزینه های ورود، کمک هزینه اولیه برای پوشش هزینه های اضافی چند روز اول، هزینه امتحان و حتی در صورت نیاز کمک هزینه پایان نامه را پوشش میدهد.

4- بورسیه تحصیلی GATES CAMBRIDGE برای کدام دسته از متقاضیان بورسیه انگلستان مناسب میباشد ؟

بورسیه تحصیلی گیتس کمبریج برای متقاضیان تمام کشورهایی که به دنبال تحصیل تمام وقت در دوره کارشناسی ارشد هر یک از رشته های تحصیلی دانشگاه کمبریج هستند ارائه میشود. این بورسیه تحصیلی تمام هزینه های تحصیل را پوشش میدهد، همچنین کمک هزینه های اضافی و اختیاری را نیز فراهم میکند.

5- بورسیه تحصیلی CLARENDON دانشگاه OXFORD انگلستان برای کدام دسته از متقاضیان ارائه میشود ؟

بورسیه های تحصیلی کلارندن یکی از بورسیه های تحصیلی معتبر است که هر ساله حدود 140 بورسیه تحصیلی جدید برای متقاضیان واجد شرایط تحصیلات تکمیلی ( شامل دانشجویان بین الملل میشود) در دانشگاه آکسفورد ارائه میکند. بورسیه های تحصیلی کلارند بر اساس برتری تحصیلی و پتانسیل تحصیلی در تمام دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آکسفورد اعطا میشود. این بورسیه تحصیلی هزینه تحصیل و هزینه کالج را به طور کامل پوشش میدهد و کمک های بلاعوض برای هزینه زندگی پرداخت میکند.

6- بورسیه تحصیلی EDINBURG برای کدام دسته از دانشجویان خارجی در انگلستان ارائه میشود ؟

دانشگاه ادینبورگ 30 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی که تمایل دارند در برنامه های تحقیقاتی دکترا در هر یک از رشته های تحصیلی این دانشگاه شرکت کنند ارائه میکند. در هر یک از بورسیه های تحصیلی تفاوت هایی بین هزینه تحصیل دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد. بورسیه تحصیلی تمام هزینه های زندگی را پوشش میدهد .

7- بورسیه تحصیلی DENYS HOLLAND دانشگاه کالج لندن به چه افرادی تعلق میگیرد ؟

هدف بورسیه تحصیلی DENYS HOLLAND حمایت از دانشجویان کارشناسی دانشگاه کالج لندن( UCL) است که بدون این بورسیه تحصیلی قادر به تامین هزینه مورد نیاز تحصیل نیستند.به افرادی که بتوانند اراده خود را برای استفاده از فعالیت های ارائه شده توسط دانشگاه و اتحادیه دانشجویی ثابت کنند این بورسیه تحصیلی اهدا میشود. ارزش این بورسیه تحصیلی 9000 پوند در سال است و دانشجویان میتوانند از تمام یا بخشی از بورسیه تحصیلی برای پرداخت هزینه ها استفاده کنند.

8- بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه SUSSEXانگلستان برای چه افرادی مناسب است؟

این بورسیه تحصیلی در اکثر دانشکده های SUSSEX در دسترس است و بر اساس عملکرد تحصیلی و پتانسیل تحصیلی به دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که واجد شرایط تحصیل در دوره تمام وقت کارشناسی ارشد دانشگاه SUSSEX هستند اعطا میشود. این بورسیه تحصیلی برای یک سال 50 درصد از هزینه های تحصیل دانشجویان بین الملل را پوشش میدهد.

9- بورسیه تحصیلی THINK BIG دانشگاه BRISTOLانگلستان برای کدام دانشجویان بین المللی مناسب است ؟

در سال 2019، دانشگاه بریستول 500.000 پوند سرمایه گذاری کرده است تا به بهترین و با استعدادترین دانشجویان بین الملل که به دانشگاه بریستول آمده اند کمک کند.بورسیه تحصیلی THINK BIG دوره لیسانس برای دوره هایی که در سال 2019 شروع میشود در دسترس است. ارزش این بورسیه تحصیلی بین 5.000 تا 20.000 پوند است.

10- بورسیه تحصیلی بین المللی برای دانشجویان برتر انگلستان به چه صورت میباشد ؟

کالج علوم پزشکی و دندانپزشکی تعدادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان برتر رشته های تحصیلی خود ارائه میدهد. ارزش هر بورسیه تحصیلی 2.000 پوند است و برای یک سال اعطا می شود. این بورسیه تحصیلی به تمام متقاضیانی که برای تحصیل در کالج علوم پزشکی و دندانپزشکی انتخاب شده اند تعلق میگیرد و برای دوره کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی ارائه می شود

11- بورسیه تحصیلی بین المللی داروسازی انگلستان به چه صورت میباشد ؟

دانشکده داروسازی دانشگاه بیرمنگام بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان دوره 5 ساله داروسازی ارائه می کند. دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست هستند. پنج بورسیه تحصیلی برای دوره کارشناسی وجود دارد. ارزش هر یک از بورسیه های تحصیلی 3.000 پوند است و برای پنج سال تحصیل در دانشگاه بیرمنگام اعطا می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

 • توسط مینو
  تاریخ: اسفند 25, 1397
  نفر
  نفر

  با سلام ، میخواستم بدونم هزینه های دوره a level در هر سال چه قدر میشه؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اسفند 28, 1397
   نفر
   نفر

   سلام دوره ی ذکر شده در انگلیس حدودا 20 هزار پوند برای شما به دنبال خواهد داشت.

 • توسط ساغر
  تاریخ: فروردین 23, 1398
  نفر
  نفر

  سلام.برای پذیرش در دوره a level چه مدارکی لازم هست ؟؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: فروردین 25, 1398
   نفر
   نفر

   سلام بر این اساس جهت پذیرش در دوره ی a levelارائه مدرک آیلتس 6 آکادمیک و محدوده ی سنی مناسب ملاک واقع گردیده است.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا