مهاجرت و اقامت ایسلند

اقدامات ایسلند برای ورود گردشگران در دوران کرونا

اقدامات ایسلند برای ورود گردشگران در دوران کرونا

شیوع ویروس کرونا که از سال گذشته اتفاق افتاده است برای متقاضیان مشکلات بسیاری را به همراه داشته است. از این رو کشور های مختلف برای جلوگیری از همه گیری این بیماری اقدامات بسیاری را صورت داده اند. ایسلند یکی از کشور های اروپایی می باشد که متقاضیان بسیار زیادی برای مهاجرت دارد. مهاجرت به ایسلند نیز با مشکلات بسیاری مواجه شده است. از این رو اقدامات ایسلند برای ورود گردشگران در دروان کرونا برنامه ریزی های بسیاری داشته اند.

اقدامات ایسلند برای ورود گردشگران در دوران کرونا

مهاجرت به ایسلند به روش های مختلف مانند کار در ایسلند یا تحصیل در ایسلند با توجه به همه گیری ویروس کرونا همراه با معضلات و مشکلات بسیاری است. این مسائل به دلیل مقابله با بیماری و جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر آن می باشد. این بیماری بر بخش اقتصادی کشور ها هم تاثیر بسیار زیادی گذاشته است و باعث شده تا کشور ایسلند هم مانن سایر کشور ها با مشکلات اقتصادی مواجه شود.

از این رو اقدامات ایسلند برای ورود گردشگران در دروان کرونا برای مقابله با مسائل اقتصادی در حال انجام است. در واقع بر طبق بررسی های صورت گرفته پیش شرط بهبود اقتصادی قابل توجه در ایسلند برای سال آینده ، تغییر توافق برای روند غربالگری مرزها است ، که حرکت آزادانه را تسهیل می کند و ورود بیشتر افراد خارجی به کشور را مجاز می کند.

گروه كاری وزیر امور مالی و اقتصادی ایسلند در مورد وضعیت بیماری COVID-19 به این نتیجه رسیده است كه برای احیای اقتصاد ایسلند ، گردشگران بیشتری نیاز دارند و برای آمدن گردشگران بیشتر ، شرایط غربالگری مرز های این کشور باید به روز شود. از این رو بر طبق بررسی های صورت گرفته چندین روش می تواند سفر بین کشور ها را تسهیل کند. این اقدامات بدون این که مزایای اجتماعی بیماری و کنترل آن تحت تاثیر باشند صورت می گیرد. به همین دلیل شاهد تغییراتی در روند مهاجرت به ایسلند و ورود به این کشور خصوصا برای گردشگری خواهیم بود. 

مهاجرت به ایسلند در دوران کرونا

برای مهاجرت به ایسلند در دوران همه گیری کرونا شرایطی در نظر گرفته شده است که بر مبنای آن روند اقتصادی این کشور هم رو به بهبود باشد. وزارت دارایی و امور اقتصادی ایسلند از طریق بیانیه ای اعلام کرد: “قبل از تصمیم گیری در مورد اقدامات مرسوم تر، شناسایی خطرات گسترش بیماری همه گیر کرونا و ارزیابی آنچه در این زمینه قابل قبول است، مهم می باشد.” در 19 آگوست ، دولت این کشور یک روش غربالگری مضاعف را برای همه مسافران متقاضی ورود به ایسلند وضع کرد.

علاوه بر این دولت ایسلند اعلام کرده است مسافرانی که مایل به بازدید از ایسلند هستند، باید هنگام ورود به ایسلند بین روش دو بار غربالگری همراه با ۵ تا ۶ روز قرنطینه و دو هفته قرنطینه اجباری یکی را انتخاب کنند. طبق اعلام مقامات این کشور تمام افرادی که دو بار آزمایش را انتخاب می کنند باید دو آزمایش خود را به صورت PCR انجام دهند. در این بیانیه تأکید شده است که تا زمانی که مسافران نتیجه آزمایش را دریافت نکنند باید خود را از دیگران جدا کرده و قرنطینه کنند. 

حتما بخوانید:  اقامت ایسلند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *