071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

شما میتوانید برای شهروند فرانسه شدن درخواست تابعیت بدهید اگر شما: به مدت پنج سال به صورت مداوم در فرانسه زندگی کرده باشید اقامت فرانسه از طریق ازدواج را کسب خواهید کرد.

مطالعه بیشتر:

تحصیل در فرانسه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

شرایط اقامت فرانسه از طریق ازدواج

شما میتوانید به یک شهروند فرانسوی با تمام حقوق مربوط تبدیل شوید مانند رای دادن در انتخابات فرانسه. از طریق حق ازدواج یا تولد، چه در فرانسه متولد شده باشید و یا از یک خانواده فرانسوی که در خارج از کشور زندگی می کنند متولد شده باشید. شما باید بالای هجده سال سن داشته باشید و در فرانسه زندگی کنید. نیازی نیست که پس از اینکه شهروند فرانسه شدید ملیت خود را عوض کنید بلکه میتوانید ملیت دوگانه با مهاجرت به فرانسه داشته باشید.

کمتر از ان تحت شرایط خاصی مانند تحصیل در دانشگاه فرانسه به مدت دو سال ، مشارکت در فعالیت هایی و داشتن دوره هایی در فعالیت های مدنی و علم اقتصاد  و فرهنگ و ورزش که در این صورت دو سال کافی است. و با اثبات دانستن زبان و فرهنگ و حقوق جامعه و وظایف شهروندی فرانسه، به جامعه فرانسه می پیوندید.اقامت فرانسه از طریق ازدواج

تابعیت فرانسه

اگر شما از طریق تابعیت و یا ازدواج یک شهروند فرانسوی شوید، شما باید قرارداد پذیرش و مهاجرت را امضا کنید. این فرم برای دوازده ماه معتبر است پس از اینکه شرایط سی ای آی را بررسی کردید. برای مثال اینکه ایا به اندازه کافی مهارت فرانسوی پیدا کرده اید.  هزینه درخواست این فرم پنجاه و پنج یورو است. در این جا روند کار و فرم درخواست و محل درخواست را به زبان فرانسوی ببینید.

اگر می خواهید که بدانید چگونه بعد از چهار سال ازدواج به شهروند فرانسه تبدیل شوید و بازار کار فرانسه برای شما باز میشود،د تا زمانی که: شما هنوز با هم زندگی میکنید و دارای تابعیت فرانسوی هستید و دانش خوبی از زبان فرانسوی دارید میباشد، شرایط زمان در مواردی خاص به پنج سال افزایش پیدا میکند که برای مثال نمیتوانید ثابت کنید که سه سال از ازدواج و زندگی مداوم شما باهم در فرانسه می گزرد.

مدارک لازم اخذ ویزای فرانسه از طریق ازدواج

اگر قبل از کسب تابعیت در خارج ازدواج کرده باشید ازدواج شما باید در دفتر ثبت اسناد رسمی فرانسه ثبت شود. نحوه ی درخواست  شهروندی فرانسه با داشتن شرایط بالا چیست، شما میتوانید در محل خود یک درخواست شهروندی ارسال کنید. برای اعمال شما نیاز دارید که یک درخواست نامه (درخواست تقاضای ثبت نام) با کپی از موارد زیر بفرستید: اگر این موارد در مورد شما صادق باشد

 • دو نسخه از فرم تقاضای ملیت فرانسه و امضا و تاریخ
 • کپی از مدارک شناسایی متقاضی و همسر
 • گواهی اثبات ادرس و نام کامل شما
 • گواهی تولد با ترجمه گواهی اگر به زبان فرانسوی نباشد
 • گواهی ازدواج در سه ماه اخیر
 • گواهینامه ای که هر دو همسر باید در کنسولگری حاضر شده و به صورت شخصی ثبت نام کنند

مدارک مربوط به رابطه و زندگی و ازدواج مانند گواهی تولد فرزندان از همکسر مشترک و قرارداد مسکن و اطلاعات مالی مشترک و حساب مالی مشترک است.

اثبات شرایط اقامت در فرانسه

 • اثبات اینکه همسر در زمان ازدواج حق شهروندی فرانسه را داشته است.
 • اثبات اینکه متقاضی دانش کافی از زبان فرانسوی مانند دیپلم و یا یک مدرک فرانسوی را دارد
 • شهادت به اینکه سابقه جنایی ندارید، برای مثال : مدرک نداشتن سو سابقه در ده سال گذشته در کشور خودتان
 • گواهی ازدواج از هرگونه ازدواج در قبل و طلاق نامه ها

اثبات اینکه شما از زمان ازدواج حداقل به مدت سه سال در فرانسه زندگی مشترک کرده اید. اگر شما در خارج از کشور زندگی می کردید باید سند اثبات زندگی شما به مدت سه سال بعد از ازدواج توسط همسر شما و در نبود شما در دفتر اسناد رسمی ثبت شده باشد. از شما خواسته میشود که مدارک اشتغال یا حامی مالی خود را نشان دهید.

نحوه درخواست تابعیت فرانسه از طریق ازدواج

شما میتوانید ملیت فرانسوی را بعد از گذشت چهار سال از ازدواجشو یا تحصیل در فرانسه رایگان با یک فرانسوی به شهروند فرانسوی تبدیل کنید.  اگر زن و شوهر به صورت مداوم با هم زندگی نکنند به مدت پنج سال افزایش می یابد ، این دو باید ازدواج کرده باشند و متقاضی باید اثبات کند که به اندازه کافی دانش از زبان فرانسوی برای زندگی و امور روز مره در فرانسه را دارد. امور مهاجرتی و اقدامات قانونی خود را به مشاورین و وکلای حقوقی موسسه میرداماد بسپارید تا آنها نیز روند کامل اقدامات را تا رسیدن به مقصد اقامت به شما اطلاع دهند.

نظرات کاربران

 • توسط فریده شاه کمالی
  تاریخ: خرداد 18, 1399
  نفر
  نفر

  میخواهم برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک اقدام کنم. به چه شکل است؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 20, 1399
   نفر
   نفر

   با سلام و عرض ادب
   خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری و دریافت اقامت فرانسه است. بسته به مکان و اندازه ملک شما هزینه ها متفاوت است.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا