اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  اگر یک موسس شرکت از یک کشور غیر اتحادیه اروپا (یک کشور به اصطلاح سوم) بخواهد در آلمان یک کسب و کار را شروع کند یا بخواهد یک شعبه منطقه ای از یک شرکت را در برلین باز کند و اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت را اخذ نماید؛ باید مجوز اقامت خود را به آنها واگذار کند و در چنین کارهایی شرکت کنند. بدین معنی که شما باید در مورد اقامت پیشین خود تجدید نظر کرده و برای اخذ اقامت جدید کشور آلمان وارد مذاکره شوید و بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت را نیز در نظر بگیرید. اگر اندکی این مطلب نامفهوم است پپیشنهاد می کنم تا حتما ادامه مقاله را به قلم مشاورین موسسه حقوقی میرداماد بخوانید و تصمیم بگیرد.

  اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

  وکلات شما برای همه مسائل مربوط به مجوز اقامت ویزای آلمان و کارتهای آبی آلمانی ( German Blue Cards):

  آیا شرکت شما کارکنان را برای کار کوتاه مدت به آلمان عازم میکنند ؟ آیا شما به دنبال سرمایه گذاری در یک شرکت تجاری آلمانی،  یا ادغام با یک شرکت مستقر در آلمان یا شروع به کسب و کار و نقل مکان به آلمان هستید؟ هر آن چه شما و شرکت شما ممکن است نیازمند مجوز اقامت یا ویزای آلمانی باشد،  (WIHELLER) می تواند به شما در انتخاب و درخواست یک ویزای آلمانی یا مجوز اقامت کمک کند که به اهداف کسب و کار و اهداف شخصی خود دست یابید.

  ادغام و مدیریت یک شرکت تابعه در آلمان

  قانون آلمان اجازه می دهد تا شهروندان خارجی برای ایجاد یک کسب و کار در آلمان، به عنوان مثال با مسئولیت محدود (GmbH)،  و به عنوان مدیر آن عمل کنند. با این حال، یک مدیر خارجی به مجوز اقامت اشتغال آلمان برای مدیریت کسب و کار آلمان نیاز دارد. و باید مجوز اقامت به یک مدیر به درخواست _ و همچنین روند و زمان انتظار_ عوامل مختلف بستگی دارد،  از جمله:

  • ملیت مدیر،
  • اندازه و نوع شرکت
  • و دستمزد پیشنهاد شده مدیر آلمان.

  اگر شرکت شما یک شرکت تابعه در آلمان را تاسیس کرده و مایل به ارسال یک کارمند شرکت مادر برای مدیریت شرکت با تابعیت آلمان باشد، می توانیم به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که کدامیک از اقامت مناسب تر است.

  مهاجرت به آلمان به عنوان یک موسس شرکت

  1. اشخاصی که به دنبال کسب و کار در آلمان به عنوان یک موسس شرکت؛ می توانند مجوز اقامت آلمان را بدست آورند. الزامات برای کسب اجازه اقامت به عنوان یک موسس شرکت متنوع است. مهمتر از همه، یک طرح تجاری باید به مقامات ارسال شود. باید شامل اطلاعات دقیق در مورد:
  2. کسب و کار (به عنوان مثال فرم حقوقی و خط مشی آن)،
  3. متقاضی (تجربه حرفه ای، آموزش علمی ممکن) و
  4. تامین مالی کسب و کار باشد.  

  طرح کسب و کار نیز باید به گونه ای باشد که به سوالات زیر پاسخ دهد:

  • آیا کسب و کار پتانسیل بازار و فرصت های فروش سایر شرکت های آلمانی را افزایش می دهد؟
  • آیا شرکت تولید محصولات پایدار می کند؟
  • آیا شرکت، بازار آلمان را با محصولات خارجی عرضه می کند یا آیا محصولات آلمانی را صادر می کند؟
  • آیا منطقه ای که در آن کسب و کار ایجاد خواهد شد از کمبود عرضه در مورد محصولات کسب و کار ارائه خواهد شد؟
  مهاجرت به آلمان به عنوان یک موسس شرکت

  مهاجرت به آلمان به عنوان یک موسس شرکت

  نکته دستیابی به مجوز اقامت آلمان به عنوان یک موسس شرکت نشان می دهد که کسب و کار تاثیر مثبت بر اقتصاد آلمان دارد، به عنوان مثال، علاقه اقتصادی به نیاز و یا نیاز منطقه ای برای کسب و کار وجود دارد و تأمین مالی تامین شده است. اگر ۲۵۰۰۰۰ یورو (۲۷۵۰۰۰ دلار) سرمایه گذاری و پنج شغل ایجاد شده،  پیش از۱ آگوست ۲۰۱۲، بود مفهوم کسب و کار قابل قبول در نظر گرفته میشد. متاسفانه این آستانه های عددی واضح دیگر اعمال نمی شود. با این وجود، ایجاد مشاغل برای شهروندان آلمانی یا اتحادیه اروپا و سرمایه گذاری مقدار قابل توجهی از پول هنوز، معیارهایی ضروری است.

  اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

  اگر اتحادیه اروپا (یک کشور به اصطلاح سوم) بخواهد در آلمان یک کسب و کار را شروع کند یا بخواهد شعبه منطقه ای یک شرکت را در برلین باز کند،باید مجوز اقامت دریافت کند.

  وکالت شما برای همه امور مربوط به ویزای آلمان، اجازه اقامت و کارتهای آبی آلمانی

  آیا شرکت شما کارمندان نیمه وقت به آلمان ارسال می کند؟ آیا شما به دنبال سرمایه گذاری در یک شرکت تجاری آلمانی یا شروع به کسب و کار و نقل مکان به آلمان هستید؟ هر یک از ویزای آلمان یا مجوز اقامت شما در آلمان شما ممکن است باشد، WINHELLER می تواند به شما برای انتخاب و درخواست ویزا یا اجازه اقامت آلمان کمک کند که به اهداف کسب و کار و اهداف شخصی خود برسید.

  هزینه ثبت شرکت در آلمان

  • تاسیس شرکت GmbH در آلمان در 2 تا 3 هفته
  • تایید نام شرکت توسط شورای تجارت منطقه ای
  • برقراری ارتباط با ثبت محلی و مقامات مربوطه
  • سازمان دهی شرکت مطابق با نیاز های خود
  • داشتن حداقل سرمایه سهامی  قانونی برابر با 25000 یورو
  • هزینه های دادگاهی – شامل کپی های برابر اصل  150 یورو
  • آماده سازی فرم های ثبت شرکتتان
  • تهیه پیش نویس از اساسنامه شرکت / مقررات
  • جمع آوری  مدارک ثبت نام تجاری
  • ثبت نام تجاری
  • پرداخت هزینه های کلی دفتر اسناد رسمی  900 یورو
  • در صورت نیاز به یک نماینده حقوقی ملزم به پرداخت هزینه اضافی می باشید.
  • تعیین مدیران
  • تهیه صورتجلسه تعیین مدیران
  • آماده سازی اولین صورت جلسه نشست هیئت مدیره
  • هزینه اولیه مجوز دولتی قابل پرداخت به صورت مشترک
  • تاییدیه شرکت
  • ارسال درخواست در bundesanzeiger – خبرنامه دولتی
  • صدور سهام و تهیه گواهی سهام
  • همه مدارک و گواهی ها در پرنده ای حرفه ای قرار می گیرند
  • تحویل مدارک توسط پیک FedEx / DHL 3370 پوند

  خدمات اضافی:

  1. شرکت ثبت شده و مدیریت شرکت (الزامی) 1060 پوند
  2. انتقال / افتتاح حساب بانکی مونیخ الزامی برای GMbH ): 450 پوند
  3. هزینه های تمدید سالانه
  4. پیش بینی دفتر ثبت شده در آلمان
  5. پرداخت هزینه های دولتی
  6. حفظ سوابق قانونی
  7. بدهی قانونی 860 پوند
  8. حفظ ثبت مدیریت 175 پوند
  9. شرکت شما با استفاده از نام انتخابی شما ایجاد می شود

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    مدل های متفاوت شرکت ها در آلمان

    سرمایه گذاران می توانند فرم های تجاری زیر در آلمان را انتخاب کنند: شرکت خصوصی با مسئولیت محدود،  شرکت عمومی با مسئولیت محدود، شراکت با مالکیت شخصی. فهرست زیر برخی از مهم ترین ویژگی های آن ها را شامل می شود:

    شرکت GesellschaftmitbeschränkterHaftung – GmbH  با مسئولیت محدود می تواند توسط حداقل یک سرمایه گذار با حداقل سرمایه مشترک به صورت نقدی یا هر نوع تشکیل شود.  در مورد اخر، موارد مورد استفاده برای ایجاد سهم و ارزش های آن ها باید در مقررات مربوط به انجمن نشان داده شود.  سهام این نوع شرکت، برخلاف سهام شرکت های با مسئولیت محدود عمومی، نمی تواند به عموم منتقل شود. جلسه عمومی سهامداران بالاترین تصمیمات را می گیرد و مدیر شرکت را منصوب می کند.  مدیر، مسئول گرفتن تصمیمات روزمره و نمایندگی شرکت در برابر مقامات آلمان می باشد.

    شرکت سهامی مشترک Aktiengesellschaft – AG آلمان نیاز به سرمایه بالاتر،  حداقل 50.000 یورو دارد و مسئولیت اعضای آن محدود به سهم آن ها در سرمایه می باشد.  سرمایه گذاران اصلی باید یک هیات نظارت و یک حسابرس را منصوب نمایند. هییت نظارتی با حداقل سه عضو تشکیل می شود و نقش انتصاب و تایید هیات مدیریت را دارا می باشد.  هیات مدیره نقش اتخاذ تصمیمات روزمره و نماینده شرکت در بازار را دارد.

    مدل های متفاوت شرکت ها در آلمان

    مدل های متفاوت شرکت ها در آلمان

    شراکت عمومی OffeneHandelsgesellschaft – OHG توسط حداقل دو سرمایه گذار که تحت همین هدف اقتصادی به هم پیوسته اند و کاملا مسئول بدهی های این نهاد با دارایی های شخصی خودشان هستند،  شکل می گیرد. هر دو عضو می توانند تصمیمات مدیریتی بگیرند و دارایی های شخصی آن ها در صورت ورشکستگی، محافظت نمی شود.

    شراکت محدود Kommanditgesellschaft – KG توسط دو نوع شریک تشکیل می شود: با مسئولیت محدود ( شرکای خاموش ) و با مسئولیت نامحدود ( شرکای عمومی ).  تنها شرکای عمومی می توانند تصمیمات مدیریتی بگیرند و دارایی های شخصی آن ها در صورت عدم تعهدات موجود، محافظت نمی شود.

    مالکیت فردی تنها توسط فردی بدون شریک تشکیل شده و در صورت ورشکستگی از دارایی های شخصی محافظت نمی شود. شعبه: این روشی است که یک شرکت خارجی می تواند در آلمان توسعه یابد و شعبه آن همتای آلمانی خواهد بود و شرکت مادر مسئول تمام بدهی ها و تعهدات می باشد.

    انتخاب بین این اشکال کسب و کار موجود بستگی به سرمایه موجود بر اساس ادغام،  تعداد بنیانگذاران، طرح های آینده برای توسعه و نیز اندازه پیش بینی شده کسب و کار دارد.  شرکت GmbH، یکی از محبوب ترین اشکال تجاری است، نه تنها به این دلیل که امکان پذیر بودن میزان مسئولیت سرمایه گذار را فراهم می کند،  بلکه به این دلیل است که برای کسب و کار های کوچک و متوسط مناسب می باشد.

    مراحل ثبت شرکت در آلمان

    لیست زیر شامل خلاصه ای از 10 مرحله تاسیس یک شرکت در آلمان می باشد.به طور کلی سرمایه گزارانی که یک کسب و کار را شروع می کنند همیشه با این مراحل و به همین ترتیب سر و کار و دارند.

    شرایط  و مدارک مورد نیاز از این قرار است:

    1. فرم قانونی: این فرم شامل انتخاب از بین انواع شرکت های در دسترس و همچنین تعیین برنامه کسب و کار و مدیریت این تجارت می باشد.
    2. نام شرکت: در کشور آلمان تنها نام های منحصر به فرد قابل ثبت می باشند. به همین دلیل توصیه می شود که در ابتدا سرمایه گذاران این اسم را در اداره محلی صنعت و تجارت بررسی کنند.
    3. تنظیمات: اساسنامه شرکت و بیانیه شرکت باید به تایید رسمی برسد.
    4. حساب بانکی: افتتاح یک حساب بانکی در کشور آلمان به نام شرکت به همراه سپرده ای به میزان  حداقل سهام سرمایه و صدور گواهی بانکی مربوط به این سپرده گذاری. اطلاعیه مربوط به این سرمایه گزاری به همراه حساب بانکی به دفتر اسناد رسمی که مقدمات ثبت این شرکت را انجام می دهد، ارائه می شود.
    5. ارائه مدارک: اسناد رسمی به همراه گواهینامه های سپرده بانکی باید به دادگاه محلی ارائه شود تا در اداره ثبت تجارت محلی،  ثبت شود.

    پس از تکمیل این مراحل،  اداره محلی کسب وکار باید اطلاع دهد که شرکتی جدید تاسیس شده است.پس از آن ثبت نام در مجامع حرفه ای و همچنین ثبت نام در اداره کار واجب می باشد. در صورتی که این شرکت دارای کارمند می باشد، لازم است که نام انها را برای بیمه  و امنیت اجتماعی ثبت کنید و آخرین قدم برای شرکت هایی موظف به پرداخت بیمه هستند، ارسال مدارک مربوطه به اداره مالیات می باشد.شماره مالیات یا شماره VAT ID مربوط به شرکت توسط اداره مالیات صادر می شود.

    ثبت نام در اداره مالیات آخرین مرحله بعد از تاسیس یک شرکت می باشد. پس از این مرحله این شرکت فعال است و می تواند در فعالیت های تجاری شرکت نماید. بسیار حائز اهمیت است که در نظر داشته باشید بعضی از زمینه های تجاری، قانونی هستند و شرکت ها کشور آلمان باید برای اجازه ای خاص و پروانه کسب به مقامات مربوطه آلمان درخواست دهند.

    قوانین ثبت شرکت در آلمان

    قانون آلمان بین شرکت های محدود به سهام و شرکت های شراکتی (شراکت عمومی، شراکت محدود، شراکت خاموش) تفاوت قائل می شود. رایج ترین نوع سازمان تجاری در آلمان شرکت مسئولیت محدود (GmbH) است که تحت قانون مربوط به شرکت های مسئولیت محدود فعالیت می کنند. سهام داران با استفاده از تسهیم در سرمایه کلی اولیه به عنوان سهامدار مشارکت می نمایند اما شخصا در برابر بدهی های شرکت مسئولیتی نخواهند داشت.

    برای تاسیس یک شرکت دارای مسئولیت محدود تنها یک نفر کافی است. سرمایه مشترک باید حداقل 25000 یورو باشد. به منظور تاسیس یک شرکت دارای مسئولیت محدود توافقی باید بین سهامداران ایجاد شده و در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد. موجودیت یک شرکت با به ثبت رسیدن آن در دفتر ثبت تجاری قانونی می شود. نام شرکت دارای مسئولیت محدود باید همیشه دارای ضمیمه «با مسئولیت محدود» یا شکل مخفف آن (mbH) باشد.

    سرمایه تسهیمی مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی مشترک (AG) که تحت نظارت قانون شرکت سهامی می باشد، حداقل 100000 دویچ مارک (51,129.19 یورو ) می باشد. در وهله اول برای ایجاد یک شرکت سهامی مشترک تعیین اساسنامه شرکت  مورد تایید دادگاه یا دفتر اسناد رسمی ضروری است. شرکت سهامی مشترک تنها زمانی وجاهت قانونی می یابد که وارد ثبت تجاری شده باشد. نام شرکت سهامی مشترک عموما می تواند بر اساس هدف موضوع فعالیت شرکت تعیین گردد و باید حاوی عبارت سهامی مشترک باشد.

    قوانین عمومی در رابطه با مشارکت در بخش 705 تا 740 قانون شهروندی گنجانده شده اند، شراکت بازرگانی زیر نظر قانون اقتصادی قرار دارند. به جای ایجاد شرکت های مستقل، بسیاری از شرکت ها اقدام به ایجاد شعبه ها یا شرکت تابعه غیر مستقل در آلمان می نمایند. یک شرکت تابعه یک نهاد قانونی  منشعب از شرکت مادر است. این نهاد تا حدودی مستقل است و عموما مدیریت، سیستم حسابداری، فرایند ترازنامه و دارایی های تجاری مختص به خود را داراست. در سمت مقابل شعبه ها نهاد های قانونی مجزایی نیستند و تقریبا به طور کامل به دفتر اصلی که وظیفه مدیریت مرکزی را بر عهده دارد، وابسته اند. بنا بر آنچه گفته شد، ورود به ثبت تجاری تنها برای شرکت های تابعه معنی دارد و نه شعبه ها.

    ایجاد یک سرمایه گذاری مشترک، فارغ از اینکه شرکت داخلی باشد و یا خارجی، محدود به نهاد های قانونی خاصی نمی شود. سرمایه گذاری های مشترک می توانند به شکل هر یک از شرکت های اشاره شده در بالا باشند. بنابراین، برای مثال، در صورت اقدام به شکل سرمایه گذاری در شرکت های دارای مسئولیت محدود، شرکت خارجی تنها مسئول سهم خود خواهد بود. در حالت شراکت، این مسئولیت شرکا می تواند محدود شود، برای مثال تنها یکی از شریک ها (شریک کلی) مسئولیت کامل را بر عهده دارد.

    برای سرمایه تسهیمی نه حد بالاتری برای سرمایه تسهیمی  وجود دارد و نه فرایند های مجوز گیری. با این وجود سرمایه گذاری مشترک در آلمان در صورتی که الزامات خاصی را در رابطه با گردش مالی و سهم بازار برآورده نماید،  مشمول قانون ضد ترویجی اروپا و آلمان و همچنین قانون کشور مبدا سرمایه گذاران می شود. آنها همچنین می توانند مشمول کنترل ادغامی و نیز ممانعت اتحادیه صاحبان سرمایه  بشوند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم تا حتما با مشاورین موسسه حقوقی میرداماد گفتگو نمایید.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  بازار کار مهندسی برق در آلمان

      مطالب مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.