071-91009294  | 021-88724227  |

اجاره آپارتمان در کانادا

اجاره آپارتمان در کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

قیمت های اجاره آپارتمان در کانادا از شهر به شهر و از سال به سال متفاوت است. به طور کلی، شهرهای کوچکتر هزینه های اجاره ای کمتری نسبت به شهرهای بزرگتر دارند و بر همین اساس درآمد نیز در شهر های مختلف، متفاوت است. در این مقاله از موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجو میرداماد نمونه ای از شهرها و قیمت های اجاره ای را که در هر شهر شما موظف به پرداخت هستید آورده ایم.

اجاره آپارتمان در کانادا

شما می توانید بدون داشتن امتیاز شهروندی، در کانادا اقدام به اجاره ملک نمایید. بسیاری از غیر کانادایی ها، اقدام به خرید و یا اجاره ملک در زمان اقامت خود در کانادا نموده اند. جهت خرید و یا اجاره ملک در کانادا نیازمند حضور فیزیکی هستید چرا که می بایست اوراق مربوط به این امر را امضا نمایید.شما می توانید جهت بازدید از کانادا برای مدت بیش از 6 ماه در این کشور ( بدون انجام کاغذ بازی جهت اخذ کارت هویت برای عبور از مرز ) اقامت داشته باشید. چنانچه مایل به اقامت در این کشور باشید، می بایست تقاضای اقامت دائم خود را ارسال نمایید. در سایت زیر می توانید در صورت داشتن شرایط لازم، روند اخذ اقامت دائم را آغاز نمایید.هر گاه صحبت از اقامت و ملک در کانادا باشد، گزینه های بسیاری در اختیار است. این بخش انواع اجاره ها از کوتاه مدت تا بلند مدت و انواع مختلف ملک را تحت پوشش قرار می دهد.در این بخش اطلاعات لازم در رابطه با قرارداد های اجاره ملک، مبلغ سرمایه گذاری، میانگین هزینه اجاره، مدارک مورد نیاز و شیوه کار قبوض خدمات رفاهی در اختیار علاقه مندان قرار داده شده است.یا شاید به دنبال چیزی مناسب تر می باشید. این بخش همچنین شامل اطلاعات لازم جهت خرید ملک در کانادا می باشد. ما تمامی امور مرتبط با این امر از جمله فراهم آوری وام و دیگر موارد لازم جهت رسیدن شما به خانه رویاییتان در بهترین نقطه کانادا را تحت پوشش قرار می دهیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مطالب زیر را با دقت مطالعه فرمایید.

صاحب خانه و مستاجر

صاحبخانه، دارنده خانه ای است که به شما اجاره داده است. برای ساختمان های بزرگ، صاحبین خانه ممکن است افرادی را جهت دریافت اجاره ماهانه استخدام نمایند.

هر منطقه یا استان قوانین خود را در رابطه با موارد زیر دارد:

اجاره آنچه که صاحبین ملک و مستاجرین مسئول آن هستند:سازمان وام مسکن کانادا ( استانی و ناحیه ای ):به شما می گویند که چگونه به اجاره ملک بپردازید:قانون مرتبط با اجاره را در هر استان برای شما توضیح می دهند.در رابطه با مقامات استانی و ناحیه ای اطلاعاتی نیز در اختیار شما قرار می دهند.

عموما صاحبین ملک وظایف زیر را به عهده دارند:

 • جمع آوری اجاره بها
 • حفظ مسکن در بهترین حالت و امنیت
 • فراهم آوری تمامی موارد مورد نیاز مستاجرین ( ذکر شده در قرارداد ) :
 • اجاق گاز
 • وسیله گرمایشی
 • یخچال
اجاره آپارتمان در کانادا
اجاره آپارتمان در کانادا

به عنوان مستاجر، شما می بایست:

 • تمام مبلغ اجاره خود را در زمان مقرر پرداخت نمایید.
 • خانه را تمیز نگه داشته و از ان به خوبی مراقبت نمایید
 • در زمان تعمیر هر وسیله با صاحب ملک تماس بگیرید.
 • جهت انجام تعمیرات به صاحب ملک یا مدیر اجاره ورود به ملک را بدهید.
 • چنانچه مایل به جابه جایی هستید، اجازه بازدید از ملک را به متقاضیان بعدی بدهید.
 • صاحبین ملک می بایست پیش از ورود به ملک، مستاجر را آگاه سازند.
 • چنانچه با صاحب ملک خود مشکل دارید، با مقامات مربوطه استان اقامت خود تماس حاصل فرمایید.

سایت های اجاره آپارتمان در کانادا

سایت VIEW IT

این جستجوگر هوشمند ، با امکان جستجو از طریق فیلترهای شرکت های اجاره ، محله ، قیمت و اولویت های نوع اقامت به یک گزینه آنلاین آسان برای جستجو تبدیل شده است . اکثر لیست ها با عکس هستند و سایت امکان ذخیره جستجوها و دریافت اعلان های ایمیل را فراهم می کند .

سایت PADMAPPER
طراحی بر پایه نقشه این سایت واقعا به جستجوی شما در پیدا کردن اپارتمان در محله های مختلف کمک می کند . این سایت به شما این امکان را می دهد که بر اساس تعداد اتاق ها ، قیمت و نوع محل اقامت آپارتمان ها را فیلتر کنید .

سایت TORONTO RENTALS

فیلتر های جستجو بر اساس محدوده قیمت ، نوع ملک ، اتاق خواب ها ، حمام ها ، مبله / غیر مبله و حتی دوستدار حیوانات خانگی بودن در دسترس هستند . در این سایت شما می توانید صدها واحد را به صورت لیست یا فرمت نقشه جستجو کنید .

سایت BUNZ HOME ZONE

هر چند که به خودی خود این یک وب سایت اجاره نیست اما این گروه فیس بوک مکانی عالی برای پیدا کردن آپارتمان است . درخواست برای ورود به گروه و آماده شدن برای بمباران شدن با لیست های مختلف در دسترس است . زمانی که شما مواردی که دوست دارید را انتخاب می کنید پیام مستقیم از آگهی اعلان شده دریافت می کنید .

سایت RENT SEEKER

این وب سایت نه تنها آپارتمان اجاره ای و انواع مختلف واحد ها در تورنتو را نشان می دهد بلکه سه مورد از جزئیات هر واحدی که شما جستجو می کنید را برجسته می کند از طریق عکس ، نقشه آپارتمان و دیگر جزئیات ، انتخاب های مورد علاقه خود را جستجو کنید .

سایت CONDOS.CO

کسانی که به دنبال اجاره آپارتمان هستند ، این وب سایت می تواند به آنها کمک کند که جستجوی خود را بر اساس منطقه مورد نظر محدود کنند و به دنبال واحد در همان محل باشند .

سایت WALK SCORE

چیزی که این وب سایت را از دیگر وب سایت ها متمایز می کند این است که می توانید با استفاده از فیلترهای مختلف اپارتمان پیدا کنید . جستجوی آپارتمان بر اساس زمان رفت و برگشت ، میزان پیاده روی ، فاصله تا وسایل حمل و نقل عمومی و محله های مورد درخواست امکان پذیر است .

سایت CASOLOVA

جستجوی صدها آپارتمان در تورنتو از طریق این وب سایت امکان پذیر است . جستجوی انتخاب ها را می توانید با فیلترهای میزان بودجه ، اندازه و عمر ساختمان محدود کنید .

سایت 4RENT

واحدهای مختلف اطراف شهر را از طریق لیست یا نقشه این سایت جستجو کنید . شما می توانید واحدهای وب سایت را ذخیره کنید و نکات مستاجران که برای اجاراه نشین ها عالی است را بخوانید .

سایت REALTORS

اگر به دنبال آپارتمان در بنگاه های معاملات ملکی هستید ممکن است آنها این وب سایت را معرفی کنند . خانه رویایی خود را محدود جستجو با اولویت ها ، بودجه ، اتاق ها ، حمام ها و عمر ساختمان پیدا کنید .

هزینه اجاره آپارتمان در کانادا

میزان اجاره

در ماه ژوئیه ، مرکز سیاست های پیشنهادی کانادا ( CCPA ) گزارشی با عنوان ” کمبود مسکن – قیمت اجاره ملک در کانادا ” منتشر کرد و در آن به بررسی میزان دستمزد ساعتی کارگران که بر اساس آن می توانند یک آپارتمان دو خوابه را با استفاده از حداکثر 30% از درآمد خود اجاره کنند پرداخت . این گزارش به بررسی میزان ساعاتی که هر فرد در طول هفته باید کار کند تا حداقل دستمزد مورد نیاز برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه و اجاره یک آپارتمان دو خوابه را بدست آورد می پردازد . ( همان حداکثر 30% از درآمد ناخالص ) .استطاعت مالی اجاره نشین های کم درآمد بدتر است ، زیرا تورم اجاره صدک دهم بسیار بالا است .

هزینه اجاره آپارتمان در کانادا
هزینه اجاره آپارتمان در کانادا

اگر 975 دلار در ماه ، 30 درصد از درآمد ماهانه شخصی باشد ( 3.250 دلار ) و کارگر 40 ساعت در هفته برای 4 هفته کامل ( 160 ساعت ) کار کند ، آن کارگر به 20.31 دلار در ساعت برای اجاره یک واحد صدک دهم در جولای 2019 نیاز دارد . این افزایش از اکتبر 2018 ( 18.75 دلار ) بوده است که مطابق با داده های اجاره CMHC در گزارش کمبود مسکن CCPA است .اگر هر کانادایی فقط 13 دلار در ساعت درآمد داشته باشد باید برای تهیه واحد های صدک دهم 62 ساعت در هفته کار کند .داده های CCPA تنها به بررسی نرخ آپارتمان های اجاره ای ( مالکیت مشترک و حق تصدی ) برای واحد های یک خوابه و دو خوابه می پردازند و مشخص می کند که یک مستاجر در تورنتو باید 27.74 دلاردر ساعت برای اجاره یک واحد یک خوابه و 33.70 دلار در ساعت برای اجاره یک واحد دو خوابه درآمد داشته باشد . در حقیقت ، شرایط بدتر از این است زیرا CCPA به دلیل سیاست های دولت از اجاره های ساختگی استفاده می کند . این انالیز باید بر روی چیزیهای که هر شخص برای اجاره یک واحد خالی نیاز دارد تمرکز کند .متوسط لیست املاک ارائه شده RENTALS.CA در ژوئیه 1.925 دلار در ماه است که 1.3 درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشته است و متوسط اجاره درخواستی در ماه ژوئیه 1.825 دلار در ماه بوده است که این میزان نیز کاهش داشته است ( 1.875 دلار ) .

پیدا کردن آپارتمان اجاره ای در کانادا

چند نوع مسکن اجاره ای در کشور کانادا وجود دارند که شامل خانه، مالکیت مشترک، و آپارتمان میشوند.برخی از خانه ها به طور کامل به مشتری اجاره داده میشوند اما در برخی دیگر از موارد، خانه به واحد های متعددی تقسیم میشود. خانه ای که به دو بخش تقسیم شده باشد در اصطلاح “دوبلکس” نامیده میشود و خانه ای که به سه بخش تقسیم شده باشد “تریپلکس” خوانده میشود. در سایر خانه های اجاره ای در کشور کانادا، میتوانید یک اتاق اجاره کنید که در این صورت سالن پذیرایی و تجهیزات بهداشتی و حمام مشترک خواهد بود.آپارتمان های اجاره ای در کانادا از واحد های “مجردی” که تنها شامل یک اتاق میشوند، شروع شده و تا خانه های چند خوابه را در برمیگیرند.

هزینه تجهیزات شهری مانند برق و آب ممکن است در اجاره شما لحاظ شود. برای کسب اطلاعات در خصوص دفاتر خدمات رسانی در منطقه مد نظر خود می توانید مقاله های “کانادا و خدمات شهری در کانادا” را سرچ کرده و مطالعه نمایید.برای یافتن آپارتمان یا خانه های اجاره ای می توانید از روزنامه های محلی، کتابخانه ها و وبسایت هایی مانند kijiji و Craigslist استفاده کنید. گروه های Newcomers (تازه واردان) فیس بوک نیز میتوانند تا حدودی کمک کننده و مفید باشند. در بسیاری از شهرها نیز میتوانید به سادگی در محله مورد نظر خود قدم بزنید و خانه های اجاره ای را پیدا کنید به این دلیل که مالکینی که قصد اجاره دادن ملک خود را دارند بیرون از خانه اعلامیه ای نصب کرده و این موضوع را اعلام میکنند.مالک ها قبل از اینکه به شما ملک خود را اجاره دهند از شما اطلاعاتی در خصوص تمکن مالی پرداخت اجاره بها طلب میکنند.

مدارکی که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید عبارتند از:

 • یک نامه از کارفرمای کنونی یا آخرین کارفرما که درآمد سالیانه شما را نشان دهد.
 • اظهارنامه بانکی که نشان دهد شما به اندازه اجاره بهای چند ماه سپرده دارید.
 • نامه ارجاع از جانب مالکین قبلی.

بسیاری از مالک ها ترجیح میدهند مدارک کانادایی از شمادریافت کنند که این مساله برای افرادی که تازه به این کشور مهاجرت کرده اند می تواند مشکل ساز باشد. با این وجود افراد زیادی وجود دارند که مشکلی با اجاره دادن خانه یا آپارتمان خود به افراد تازه وارد ندارند. بنابراین اگر ابتدای کار موفق به یافتن یک ملک نشدید هم چنان به جست و جوی خود ادامه دهید.

مطالب مرتبط:

مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

ارزانترین شهر ها برای اجاره آپارتمان در کانادا

8 شهری که در پایین از آنها یاد شده است کمترین مقدار اجاره را دارند و در صورتی که از اجاره های تورنتو و ونکوور خسته شده اید می توانید آنها را برای زندگی کردن انتخاب کنید.هزینه زندگی در کانادا آن هم  در یک شهر بزرگ از این کشور می تواند گران باشد. طبق آخرین گزارشات اجاره ملی، میانگین اجاره ماهیانه در شهرهای کانادایی از ماه ژوئن 1.9 درصد افزایش داشته است و این افزایش قیمت پس از آخرین افزایش 4 درصدی آن است.گزارشات نشان می دهد که مردم استان اونتاریو در کشور کانادا بد ترین وضعیت را در این مورد دارند و 10 شهر از 12 شهر گران کانادا در این استان واقع شده اند.طبق این گزارش اونتاریو در زمینه اجاره ماهیانه مسکن در سه ماهه دوم سال 2019 بالاترین رتبه را دارد و 1830 دلار در ماه تخمین زده شده است که تقریبا 300 دلار از احاره ماهیانه در بریتیش کلمبیا بالا تر است. طبق گزارشات و تحقیقات صورت گرفته در خصوص اجاره ماهیانه، از اکتبر 2018 تا ماه ژوئن به صورت تدریجی افزایش داشته است و به 2279 دلار رسیده است.

سوالی که اینجا مطرح است این است که ارزان ترین شهرهای کانادا کدام هستند؟ طبق اطلاعات و داده های موجود در MoneySense گرانترین شهرهای کانادا شهرهای بزرگ این کشور و همچنین شهرهای شمالی و استان های Prairie هستند.
داده های موجود در این سایت نشان میدهند که هرچند اونتاریو گرانترین شهرها برای زندگی را درخود جای داده است اما برخی از ارزانترین شهرها نیز در این استان واقع شده اند. افرادی که به دنبال اجاره های پایین تر هستند می بایست در اونتاریو و کبک به جست و جو بپردازند.

لیستی از 8 شهر کانادا برای زندگی:

 1. سالت سنت مری، انتاری (890 دلار در ماه به طور میانگین)
 2. ریموسکی، کبک (600 دلار در ماه به طور میانگین)
 3. سنت جرج، کبک ( 500 دلار در ماه به طور میانگین)
 4. تیمینس، اونتاریو ( تفریبا 700 دلار در ماه به طور میانگین)
 5. کرنوال، اونتاریو ( تقریبا 700 دلار در ماه به طور میانگین)
 6. کوئسنل، بریتیش کلمبیا ( 700 دلار در ماه به طور میانگین)
 7. بکانکور ، کبک، ( 550 دلار در ماه به طور میانگین)
 8. ست ایلز، کبک ( 550 دلار در ماه به طور میانگین)

در سال 2019، تورنتو بالاترین اجاره های ماهیانه در کل کشور را داشت و میزان اجاره برای یک خانه یک خوابه 2266 دلار کانادا تخمین زده شده است. اما اگر پای آپارتمان های دو خوابه وسط باشد، ونکوور با اجاره ماهیانه 2833 دلار، بالاترین رتبه را کسب میکند.گاتینو، کبک و لتبریج در لیست اجاره های ماهیانه برای اپارتمان های تک خوابه و دو خوابه پایین ترین رتبه ها را دارند.

برای کسب اطلاعات مربوط به اقامت کانادا از طریق خرید ملک و همین موضوع اجاره آپارتمان در کانادا می توانید از یک مرکز مطلع مانند آژانس املاک و یا دفاتر وکالتی در مورد روند اجاره خانه و اخذ اقامت اطلاعات کسب کنید. در موارد مشابه کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجو میرداماد شیراز و تهران، تجربیات خود را از طریق جلسات حضوری به شما منتقل خواهند کرد.

سوالات متداول در مورد اجاره آپارتمان در کانادا

1- آیا می توانم آپارتمان را در کانادا اجاره کنم؟

بله، شما می توانید بدون در نظر گرفتن ملیت خود، برای اجاره آپارتمان در کانادا اقدام نمایید.

2- چگونه می توان خانه های اجاره ای در کانادا را پیدا کرد؟

خانه ها و آپارتمان های اجاره ای در کانادا را می توانید در بخش طبقه بندی شده روزنامه های محلی، کتابخانه ها و در وب سایت هایی مانند Kijiji و Craigslist پیدا کنید.

3- آیا زندگی در کانادا ارزان است؟

هزینه های زندگی در کانادا به نسبت کشوری مانند ایالت متحده ارزان است.

4- آیا می توانم بدون شغل آپارتمان بگیرم؟

اجاره یک آپارتمان به طور معمول نیاز به اثبات درآمد، اعتبار خوب و یک کار ثابت دارد تا اطمینان حاصل شود که می توانید به زندگی در کانادا ادامه دهید.

5- آیا می توان به واسطه اجاره اپارتمان در کانادا اقامت این کشور را دریافت کرد؟

خیر، شما نمی توانید از طریق اجاره آپارتمان در کانادا اقامت این کشور را دریافت نمایید.

6- برای زندگی راحت در کانادا به چه میزان پول نیاز دارید؟

بر اساس آمار کانادا کانادایی ها 250،000 دلار در سال برای زندگی راحت نیاز است.

7- برای اجاره آپارتمان در کانادا به چه میزان پول نیاز دارید؟

درآمد شما در کانادا باید حدود 3 برابر اجاره شما باشد.

8- ارزان ترین قیمت خانه در کانادا کجا هستند؟

شهر های زیر مقرون به صرفه ترین شهر کانادا برای اجاره یک آپارتمان است:

 • تكومسه، انتاریو
 • هالدیمند، انتاریو
 • کینگستون، انتاریو
 • لاسالل، انتاریو
 • نلسون
 • سنت آلبرت، آلبرتا
 • نورفولک، انتاریو.
 • کلارنس-راکلند، انتاریو

9- بهترین شهر برای زندگی در کانادا کدام است؟

مکان های برتر برای مهاجران برای زندگی در کانادا عبارتند از ونکوور، تورنتو، کلگری، مونترال و اتاوا.

10- آیا هزینه اجاره آپارتمان در کانادا ممکن است تغییر کند؟

بله هزینه اجاره آپارتمان در کانادا سال به سال متغییر است.

11- آیا اجاره ماه اول را در زمان بستن قرار داد است؟

در کانادا می بایست اجاره ماه اول آپارتمان را هنگام امضای اجاره به صاحبخانه خود پرداخت کنید.

اسکرول به بالا