071-91009294  | 021-88724227  |

آموزش زبان آلمانی | تکنیک های یادگیری + مراحل آموزش از پایه

آموزش زبان آلمانی

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

زبان آلمانی یکی از کاربردی ترین زبان های مادری در اروپا است. آموزش زبان آلمانی به ما نشان می دهد که این زبان با تداخلی از زبان های ایتالیایی، فرانسوی، اسپانیایی و حتی انگلیسی شکل و شمایل امروزی خود را به دست آورده است. حدود 16 درصد از جمعیت اروپا زبان آلمانی را به عنوان زبان اول صحبت می کنند. از این رو یادگیری زبان آلمانی از اهمیت بالایی برخوردار است. برای کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با دوره های زبان آلمانی می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نماید.

زبان آلمانی اموزش یکی از کاربردی ترین زبان های مادری در اروپا

در سطح جهانی، زبان آلمانی 11دهمین  زبان کاربردی است،  با حدود 90 میلیون گوینده این زبان. پیشرفت روز افزون این زبان مدیون رونق مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت آلمان است. حدود 16 درصد از جمعیت اروپا زبان آلمانی را به عنوان زبان اول صحبت می کنند. اگر تمایل دارید برای مهاجرت به آلمان به روش های مختلف مثلا تحصیل در آلمان اقدام کنید، آموزش زبان آلمانی از پایه اهمیت بسیار زیادی دارد. از این رو می توانید برای دوره های زبان آلمانی و انواع کلاس زبان آلمانی اقدام کنید.

چرا باید زبان آلمانی را یاد بگیرید؟

مزایای یادگیری زبان آلمانی به اندازه ای زیاد است که به هر فردی انگیزه یادگیری می دهد. به واقع می توان گفت آموزش زبان آلمانی صرفا برای مهاجرت نیست و دلایل دیگری هم دارد. اولین دلیل این است که زبان آلمانی یکی از زبان های مورد استفاده در دنیا می باشد. دلیل دوم این می باشد که بسیاری از دانشمندان و نویسندگان برجسته آلمانی زبان موفق به دریافت جایزه های بسیاری در دنیا شده اند. به عنوان نکته آخر باید بدانید که بسیاری از آثار بزرگ جهان در شاخه های مختلف به زبان آلمانی نوشته شده اند.

تکنیک های یادگیری زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت، در موسسه های مختلف امکانپذیر است. حتی می توان برای آموزش زبان آلمانی در سفارت آلمان هم اقدام نمود. با این حال نکته مهم این است که دوره های زبان آلمانی در روند یادگیری تکنیک های خاصی را به شما می آموزند. در ادامه این بخش با برخی از تکنیک ها برای آموزش زبان آلمانی از پایه آشنا می شویم.

تکنیک های یادگیری زبان آلمانی
تکنیک های یادگیری زبان آلمانی

کلمات در آموزش زبان آلمانی سه جنس دارند.

در بسیاری از زبان های عاشقانه، اسم می تواند یا مردانه یا زنانه باشد، که در طول تاریخ باعث سردرگمی برای زبان آموزان زبان انگلیسی شده است. زبان آلمانی بیش از پیش تصویر را با معرفی یک جنس خنثی برای کلماتی که نه مذکر و نه مونث می باشد، پیچیده می کند. اموزش زبان المان در این روند کلمات را با جزئیات بیشتری به شما یادآور می شود.

زمان با توجه به یک ساعت بعد شمارش، به جای یک ساعت قبل شمارش می شود.

اگر یک آلمانی به شما بگوید که زمان halb DREI است (“نیمه سه”)، شما ممکن است فرض کنید که آن 03:30 است. با این حال، شما اشتباه خواهید کرد: در زبان آلمانی، شما زمان را با شمارش دقیقه ی مانده به ساعت بعد، گزارش می دهید، پس “نیمه سه” بدین معنی است که نیم ساعت تا سه باقی است: به عبارت دیگر، ساعت02:30 می باشد. تمام این نکات در دوره های آموزش زبان آلمانی از پایه می تونید یاد بگیرید. در مدت زمان یادگیری زبان آلمانی تمامی این تکنیک ها به شما آموزش داده خواهد شد.

زبان آلمانی استفاده ی گسترده ای از کلمات مرکب دارد.

زبان آلمانی برای داشتن کلمات طولانی معروف است، مانند: kraftfahrzeughaftpflichtversicherung، که به معنی “بیمه ی مسئولیت خودرو ” می باشد. این مطلب به این دلیل این است که آموزش زبان المان استفاده ی گسترده ای از کلمات مرکب دارد، که می توانند در ترکیب با یکدیگر ساخت های هیولایی ایجاد کنند، مانند: نمونه ی نشان داده شده در بالا. به عنوان مثال، Staubsauger  (جارو برقی) متشکل از اسم Staub  (گرد و غبار) و saugen ( مکیدن) می باشد. در هر کلاس زبان آلمانی معتبر می توانید این مراحل را آموزش ببینید.

الفبای آلمانی دارای یک حرف بی صدا بیشتر از زبان انگلیسی است.

آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت اهمیت بسیار زیادی دارد. همین مسئله باعث شده تا نکات مهم در یادگیری این زبان در دوره های مختلف آموزش داده شوند. زبان آلمانی و انگلیسی هر دو از علامت های رومی استفاده می کنند. زبان آلمانی، با این حال، شامل بتا همخوان اضافی می باشد، که نشان دهنده ی یک دبل S است. ß میان صامت های زبان آلمانی منحصر به فرد است که هرگز در آغاز یک کلمه پیدا نشده است.

اگرچه شما گاهی اوقات می توانید “اس اس” را جایگزین ” بتا” کنید، اگر شما در حال استفاده از یک صفحه کلید غیر آلمانی هستید، این تنها برای برخی از کلمات کاربرد دارد: Masse و Mabe به عنوان مثال، دو چیز کاملا متفاوت معنی می دهد ( به ترتیب “جرم” و “ابعاد”،) .

آیا زبان آلمانی فقط در آلمان کاربرد دارد؟

مختصرا پاسخ می دهیم خیر! اگرچه اکثر سخنرانان زبان آلمانی در آلمان اقامت دارند، زبان آلمانی زبان رسمی چهار کشور دیگر نیز است: سوئیس، اتریش، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین. این زبان همچنین در برخی از مناطق شمالی ایتالیا و همچنین در ایالت های های فرانسه از آلزاس و لورن صحبت می شود. شما با آموزش زبان آلمانی در سفارت آلمان و یا موسسات مختلف می توانید خود را برای حضور در کشور های دیگری به جز آلمان هم آماده کنید.

آیا زبان آلمانی فقط در آلمان کاربرد دارد؟
آیا زبان آلمانی فقط در آلمان کاربرد دارد؟

زبان آلمانی در کنار زبان چینی ماندارین، روسی و اسپانیایی، در مقام سوم در میان گسترده ترین زبان هایی می باشد که آموزش داده می شود. این مکان متعلق به زبان آلمانی پس از انگلیسی و فرانسه می باشد. با این توصیفات می توان گفت که مزایای یادگیری زبان آلمانی بسیار زیاد هستند. یک نکته مهم تر به عنوان یکی از مزایای یادگیری زبان آلمانی این است که زبان آلمانی و انگلیسی بیش از نیمی از واژگان خود را به اشتراک می گذارند. پس اگر شما انگلیسی را می دانید، در حال حاضر  نیمی از راه را برای یادگیری زبان آلمانی پیموده اید!

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

ممکن است در دوره های آموزش آلمانی این سوال پیش بیاید که آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟! به نظر می آید زبان آلمانی، زبان دشواری  برای تحصیل توسط زبان آموزان زبان انگلیسی باشد، با کلمات طولانی و پیچ در پیچ آن، پایان چهار اسمی و سه جنس دستوری و تلفظ به هر عضله در دهان شما یک تمرین خوب می دهد. از سوی دیگر، همانگونه که هر دو زبان انگلیسی و آلمانی مرتبط هستند، شما تعدادی از شباهت ها را مشاهده می کنید که ممکن است آن را برای یادگیری آسان تر کند.

همچنین، کلمات مرکب بسیار سرگرم کننده ای برای یادگیری هستند. به نظر می آید دستور زبان کاملا منطقی باشد. فقط مراقب قوانین استثنا باشید. نکته آخر این که زبان آلمانی یک زبان بسیار توصیفی است. اسم ها، به ویژه، اغلب با مفعول ترکیب می شوند. زبان آلمانی اموزش تمام این پیچیدگی ها است. گرچه در ابتدا می تواند سخت باشد اما جذابیت ویژه ای خواهد داشت.

مدت زمان یادگیری زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت نیاز به زمان خاصی دارد. در حقیقت شما باید برای برنامه های مهاجرتی خود برنامه دقیقی داشته باشید. مدت زمان یادگیری زبان آلمانی به مولفه های بسیاری بستگی دارد. در حقیقت نمی توان گفت زمان آموزش زبان آلمانی از پایه برای همه یکسان است. در این میان افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، انگیزه لازم برای یادگیری زبان دارند، خود را در معرض صحبت به زبان آلمانی قرار می دهند و در دوره های زبان آلمانی شرکت می کنند، می توانند زمان خود را کم تر کنند. شما به عنوان متقاضی آموزش زبان آلمانی می توانید با شرکت در کلاس زبان آلمانی بین ۳ تا ۶ ماه تسلط ابتدایی و نسبی به این زبان پیدا کنید.

مراحل مختلف آموزش زبان آلمانی از پایه

اگر شما هنوز برای یادگیری زبان آلمانی اقدام نکرده اید و برای زبان آلمانی اموزش ندیده اید، باید بدانید که از کجا شروع کنید. اموزش زبان المان مراحل خاصی دارد که در ادامه آن ها را بیان می کنیم. توجه کنید که شما می توانید در کلاس زبان آلمانی یا دوره های زبان آلمانی شرکت کنید. با این حال مراحل آموزش آلمانی عبارتند از:

 • با توجه به سطح بندی زبان آلمانی از a1 تا c2 باید کتابی برای اموزش زبان المان بیابید. این کتاب را می توانید با راهنمایی اساتید متخصص یا کارشناسان موسسه میرداماد و بر مبنای نیاز خود تهیه نمایید.
 • برای یادگیری زبان آلمانی بهتر است تلفظ صحیح کلمات و اصول مقدماتی زبان آلمانی را به خوبی فرا بگیرید.
 • برای ارتباط بهتر با افراد دیگر لازم است تا عبارات روزمره و مورد استفاده را به خاطر داشته باشید.
 • سعی کنید در دوره های زبان آلمانی، اصطلاحات و کلمات خاص را به درستی یاد بگیرید.
 • در ابتدای روند آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت خود را درگیر پیچ و تاب های گرامر نکنید.
 • سعی کنید از ابتدای شروع زبان آلمانی اموزش را در صحبت با دیگران هم برنامه ریزی کنید.
 • از منابع معتبر برای اموزش زبان المان استفاده کنید.
 • در کلاس زبان آلمانی معتبر شرکت کنید.

"مراحل

آموزش زبان آلمانی در سفارت آلمان

اگر تمایل به آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت دارید، می توانید در دوره های سفارت آلمان در ایران شرکت کنید. از سال ۱۹۹۵ سفارت آلمان در تهران، دوره های آموزش زبان آلمانی را در موسسه ای برپا کرده است. از این رو شما می توانید از مزایای یادگیری زبان آلمانی در این موسسه استفاد کنید. کلاس زبان آلمانی در این موسسه از سطوح مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود. نکته مهم این است که امتحان های موسسه گوته هم در این موسسه می باشد. دقت داشته باشید که برای تعیین سطح زبان آلمانی و شرکت در دوره های زبان آلمانی testdaf و tesatas می توانید به این موسسه مراجعه کنید.

کلاس زبان آلمانی در موسسه گوته

موسسه گوته که متاسفانه در ایران نمایندگی ندارد یکی از معتبر ترین موسسات آموزش زبان آلمانی و برگزاری آزمون ها در دنیا می باشد. دقت کنید که شما برای شرکت در آزمون های مختلف می توانید از طریق موسسه DSIT در تهران اقدام کنید. این موسسه نماینده آزمون های گوته در ایران می باشد.

تفاوت زبان آلمانی و هلندی

آلمانی و هلندی به خانواده زبان های ژرمنی غربی تعلق دارند. خانواده ای که انگلیسی، آفریقایی، ییدیش، فریزی و سایر زبان ها را نیز شامل می شود. زبان آلمانی در آلمان، اتریش، سوئیس، بلژیک، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین یک زبان رسمی است. این در حالی است که هلندی زبان رسمی در هلند، بلژیک، سورینام، آروبا، کوراسائو و سین مارتن است. تفاوت زبان آلمانی و هلندی در شاخه های گوناگون دیده می شود. در حالی که آلمانی و هلندی از نظر واژگان کاملاً شبیه یکدیگر هستند، اما از نظر دستوری تفاوت قابل توجهی دارند. دلیل این امر این است که هلندی به یک ساختار دستور زبان “ساده تر” برای یک زبان آموز تبدیل شده است. تفاوت زبان هلندی و آلمانی نشان می دهد که:

 • هلندی دستور زبان ساده تری دارد و از لحاظ لغوی شباهت بیشتری به انگلیسی دارد تا آلمانی.
 • گرامر و واژگان در هلندی راحت تر از آلمانی هستند.
 • این دو زبان قوانین هجی کاملا متفاوتی دارند.
 • در زبان آلمانی، جمع های نامنظم و کاملاً متنوع برای زبان آموزان بسیار دشوار است، اما در هلندی به طور مداوم -en یا -s است و قوانین استفاده از آنها آسان می باشد.
 • هلندی در ترکیب فعل ها بسیار شبیه به زبان انگلیسی است.
تفاوت زبان آلمانی و هلندی
تفاوت زبان آلمانی و هلندی

این موارد نشان می دهند که تفاوت زبان هلندی و آلمانی در روند های مختلفی دیده می شود.

سخن آخر

آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت و حتی زندگی شخصی هر فرد بسیار اهمیت دارد. این مسئله به دلیلی مزایای یادگیری زبان آلمانی در بخش های مختلف است. از این رو شما می توانید برای دوره های زبان آلمانی اقدام کنید. اکر تمایل به مهاجرت به آلمان دارید یا می خواهید در کلاس زبان آلمانی شرکت کنید می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه کنید.

سوالات متداول در ارتباط با آموزش زبان آلمانی

 1. آیا یادگیری زبان آلمانی مزایایی دارد؟

  بله زبان آلمانی و دوره های یادگیری آن مزایای بسیار زیادی برای متقاضیان خواهد داشت.

 2. چرا باید زبان المانی را یاد بگیریم؟

  زبان آلمانی در کشور های مختلفی کاربرد دارد و بسیاری از دانشمندان المانی زبان جوایز معتبر دنیا را دریافت کرده اند.

 3. آموزش زبان المانی برای چه افرادی راحت تر است؟

  آموزش این زبان برای افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، انگیزه لازم برای یادگیری دارند و در جامعه آلمانی قرار می گیرند راحت تر است.

 4. چرا افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند در یادگیری زبان المانی راحت تر هستند؟

  این مسئله به دلیل نزدیکی زبان آلمانی به زبان انگلیسی است.

 5. آیا آموزش زبان آلمانی در سفارت آلمان در تهران امکان پذیر است؟

  بله این سفارت موسسه ای برای دوره های زبان آلمانی دارد.

 6. زبان آلمانی در کدام کشور ها رسمی می باشد؟

  این زبان در کشور های آلمان، سوئیس، اتریش، بلژیک و برخی کشور های دیگر رسمی است.

 7. آيا موسسه گوته برای برگزاری آزمون های زبان المانی در ایران نمایندگی دارد؟

  خیر برای شرکت در این آزمون ها باید به موسسه DSIT مراجعه نمایید.

 8. تفاوت زبان هلندی و آلمانی در چیست؟

  این دو زبان در قواعد دستوری و شرایط جمع ها یا حروف مختلف با هم تفاوت دارند.

 9. سطح بندی زبان المانی برای اموزش چگونه است؟

  این سطح بندی از a1 تا c2 می باشد.

 10. مدت زمان یادگیری زبان المانی چقدر است؟

  شما می توانید این زبان را به طور پایه ای بین سه تا ۶ ماه یاد بگیرید.

 11. آیا یادگیری زبان المانی سخت است؟

  بله آلمانی زبانی دارای پیچیدگی های بسیار است. با این حال با دقت در یادگیری و شرکت در دوره های آموزش می توان به راحتی آن را آموخت.

اسکرول به بالا