071-91009294  | 021-88724227  |

آزمون گوته چیست؟ | چگونه برای قبولی امتحان گوته آماده شویم؟

آزمون گوته

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که آزمون گوته چیست؟ یقینا اگر قصد تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان را داشته اید، با امتحان گوته مواجه شده اید. شرایطی جهت شرکت و آمادگی آزمون Goethe آلمانی وجود دارد که در این مقاله بطور کامل به آن ها پرداخته ایم. اگر تمایل دارید درباره این امتحان اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید به موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

آزمون گوته چیست؟

آزمون گوته آلمان را می توان یکی از مهم ترین اقدامات به جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان دانست. در واقع همان طور که می دانید، اصلی ترین زبان تحصیل در آلمان، زبان آلمانی می باشد. از این رو دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور آلمان را داشته باشند، باید مدرکی مبنی بر دارا بودن مهارت زبان آلمانی ارائه نمایند. یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که امتحان گوته با مدرک زبان آلمانی سطح b1 معادل است. از این رو می توان آن را ششمین مرجع اصلی در اروپا دانست.

نکات مهم در ارتباط با امتحان گوته

زمانی که با امتحان گوته آشنا می شویم، باید دقیق ترین نکات را در ارتباط با آن بدانیم و در ادامه برای آزمون زبان آلمانی گوته آماده شویم. به عنوان اولین نکته باید بدانید که این امتحان تنها برای کشور آلمان نیست. افرادی که تمایل به تحصیل در کشور های اتریش، لیختن اشتاین و سوئیس را دارند، باید نتیجه امتحان خود را ارائه نمایند. در این باره باید توجه داشته باشید که این امتحان دارای سطوح a1 تا c2 می باشد. از این رو افرادی که قصد تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان را دارند، لازم اس تا نتیجه آزمون را در سطح مختلف مورد نیاز ارائه نمایند. در کل باید بدانید که این امتحان همانند آزمون تافل یا آیلتس در زبان انگلیسی دارای اعتبار می باشد. دقت کنید که اعتبار مدرک دریافتی شما برای شرکت در دانشگاه ۲ سال و برای اخذ اقامت تا همیشه است.

نکات مهم در ارتباط با امتحان گوته
نکات مهم در ارتباط با امتحان گوته

امتحان گوته a1

همان طور که اشاره کردیم امتحان گوته دارای سطوح مختلفی می باشد. از این رو هر فرد باید بر مبنای شرایط خود برای یکی از سطوح این امتحان آماده شود. آزمون گوته a1 را می توانید ابتدایی ترین شرایط موجود برای ارائه مدرک زبان آلمانی دانست. برای شرکت در امتحان a1 گوته نیاز است تا آمادگی های بسیاری در این زمینه کسب شود. اما قبل از هر چیزی لازم است تا برای ثبت نام آزمون گوته سطح a1 اقدام نمود. دقت کنید که باید مراحل ثبت نام را با جزئی ترین شرایط پیش ببرید. زمانی که ثبت نام را انجام دادید باید خود را برای مراحل بعدی و شرکت در امتحان گوته a1 آماده نمایید. دقت کنید که در مراحل آخر باید برای پرداخت هزینه آزمون a1 گوته هم اقدام نمود. اما در ادامه ببینیم نمونه آزمون گوته a1 چگونه به ما کمک می کند؟

چگونه برای آزمون a1 گوته آماده شویم؟

برای این که بتوانید بهترین نتایج آزمون گوته a1 را کسب نمایید لازم است تا آمادگی های کافی در این زمینه داشته باشید. اما چه گونه می توان آمادگی های لازم را برای این مسئله کسب نمود؟ در قدم اول شما می توانید با دانلود نمونه سوالات گوته a1 خود را با فضای سوالات آشنا کنید. در واقع دانلود نمونه سوالات آزمون a1 گوته به عنوان یک شبیه فرض عالی عمل می کند. نمونه سوالات گوته a1 تا قبل از رسیدن به زمان امتحان بخش های مختلف ذهنی شما را تقویت می کند.

در حقیقت با داشتن نمونه سوالات امتحان گوته a1 به عنوان یکی از اصلی ترین منابع قدم مهمی در این زمینه بر می دارید. پس از این بخش می توانید a1 نمونه آزمون گوته مقطع 10 را دریافت نموده و اطلاعات خود را نهایی کنید. البته تا قبل از رسیدن به تاریخ امتحان گوته a1 می توانید از روش های دیگری هم برای تقویت اطلاعات خود استفاده نمایید. در این راستا می توانید از طریق دانلود فیلم امتحان گوته برای آموزش هم خود را آماده کنید.

چگونه خود را برای آزمون a2 گوته آماده کنیم؟

همان طور که از ابتدای بحث خود بیان کردیم، سطوح بسیار زیادی برای این امتحان وجود دارد. یکی از آن ها نیز سطح a2 زبان آلمانی می باشد. این سطح عموما ویژه سنین بزرگسال است. ثبت نام آزمون گوته سطح a2 نیاز به پیش زمینه هایی برای آمادگی شرکت در امتحان دارد. از این رو شما می توانید با دانلود نمونه سوالات گوته a2 خود را برای این مرحله آماده کنید. البته شما می توانید با مشاهده فیلم امتحان گوته برای دوره های آموزشی مختلف، خود را با درک مفاهیم و اصطلاحات زبان آلمانی بیش از قبل آشنا کنید. در این مسیر باید به هزینه آزمون گوته هم توجه داشته باشید.

امتحان b1 گوته و شرایط لازم برای آمادگی آن

سطح بعدی که می توان برای زبان آلمانی در نظر گرفت، همین سطح است. قبولی در آزمون گوته b1 با توجه به رشد در سطح آن نیاز به تلاش بیشتری خواهد داشت. نمونه سوالات گوته b1 در این زمینه می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند. با این حال توصیه می کنیم که برای قبولی چند ترم را در کلاس های آمادگی زبان آلمانی بگذرانید.

امتحان b2 گوته چه شرایطی برای قبولی دارد؟

اگر تمایل به تحصیل در دانشگاه های آلمان را داشته باشید باید بدانید که یکی از مدارک مورد نیاز، مدرک این سطح می باشد. شما برای قبولی در امتحان b2 گوته باید از منابع معتبر و اساتید خبره کمک دریافت کنید. در این زمینه می توانید کتاب آمادگی آزمون گوته را خریداری نمایید. البته قبل از هر چیز و هر اقدام مالی بهترین کار این است که با دریافت نمونه سوالات تعیین سطح گوته، از میزان تسلط خود بر زبان آلمانی اطلاع کسب کنید. برای امتحان b2 گوته لازم است تا اطلاعات خود را در ارتباط با متون پیچیده و سخت زبان آلمانی بیش از قبل کنید.

امتحان b2 گوته چه شرایطی برای قبولی دارد؟
امتحان b2 گوته چه شرایطی برای قبولی دارد؟

امتحان c1 گوته

شاید بتوان گفت یکی از مراحل پیشرفته آموزش زبان آلمانی، تسلط بر سطح c1 است. امتحان c1 گوته نسبت به سطوح قبلی سخت تر است. پس قبل از هر گونه اطلاعاتی، لازم است تا خود را قویا برای قبولی آماده کنید. دقت کنید که این امتحان حتی برای افرادی که قصد دارند به طور تخصصی مشغول به کار در آلمان شوند هم اهمیت دارد. در این زمینه نمونه سوالات گوته به شما کمک بسیاری می کند. الباه قبولی امتحان c1 گوته مستلزم شرکت در کلاس  های آمادگی زبان آلمانی هم می باشد.

امتحان گوته c2

قبولی در امتحان گوته c2 نشان می دهد که شما همانند یک فرد آلمانی قادر به صحبت هستید. در واقع این سطح میزان تسلط بالای شما را نشان می دهد. پس بهتر است با دریافت نمونه سوالات آزمون گوته در پیشرفته ترین سطح شروع کنید. البته توصیه ما این است که برای قبولی در این سطح به طور مستمر در کلاس های زبان آلمانی شرکت کنید.

چگونه برای آزمون گوته آلمان آماده شوم؟

برای قبولی در امتحان گوته باید موارد زیادی را پشت سر بگذارید. قبل از هر چیزی باید بدانید که این امتحان چهار بخش اصلی دارد. این بخش ها همانند آزمون های دیگر زبان ها دارای سوالاتی در ارتباط با مهارت های خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن هستند. قبل از ثبت نام و ورود به محل برگزاری آزمون گوته اطلاع از این موارد برای تسلط بیشتر شما اهمیت زیادی دارد.

تسلط بر مهارت های چهار گانه برای قبولی

برای قبولی در امتحان گوته باید بر این چهار مهارت اصلی تسلط داشته باشید. اما جزئیات هر کدام چیست؟

 • مهارت خواندن: این مرحله نیاز به اطلاع از لغات و کلمات بسیاری دارد. شما باید بتوانید درک مطالب را به خوبی در خود تقویت کنید. این بخش با ۶۵ دقیقه زمان دارای ۵ قسمت است. می توانید نمونه سوالات آزمون گوته را در این بخش دریافت نمایید.
 • مهارت شنیدن: این بخش را می توان یکی از سخت ترین قسمت ها برای قبولی در آزمون دانست. شما باید با توجه به درک شنیداری در مدت ۵ دقیقه پاسخ های درست را وارد کنید. فیلم امتحان گوته برای بخش های آموزشی می تواند به بهبود مهارت شنیداری شما کمک بسیاری کند.
 • مهارت نوشتن: این قسمت از امتحان خود دارای سه بخش اصلی می باشد. شما باید بر مبنای اطلاعات خود و رعایت نکات نگارشی و دستوری زبان آلمانی سوالات را پاسخ دهید.
 • مهارت صحبت کردن: بخش صحبت کردن شامل سه قسمت است. یکی از اصلی ترین کار های متقاضیان این است که بتوانند خود را به خوبی معرفی کنند.

چگونه برای امتحان گوته ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام امتحان گوته اولین قدم این است که به سایت رسمی گوته مراجعه کنید. در این مرحله با توجه به کشور مورد نظر محل برگزاری آزمون گوته مشخص می شود. در ادامه پس از پرداخت هزینه امتحان گونه می توانید خود را برای مراحل بعدی آماده کنید. در ایران این امتحان توسط موسسه DSIT و آخر هر ماه شمسی برگزار می شود. نمونه سوالات گوته برای آمادگی در مراحل بعدی شرکت در امتحان به شما کمک بسیاری می کند.

موسسه DSIT و برگزاری امتحان گوته در ایران

متقاضیانی که تمایل به شرکت در امتحان گوته در کشور ایران داشته باشند، می توانند به موسسه DSIT مراجعه نمایند. این موسسه تحت نظارت سفارت آلمان در ایران فعالیت می کند. از این رو اگر قصد تحصیل در آلمان و اخذ این مدرک را دارید می توایند از طریق موسسه DSIT اقدام نمایید.

موسسه DSIT و برگزاری امتحان گوته در ایران
موسسه DSIT و برگزاری امتحان گوته در ایران

هزینه آزمون گوته چقدر است؟

همان طور که از ابتدای بخث بیان کردیم، امتحان گوته دارای سطوح مختلفی است. از این رو هزینه آزمون کوته برای هر سطح هم متفاوت می باشد. هزینه آزمون گوته برای سطوح مختلف به شرح زیر می باشد:

 • سطح زبان آلمانیa1: هزینه ۱۰۵ یورو
 • سطح a2 زبان آلمانی: هزینه ۱۲۵ یورو
 • سطح b1 زبان آلمانی: هزینه ۲۱۰ یورو
 • سطح b2 زبان آلمانی: هزینه ۲۴۰ یورو
 • سطح c1 زبان آلمانی: هزینه ۲۷۰ یورو
 • سطح c2 زبان آلمانی: هزینه ۲۹۵ یورو

این هزینه ها برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان و مهاجرت تحصیلی به این کشور اهمیت بالایی دارند.

سخن آخر

در این مقاله از موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد ما به بررسی دقیق امتحان گوته و آمادگی برای آزمون گوته در سطوح مختلف پرداختیم. از این رو اگر تمایل به مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان را دارید می توانید با دقت در این مفاهیم خود را برای اخذ یکی از مهم ترین مدارک زبان آلمانی مهیا کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به متخصصان موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مراجعه نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با آزمون گوته

 1. آیا برای تحصیل در دانشگاه های آلمان نیاز به قبولی در آزمون زبان خاصی است؟

  بله و یکی از مهم ترین مدارک قبولی مربوط به امتحان گوته می باشد.

 2. منظور از امتحان گوته چیست؟

  این امتحان یکی از معتبر ترین آزمون ها می باشد که برای تحصیل در آلمان و یا کار در این کشور اهمیت بالایی دارد.

 3. امتحان گوته چه مدت زمانی اعتبار دارد؟

  این آزمون برای تحصیل در دانشگاه ها تا ۲ سال و برای اخذ اقامت آلمان تا همیشه دارای اعتبار است.

 4. آزمون گوته در چه سطوحی برگزار می شود؟

  این امتحان برای سطح های a1 تا c2 زبان آلمانی است.

 5. نتبجه امتحان گوته به غیر از آلمان مورد تایید چه کشور هایی است؟

  کشور های اتریش، لیخت اشتاین و سوئیس نیز این امتحان را قبول دارند.

 6. امتحان گوته شامل چه مهارت هایی است؟

  در این امتحان چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن مورد سوال واقع می شود.

 7. آیا امتحان گوته در ایران برگزار می شود؟

  بله این آزمون زبان آلمانی در ایران نیز برگزار می شود.

 8. نماینده برگزاری آزمون گوته در ایران چه موسسه ای است؟

  موسسه DSIT با نظارت سفارت آلمان در ایران، این آزمون را برگزار می کند.

 9. چگونه می توان برای قبولی در امتحان گوته آماده شد؟

  با دریافت منابع اصلی مانند کتاب ها و فیلم های آموزشی یا شرکت در کلاس ها می توان برای آزمون آماده شد.

 10. امتحان گوته در چه زمان هایی برگزار می شود؟

  این آزمون در ایران در آخر هر ماه شمسی برگزار می شود.

 11. آیا برای کار در آلمان مدرک قبولی آزمون گوته مورد نیاز است؟

  بله یکی از مدارک اصلی به جهت کار در آلمان قبولی در این آزمون می باشد.

اسکرول به بالا